Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Orville

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2017 1:47 pm    Teema: The Orville Vasta viitega

The Orville on uus ulmesari, mis jõuab telekanalil Fox eetrisse septembris.

IMDB link
Wikipedia link
FOXi koduleht

Tegemist on ühtlasi nii komöödia kui ka Star Treki paroodiaga, mida võib ehk võrrelda sellise filmiga nagu Galaxy Quest. Võib-olla mitte igale maitsele, kuid usun, et The Orville sobib suurepäraseks kaaslaseks Star Trek: Discovery eeldatavalt veidi tõsisemale teemakäsitlusele. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2017 6:24 pm    Teema: Vasta viitega

Panin ka ise tähele, et selline sari on tulemas. Ma arvan, et mulle hakkab see väga meeldima, vaadates juba, kui lahe trailer sel on Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Laup Sept 16, 2017 1:25 am    Teema: Vasta viitega

Nonii - piloot väljas ja nähtud! Mida arvate?

Ma ütlen kohe ära, et mulle meeldis see väga. Ma ei oskagi täpselt öelda, et miks, aga meeldis. Naljad olid kohati magedad ja ma ei oska seda sarja mingisse ¾anrisse liigitada, aga kurat võtaks - see oli sellegipoolest üks klassikalisemaid Star Treki episoode (mis ei ole Star Trek, aga...). Külmavärinad tulid vaadates peale.

Kahju vaid, et see tõenäoliselt ei kesta... aga mõned kuud on esmaspäeva õhtud ootusärevusega täidetud.
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Sept 16, 2017 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka esimese osa ära. Muljed on sellised... nii ja naa. Minu jaoks liigitus see sari esimese osa põhjal kuidagi sellisesse ebamäärasesse tsooni, et ei ole nagu tõsine sari, aga samas ei ole ka nagu päris komöödia; ehk et mõlemat pidi vaadates jääb nagu midagi puudu.

Samas tuleb muidugi meeles pidada, et tegemist oli alles esimese osaga ning tihtipeale kulubki nendes päris palju aega olustiku ja tegelaste tutvustamise peale, mis tähendab, et edaspidi on lootust olukorra paranemisele. Nagu ma avapostituses mainisin, võrdleks ma seda endiselt kõige rohkem Galaxy Questiga, kuigi viimases sai nalja rohkem.

Huumori kohta niipalju, et see mõjus mulle paremat väljendit hetkel leidmata väga ameerikalikuna (duh!) ja seetõttu mitte valjult naerma panevana, aga see on minu isiklik kiiks. Näitlejad ja tegelaskujud seevastu tundusid vaatamata oma taotluslikule stereotüüpsusele üsnagi potentsiaalikad ja keegi mind ei häirinud ega jäänud ka nõrgaks, lihtsalt loodetavasti saavad kõrvaltegelased edaspidi rohkem ekraaniaega.

Loodan, et sari peab vastu, aga esimese osa põhjal ma ülearu optimistlik ei julgeks olla. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 16, 2017 5:29 pm    Teema: Vasta viitega

Treileri põhjal ma ootasin veidi rohkem komöödiat, kuid lõpuks on ikkagi tegemist draama sarjaga, millesse on pikitud muhedaid ütlemisi, aga nagu ka Enterprise ütles, siis need on rohkem sellised ameerikanaljad - muigama ajasid, aga päris naerma ei ajanud.

Samas oli tegemist vägagi Star Treki klooniga, mistõttu tundus kõik kuidagi juba tuttavana. Esimene episood läks väga kiiresti ehk igav ei olnud ning olen ka nõus, et tegelaskujudel on potentsiaali. Samas ei oska praegu arvata, mis suunas kogu sü¾eed arendama hakatakse ja kas suudetakse huvi üleval hoida.

Kindlasti hakkan sarja nüüdsest vaatama teistsuguse pilguga ja loodan, et selles saab olema ka sügavust, kuigi Galaxy Questilikkust on selles kindlasti. Aga see on hetkel selline esmatunne. Vaataks, millised saavad olema järgmised kaks-kolm episoodi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2017 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüdseks on siis kaks episoodi veel eetris olnud. Üldise kommentaarina ütleks sarja kohta seda, et Star Treki fännidele pakub The Orville igatahes oma viidetega eelnimetatud frantsiisile hulgaliselt äratundmisrõõmu. Näiteks on introvideos selgelt ära tuntavad viited nii Voyagerile kui ka DS9-le (komeedi näol). Seda loetelu võiks pikemalt jätkata, aga jätan selle siinkohal tegemata. Arvestades, et Seth MacFarlane on ise Star Treki fänn, siis pole siin muidugi ka midagi imestada.

Teine osa meeldis mulle esimesest oluliselt rohkem, sest huumor ja muu tegevustik olid oluliselt paremas tasakaalus. Ja muidugi oli kogu episoodi sisu selge viide TOS-i esimesele pilootosale The Cage.

Kolmas osa tekitas minus mõneti kahetisi tundeid. Ühest küljest oli huumorit võrreldes kahe eelmise episoodiga oluliselt vähem ja ehk oli teema tõsidust arvestades see ka põhjendatud. Samas jäi mind miski selle osa juures siiski häirima ja kui ma üritaks seda kuidagi kirjeldada, siis ma väljendaks seda kuidagi nii, et soovahetuse teema on kindlasti sügavam ja vääriks tõsisemat käsitlust kui seda tüüpi sari pakkuda suudab. Selles mõttes ei olnud see kindlasti The Orville'i oma The Measure of a Man. Ma ei ole küll sellel alal ekspert, aga tundus, et loo raskuspunkt ei olnud päris õiges kohas ja esitatud argumendid jäid kuidagi pinnapealseks või siis mitte piisavalt ammendavaks. Lõpplahendus tuletas mulle ka ebamugavalt meelde Babylon 5 esimese hooaja episoodi Believers, kuigi lõpplahendus polnud seekord samavõrd drastiline.

Nagu näha, siis mõtteainet on The Orville siiski mõnevõrra pakkunud. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 29, 2017 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei ole veel jõudnud ära vaadata 4. episoodi, aga tundub, et vaikselt hakkab asi nagu hoogu võtma. Olen nõus, et 2. episood pakkus juba oluliselt rohkem vaatamisrõõmu just karakteriarenduse poolest ja noh, nagu Enterprise juba ütles, siis jätkub Star Trek'i kloonimine, aga see ei tohiks meile enam üllatust pakkuda, kuna see nii ongi Smile Samas ma leian, et Seth MacFarlane ei ole muutnud The Orville'i labaseks ja suudab hetkel hoida mõistlikku tasakaalu huumori ja draama vahel.

3. episood oli see-eest oluliselt sügavam, kuigi minu arvates tundus kogu see teemaarendus kuidagi kohatuna. Ma ei suuda ka praegu seda sõnadesse panna, mis mind konkreetselt häirima jäi - kas see, kuidas suudeti Bortuse meelt muuta või see, kuidas kogu olukord lõpp-lahenduse leidis. Igatahes on mõtlemist päris palju kas siis ainult sarja või ka pärismaailma seisukohalt.

Muide, kui ma 2. episoodi alguses introt nägin, siis ka minule tulid kohe silme ette pildid DS9 ja VOY introtest, eriti VOY omast Very Happy
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 08, 2017 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

Võrreldakse Star Trek: Discovery ja Orville episoodide IMDB skoore...

http://www.digitalspy.com/tv/star-trek-discovery/feature/a842203/star-trek-discovery-vs-the-orville-which-is-best/
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group