Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

HBO Game of Thrones (17.04.2011-???)
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 11:59 pm    Teema: HBO Game of Thrones (17.04.2011-???) Vasta viitega



EDIT: Olen natuke seda teemat korrastanud. Game of Thrones algab täna ja ma soovin sarjale ning sellele teemale pikka eluiga.
Game of Thronesi Youtube'i kanal (trailerid, behind-the-scenes videod etc.)
Sarja ametlik kodulehekülg





Raamatuseeria kohta on meil foorumis juba teema olemas. Ma oletan, et vähemalt mõned meist on seega peagi esilinastuvast sarjast huvitatud. Smile 1. hooajas on kokku 10 osa ning HBO on lubanud, et kuigi Game of Thrones on nende jaoks väga suur ja kulukas projekt, siis oskavad nad nüüd oma eelarveid paremini majandada (näiteks Rome katkestati kuna see osutus oodatust kallimaks).


Viimati muutis seda SinkaVonka (Püh Apr 17, 2011 3:14 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Jan 14, 2011 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei jõua aprilli ära oodata!

Ja mul pole mitte mingeid kõhklusi selles suhtes, et HBO suudab sellest ühe suurepärase sarja valmis meisterdada. Jääb üle loota ainult sarjale pikka iga ja et ka järgmised raamatud samamoodi ekraanile jõuaks.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 7:12 am    Teema: Vasta viitega

Ootan väga.
Kahjuks pole jõudnud algmaterjaliga tutvuda, aga vähemalt mulle tundub, et kui üldse võtta ette midagigi suurema skaalaga 20. sajandi lõpu ja 21. saj. alguse fantaasiakirjandusest, siis Martini raamatuseeria peaks igal juhul hea valik olema.

Hetkel lihtsalt "Tumeda torniga" liiga hõivatud.


Aga sarja koha pealt olen ainult õnnelik, sest pikka aega pole pikematest fantaasia sarjadest või isegi filmidest suurt midagi märkimisväärset ekraanile jõunud.
Game of Thrones`i sarja behind the scenes`i jälgides on soov seda näha aina süvenenud ja süvenenud.

Loodan parimat.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 18, 2011 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

Kuigi ma ei tea selle raamatusarjast mitte midagi, siis mulle need videod küll meeldivad väga ning kindlasti saab minust ka andunud sarja jälgija... ma loodan Smile Teema tundub igatahes olema huvitav ja kaasahaarav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

HBO on seni teinud sarju, mis on mulle väga meeldinud. Boardwalk Empire ja Band of Brothers meenuvad esimesena ning teist olen vaadanud mitmeid kordi.

Kuna olen lugenud ka seni kõiki ilmunud raamatuid, julgen oodata, et tulekul on midagi eepilist. Treilereid ja behind the scenes lõike vaadates on see lootus ja ootus veelgi kasvanud.

17. aprill on juba kahe kuu ja kahe nädala pärast! Loodame, et sarjaga ei lähe nii, nagu raamatu viienda osaga, mida ootame juba neljandat-viiendat aastat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Morphe
Kadett


Liitunud: 24 Veeb 2011
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Püh Märts 13, 2011 2:08 pm    Teema: Hõkk! Vasta viitega

Mul endal hetkel Mõõkade Maru lugemine pooleli. Pusin inglisekeelse teise poole kallal. (Jõudu Mariole tõlkimisel, ta teeb väga head tööd!)
Seda et seriaal välja tuleb ja et ta lausa avaldamisvalmis on, avastasin alles eile. Ma ei ootagi et nad selle massiivse eepose kõiki nüansse ja liine ja tegelasi piisava põhjalikkusega filmi valada suudaks, aga loodetavasti kõik olulisem saab käsiteldud.
Niiet, olen üpris ärevil!

IMDB link ka:
http://www.imdb.com/title/tt0944947/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 8:47 am    Teema: Vasta viitega

Imelik, et imdb-s ainult kaks tegelast kirja pandud on. Küll positiivne aga siiski üllatav, et juba 9,7/10 hindena ootamas. Samas on kindlasti inimesi, kes valmis asja juba näinud - on ju esilinastuseni kõigest kuu aega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Kliki Full cast and crew peal. Smile Ja miskipärast on mul tunne, et need paarsada hääletajat on lihtsalt üliagarad fännid, kes pole veel tegelikult midagi näinud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Morphe
Kadett


Liitunud: 24 Veeb 2011
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 12:51 pm    Teema: Vasta viitega

Wink Tänud.

Sean Bean on ainuke staar ja samas väga hea näitleja ka, thumbs up.
Samuti on positiivne uudis Peter Dinklage Tyrionina. Tyrion on kõikse huvitavam, targem ja intrigeerivam tegelane kogu sarjas ja Dinklage on ysna võimekas näitleja, olen teda päris mitmes rollis näinud.
Lena Headey, Cerseina - tema näitlejavõimete kohta pakun et seline keskpärane lugu, aga kuna Cersei on raamatus kõige kaunim tegelane siis Headey valik mulle väga meeldib.

Enamus osatäitjaist on suht vähetuntud nimed ja see on ainult hea. Staarid, lisaks sellele et viivad ürituse eelarve kohe alustuseks miinusesse, toovad endaga kaasa ka kogu oma taaga, seosed nende eelnevate rollidega (kas keegi teist sooviks näha Brad Pitti Jaime Lannisterina?) Vähemtuntud näitlejate kaasamine annab võimaluse särada antud tegelaskujudel ja lool kui sellisel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 3:20 am    Teema: Vasta viitega

EDIT (Sinkavonka):
Baratheon, Lannister ja Targaryen on järgmised.
http://grrm.livejournal.com/201981.html
http://grrm.livejournal.com/202216.html
http://grrm.livejournal.com/202408.html

Saame Starkidega lähemalt tuttavamaks
http://www.hbo.com/video/video.html/?autoplay=true&vid=1165247&filter=game-of-thrones&view=null

Ning uus treiler "Fear and blood" - http://www.youtube.com/watch?v=bvwrC5X7iJI&feature=player_embedded
Treileris on alguses näha ja kuulda ka Old Nani (ei mäleta enam, kuidas teda tõlgitud kujul kutsuti), keda mängib nüüdseks juba natuke üle kuu aja surnud Margaret John. http://www.imdb.com/name/nm0424191/

GRRM Q&A
http://artsbeat.blogs.nytimes.com/2011/04/01/his-beautiful-dark-twisted-fantasy-george-r-r-martin-talks-game-of-thrones/?src=tptw
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 05, 2011 7:40 am    Teema: Vasta viitega

EDIT (Sinkavonka):
Eile õhtul näitas HBO kahe nädala pärast ilmuva sarja esimesest osast esimest 15 minutit. Vaatasin selle ka ise ära ning ei ole midagi halba öelda. Algus on tehtud väga täpselt ning kuigi võib-olla on mingeid detaile ära jäetud (kui teha nii põhjalikult, nagu raamat on, siis läheks ühele raamatule väga mitu hooaega), siis mina, kes ma lugesin esimesi osi mitu aastat tagasi, ei tundnud neist puudust. Kõige vajalikum ongi sisse jäetud.

Mulle meeldis ning ootan veelgi suurema kannatamatusega ülejärgmist pühapäeva.

Lühike sisututvustus neile, kes asjast veel eriti midagi ei tea, pärast üleeilset 15 minutilist klippi. http://www.hollywoodreporter.com/review/game-thrones-tv-review-174120
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2011 3:21 pm    Teema: Vasta viitega

Väga kena, kõik mu postitused kahte postitusse koondatud (Y)

http://www.youtube.com/watch?v=GGN6cSo9l4E&feature=player_embedded

Eile õhtul oli siis esimene osa ning tundus ilus ja hea, nagu ikka. Raamatuid mitte lugenutele võis see natuke segaseks jääda aga eks kõik algused on sellised. Natuke imelik oli näha kõiki neid kohti, mida kogu aeg endale ette kujutanud olen, reaalselt.

Viserys oli eriti õõvastavaks tehtud, nagu ta ka raamatus kirjeldatud oli, Jaime aga tundus palju meeldivam, kui raamatu algusest mulje jäänud on. Viimastes raamatutes on ta küll natuke inimlikumaks muutunud aga võimalik, et asi on ka ainult minus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2011 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa enamvähem esimene episood oli. hindama ei hakkaks kui aus olla. selle sarja puhul ma arvan et võiks pigem tervet hooaega hinnata. sest kui lähtutakse ikkagi otseselt raamatust siis võib vahepeal ju selliseid kehvemaid episoode ka vahele kukkuda.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2011 2:12 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka esimese osa ära. Raamatuid ma lugenud pole ja nende sisu detailselt samuti mitte, nii et selles osas ma midagi võrdlema ei hakka. Üldiselt võiks siiski nõustuda eelkõnelejaga osas, et selle sarja puhul on parem hinnata tervet hooaega kui üksikuid osi - vähemalt selline mulje pilootosa põhjal jäi. Loo osas kumas siiski läbi selgelt see, et asi põhineb raamatul ning nagu Luury kirjutas, siis kindlasti oleks kasulik ka raamatuid lugeda, kuigi pean ütlema, et minu jaoks palju sisuliselt segaseks ei jäänud. Tegelased ning tegevusliinid suudeti siiski piisavalt selgelt esile tuua. Aga ega ma ei oska seda sisu ka kuidagi raamatutega võrrelda, nii et seetõttu ma võib-olla hindan sarja ka leebemalt ja nii-öelda puhtalt lehelt võrreldes nendega, kes raamatuid lugenud on.

Näitlejatöö oli hea (tore näha muuhulgas SGA-st tuttavat Jason Momoad jälle ekraanil) ning silmapaistvalt kõrge eelarve aitas kogu vaatemängu vägagi nauditavaks muuta. Üldse on sari esmamulje põhjal väga sisukas ja julge, nii et loodan, et sama tase jätkub ka edaspidi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2011 6:57 pm    Teema: Vasta viitega

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/04/19/hbo-renews-game-of-thrones-for-second-season-premiere-grossed-4-2-million-on-hbo-sunday-night/89922

Game of Thrones on uuendatud, mis tähendab, et 2. hooaeg on garanteeritud. Smile

Ma olen praegu esimese raamatuga poole peal nii et ma tean, mis vähemalt hooaja esimese poole jooksul juhtub ning 1. episood oli küll raamatule küllatki truu (paar pisemat muutust küll oli). Ehk oleks natuke kobisemist näitlejaga, kes Catelyn Starki mängib, aga eks film ei lähe kunagi raamatuga ja meie enda kujutlusvõimega 100% kokku.

Praegu on küll tunne, et GoM on siiani kõige suurejoonelisem fantaasiasari, mis teleekraanidele on jõudnud ning ehk trumpab isegi üle sellised ajaloolised sarjad nagu HBO enda Rome ning Showtime'i The Tudors.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2011 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

See on hea uudis, et sarja uuendada otsustati. Cool

Muuseas sattusin peale sellisele artiklile:
Dinklage Says Thrones Isn’t Fantasy

Kas ma olen lihtsalt paranoiline või on tegu järjekordse juhtumiga, kus kardetakse ulmega seotud stigmat, et inimesed ei võta sarja sel juhul tõsiselt? Varasemalt meenub, et nt Losti tegijad kippusid ikka väitma, et sari pole ulme ja viimati jäi see mulle silma Briti telesarja Outcasts puhul.

Kuigi tõele au andes, ega esimese osa põhjal selles sarjas mingist erilisest üleloomulikkusest rääkida ei saa, aga minu jaoks oli see ikkagi fantasy. Või mis teised arvavad?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2011 4:20 pm    Teema: Vasta viitega

Heh, Losti, BSG ja SGU tegijad rõhutasid ka ikka ja jälle draamat ja tegelasi ning proovisid hoiduda ulmeliste elementide mainimisest (vähemalt alguses).

Nii palju kui ma käesoleva raamatusarja kohta kuulnud olen, siis muutub see saaga üha fantastilisemaks ja paari hooaja pärast ei saa vist keegi väita, et tegemist ei ole fantasyga (see, mida Dinklage ütles on ka praegu kergelt naljakas).

Nii et siinkohal nõustun Enterprise'iga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2011 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

TBH tänasel päeval on pooled sellised ajaloolisedki sarjad kerge fantasy maiguga nii et jah. Fantasy küll aga mitte päris see variant et wizards did it.
Tähtsam on seal siiski intriigid jne. Fantasy setting annab lihtsalt mõningaid vabadusi juurde ja see on pigem pluss. mingeid borgiaid või tudoreid vms ei viitsiks küll saja esimest korda näha. mitte et see igavam oleks aga lihtsalt. Laughing
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 5:33 pm    Teema: Vasta viitega

Teine osa oli natuke tagasihoidlikum ja rahulikum, samas liigutakse üha järjekindlamalt põnevate ja ägedate sündmuste poole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2011 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Jõudsin ka lõpuks teise osa vaatamiseni. Ütleks, et see oli mõneti ühtlasem ja kergem jälgida. Tegevusliinid liikusid ka parasjagu edasi, kuigi mitte ehk nii palju, kui ma oleksin oodanud.

Peaks ütlema, et ühest küljest on muidugi tore, et selles sarjas tehakse palju ebameeldivaid tegusid, mis näiliselt tagajärgedeta jäävad (kuigi eks see vist ongi asja point, et tegu pole meie tänapäevase maailmaga), siis ometi tekib küsimus, et kas siin nii-öelda pahad tegelased üldse lõpuks karistuse saavad või mitte. Very Happy Aga parim koht oli episoodis muidugi see, kui Joffrey korduvalt Tyrioni käest vastu nägu sai. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group