Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Source Code (2011)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2010 2:32 pm    Teema: Source Code (2011) Vasta viitega



Ingliskeelne sisututvustus IMDB-s:
An action thriller centered on a soldier who wakes up in the body of an unknown man and discovers he's part of a mission to find the bomber of a Chicago commuter train.
http://www.imdb.com/title/tt0945513/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=WatVodRARsU

Paljudele pakub see film kindlasti huvi seetõttu, et re¾issööriks on Duncan Jones, kes oli ka paljukiidetud filmi Moon re¾issöör. USA-s peaks film kinoekraanidele jõudma 15. aprillil 2011.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2010 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka mingi hetk seda treilerit ja paistis olema täitsa huvitav, aga see on ka selline film, mis muidugi ei ole klassikaline sci-fi, kuid omamoodi ajas rändamine on omal kohal ja Jake Gyllenhaali on ka alati tore jälgida.

Kindlasti on see film ka minu nimekirjas olemas ja jään ainult ootama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2011 4:17 pm    Teema: Vasta viitega

Sellelt lingilt võib leida 44-sekundilise klipi teemaks olevast filmist. Mulle jättis see isegi parema mulje, kui traileri põhjal oleks arvata osanud, kuigi ma üldiselt ei ole sellise aja edasi-tagasi kerimise kontseptsiooni fänn.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2011 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Muidugi ei saa neile enne filmi nägemist vastata aga tekkisid küsimused seoses mineviku muutmisega. Treileris öeldakse, et naist ei saa päästa, sest olles source code'is, ei saa olevikku/minevikku muuta. Mida nad siis pommipanija leidmisega saavutada üritavad? Miks peaks pommipanija üldse rongis olema?

Tuleb filmi oodata ja vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Mis ma öelda oskan? Ma ei ole ammu ühest filmist nii sillas olnud. Smile
Kogu lugu on algusest lõpuni põnev, humoorikas ja südamlik. Lõpp (source code tektitab uusi alternatiivseid reaalsusi) oli minu jaoks päris korralikuks (ja meeldivaks) üllatuseks. Lihtsalt väga hea tuju on pärast filmi vaatamist. Smile Soovitan kõigile foorumikülastajatele. Arvan, et oleme juba see aasta päris varakult ühe parima (või ehk isegi kõige parema) uue ulmefilmi leidnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2011 7:23 pm    Teema: Vasta viitega

Käisin ka nädal aega tagasi filmi kinos vaatama ja oli see ka minu jaoks üllatava käiguga ning lõpp oli muidugi omaette pöördepunkt. Võin julgelt astuda SinkaVonka kõrvale ja öelda, et tegemist on väga hea filmiga, mida soovitada kõigil vaadata - isegi nendel, kellele ulme ei meeldi. Esmapilgul võib ehk jääda mulje, et äkki siiski ei ole selle filmi puhul tegemist päris ulmega, vaid rohkem keskendub inimesele ja tema eksistentsi põhjusele ja sihipärasele eesmärgi saavutamisele, siis kokkuvõttes võib öelda, et tegemist on klassikalise ulmega selle kõige paremas võtmes, mis teeb selle eriti nauditavaks. Nagu SinkaVonka juba ka mainis, siis põnevust on algusest lõpuni (...mind veidi häiris see, et vedur oli rongi lõpus, mitte alguses Laughing ), oli huumorit, oli draamat - kõik hea, omal kohal. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2011 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

Source Code on alates tänasest ka Tartus kinos (Cinamon).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 07, 2011 3:25 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin kah ära ja peaks ütlema, et täiesti põnev ja vaadatav film. Kuigi mõned osad sellest pisut häirisid. Näiteks oleks tahtnud kuulda rohkem sellest Source Codest enesest ja sellest, et kuidas ja miks seda peategelast seal ikubaatoris niimoodi elus hoiti...ja miks täpsemalt ta enesele seda kapslit ekraanide ja akendega ette kujutas? Lõpp oli ka natukene selline punnitatud happy ending.
Ausalt öeldes meenutas mõnes aspektis film Deja Vu'd...

Kui nüüd mõnele tundub, et vigu tuli rohkem kui kiitust, siis tegelikult oli film ikkagi väga hea...eks paras ports müsteeriumit ja lahtisi otsi ole iga hea ulmeka retseptiks...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Aug 14, 2011 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Keegi eelnev postitaja kasutas sõna klassikaline ja ma nõustun täiesti! Source Code on nagu ülihea ekraniseering mõnest Silverbergi või /sisesta hea ulmekirjaniku nimi/ lühijutust - võrdlemisi vähe tegelasi ja pealtnäha lihtne sisu, aga pealispinna all nii palju rohkem. Ja ulmefännile on selline film tõeline pidupäev, eriti provotseeriva lõpu ja aina keerulisemaks mineva tegevustiku pärast.

Meeldib ka, et Gyllenhaal oma repertuaari laiendab. Nagu näha, siis tunneb ta end peale draama ka ulme¾anris väga koduselt. Wink

8!
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2011 9:22 pm    Teema: Vasta viitega

Kuigi film ei olnud nagu kõike haarav... oli suudetud stoory nii huvitavaks teha, et klammerdusin ekraani külge kuni lõpuni... Kokkuvõttes väga hea film Very Happy
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 17, 2013 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu ma siin teemas eespool mainisin, ei meeldi mulle eriti sellised Groundhog Day tüüpi plot device'ga filmid/episoodid. Üldjuhul muutuvad need minu jaoks tüütuks, sest enamasti tuleb identset või suurel määral sarnast tegevust vaadata mitmeid kordi, mis muudab selle üsnagi igavaks. Source Code oli selles mõttes positiivne üllatus, et kõik uued ajakordused arenesid täiesti erinevalt, mistõttu ei hakanud vaadates sugugi igav. Samas erilist vaimustust see film minus erinevalt paljudest kriitikutest ja ka eelkõnelejatest siiski ei tekitanud. Nõustun siiski Wendelhi ja Artzziga, et tegemist oli klassikalise looga ja SinkaVonkaga, et film oli südamlik, eriti lõpp. Ja see oli minu arvates antud juhul ka selle filmi juures suur pluss, sest kuigi ma ei ole tüüpilise happy endingu suur fänn, siis selles filmis oleks negatiivsem lõpp mõjunud liiga julmalt. Kuigi ma kahtlustasin kuni lõpuni, et kohe-kohe, viimastes kaadrites juhtub midagi halba. Õnneks siiski mitte. Smile

Peab ka ütlema, et ega oluliselt rohkem mõtteid see film minus ei tekitanudki. Tegu oli korraliku ja veelkord öeldes klassikalise looga, mis minu silmis siiski millegagi eriliselt silma ei paista. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group