Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x13 "The Conscience of the King"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
12%
 12%  [ 1 ]
8
37%
 37%  [ 3 ]
7
37%
 37%  [ 3 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
12%
 12%  [ 1 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 6:17 pm    Teema: TOS - 1x13 "The Conscience of the King" Vasta viitega

Kapten Kirk saab kummalise sõnumi. Tema sõber Thomas Layton teatab, et Enterprise peaks siirduma 300 valgusaastat oma kursist kõrvale Signia Minor Maa kolooniasse, kus näitleja Karodiani nime all elab surnuks peetud kurjategija Kodos. Veel enne selguse saamist, Layton sureb. Loo tausta uurides selgub, et kapten Kirk on üks väheseid elusolevaid tunnistajaid massimõrvale, mille Kodos Tarsus IV-l toime pani.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 11:10 am    Teema: Re: 1x13 "The Conscience of the King" Vasta viitega

Tre,

Sai siis ka eila osa ära vaadatud. Andsin 7 punkti. Selline tüüpiline ST koos sinna juurde kuuluvaga. Ahjaa..terve filmi jooksul oli mul ainult üks pilt koguaeg ees - Hamlet Wink No niiväga meenutas kogu see tegevus mulle seda. Lisaks näitlemine oli selline tüüpiline 60ndate filmidele. Ja muidugi ilusad naised..kus siis ilma nendeta saab. Üldiselt huvitav osa selles suhtes, et teater ja 23 sajand..ja ega eriti ei mäletagi mõnda teist ST osa kus oleks seda teemat rohkem lahatud. Kuigi jah..mõnedes ST:TNG osades armastati rääkida sellisest asjast nagu Klingonite ooperid. Ühesõnaga jäin rahule üldiselt antud osaga.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 4:44 pm    Teema: Vasta viitega

Oh seda nostalgiat - tuleb välja, et seda Shakespeare´i-hõngulist episoodi nägin viimati 1989-ndal aastal, nii et milline tore jällenägemine Very Happy
Kui see 15 aastat tagasi tundus natuke igav, siis eile jäi hoopis rõõmsam mulje. See episood oli nutikalt kirjutatud-mängitud ja kenasti sisutihe, nagu vaja.

Ahjah, paar asja, mis tekitasid siiski küsimärke (mis teha, ma olen selline tähenärija). Mis vulcanite alistamisest Dr. McCoy rääkis? Minu teada ei ole ju vulcaneid kunagi vallutatud? Või on?

Ja siis seesama ülelaetud phaser - kummaline on mõelda, et nii nutikal tulevikurelval võiks puududa selline elementaarne funktsioon, mis takistaks selle ülelaadimist? Hm, see oleks sama ju, kui paneksime mobiiltelefoni laadima ja see plahvataks, kui selle liiga kauaks seina külge unustaksime? Mr. Green
Kas mitte eelmises episoodis kapten Pike ei pannud oma phaserit üle laadima aga siis andis seda ju küll edukalt välja lülitada ilma plahvatuseta?

Ja siis veel üks asi - Kodos the Executioner hävitas poole kolooniast, s.o. 4000 inimest ja 4000 jäi ju alles. Kuidas siis neid tunnistajaid äkki nii vähe oli?

Irw, kas te märkasite, millise kõneka pilguga Yeoman Rand seiras sillale astuvat Lenore´i Twisted Evil ?
Kes veel ei tea, siis selles episoodis astub näitleja Grace Lee Whitney viimast korda üles Sad

Ok, 8 punkti annan.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

See oli siis klassikaline 60-ndate stiilis episood. Cool

Peaks ütlema, et olin päris meeldivalt üllatunud, sest ma mäletasin seda episoodi natuke kehvemana kui ta oli.
Kõige suurem pluss selle osa juures oli ootamatus, sest tõesti ei võinud ju arvata, et Kodose tütar oli tegelikult veel julmem kui Kodos ise ning tema oli süüdi seitsme inimese surmas. Nagu Shadow juba ütles, oli episood nutikalt kirjutatud ning seal oli ka mingi tagamõte. Smile

Ainuke asi, mis mind selle episoodi juures kõige rohkem häiris oli Kirki'i käitumine, nii dandy-likult ei ole ta veel minu arust üheski episoodis käitunud ja ei käitu ka tulevikus. Very Happy Aga see selleks...

Shadow kirjutas:

Ahjah, paar asja, mis tekitasid siiski küsimärke (mis teha, ma olen selline tähenärija). Mis vulcanite alistamisest Dr. McCoy rääkis? Minu teada ei ole ju vulcaneid kunagi vallutatud? Või on?


Panin seda samuti tähele, ilmselt oli tegu taas mingi esimeste episoodide veaga. Razz
Teine võimalus on muidugi ka see, et tegu oli järjekordse McCoy 'ebaloogilise' naljaga. Mr. Green

Shadow kirjutas:

Ja siis seesama ülelaetud phaser - kummaline on mõelda, et nii nutikal tulevikurelval võiks puududa selline elementaarne funktsioon, mis takistaks selle ülelaadimist? Hm, see oleks sama ju, kui paneksime mobiiltelefoni laadima ja see plahvataks, kui selle liiga kauaks seina külge unustaksime?
Kas mitte eelmises episoodis kapten Pike ei pannud oma phaserit üle laadima aga siis andis seda ju küll edukalt välja lülitada ilma plahvatuseta?


See mõte käis ka mul peast läbi, et kuidas ta seda ülelaadimisel olevat phaserit peatada ei saanud, see peaks ju võimalik olema. Rolling Eyes
Muidugi on see üleüldse imelik, et sellist relva saab ülelaadimisele panna, kuid seda on paraku tehtud liiga paljudes Star Treki episoodides ning sellega tuleb vist lihtsalt harjuda. Razz

Ütleksin, et see episood oli üle keskmise, seega panen 8 punkti. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa meeldis, 8 punkti siis.

Selles episoodis siis oli üks paras moraalne dilemma. Kas meil on õigus tappa kedagi, et keegi teine ellu jääks?
Ühest vastust sellele ei näi olevat. Ma usun küll, et Kodos polnud iseenesest halb inimene ja tegutses soovides parimat (Ka Kirk tunnistas, et kõik hukatavad tapeti valutult ja kiiresti), ja nagu ta isegi ütles, et kui abilaevad poleks oodatust varem kohale jõudnud, oleks temast saanud kangelane.
Samas ma ei kiida tema teguviisi siiski heaks. Mitu inimest on liiga palju tappa, et teised ellu jääksid? 1? 2? 100? 1000? aga miks juba mitte 1001?

Olgugi, et selles episoodis olid mõned loogikavead (nagu Shadow' nimetatud 4000 ellujäänut), vaataks mina neist seekord üle, seda just loo sisu pärast.

See oli küll jah kummaline, et Kirk oma relva välja lülitada ei saanud. Razz Võib-olla oli ülelaadimine juba ületanud mingi "kriitilise piiri"? Tuletaks meelde, et kapten Pike'i meeskonnal olid siiski laserid, mitte phaserid, nii et seetõttu ei saa neid ehk päriselt võrrelda.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Jan 19, 2007 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa meeldis, 7 punkti. Tõesti, tõesti oli huvitav. Ei tea kas oli nüüd just selles, et väga huvitav lugu oli, või siis hoopis selles, et mulle endale on TOS meeldima hakanud, või siis oli näitlemine väga hea. Igastahes igav ei hakanud, näitlejatöö oli minu arvates väga hea, Spocki ja McCoy vestlus oli eriti hea. McCoy ei teinud väljagi, kui Spock seal muretses. Mudu oli ka veel Spocki näoilme hea, kui Kirk dekil selle Kodose tütrega rääkis. Lõppes kuidagi etteaimatavalt ja tütarlapse näitlemisoskus oli väga puine, siis sellegipoolest sisustas ta minu 45 minutit kenasti ära ning rohkemat ma ei tahagi.

Muide, kes episoodile 1 pani? Laughing
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 19, 2007 8:41 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Muide, kes episoodile 1 pani? Laughing


Tahaks minagi teada.

"Great holy armies shall be gathered and trained to fight all who embrace evil. In the name of the gods, ships shall be built to carry our warriors out amongst the stars and we will spread Origin to all the unbelievers. The power of the Ori will be felt far and wide and the wicked shall be vanquished."
Inquisition
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group