Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

HBO Game of Thrones (17.04.2011-???)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2011 1:53 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
, siis ometi tekib küsimus, et kas siin nii-öelda pahad tegelased üldse lõpuks karistuse saavad või mitte. Very Happy Aga parim koht oli episoodis muidugi see, kui Joffrey korduvalt Tyrioni käest vastu nägu sai. Smile


Kõik on nagu reaalses elus - iga asi omal ajal. Esimesel hooajal peaks igasuguseid väga suuri ootamatusi ning ¹okke piisavalt palju tulema. Mida rohem edasi, seda rohkem neid ka tuleb.

Parima kohaga olen aga nõus. Tyrion, olgugi Lannister, on üks kuradi lahe tegelane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2011 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmas osa ka nähtud ja ei saa sugugi öelda, et kvaliteet kuidagi langenud oleks. Pigem muutub sari järjest paremaks, kuigi siin on oma osa kindlasti ka sellel, et tegelased ja tegevusliinid on selgemaks ja arusaadavamaks muutunud.

Näitlejatöö on sarja juures väga hea ja tahaks siin kindlasti välja tuua ka selle, et erinevalt paljudest teistest sarjadest ei ole lapsnäitlejad sugugi ebameeldivad või tüütud, vaid pigem igati positiivsed. Eriti muidugi Arya, aga isegi Joffrey muutus selles episoodis natuke talutavamaks, eriti arvestades dialoogi tema ja tema ema vahel.

Parim stseen episoodis minu arvates:
"You. Walk." - Vastik tüüp siiski sai kerge ninanipsu. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 8:35 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et sari muutus pärast tänast osa neile, kes ei ole raamatuid lugenud, tunduvalt huvitavamaks. Mõned sündmused (näiteks Jaime vs Ned) olid isegi natuke paremini teostatud kui raamatus.

Pean tunnistama, et mul on episoode raske kommenteerida, sest 1. raamat nüüd loetud; puudub ootusäravus ning spekuleerida ka ei saa. Ütlen ainult, et siiani on tegijad väga hästi oma tööga hakkama saanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 9:08 am    Teema: Vasta viitega

Ma ise olen vaid kaks esimest osa vaadanud, aega pole ja tahtmist ka mitte, raamatud loetud ja midagi oodata nagu ei oskaks, niigi teada, mis juhtub. Okei, ja neid rämedaid seksistseene oli lihtsam lugeda kui vaadata. Lükkuvad vist need kolm osa, mis nägemata, määramata ajaks edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 10:02 am    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Okei, ja neid rämedaid seksistseene oli lihtsam lugeda kui vaadata.


Laughing Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Ma arvan, et sari muutus pärast tänast osa neile, kes ei ole raamatuid lugenud, tunduvalt huvitavamaks. Mõned sündmused (näiteks Jaime vs Ned) olid isegi natuke paremini teostatud kui raamatus.

Pean tunnistama, et mul on episoode raske kommenteerida, sest 1. raamat nüüd loetud; puudub ootusäravus ning spekuleerida ka ei saa. Ütlen ainult, et siiani on tegijad väga hästi oma tööga hakkama saanud.


Tõsi. Sündmused arenevad väga mõnusa tempoga.

Kas ma sain õigesti aru (laiskus keelab uuesti seda kohta üle vaatamast), et draakonite koljude kõrval kõndis Varysega koos magister Illyrio?

Meeldib ka see, et viimases osas ei näidatud Müüril toimuvat. Lõpuks läheks nende erinevate liinide pidev jälgimine keerukaks ning ongi hea, kui ühes osas on ühed tegelased ja teises teised. Umbes nagu neljas ja viies raamat.

Üllatas aga Renly ja Lorase stseen. Ei mäleta küll, et raamatus midagi sellist olnud või vihjatud oleks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 5:39 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Ma ise olen vaid kaks esimest osa vaadanud, aega pole ja tahtmist ka mitte, raamatud loetud ja midagi oodata nagu ei oskaks, niigi teada, mis juhtub. Okei, ja neid rämedaid seksistseene oli lihtsam lugeda kui vaadata. Lükkuvad vist need kolm osa, mis nägemata, määramata ajaks edasi.


Rämedaid seksistseene? Mulle küll ei meenu et telesarjas eriti miskit olnud oleks hetkel Very Happy Või siis üks teine sari mu kõlbluse meele nii ära rikkunud Wink


Aga sari on hea... seni ilmunud 4 raamatut inglise keeles kah loetud ja väga huvitav jälgida... teades mis osade inimeste põhjused jne on. Aga jah sarjas on nii mõnigi asi tiba teistmoodi seletatud kui raamatus. Eks see ole Martini enda sisse pandud, et eks tal ole natu aimu mis ta viimastes osades raamatus kirjutab ja parandab võibolla osasi asju mis tema arvates raamatus piisavalt hästi välja pole toodud tagantjärele vms.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Hyperion Endymion kirjutas:
kawoosh kirjutas:
Ma ise olen vaid kaks esimest osa vaadanud, aega pole ja tahtmist ka mitte, raamatud loetud ja midagi oodata nagu ei oskaks, niigi teada, mis juhtub. Okei, ja neid rämedaid seksistseene oli lihtsam lugeda kui vaadata. Lükkuvad vist need kolm osa, mis nägemata, määramata ajaks edasi.


Rämedaid seksistseene? Mulle küll ei meenu et telesarjas eriti miskit olnud oleks hetkel Very Happy Või siis üks teine sari mu kõlbluse meele nii ära rikkunud Wink


Aga sari on hea... seni ilmunud 4 raamatut inglise keeles kah loetud ja väga huvitav jälgida... teades mis osade inimeste põhjused jne on. Aga jah sarjas on nii mõnigi asi tiba teistmoodi seletatud kui raamatus. Eks see ole Martini enda sisse pandud, et eks tal ole natu aimu mis ta viimastes osades raamatus kirjutab ja parandab võibolla osasi asju mis tema arvates raamatus piisavalt hästi välja pole toodud tagantjärele vms.


Loodan, et sain sust õigesti aru ja need "4 raamatut inglise keeles" tähendab nelja ilmunud osa. Kui mitte, siis ära igaks juhuks edasi loe. Ja ka teised, kes pole esimestest raamatutest kaugemale jõudnud (ei mäleta lihtsalt enam, mis raamatus miskit toimus).

Tõsi võib olla see, et Martin lisab ise midagi, et see hiljem paremini välja tuleks. Või siis teeb asja lihtsalt puust ja vikerkaarevärviliseks, kuna raamatus polnud asi nii hästi ja arusaadavalt välja toodud. Mina näiteks tõesti ei mõelnud absoluutselt Lorase ja Renly peale nii, nagu sarjas neid just kujutati. Vikerkaarerüütlid isikliku ihukaitsesalgana said nüüd just minu jaoks uue tähenduse.
Samas, teades, mis mõlemaga juhtub, ei ole see praegu kirjutatavate raamatute osas enam absoluutselt oluline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:


Loodan, et sain sust õigesti aru ja need "4 raamatut inglise keeles" tähendab nelja ilmunud osa. Kui mitte, siis ära igaks juhuks edasi loe. Ja ka teised, kes pole esimestest raamatutest kaugemale jõudnud (ei mäleta lihtsalt enam, mis raamatus miskit toimus).

Tõsi võib olla see, et Martin lisab ise midagi, et see hiljem paremini välja tuleks. Või siis teeb asja lihtsalt puust ja vikerkaarevärviliseks, kuna raamatus polnud asi nii hästi ja arusaadavalt välja toodud. Mina näiteks tõesti ei mõelnud absoluutselt Lorase ja Renly peale nii, nagu sarjas neid just kujutati. Vikerkaarerüütlid isikliku ihukaitsesalgana said nüüd just minu jaoks uue tähenduse.
Samas, teades, mis mõlemaga juhtub, ei ole see praegu kirjutatavate raamatute osas enam absoluutselt oluline.


Mõtlen siis ikka 4 raamatut nagu originaalis. Eestis ju ära poolitatud need Rolling Eyes

1. A Game of Thrones
2. A Clash of Kings
3. A Storm of Swords
4. A Feast for Crows

Ja nagu mingi jutt on võib varsti 5-ndat ka oodata.
5. A Dance with Dragons July 12, 2011
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Neli osa, viis raamatut Wink Aga jah, vähem, kui kuu aja pärast saab ehk juba uue raamatu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 18, 2011 10:34 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nüüd 5 seni näidatud episoodi ära vaadanud ja peaks ütlema, et sari alustas tugevalt ja järjest paremaks läheb. Nõustun Luuryga selles osas, et keskendumine eri tegevusliinidele erinevates episoodides on hea ja muudab osa kergemini jälgitavaks, aga samal ajal pean ma tunnistama, et kui peategelased kõrvale jätta, on mul teiste tegelaste identifitseerimisega (täpsemalt nimede ja suguluse osas) mõneti raskusi. Nii et selle koha pealt tekib tunne, et kasulik oleks ikka raamatuid ka lugeda.


kawoosh kirjutas:
Okei, ja neid rämedaid seksistseene oli lihtsam lugeda kui vaadata.

Very Happy
Mis sellesse puutub, siis ma ütleks, et mind need üldiselt ei häirinud, kuna mõningates muudes sarjades on sellega tunduvalt rohkem üle pingutatud. Minu mäletamist mööda oli ka Rooma tunduvalt "rämedam" kui Game of Thrones. Jah loomulikult ei ole tegu sarjaga, mida sobiks algkooliealistele näidata, aga nende stseenide hulgaga ei ole minu arvates üle pingutatud otseselt. Võib-olla esimeses ühes-kahes osas oligi neid rohkem, et uusi vaatajaid meelitada.


Viies osa oli ehk seni parim. Sündmused arenesid üsna huvitavalt ja kiiresti edasi ja kuigi ma ei taha hetkel spekuleerima hakata (ja sellel pole ka erilist mõtet, kuna enamik teist vist juba teab, mis edasi juhtub Very Happy), siis ütlen ikkagi, et väga põnev on. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2011 8:43 am    Teema: Vasta viitega

If i sell one egg, i have enough to buy a ship. Two eggs, a ship and an army.
And you have all three..
I need a large army

Viserys, olgu ta kui vastik tegelaskuju tahes, oli viimases osas väga mõnus. Täpsemalt siis näitlemise poolest. Selline viies ratas vankri all eluvend, kes käib mööda õhkõrna piiri ja katsetab, kui kaugele tal minna lastakse.

Samuti on ainult kiidusõnad Tyrionile, see pole aga mingi uudis.

Raamatus olid Lysa ja Robin küll veelgi vastikumad, kui sarjas aga sellegipoolest - hästi välja mängitud ja, kuigi head tegelased, tahaks neile ikka kuhjaga ebameeldivusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2011 1:30 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin siiski kaks osa veel. Läheb vaikselt alla, ei olnud üldse midagi kõlvatult raju nendes osades Very Happy Ja naljakas, kuidas mu süütu lause põnevust tekitas..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2011 10:50 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Sündmused arenesid üsna huvitavalt ja kiiresti edasi ja kuigi ma ei taha hetkel spekuleerima hakata (ja sellel pole ka erilist mõtet, kuna enamik teist vist juba teab, mis edasi juhtub Very Happy), siis ütlen ikkagi, et väga põnev on. Smile


Tegelikult mind huvitavad näiteks väga nö mittelugejate spekulatsioonid ja kommentaarid.

Mainin veel kord, et eile näidati 2 osa järjest (tuleval pühapäeval korratakse seitsmendat osa). Pean tunnistama, et pärast paari viimast episoodi olen ma aru saanud kui palju mul lugedes kahe silma vahele jäi. Smile

Veidi kriitikat ka - minu arust on Cersei liiga...inimlikuks tehtud. Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2011 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Sündmused arenesid üsna huvitavalt ja kiiresti edasi ja kuigi ma ei taha hetkel spekuleerima hakata (ja sellel pole ka erilist mõtet, kuna enamik teist vist juba teab, mis edasi juhtub Very Happy), siis ütlen ikkagi, et väga põnev on. Smile


Tegelikult mind huvitavad näiteks väga nö mittelugejate spekulatsioonid ja kommentaarid.

Mainin veel kord, et eile näidati 2 osa järjest (tuleval pühapäeval korratakse seitsmendat osa). Pean tunnistama, et pärast paari viimast episoodi olen ma aru saanud kui palju mul lugedes kahe silma vahele jäi. Smile

Veidi kriitikat ka - minu arust on Cersei liiga...inimlikuks tehtud. Razz


minu arust näidati ikka 1 osa ära aga HBO Go kaudu oli võimalik näha ka järgmist osa mis ka netti lekkinud.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2011 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

No mis vahet seal on? Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2011 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

Vahe selles, et kvaliteet on esiteks kehv ja teiseks, et HBO tegeleb trikkidega, et saada allkirju ja muud jama, andes vastu episoode, mis pole veel kanalis ilmunud.

Ootan esmaspäeva.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Nelj Mai 26, 2011 12:05 am    Teema: Vasta viitega

Ei olegi vahet. niisama täpsuse huvides mainisin. järjekordne suurepärane episood igaljuhul. got-i puhul siis tegemist läbi aegade ühe parima sarjaga mis teleekraanidel olnud. minu arust vähemalt. webiepisoodi kvaliteet jah suht kehva.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2011 2:06 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin kuuenda osa ära. Võrreldes eelmise episoodiga oli see natuke aeglasem, aga mitte siiski igav, sest põnevaid sündmusi jagus küllaga. Tyrioni ülestunnistused oma pattude kohta olid mõnusalt humoorikad ja loodaks sellele tegelasele veel pikka iga, aga selle sarja juures ei saa milleski kindel olla.

Viseryse surm tuli ootamatult, aga igati teenitult. Very Happy Vähemalt üks ebameeldiv tegelane sai oma teenitud palga ja üsnagi jubedal viisil. Samas väike kriitika siiski selles mõttes minu poolt, et tema tegelaskujul ei olnud vähemalt sarjas mingit eesmärki pärast õe Ronon Dexile (sorry, aga õige tegelase nimi on meelest läinud Very Happy) naiseks andmist; võib-olla raamatutes oli tal olulisem roll, aga siin ei paistnud see välja. Tema kohta hakkab ebameeldivuse osas minu jaoks vaikselt üle võtma Sansa - no kuidas olla nii naiivne ja sellise suhtumisega? Very Happy Mul on millegipärast tunne, et tal õnnestub oma ülejäänud perekonnale mingi suurem jama seetõttu kaela tõmmata, eriti kui tekib mingi lojaalsusküsimus tema isa ja Joffrey vahel otsustamise suhtes, aga elame-näeme.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

Pole teab mis ajast siin foorumis midagi postitanud, kuid see ei tähenda, et ma siin aegajalt ringi ei uuri. Nii siis, tere jälle Ulmefoorum. Kui ma märkasin aprillis, et HBOsse selline sari on tulemas, ei osanud ma sellest midagi arvata. IMDBst uuridest, tundus piltide järgi(jaa, ma isegi ei suvatsenud sarja tutvustust lugeda :/ ) tavaline keskajast rääkiv seriaal ning ma jätsin ta sinna paika. Nagu te aru saite, ei teadnud ma tol hetkel The Song of Ice and Fire'st midagi. Eelmine nädal siis lõpuks hakkasin vaatama seda, kui olin juba rohkem kui kuu aega kuulanud, kuidas sõbrad räägivad, et kui põnev ja kaasahaarav sari see on. Enda üllatuseks on tegu tõesti VÄGA HEA sarjaga. Ei oskagi kusagilt peale hakata selle sarja kiitmisega. Esimest episoodi vaadates arvasin, et tegu on Sõrmuste Isanda sarnase sarjaga, kuid hoopis parem, sest pole nii palju fantaasia elukaid ja asju mängu toodud(Võib-olla keegi teine jälle arvab vastupidi ,aga see iga ühe enda asi). Ei suutnud täna rahvaraamatu poes vastu panna ning ostsin teise osa (A Clash of Kings) ära ning nüüd ootan kannatamatult 19. juunit, et Game of Thrones läbi saaks ning saaksin hakata teist osa lugema. Ja pagan küll...ma tahan teada, mis ja millal sealt teiseltpoolt müüri tulema juba hakkab.. Sad
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group