Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Langoliers (1995)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 23, 2010 1:23 pm    Teema: The Langoliers (1995) Vasta viitega

Wiki link:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Langoliers_(TV_miniseries)

Tegemist on siis Stephen Kingi novellide põhjal tehtud miniseeriaga, mis räägib ühe reisilennuki sattumisest peagi hävitamisele kuuluvasse mineviku maailma.
Olen miniseeriat nüüd kaks korda näinud, kuid kahjuks novelle lugenud pole, nii et selles osas ei saa kahte asja omavahel võrrelda. Kui keegi novelle lugenud on, siis kindlasti sooviks väikest võrdlust näha. Smile

Üldiselt peaks ütlema, et esimest korda vaadates lugu mulle väga suurt muljet ei avaldanud, kuid teistkordsel vaatamisel hakkasin asja veidi rohkem hindama.
Eelkõige meeldis mulle idee sellest, et nii tuleviku kui mineviku maailmad eksisteerivad eraldi ning inimesed liiguvad lineaarselt edasi järjest uude vastloodud dimensiooni. Iseenesest seletaks antud teooria ajarändamise võimatuse, sest minevik hävitatakse pärast inimeste läbiliikumist ära ning tulevik pole veel tekkinud. Teisisõnu eksisteerivad inimesed maailmas, mis kestab vaid lühikese perioodi vältel.
Kuigi ma seda teooriat ei jaga, siis iseenesest on tegemist väga huvitava mõttearendusega ja ei saa välistada, et midagi sellist ka tõele vastab. Selge see, et sellisel juhul kaoks mineviku maailm lihtsalt ära ning langolierid (ümarad terashammastega kollid Very Happy) olid vaid metafoor eelnevate maailmade hävimisprotsessist.

Mina kuulun nende hulka, kes arvab, et maailm on ikkagi püsivalt olemas ning aeg on välja mõeldud termin. Inimesed eksisteerivad minu arvates konstantses universumis, mis muutub, kuid ei ole pidevas hävimise ja loomise protsessis.

Kui rääkida sisust, siis ka story iseenesest oli võrdlemisi põnev ning kolm tundi möödusid suhteliselt kiiresti. Isiklikult olen just seda tüüpi filmide fänn, kus tegevustik on põnevaks tehtud pingelise olukorra ja tegelaste emotsioonide abil ning puuduvad kiirelt mööda vihisevad sündmused.
Tegemist ei ole minu lemmikfilmide hulka kuuluva teosega, sest esines ka minu jaoks häirivaid seiku, nagu ebameeldiv Toomey tegeleane, kes minu arvates loole midagi juurde ei andnud, pigem vastupidi. Samas oli jällegi loo puhul näha kõrget kvaliteeti, mis eristas teda paljudest teistest miniseriaalidest. Kindlasti aitas sellele kvaliteedile kaasa väga tugev põhi, mis tulenes Stephen Kingi kirjutistest.

Kindlasti oli õõvastav ka mineviku maailma surnud atmosfäär. Mitte ükski asi ei toiminud nii nagu meie elavas maailmas ning selline elutu dimensioon oli minu arvates väga mõjuvalt edastatud. Reisijate viibimine surnud minevikus sundis ennastki ette kujutama kuidas sellises maailmas olla oleks, mis enam mitte kunagi elama ei hakka. Twisted Evil

Võibolla läks minu jaoks väike osa loo üldisest mõttest ka kaduma, sest ma ei suutnud Toomey-ga toimuvat ja teisi tegevusliine omavahel mõttes kokku viia. Pidevalt oli tunne, et mingi varjatud tähendus jäi minu jaoks kättesaamatuks, kuid teised kommenteerijad suudavad ehk asja selgust tuua. Cool
Ühe näitena selgusetuks jäänud seikadest võiks tuua veel selle, et miks ajalõhest läbi läinud üleval olevad inimesed hävisid ning magavad mitte. Ma saan aru, et tegemist oli kaitsemeetmega, mis välistaks elavate olendite sattumise minevikku, kuid mis seos oli sellel kõigel magamisega. Rolling Eyes

Kokkuvõttes omapärane teos eelkõige teadusliku spekulatsiooni mõttes, mis väärib kindlasti lugemist/vaatamist.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Dets 23, 2010 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

"Ajahambad" vist oli selle minisarja eestikeelne nimi.

Nägin seda filmi esimest ja viimast korda väikse jõnglasena, kui see mingilt Eesti kanalilt tuli (ühel päeval esimene ja järgmisel päeval teine osa). Tookord avaldas film mulle uskumatut mõju - mõtlesin mitu päeva järjest ainult selles filmis toimunu peale ja nägin seda paar ööd järjest uneski.

Ei ole julgenud uuesti vaadata. Tean, et pettuksin filmis tohutult.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2010 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

Raamatut mina samuti lugenud pole, aga nägin seda esimest korda kaua aega tagasi Kanal2 pealt ja siis oli selle peakiri minu mäletamist mööda eesti keelde tõlgitud kui Langoljeerid. Muidugi on tegu telefilmiga ja seetõttu ei tasu oodata nii kõrget kvaliteeti kui suure-eelarvelistest kinofilmidest, kuid kinofilmi ei oleks enamasti võimalik venitada ka kolmetunniseks. Selles osas andis miniseeria formaat minu arvates loo edasi andmiseks tunduvalt parema võimaluse, sest jättis rohkem aega tegelaste väljajoonistamiseks ning tegevus ei mõjunud liigselt kiirustatuna. Nagu ka shadowmanile, jäi seeria mulle pikaks ajaks meelde ning jäi isegi üheks lapsepõlve enim väljapaistvaks telekogemuseks. Very Happy

Aasta või paar tagasi ostsin ka DVD, et see miniseeria uuesti üle pika aja üle vaadata. Teistkordsel vaatamisel oli muidugi osa võlust kadunud, sest teadsin juba ette, mis ja kuidas juhtub, aga ei saa öelda, et ma oleksin pettunud. Tegu oli endiselt põneva filmiga, eelkõige story poolest, aga ka näitlejad suutsid oma rollid piisavalt hästi välja kanda. Enim tähelepanuväärne oli ehk Dean Stockwell, kes on ulmefännidele tuntud muuhulgas ka Quantum Leapist ja BSG uusversioonist. Mr. Toomey tegelaskuju oli minu arvates üsna paeluv, kuigi natuke tüütu. Igatahes pani mõtlema, et kas tema isa teadis kuidagi, et mineviku maailm hävib. Ja Lockheed L-1011 on senini kõige ilusam reaktiivreisilennuk maailmas. Very Happy
Visuaalefektid, ehk siis sisuliselt need ümmargused suure suu ja suurte hammastega kollid on tänapäevase CGI taseme juures muidugi primitiivsed, aga mitte nii halvad, et nad kuidagi häirima hakkaksid.

Teadusliku poole pealt oli teooria sellest, et tulevikku veel pole ja minevik hävitatakse ning seetõttu on ajas rändamine võimatu, muidugi huvitav ning suhteliselt vähekäsitletud lähenemine. Eks selle põhjuseks on ka muidugi see, et ajas rändamine annab parema võimaluse vaatajaid teleri ette naelutada (nagu nt Star Treki puhul) ning ajas rändamise võimatuks kuulutamisega kaoks kohe üks ulme lemmikteemasid. Mis puutub sellesse magamise ajal minevikku sattumise, siis mina sain sellest nii aru, et magades inimese ajuaktiivsus muutub ja see võimaldab sellest ajaaugust tervena läbi minna, kuid kuna see jäeti täpsemalt lahti seletamata, siis võib ka järeldada, et selle seletamist ei peetud oluliseks, sest filmi mõte seisnes peamiselt kuskil mujal.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 12, 2011 9:20 am    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
"Ajahambad" vist oli selle minisarja eestikeelne nimi.

Nägin seda filmi esimest ja viimast korda väikse jõnglasena, kui see mingilt Eesti kanalilt tuli (ühel päeval esimene ja järgmisel päeval teine osa). Tookord avaldas film mulle uskumatut mõju - mõtlesin mitu päeva järjest ainult selles filmis toimunu peale ja nägin seda paar ööd järjest uneski.

Ei ole julgenud uuesti vaadata. Tean, et pettuksin filmis tohutult.


mäletan jah et suht hirmsana mõjus kui teda kunagi tv3s-t esimest korda näidati.
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group