Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Locke & Key
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 6:32 pm    Teema: Locke & Key Vasta viitega

Tegemist on siis koomiksiga, mille autoriks on Joe Hill/Joseph Hillstrom King (vanameister Kingi poeg). Alguse sai sari mõned aastad tagasi ning ilmub endiselt iga paari kuu tagant (praegu on 20 väljaannet ja 16 veel tulemas, esimesed 18 on ka saadaval kolme kõvakaanelise köite kujul). Olen ise algusest peale neid lugenud ja ma vannun, et see on tõesti väga hea raamatusari. L&K on ehe näide sellest, et koomiksid võivad õigetes kätes olla täpselt sama head või isegi paremad kui paksud romaanid. Tegelased on kõik mitmedimensionaalsed ja omamoodi huvitavad (sealhulgas ka teose pahalane), fantaasiaelemendid piisavalt värsked ning sü¾ee on sõltuvusttekitav ja täis usutavat draamat. Smile Ei tahaks Hilli pidevalt oma isaga võrrelda, aga Stephen Kingi fännidele peaks L&K küll peale minema. Mainimata ei saa jätta ka Gabriel Rodriguezi suurepäraseid joonistusi, sest see mees teeb lihtsalt ääretult detailset tööd, igat lehekülge võib tundide kaupa uurida.

Ma olen unustanud, sisututvustus. Smile
Locke & Key tells the story of Nina Locke and her three children, Tyler, Kinsey, and Bode, who survive an unspeakable horror and attempt to rebuild their lives at Keyhouse, their family home in Lovecraft, Massachusetts. An unlikely New England mansion full of fantastic doors that transform all who dare to walk through them…. and home to a hate-filled and relentless creature, with ties to the Locke family’s past, that will not rest until it forces open the most terrible door of them all…!

Paar lehekülge (click to zoom et näha täissuuruses) ja n-ö trailer (youtube). Annavad ehk paremini aimu, mid Locke & Key endast kujutab.



Järgmise aasta sügisel jõuab teleekraanidele ka sellel samal koomiksil põhinev seriaal. Produtsentideks on Alex Kurtzman ja Roberto Orci (kes on mõlemad olnud seotud pea kõigi JJ Abramsi projektidega), põhistsenaristiks ja kogu kupatuse juhiks Josh Friedman (Sarah Connor Chronicles) ning ka Spielberg on mingil määral seotud. Täna tuli uudis, et Nina Locke'i rolli on endale saanud Miranda Otto (keda võite teada LOTRi triloogiast, kus ta mängis Eowynit). Loodetavasti tuleb sari hea ja ka raamat kogub tulemusena populaarsust. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

Tunnistan, et kuulsin sellest koomiksisarjast siit foorumist esimest korda. Very Happy Vaatasin "traileri" ja pildid ka üle. Ma pole küll suurem koomiksihuviline, aga samas üritan ma alati avatud meelt hoida ja mitte ühelegi asjale ilma sellest täpsemalt teadmata ülevalt alla vaadata, nii et seega ma ei pea koomikseid sugugi halvemateks või mõttetumateks kui päris raamatuid. Siiski tunnistan, et sellesse koomiksisse ma tõneäoliselt sügavamalt süübida ei viitsi, aga teleseriaali hakkan kindlasti vaatama. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Siiski tunnistan, et sellesse koomiksisse ma tõneäoliselt sügavamalt süübida ei viitsi, aga teleseriaali hakkan kindlasti vaatama. Smile


Heh, miks siis seriaal, aga mitte raamat? Smile L&K ongi just see koomiks, mida võib julgelt soovitada inimestele, kes muidu väga koomikseid ei loe. Muust materjalist on L&K pea jagu üle ja ka skeptikud tunnistavad, et neile valmistas raamat meeldiva üllatuse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen iPadi abil ostnud ja lugenud igasuguseid Star Treki koomikseid ning avastasin, et L&K on sama firma IDW poolt välja antud ning on ka ilusti kättesaadav, nii et ehk viskan mingi hetk ka pilgu peale Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 10:21 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Siiski tunnistan, et sellesse koomiksisse ma tõneäoliselt sügavamalt süübida ei viitsi, aga teleseriaali hakkan kindlasti vaatama. Smile


Heh, miks siis seriaal, aga mitte raamat? Smile L&K ongi just see koomiks, mida võib julgelt soovitada inimestele, kes muidu väga koomikseid ei loe. Muust materjalist on L&K pea jagu üle ja ka skeptikud tunnistavad, et neile valmistas raamat meeldiva üllatuse.



No esiteks ma olen alati olnud rohkem visuaalse meedia huviline (filmid, sarjad), Miki Hiire koomiksid ilmselt ei lähe siin arvesse ja teiseks on nende koomiksite kättesaadavus probleemne. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Lugesin esimese loo Welcome to Lovecraft läbi ning ma olen positiivselt üllatunud, sest tegemist oli tõesti huvitava ja kaasahaarava looga, nii et ma lugesin kõik kuus numbrit järjest läbi ja hetkel on tõsine plaan ka kõik teised lood läbi lugeda. Tunda on jah King'ilikku loo jutustamist ning detailsete joonistuste abil on väga lihtne tunnetada kõiki tegelasi ning aimata, mida nad võivad antud hetkel mõelda ja tunda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Jee. Smile Mulle ainult rõõmuks, et otsustasid nii kähku pilgu peale heita ja said positiivse elamuse pealekauba. Kui sa peaksid lugemist jätkama, siis ootan huviga kommentaare. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 12:04 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Jee. Smile Mulle ainult rõõmuks, et otsustasid nii kähku pilgu peale heita ja said positiivse elamuse pealekauba. Kui sa peaksid lugemist jätkama, siis ootan huviga kommentaare. Cool


Ma siis hoidsin tempot üleval ja lugesin läbi ka Head Games'i ning Crown of Shadows ja praegu on loetud ka viimase pooleli oleva sarja Keys to the Kingdom esimene osa (teist ei ole veel jõudnud lugeda).

No mida ma oskan öelda? Aina paremaks läheb! Cool Ikkagi tõsiselt kaasahaarava sarjaga on tegemist ja seetõttu olen veidi kuri SinkaVonka peale, et ta ärgitas siin sellist head asja lugema, et enam pidama ei saa ning kuna sari on pooleli, siis nüüd peab ootama, millal tuleb uus osa välja ja kuhu asi välja jõuab Wink ...ei tegelikult ma pahane ei ole - aitäh hea asja reklaamimise eest. Wink

Kui tegelastest rääkida, siis see pahalane Luke on minu jaoks praegu täiesti müstiline tegelane ning ma ei olegi suutnud veel tuvastada, kellega siis lõpuks tegemist on - mingi deemoniga või vanakuradiga endaga Laughing Igatahes on kõik tegelased mitmekülgsed ja huvitavad - isegi kõrvaltegelased. Päris lõplikult ei ole ära seletatud ka nende erinevate võtmete loogikat, kuid mingit ühist joont võiks vast tõmmada Sõrmuste Isanda sõrmustega, kus üks sõrmus juhib kõiki teisi ning ka siin, kes omab võtit musta ukse avamiseks, et saavutada eeldatavasti piiritu võim. Kuigi raamatute alguses on öeldud, et teised võtmed aitavad Lock'i perel võidelda Luke'i vastu, kuid seda muidugi ainult sel juhul kui need võtmed on nende käes ja mitte Luke'i käes, kes pääseb teiste võtmete abil ainult lähemale oma eesmärgile.

Head Games'i idee, avada võtmega oma pea ning kolmanda isikuna selle sisse vaadata ja siis sobivaid teadmisi enda pähe panna või mittevajalikke mälestusi või tundeid enda peast välja võtta, oli päris huvitav ja vastuoluline - et mida oleks siiski mõtekas peast välja võtta nagu tegi Kinsey, kui võttis oma peast välja hirm ja võime nutta. See tegi ta jällegi veidi hulljulgeks Crown of Shadows'is, kuid ma arvan, et lõpuks mängib see siiski millegipärast Kinsey'le paremad kaardid kätte, kui asi karmiks läheb.

Lock'i pereema Nina elu tundub ka olema pärast mehe surma käest ära - alkohol on saanud tavaliseks kaaslaseks ning seetõttu tundub ta ka olema üksik meeleheitel armastatud meheta üksikema, kes peab muretsema kolme lapse heaolu üle ning seetõttu tekib ka olukordi, kus asi läheb "käes ära".

Pere kõige väiksem liige Bode on vist 8-aastane poiss, kes on uudishimulik ja agar noormees, kes olenemata oma siiski lapsikust käitumisest, tundub teinekord olema täiesti asjalik tegelane. Pere kolmas ja kõige vanem liige lastest on Tyler, kes siis põhimõtteliselt peaks üle võtma isa koha ning olema peres mehe eest, kel on omad unistused ja soovid õnnele ning ka tahtmine teada saada, milline ta oleks, kui ta saaks muuta oma imid¾it või lihtsalt kes ta oleks, kui ta elu oleks läinud teisiti. Muidugi ei ole ta veel üle saanud oma isa surmast ja see mängib tähtsat rolli tema edasises käitumises ja olekus.

Mõnusast lugemist ja uute asjade avastamisest piltidelt igatahes puudust ei ole - eriti mulle meeldisid üle kahe lehe olevad pildid pea sisemusest, need olid tõesti väga detailirikkad ja täpsemal vaatamisel on võimalik ikkagi veel leida midagi, mis esimese ja teise vaatamisega nägemata jäid Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Tänud suurepärase kokkuvõtte eest (mille kirjutamise jaoks ma olin ise liiga laisk). Very Happy Ega jah, iga kuu uut numbrit oodata on suhteliselt tülikas, aga nii need asjad juba kord käivad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 19, 2010 11:28 pm    Teema: Vasta viitega

Võtsin ennast kokku ja lugesin esimese seeria Welcome to Lovecraft läbi. Võib nõustuda Artzziga, et isegi selle suhteliselt lühikese loo jooksul suudeti tegelaskujud päris hästi ja selgelt eristatavalt välja joonistada. Sisu poolest oli ka täiesti kaasahaarav, kuid et tegu oli alles sissejuhatusega, siis usun, et järgmised seeriad peaksid veelgi paremad tulema.

Kui midagi miinuspoolelt mainida, siis isiklikult ma ei ole neis koomiksites kasutatava joonistusstiili fänn, aga see ei puuduta nagu otseselt sisu. Teisest küljest on aga koomiksite juures visuaalne pool tunduvalt olulisem kui juturaamatutes. Mind see siiski ei sega ja kavatsen mingil ajal ka ülejäänud seeriad läbi lugeda.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2011 1:54 am    Teema: Vasta viitega

Kolmapäeval ilmus siis 4. seeria (Keys to the Kingdom) 4. osa (Casualties). Mõned varasemad küsimused said selgitust ning Sami uus roll selles loos mulle täitsa meeldib.

http://joehillfiction.com/?p=1733#comment-343079
Postitus Joe Hillilt endalt. Teleseriaal peaks pihta hakkama sügisel ja selleks ajaks on ka 5. koomiksiseeria (Clockworks) viimane number väljas. Ta loodab, et 6. (ja viimane) seeria saab 2012 kevadel valmis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 9:18 pm    Teema: Re: Locke & Key Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
...who survive an unspeakable horror and attempt to rebuild their lives at Keyhouse, their family home in Lovecraft, Massachusetts.[/i]



Hea nimevalik sellise teema juurde!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 7:00 am    Teema: Vasta viitega

Kolmapäeval ilmus siis 4. seeria 5. osa (Detectives, Part I). Veel ilmusid kaks uut ja huvitavat intervjuud Hilli Ja Rodriguezega. Esimene puudutab koomiksit ja teine sügisel algavat teleseriaali.
http://geek-news.mtv.com/2011/03/01/exclusive-interview-locke-key’s-joe-hill-and-gabriel-rodriguez/
http://splashpage.mtv.com/2011/03/01/locke-key-tv-series-cast-comic-book-interview/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2011 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

Sain ka lõpuks paar päeva tagasi 5. osa läbi loetud (...mul on selline värk, et uue osa saan endale soetada kuu aega pärast selle avaldamist, sest minu allikasse see varem ei jõua) ja asi hakkab vist kulminatsioonini jõudma või tegemist on alles lõpu algusega... Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2011 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, kui arvestada, et üks kolmandik kogu loost on endiselt ees, siis lõpuni on veel veidi aega. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Locke & Key on nomineeritud neljale Eisneri auhinnale, mida antakse välja Ameerikas üllitatud koomiksitele. Nominatsioonid on siis parim jätkuv seeria, parim üksiknumber (Locke & Key: Keys to the Kingdom #1), parim kirjanik (Joe Hill) ja ei teagi, kuidas see õige nimetus on, aga ütleme siis, et parim kunstnik (Best Penciller/Inker; Gabriel Rodriguez).

Hea uudis igatahes, mis näitab, et sellel koomiksisarjal on jumet võita auhindu ning kel on iPhone, iPod Touch või iPad, siis soovitan alla laadida Comics + app, sest praegu on L&K nominatsiooni tõttu võimalik tasuta alla laadida Locke & Key: Keys to the Kingdom #1 number.

Allikas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 28, 2011 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on nüüd Keys to the Kingdom #6 loetud ja mul ei ole sõnu. Kohe väga palju julgeid samme Hilli poolt. Ühe tegelase surm oli ikka pagana kurb (ja julm).

Ma tõesti loodan, et järgmine arc (mis algab juunis) annab lõpuks ometi aimu, kuidas Luke endale selle deemoni külge sai, mis Rendelli lapsepõlves juhtus ja kuidas Luke/Dogde too kord vangistati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas see uudis sobib siia teemasse või mitte, aga FOX otsustas koomiksi põhjal planeeritud telesarja lõpuks ikkagi mitte tellida:
Tsiteerin::
'Locke & Key,' the hotly anticipated new drama pilot from Roberto Orci and Alex Kurtzman, the minds behind 'Fringe,' has also been killed off. But, although the costly supernatual thriller is reportedly dead in the water right now, it's possible that another network could pick it up at a later date.


Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ma lugesin kah seda. Pean tunnistama, et olen tõsiselt pettunud. Pilootosa filmiti aga minu teada ära nii et tahaks vähemalt seda kuidagi näha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Natuke veel tühistatud sarjast. Nimelt ütles üks Foxi ametnik, et kuigi piloot oli hea, siis sari lihtsalt ei sobinud nende kavasse:
Tsiteerin::
Speaking on a press call after the release of Fox's 2011-2012 schedule, the network's entertainment chairman Peter Rice explained that the Locke & Key decision was made for practical reasons.

"We made a number of pilots and then we look at them and make choices based on our schedule," he said. "A lot of the time [the decisions] are not made in the abstract about a specific show and its qualities."

Meanwhile, Reilly admitted that he liked the Locke & Key pilot.

"It's actually a cool pilot with good talent involved," he said. "They were tough decisions. I wish it was an easier decision to make. But it really just came down to, we like the shows we picked and they fit better... that's really what it is."

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group