Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

HBO Game of Thrones (17.04.2011-???)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tõsiselt soovitan sul ikkagi esimene raamat ka läbi lugeda, sest sarja ja raamatu vahel on siiski piisavalt palju erinevusi. Ühesõnaga 1. hooaeg ei asenda 1. raamatut.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 11:21 pm    Teema: Vasta viitega

Oo jaa, kui teise osa läbi saan loetud, siis hakkan kindlasti esimest lugema. Natuke kilplase moodi ole selline lugemine, aga see saaga on nii põnev, et ma pean teada saama ennem ,mis peale Games of Thronei edasi saab. Very Happy
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 11:47 pm    Teema: Vasta viitega

Sõna otseses mõttes parim asi, mis teleekraanidel olnud on. 2 viimast episoodi 1-st hooajast jäänud ja siis minuti haaval piinlema ja järgmist hooaega ootama:( epic sari.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Meenub, kuidas mina neid raamatuid lugesin. Mingi hetk vihastasin sündmuste käigu peale, raamat lendas üle toa, turtsusin ja tõrkusin paar tundi, kirusin kõiki, pits kanget alla ja loeme edasi. No ajas mõni asi ikka närvi Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi teab, millal teine hooaeg algab? Ma ise väga loodan, et algab sügisel ja et kolmas hooaeg algaks kevadel nagu esimene hooaeg. Very Happy Aga see on vist väga julge lootus.
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 07, 2011 12:02 am    Teema: Vasta viitega

Oi, ära nüüd kiirusta. Tegemist on väga kalli sarjaga, ehk kevadel saab alles järgmise hooaja. Kinnitatud veel igatahes pole, millal saab hoo sisse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 08, 2011 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/humc6/iam_emilia_clarke_i_play_daenerys_in_hbos_game_of/

Dany osatäitja mässab redditis. Hea PR endale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 08, 2011 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Haha, vaata seda linki uuesti. Juba tõestus olemas, et see ei ole siiski Emilia Clarke.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Morphe
Kadett


Liitunud: 24 Veeb 2011
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2011 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigile kellele sari väga meeldib soovitaks omaltpolt ka raamatud ära lugeda. Nad on huvitavad ja haaravad isegi siis kui film on nähtud. Raamatutes on hulga rohkem sisu, tausta, detaile etc kui filmi eales sisse monteerida annaks. Ma ise lugesin esimesi osi kyll nii ammu et filmi vaadates enam ei mäletagi kõik seiku täpselt; aga mis meenus oli näiteks see kuipalju põhjalikumalt Daeneyse ja ta venna intsesti-piiripealset suhet seal kirjeldati. Või siis viimases osas, näidati koosolekut kus muuhulgas Harrenhali loss uuele valdajale kingiti, vist oli Janos Slynt. Raamatus anti selle äraneetud Harrenhali lossi tausta ja mineviku kohta pikem kirjeldus. (Samuti selle mõttetu wannabe-ryytli kohta). Et kes ehitas ja miks t kummitab ja miks kõigi valdajate käsi seal väga halvasti käib. Loo terviku ja sidususe mõttes huvitav ja vajalik taust. Filmist me saime teada et kusagil on Harrenhali loss. Ja et keegi Slynt sai sinna peremeheks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 13, 2011 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Järjekordne hiilgav osa, kuigi raamatust läks rohkem mööda, kui ükski teine episood Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 14, 2011 3:54 am    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Järjekordne hiilgav osa, kuigi raamatust läks rohkem mööda, kui ükski teine episood Smile


Mis osas? Tundus, et kõik tegevused olid enam-vähem (sarja mõttes isegi päris täpselt) paigas. Ei tundnud küll, et miskit oleks eriti mööda või teistmoodi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 14, 2011 4:56 am    Teema: Vasta viitega

Mind häiris isiklikult see, et Tyrion kohe lahingu alguses oimetuks löödi. Smile Siin vist tuli mängu ka see, et neil ei olnud piisavalt pappi, et kogu seda võitlust näidata, aga raamatus tuli just see ilmsiks, et ta on lahingus üllatavalt võimekas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 14, 2011 3:58 pm    Teema: Vasta viitega

Tegu polnud ju ka tähtsa lahinguga, kuigi näidata oles võinud sellegipoolest. 2000 meest saadeti lihtsalt surma, et tähelepanu kõrvale juhtida.

Huvitav, kuidas need mehed valiti, kuidas valiti see, kes neid juhib ning kuidas nad suhtusid sellesse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Juun 15, 2011 11:55 am    Teema: Vasta viitega

Raev hbo foorumitel on lihtsalt hindamatu=D kõik need inimesed kes lubavad sarja vaatamise lõpetada kuna nende arust on ned peategelane. ja peategelasega ei tohix nii teha. minu arust pole ta kunagi peategelane olnud. got-i peategelasteks on kõik westerose kodade liikmed.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 15, 2011 12:57 pm    Teema: Vasta viitega

There's no one on TV that I hate more right now than this guy: http://imgur.com/8O1m2

Tsiteerin::
It took like 1000 orcs to kill Boromir. How did this inbred Hitler Youth do it all by himself?


Mängisin eile GOTi lauamängu ja seal oli Lannisteridel mingil hetkel ainult üks laev ning Riverruni kindlus ehk täpselt nagu raamatus - mingil hetkel on ühel kojal enamus maha löödud ja tuleb fööniksit teha, et taas pildile pääseda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 12:11 am    Teema: Vasta viitega

Segan vahele natuke vananenud kommentaariga. Kuna mul on kiire aeg olnud, siis pole jõudnud foorumis eriti sõna võtta ja sarja seitsmenda osa vaatasin ka alles nüüd ära. Peaks ütlema, et oli igati muljetavaldav episood, eriti dramaatiline oli muidugi lõpp. Aga väga meeldisid mulle ka Jon Snow ja Dothraki tegevusliinide edasiarendused; viimane eriti seetõttu, et lõpuks ometi sai Jason Momoa ekraanil natuke midagi teha ja meelde jääda. Nagu ütlesin, siis osa lõppes dramaatiliselt ja arvestades juttu, mida siin kirjutatakse, ootab Nedi vist üsna halb saatus, millest mul oleks väga kahju, sest ta on meeldiv ja huvitav tegelane.

Samas üks teatavat tüüpi stseen, millele on siin teemas varem viidanud kawoosh, venis seekord minu arvates küll liiga pikaks ja hakkas tüütama. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 1:55 pm    Teema: Vasta viitega

Võrratu osa, lõpp oli võimas, täpselt nagu raamatus. Olen väga rahul. Ainult üks aasta järgmise hooajani Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 7:12 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun kawooshiga. Ma juba ammu mõtlesin, et kui hästi hooaja viimane stseen välja kukub ning ma ei pidanud pettuma. See oli minu jaoks siiani sarja kõige võimsam moment. Pärast sellist lõppu ilmuvad vist küll kõik vaatajad järgmine kevad uuesti lagedale. Smile

@Enterprise
säärased stseenid on tembeldatud fännide poolt sexposition stseenideks. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures ma enim ootasingi lõpustseeni. Tal jäid küll juuksed alles (kuid imelik, juuksed on ka osa temast, miks peaks need tulele vastuvõtlikud olema?). Drogo "eutanaasia" oli ka küllaltki nukker. Teistest kõvadest steenidest, Sansa seisis Joffrey'le vastu, öeldes "Maybe he will bring me your head instead". Väga badass Very Happy, Sansa näitleja on üldse väga hea, sellist nukrust on keeruline välja mängida. Ja kindlasti see kõne, mis viis mehed beyond the Wall to the North. Väga tugevad stseenid, väga tugev episood. Tugev hooaja lõpp.

Ja need, kes uluvad, et peab kaua ootama järgmise hooajani. See pole ootamine. Ootamine on, kui George. R. R. Martin kaob aastateks, ning lapsed sünnivad, elavad ja surevad enne, kui järgmine raamat jõuab ilmuda. See on ootamine, mu kallid suvelapsed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Juun 21, 2011 5:17 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin nüüd hooaja viimased episoodid ära, nii et paar kokkuvõtvat lauset nende ja kogu esimese hooaja kohta.

Ilmselt kõige enam tekitas poleemikat see, et Eddard Starkil siiski pea maha löödi. Kuigi ausalt öeldes ei tulnud selline lõpplahendus mulle ootamatuna, sest see näis mingil tasemel siiski loogilise lahendusena, eriti arvestades seda, et Game of Thrones ei ole just sari, mis järgiks stereotüüpseid võtteid nagu nt seda, et peategelased ei saa surma. Ei, mulle üldse ei meeldinud see, et ta tapeti, sest tegu oli ühega vähestest tegelastest, keda võiks selles sarjas ilma väga suure vaidluseta heaks nimetada ja kes ei olnud mingil põhjusel ebameeldiv, aga nagu näha, siis idealistidele selles maailmas kohta pole. Very Happy Teisest küljest on see jälle väga tore, et tegelased ei jaotu selles sarjas skaalal must-valge, vaid kõigil on oma positiivsed ja negatiivsed küljed. Joffrey kohta tegelaskujuna aga niipalju, et bring me his head. Very Happy Et siis kokkuvõttes mulle korraga nii meeldis kui ka ei meeldinud, et Ned surma sai.

Sansa on minu arvates endiselt ebameeldiv tegelane, sest temas kombineeruvad tugevalt sellised omadused nagu naiivsus ja kõrge ambitsioon, mis on üsnagi ohtlik kombinatsioon, nii temale endale, aga eriti ka teistele.

Natuke kahju on, et nägemata jäid mahapeetud suured lahingud, kuid televisiooni eelarve tõttu on see arusaadav ja ega midagi olulist kaotsi ka ei läinud.

Mis puutub Daeneryst ja teispool merd toimunut, siis viimast stseeni arvesse võttes ei saa vist küll enam keegi öelda, et tegu ei ole ulmesarjaga (või täpsemalt fantaasiaga, kui soovite). Very Happy Lemmikstseeniks viimasest episoodist jäi minu jaoks aga hoopis see, kus Robb lubas oma emale kõik vaenlased ära tappa ja siis Catelyn vastas talle, et kõigepealt tuleb Robbi õed tagasi saada ja siis tapame nad ära. Smile



Lõppkokkuvõtteks on kindlasti tegu sarjaga, mida soovitaks soojalt kõigile vaadata. Ise arvan, et eriti mõnus oleks sarja vaadata maratonina ja mitte nädalaste (või pikemate) pausidega, nagu neid telekast tuleb ja enne teist hooaega kavatsen kindlasti esimese uuesti üle vaadata. Ja vaatamata kawooshi selgitustele ootamise kohta eelmises postituses ütlen mina ikkagi, et aasta järgmise hooaja alguseni on vastikult pikk aeg. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group