Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Knowing (2009)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 11, 2012 12:31 am    Teema: Knowing (2009) Vasta viitega

"Knowing" on üks nendest viimaste aastate filmidest, mis mul mingil põhjusel vahele jäi ning paistab, et ka foorumis on jäänud film seni tähelepanuta.

Esiteks wikipedia link, et ei hakkaks sisu ja muud filmiga seonduvat ümber jutustama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Knowing_(film)

Lugedes, et osade kriitikute poolt on filmi väga kiidetud ja samas teiste poolt tõsiselt laidetud, asusin seda vaatama võrdlemisi vastakate ootustega. Teadsin, et tegemist on rohkete eriefektidega linateosega, kuid sisu osas olin täiesti teadmatuses. Smile

Kõigepealt tooks välja selle, et kuigi loos oli võibolla liigagi palju erinevaid ¾anre kokku pandud (õudus, põnevik, sci-fi), mõjus minu jaoks tervik siiski piisavalt võimsa ja usutavana.
Tegijad suutsid luua atmosfääri, mis tõmbas endaga juba filmi esimestel minutitel kaasa ja minu hinnangul see hoog ei raugenud ka lõpu osas. Suures osas aitas mind huvitatuna hoida juba võrdlemisi alguses välja toodud lähenemine tulevikku ja sündmuste määratusse, mida filmi jooksul järjest edasi arendati.

Teiseks mainiks seda, et film suutis üllatada katastroofide elava kujutamisega. Kuigi sarnaseid kaadreid on lugematus arvus teistes filmides (kasvõi kassahitt "2012"), mõjusid Knowingu sündmused kuidagi eriti toorelt ja ehtsalt. Päris keeruline on seletada, mis selle põhjustas, kuid midagi olustiku ülesehituses aitas sündmusi hulga tugevamini tunnetada kui tavaliselt. Kindlasti oli selles oma osa ka väga sobilikul soundtrackil.

Klassikalised õuduse aspektid (nii öelda "sosistajatega" seonduv) polnud minu arust filmis just kõige tugevamad ja tundusid kohati teiste teemadega (eriti lõpu valguses) nihkest väljas olevat. Samas aga ei seganud nad ka filmi tegevustikule kaasa elamast ja midagi otseselt ebakvaliteetset ja kohatut ma ei täheldanud.

Küsimuse alla võiks kindlasti seada ka seda kas suurema osa filmist moodustunud peategelase tegevus ennustuste mõistmisel omas lõpu seisukohast olulist tähendust, kuid ka siin olen mina leebem kui mitmed kriitikud. Kuigi filmi esimest poolt ei saa just otseselt seostada filmi lõpuga, oli teekond siiski piisavalt huvitav ning mõjus ka lõpplahenduse valguses meeldejäävalt.

Näitlejatöö seisukohast kedagi otseselt kiita pole, kuid samas ei olnud ka seiku, mis oleksid selle külje pealt häirinud. Peategelasena oli Nicolas Cage ehk kohati liigagi emotsioonitu, kuid olulist mõju see filmi üldmuljele minu arust ei avaldanud. Tegemist pole lihtsalt sellise filmiga, mis nõuaks väga meisterlikku näitlemist (keskmes on pigem lugu, mitte tegelased).

Filmi viimased minutid olid veidi üllatuslikud ja seda selles mõttes, et tegemist oleks olnud justkui hoopis teise filmiga. Üldise tumeda atmosfääri ja mõtliku alatooniga see lihtsalt eriti hästi kokku ei sobinud. Samas saan aru, et tegijad tahtsid mõnele lihtsamale õhku jäänud küsimusele lõpliku vastuse anda, sest lahendamata müsteeriume jäi niigi palju üles.

Kokkuvõttes ütleks, et tegemist oli igas mõttes kaasahaarava filmiga, mille sisule saab iga vaataja ise tähenduse anda. Küsimuse alla võib seada mitmeid filmi detaile ja loogilist ülesehitust, kuid lähenedes veidi lihtsamalt on minu arust tegemist igati omapärase ja värske lähenemisega tuntud teemadele.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2012 11:05 am    Teema: Vasta viitega

Huvitaval kombel vaatasin just mõned päevad tagasi seda filmi teistkordelt. Nüüd avastasin, et teema tehti siia kaks päeva peale vaatamist...

Kas kokkusattumus või midagi enamat?

Filmi suhtes aga nõustuks üldjoontest juba mainituga. Kui esmakordsel vaatamisel lugu nii väga kaasa ei haaranudki, siis teisel korral hakkasin tähele panema kõiksugu vihjeid ja mõtteid, mida alguses ei märganudki, ja kõik sobitus kuidagi hoopis paremini kokku.
Üllatusega märkasin, et kriitikud pole tõesti filmiga väga rahul olnud ja enamus on sellele negatiivseid arvustusi andnud. Miks täpsemalt, jääb mulle arusaamatuks...
Nojah, eks seal oli jah mõni koht ja näitlejatöö, mida oleks võinud paremini ju teha, aga kogu filmi pointi ja lugu silmas pidades, ei olnud need eriti olulised ja nendepärast skoori alla tõmmata oleks tühi närimine.

----------------------------------------

VÕIMALIK SPOILER!
Mis filmist juba alguses meelde jäi oli see lennuki tseen, mida pean siiani üheks parimaks arvutiga genereeritud effektiks ja mis jättis oma hoiatamatusega väga tugeva mulje: http://www.youtube.com/watch?v=LDqfmEd4fQ8
Aga eks ole sellegi tseenil oma karjuv viga. Nimelt nagu lugedes ka youtube video top kommentaarist, vaatavad tegelaskujud täiesti vales suunas, samas kui lennuk tuleb teisest...mnjah.


----------------------------------------

Igatahes hea film, tekitas mõtteid, igav ei hakanud, jne

7/10
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 15, 2013 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Knowing on selline film, mille kohta mul on väga raske asjalikku kommentaari kirjutada. Kuigi ma nägin seda juba mõnda aega tagasi, mis tähendab, et mul on olnud piisavalt võimalust nähtut seedida, siis ei ole ma ikkagi kindel, mida öelda.

Minu jaoks oli Knowing kahtlemata üsnagi omapärane film ning oma osa selles on kindlasti TrekRangeri poolt välja toodud asjaolus, et filmis olid kokku segatud mitmete erinevate ¾anrite elemendid. Eks tegelikult on see niimoodi praktiliselt kõikide filmidega, aga Knowingu puhul paistis see eriti välja.

Visuaalselt oli kindlasti tegemist ühe viimase aja võimsama filmiga.
Nielander kirjutas:

Mis filmist juba alguses meelde jäi oli see lennuki tseen, mida pean siiani üheks parimaks arvutiga genereeritud effektiks ja mis jättis oma hoiatamatusega väga tugeva mulje: http://www.youtube.com/watch?v=LDqfmEd4fQ8

Nõustun täielikult, et tegemist oli suurepärase stseeniga, mis on mullegi siiani meelde jäänud. Lennuki allakukkumine ja sellele järgnenud katastroofi kujutamine oli väga muljetavaldav. Teine sarnane stseen oli õnnetus metroorongiga, mis mõjus samamoodi. Tuleb tunnistada, et eriti mõjusaks muutis need stseenid minu hinnangul asjaolu, et tegemist oli nii-öelda pärismaailmas võimalike sündmuste kujutamisega, mis tähendab, et vigu ja reaalsusele mittevastavust on selliste kaadrite puhul palju kergem märgata kui näiteks kosmoselahingu puhul mõnes Tähesõdade filmis. Siin aga jätsid need katastroofid väga vahetu ja realistliku mulje.

Aga nüüd olen ma hulga ridu raisanud filmi visuaalse külje üle arutlemisele ja sisu osas pole veel midagi maininud. Nagu ennist kirjutasin, siis selle kohta on raske midagi öelda. Ühest küljest on mul kuidagi väga raske vaadata mööda müstiliste tulnukate kummalisest käitumisest, milles minu jaoks ei olnud mingit loogikat - kui nende eesmärgiks oli lihtsalt inimesed väljasuremisest päästa selle abil, et mõned lapsed teisele planeedile ümber asustada, siis miks oli tarvis sellist komejanti ennetega katastroofidest, vanade autodega ringisõitmisest ja öösel kummituse kujul magamistuppa ilmumisest? Tõsi, nn tulnukate tegelik olemus jäi mõnevõrra lahtiseks ja avatuks erinevatele tõlgendustele - näiteks võib neid teoorias pidada ka üleloomulikeks olenditeks või ingliteks.

Näitlejatöö jättis mind suhteliselt külmaks. Nicolas Cage oli... selline nagu ta on igas filmis. Teised ei paistnud ka kuidagi silma, seda ei heas ega halvas mõttes.

Kokkuvõttes oli Knowing minu jaoks üsnagi intrigeeriv ja teataval määral ka mõtteainet pakkuv, kuid tema peamine väärtus seisneb minu jaoks pigem võimsas visuaalses küljes.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group