Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x09 "Visitation"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
7%
 7%  [ 1 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
35%
 35%  [ 5 ]
7
21%
 21%  [ 3 ]
6
28%
 28%  [ 4 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
7%
 7%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 14

Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 22, 2010 11:31 pm    Teema: SGU - 2x09 "Visitation" Vasta viitega

Meeskonnaliikmed, kes jäid maha teise galaktikasse, teevad ¹okeeriva tagasituleku Destinyle, samal ajal kui Chloe muutumine jõuab järgmisesse staadiumisse.

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2010 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Tegu oli küllaltki "creepy" episoodiga, mida ma ausalt öeldes kirjelduse alusel oodata ei osanud. Arvasin alguses, et tulnukad võimaldavad maha jäänud inimestel lihtsalt Destiny meeskonnaga ühendust võtta, kuid selgus hoopis, et nad olid juba ammu enne surnud.

Mingil põhjusel arvan siiani, et tulnukate näol on tegemist furlingudega, sest see on ainuke ülivõimas rass, mis veel SG saagas täiesti tundmatu. Kuna tegemist ikkagi on tähevärava sarjaga, siis olen suhteliselt kindel, et tegijad on mingeid selliseid seoseid üritanud luua.

Mis aga puutub tegelaste suremisse samal viisil kui nad surid planeedil, siis see oli väga hästi lavastatud. Esimene surm mõjus ikka päris hirmuäratavalt ja sarnane oli ka episoodi üldine miljöö.

Isiklikult olen aga loonud hoopis sellise teooria, et äkki oli mingil põhjusel tulnukate huvides teatada episoodis aset leidnud sündmuste abil, et planeedil olnud inimesed on surnud. Tegelikkuses aga leiab aset täpselt see, mida nägi T.J. oma nägemustes. Teisisõnu jäi mul selline mulje, et laevale saadetud "kloonid" olid loodud vaid Destiny meeskonna eksitamiseks.
Muidugi võib see teooria ka väga vale olla ning hoopis T.J. oli see, kelle eksitamiseks planeedil olevat olukorda valesti kajastati. Võibolla siis tema murede ajutiseks leevendamiseks? Rolling Eyes

Olgu seletus milline tahes, igal juhul mulle episoodi atmosfäär väga meeldis ja järjekordsed müsteeriumid eelmisel hooajal mängu toodud ülivõimsate tulnukate kohta mõjusid piisavalt huvitavalt.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2010 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

Seda episoodi on ausalt öeldes suhteliselt raske hinnata. Põhimõtteliselt mulle meeldis väga näitlejatöö, huvitavad ja sügavamõttelised dialoogid ning nii-öelda tehniline külg, aga sisuliselt oli minu jaoks sellel osal üks suur probleem ja asi nimelt selles, et kogu see sündmustik jättis lõpuks kuidagi mõttetu mulje. Olgu, ütleme, et need inimesed said kõik ammu surma, aga milleks sel juhul kogu see suur näitemäng - kellele seda vaja oli ja miks pidid need saladuslikud tulnukad seda tegema? Nüüd on nad tõenäoliselt lõplikult surnud ja kogu teema seega lõpetatud. Seda, et mingid kõikvõimsad tulnukad/jumalad kusagil eksisteerivad, on juba enne piisavalt SGU-s tõestatud. Ja paluks mitte vastata väitega, et jumala teod on mõistetamatud vms. Very Happy Milles siis point oli?

Chloe'i ja Greeri vestlus oli minu jaoks vist kõige huvitavam osa sellest episoodist, aga kes tahab kihla vedada, et lõpuks Greer ikkagi ei pea päästikule vajutama ja kui peab, siis Chloe'i ikkagi lõplikult meie seast ei lahku?

Erinevalt TrekRangerist ma siiski ei usu, et tegu on furlingutega, sest nende niivõrd võimsaks rassiks tegemine, kes on sisuliselt meie universumi loojad, oleks tõsine retcon senist Tähevärava ajalugu arvestades. Lisaks said inimesed ju endale kogu asgardite andmebaasi ja kui furlingud on tõesti nii ülimalt võimsad, siis oleks seal kindlasti selle kohta mingi viide olnud.

Panin 6 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2010 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Segased tunded. Ühtpidi ju oli tegu täitsa huvitava ideega, ei oskanud seda arvata, et tegelikult juba surnud need endised liikmed olid. Aga... jah aga ikka kuidagi kohmakas ja igav tundub see sari. Ikka taban end iga 5-10 minuti jooksul vaatamas kella, et ega juba läbi ei hakka saama. Hetkel veel ei oska midagi kirjutada. Liiga segased tunded sees. Ilmselt annan 7. Väike lootus on veel sees, et ehk kuskilt tuleb nüüd midagi eepilist kokku ja kõik need augud saab täidetud. Muidu üldiselt kubiseb see sari


_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2010 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ka ei usu, et tegu on Furlingutega, sest nood tegelased oli ikkagi linnutee galaktikas ja selle ümbruses... siiani on jäetud mulje, et nad olid äärmisel juhul Iidsetega sarnasel arengutasemel... nagu ka Asgardid.... aga ilmselt Iidsed olid oma kõigis ettevõtmistes suuremad... ja kui Iidsed selle laeva ehitasid ja liikvele saatsid, siis olid ilmselt ju Furlingud sealsamas galaktikas... Ja kui nüüd alles on jõudnud see laev universumi äärealadele, siis on vähetõenäoline, et Furlingud juba ammu seal kohal on...
Mina arvan seda, et need tulnukad on kuidagi seotud selle staatilise signaaliga "suure paugu" ajast... mida Iidsed ise uurisid...

Osa oli huvitav iseenesest... space effekte oli minujaoks muidugi vähe... see "uue süstiku lõhn" oli lahe... Smile Vähemalt on neil nüüd korralik süstik olemas... ma juba mõtlesingi... et oleks vaja midagi, et liikuda laevade vahel ja ilma stargate'ita planeetidel... Wink Loodetavasti ei hakka nüüd Scott jälle igakord sellega hävitajat mängima kui mõni vastane läheduses on Very Happy

Huvitav, et tulnukad ei vaevunud tegema korralikke kloone... kui nad juba sellised valmis tegid, siis oleksid nad kindlasti suutnud teha ka korralikud (nagu isegi Go'a'uld Baal tegi), mis oleks ilusti edasi elanud... arvan, et pigem oli raskem teha selliseid, kes õiges järjestuses külmumissurma sureksid... see oli nagu pigem eesmärk mingit teadet saata vms...

Siis ei tea kui palju need sinised elukad eelmisest galaktikast neid tulnukaid teavad ja kust on üldse tulnud see müüt, mida Lucian Alliance teab, et selle laeva abil saab kõike muuta? Nagu jumalat mängida vms?

Igatahes järgmine osa peaks kirjelduste järgi väga vinge tulema... Smile Ootamist on jälle kõvasti Very Happy

7/10
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
duncan
Leitnant


Liitunud: 18 Mai 2006
Postitusi: 79
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2010 12:57 am    Teema: Vasta viitega

Mulle tundus ka see episood mõttetu. Iseenesest ei olnud igav osa, aga lõpuks ei muutunud Destiny pardal midagi. Vahest ainult see, et nad said ühe süstiku tagasi. Võibolla see oligi kogu osa point.

6 punkti
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2010 1:00 am    Teema: Vasta viitega

10/10 tegemist oli ilmselt terve stargate ajaloo kõige creepyma ja ilmselt ühe kõige omapärasema osaga, mulle meeldib isegi kui see paras ruumitäide on muidu....

ning veel üks tähelepanek (kõik muu mingi vähemalt paar korda juba mainitud), kui tulnukad tulid ei olnud kõik neist veel surnud ning ka seeria lõppus polnud ta tegelt veel surnud kuigi kuulutas seda, kas tulnukad lasid tal ikkagi surra ja siis äratasid ellu? suht julm tegelt - ning mis peaks ka selle point olema?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tundus samuti, et tegemist peamiselt augutäitega...
Midagi uut nagu teada ei saanud - tüübid tulid, ajasid juttu, surid - mingi loo koha pealt nagu edasiminekut ei toimunud...Chloe küll klaasistas oma pilku natukene, aga mingit suuremat metamorfoosi ei toimunud(nagu ma lühitutvustust lugedes natukene lootsin)...
Eli ja Rush käitusid kah nagu täiesti tavaliselt - oleks tahtnud ikka mingisugust leina või järelmõjusid näha.., mitte et - ah armastatu suri ära, aga mis sa nagu ikka teed, elame täpselt samas tujus edasi, nagu ennegi...

Alguses, kui see esimene seal surma sai, siis tekkis kohe selline mõte, et tegemist äkki kloonidega, kellel oma aegumistähtaeg on(umbes nagu Blade Runneri replikandid)...või siis on see mingisugune kõrvalmõju hetkelisele transpordile...
See idee, et nad samamoodi surid nagu enne oli nagu natukene häiriv, kuna ilmselgelt eirab see suht jubedalt nii mõndagi füüsikaseadust ja ulme ilma loodusseadusteta on fantaasia...
Samuti häris kõvasti see jumalasulane, kes kõige põhjuseks jumalat pakkus...jääb nagu arusaadamatuks kuidas saab ikkagi tõsistest teadlastest koosnevas grupis olla mingisugused nii religioossed tegelased, kes usuvad sekkuvasse jumalasse...et nagu kas teadus ja selline usk oma vahel sobitamatud ei oleks...

Aga noh...tegemist on ju ikkagi USA sarjaga ja vankumatu usuidee on alati tolle riigi telemaastikul kohustuslik osa, mida üldisesse plotti sulatada...
Ja sellel põhjusel pakun, et kogu see sari jõuab lõpuks mingisuguse müstikani välja, sest selline lahendus, et Universum ongi tehtud mingisuguste tulnukate poolt ja kogu lugu oleks keskmise ameerika vaataja jaoks umbes nagu näkku sülitamine...ja sellega julgevad riskida vähesed sarjategijad...

Aga imelik jah, et see sama tüüp seal kah vist lõpuks ära suri...kuigi ta ju selle planeedi peal viimasena ellu jäi...

Panen 7 punni...mitte kehv, aga ka mitte midagi erilist
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ma andsin 6 puntki. Mul oli nii igav, et ma istusin teise arvutiga kõrval msnis. Tõsiselt loodan, et järgmine osa paraneb.

Eli ja Rushi suhtumine oli tõesti veider. Ses suhtes, et kui paarid lahku lähevad, siis on ka tavaliselt väga suur masendusperiood. Kui aga teine pool surma saab, siis on pikk lein. Nende tegelased oleks nagu ära unustatud ja niisama juurde lisatud, lihtsalt sellepärast, et nad oleks olemas...
Üldiselt arvan, et tegu oli kloonidega. Miks oleks pidanud tulnukad tegema selle süstiku täiesti korda? "uue süstiku lõhn" ütles juba tegelt, et tegu ongi uue asjaga. Aga eks tulevik näita, kui just nad ära ei unusta seda süstikut.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin seda osa eile õhtul ja olin siis veidi unine ning olles une- ja tegeliku maailma vahel läks mul suurem osa episoodi mõttest kaduma ning täna panin sellele 6 punkti ning mõtlesin veidi järele... vaatasin osa uuesti üle ning kuigi ma punkte ei muudaks, siis ma hindaksin seda kõrgemalt kui tegin esialgu.

Jah, võib nõustuda, et iseenesest ei olnud tegemist kõige põnevama osaga, kuid see puudutas mind kuidagi isiklikumal tasandil ja Chloe hüvastijätud Kino ees ning TJ ja Kane'i vestlusel episoodi lõpus olid veidi sügavamad ja inimlikumad tähendused, kui see, kes need tulnukad on, kes nad sinna saatsid ja kas Rush ja Eli oleksid pidanud edasi nukrutsema kusagil oma ruumides. Usun, et kui nad on üksi, siis seda nad kindlasti ka teevad ja ses suhtes ei peaks elu seisma jääma, mis oligi Kane'i sõnum TJ'le - mäletage meid, aga elage edasi ja ehk see oli ka nende saladuslike tulnukate eesmärk, mis näitab seda, et nad ei teinud seda tegelikult mingisuguse kiusu pärast, vaid siin mängib suuremat rolli empaatika.

Kui teemaväliselt rääkida (andke kõik mulle se's suhtes andeks), siis olen praegu raamatu Tume Torn viimase osa lõpus ning pärast SGU selle osa vaatamist suutsin kuidagi teistmoodi läheneda ka Tumeda Torni tegelaste olukorra dramaatilisusele ja see avas minu jaoks terve Tumeda Torni sarja tegevustikule uue vaatenurga, millele ma enne ei mõelnud.

Aga kuna järgmisel nädalal on tegemist 2. hooaja keskpaigaga, siis on eeldatavasti tegemist huvitava osaga ning loomulikult ka cliffhangeriga, nii et jään põnevusega ootama, mis saama hakkab. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatajanumbrid jälle kasvasid natuke, seekord vaatas episoodi otse 1,169 miljonit vaatajat. Smile

TrekRanger kirjutas:
Isiklikult olen aga loonud hoopis sellise teooria, et äkki oli mingil põhjusel tulnukate huvides teatada episoodis aset leidnud sündmuste abil, et planeedil olnud inimesed on surnud. Tegelikkuses aga leiab aset täpselt see, mida nägi T.J. oma nägemustes. Teisisõnu jäi mul selline mulje, et laevale saadetud "kloonid" olid loodud vaid Destiny meeskonna eksitamiseks.
Muidugi võib see teooria ka väga vale olla ning hoopis T.J. oli see, kelle eksitamiseks planeedil olevat olukorda valesti kajastati. Võibolla siis tema murede ajutiseks leevendamiseks? Rolling Eyes


Lugesin su postituse nüüd põhjalikumalt läbi, et aru saada, mida täpsemalt mõtlesid. Huvitav mõttekäik, aga minul tekib seda lugedes küsimus, et mispärast oli nendel tulnukatel ometi vajalik laeval olijatele üldse teada anda, et planeedile jäänud rahvas surnud on - olid nad seda siis tegelikult ka või mitte. Peaks ju suhteliselt selge olema, et Destiny sinna enam tagasi pöörduda ei saa, isegi kui meeskonnal oleks huvi neid otsima/päästma minna. Et sellest seisukohast ei oma meeskonnale teada andmine mingit mõtet. Aga see on lihtsalt minu arusaam.

T.J. unenäo kipun pigem Destiny arvele kirjutama, sest hiljem nägi Young ka kahtlaseid unenägusid tänu laevale ja küllap leidis laev, et T.J.-l on nii-öelda optimaalseks funktsioneerimiseks vaja teada, et tema lapsega on kõik korras. See udukogu, mis oli sama nii T.J. unenäos kui ka uues galaktikas, muidugi natuke segab seda teooriat, aga samas võis laev selle ka oma sensoritega kaugemalt enne kohale jõudmist välja peilida.


alziz kirjutas:
Siis ei tea kui palju need sinised elukad eelmisest galaktikast neid tulnukaid teavad ja kust on üldse tulnud see müüt, mida Lucian Alliance teab, et selle laeva abil saab kõike muuta? Nagu jumalat mängida vms?


Lucian Alliance'i lugu on üldse mitmes mõttes ebaloogiline. Arvestades seda, et Telford oli suure osa ajast nende spioon, oleksid nad pidanud tegelikku olukorda ja missiooni põhjuseid teadma. Aga küllap nad uskusid, et suudavad sealt mingit eriti põhjapanevat infot tagasi saata või isegi laeva ümber pöörata.


skycat kirjutas:
ning veel üks tähelepanek (kõik muu mingi vähemalt paar korda juba mainitud), kui tulnukad tulid ei olnud kõik neist veel surnud ning ka seeria lõppus polnud ta tegelt veel surnud kuigi kuulutas seda, kas tulnukad lasid tal ikkagi surra ja siis äratasid ellu? suht julm tegelt - ning mis peaks ka selle point olema?


Tegelikult hakkasin siin mõtlema, et kas Caine üldse sai lõpus surma? Meile vist seda otseselt ei näidatud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group