Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Millest alustada Star Treki vaatamist?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ten Forward
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

Ma loodan, et ma kedagi ei ¹okeeri aga.. ma pole Star Treki kunagi vaadanud, aga tahan hakata. Millest alustada? Algusest, vahepealt, lõpust? Räägiti, et mõni sari pole suurem asi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Ma loodan, et ma kedagi ei ¹okeeri aga.. ma pole Star Treki kunagi vaadanud, aga tahan hakata. Millest alustada? Algusest, vahepealt, lõpust? Räägiti, et mõni sari pole suurem asi.


See küsimus on tegelikult keerulisem kui esialgu arvatagi võiks. Very Happy Aga põhimõtteliselt võiks üritada vaadata kas tootmisjärjekorras, kronoloogiliselt või võtta ka mingi suvaline sari ette. Võib-olla aitab natuke, kui vaadata seda teemat.

Mina isiklikult soovitaks alustada esimesest sarjast ehk siis Star Trek: The Original Series (TOS) ja vaadata, kuidas see meeldib. Arvestada tuleb sellega, et TOS on küll esimene Star Treki sari, kuid samas ka erineb olulisel määral järgnenud sarjadest. Kui selgub, et TOS kohe üldse peale ei lähe, siis võiks minna üle järgmise sarja Star Trek: The Next Generation (TNG) juurde.

Kui on soov vaadata kronoloogilises järjestuses, siis tuleks alustada aga uusimast sarjast ehk siis Star Trek: Enterprise (ENT), mis toimub umbes 100 aastat enne TOSi.

Minu soovituslik vaatamisjärjekord oleks siis selline:

Star Trek: The Original Series
Filmid I-VI
Star Trek: The Next Generation
Filmid VII-X
Star Trek: Deep Space Nine
Star Trek: Voyager
Star Trek: Enterprise


Lisaks veel sarnane teema: http://www.ulmefoorum.eu/foorum/viewtopic.php?t=394

Igatahes ma loodan, et leiad aega Star Trekki vaadata ja siin ka kommenteerida. Very Happy Dancing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ütlen veel omalt poolt, et kui TOS alguses üldse peale ei lähe, siis soovitaksin alustada saaga vaatamist sarjast Star Trek: Enterprise.
Minu esimene põhjalikum kokkupuude Star Trekiga tuli just seda sarja vaadates ning kuna kaanon hakkas mulle tõsisemalt huvi pakkuma, asusin pärast seda vaatama teisi sarju juba tegemisjärjekorras.

Kuna Star Trek TNG on esimesel hooajal TOS-i vaimus, siis ei soovitaks ma isiklikult selle vaatamist esimesena, juhul kui TOS-i alguses sisse elada ei õnnestu.
Ütlen aga nii palju, et alguses tasuks muidugi kõige vanemast sarjast alustada, lihtsalt arvestada tuleb sellega, et olles tutvunud Star Treki hilisemate kehastustega, võib tekkida ka parem arusaam esimese sarja väärtusest. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 4:52 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Kuna Star Trek TNG on esimesel hooajal TOS-i vaimus, siis ei soovitaks ma isiklikult selle vaatamist esimesena, juhul kui TOS-i alguses sisse elada ei õnnestu.


Tegelikult küll jah. Very Happy TNG esimene hooaeg on iga mõõdupuuga minu arvates suhteliselt halb, palju halvem kui TOS tema halvimatel päevadel ja sellest alustada ehk ei ole tõesti kuigi hea idee. Kuna ENT on kõige moodsam Star Treki sari ja et ka mina alustasin tegelikult Star Treki põhjalikumat vaatamist just sellest sarjast, siis võib-olla tõesti oleks päris hea idee sellega alustada.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 5:06 pm    Teema: Vasta viitega

Ma alustan TOS'ga. Tunni aja pärast jagan muljeid esimesest osast.

Edit: Ütleme siis nii, et 45 aastat annab tunda kõvasti, algus ajas ikka muigama küll. Olen 21. sajandi eriefektidega ikka täitsa ära harjunud. Pean mainima, et tõmbasin paralleele natuke SG-1 "The Gamekeeper" episoodiga. Vikerkaare värvi plahvatused vajavad harjumist, aga lugu iseenesest meeldib. Vaatan täna unejutuks teise osa ka ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Ma alustan TOS'ga. Tunni aja pärast jagan muljeid esimesest osast.

Edit: Ütleme siis nii, et 45 aastat annab tunda kõvasti, algus ajas ikka muigama küll. Olen 21. sajandi eriefektidega ikka täitsa ära harjunud. Pean mainima, et tõmbasin paralleele natuke SG-1 "The Gamekeeper" episoodiga. Vikerkaare värvi plahvatused vajavad harjumist, aga lugu iseenesest meeldib. Vaatan täna unejutuks teise osa ka ära.


irw... sa vist vaatad päris originaalesituses osi, mitte re-mastered osi. Iseenesest alustasin mina Treki vaatamist TNG-st ja midagi hullu muidugi ses osas nüüd ei juhtunud, et nii tegin. TOS-i vaatasin kõige viimasena ja seda ka ainult re-mastered versioonis. Võibolla on sul praegu see eelis, et sind ei ole päris ära rikutud edasiste Star Treki eriefektidega, kuid jah - see muu 21. sajandi eriefektid rikuvad meid juba nii-või-naa Laughing Praegu ma küll ei kannataks vanade eriefektidega TOS-i vaadata, kuigi päris fännidele ongi just see see kõige õigem Star Trek.

...ja loodan, et sa alustasid vaatamist ikkagi esialgu teles näitamata jäetud pilootosaga The Cage. Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
...ja loodan, et sa alustasid vaatamist ikkagi esialgu teles näitamata jäetud pilootosaga The Cage. Rolling Eyes


Kui tuli võrdlus SG1 episoodiga The Gamekeeper, siis võib eeldada küll, et kawoosh vaatas episoodi The Cage. Smile

Aga ma poolitasin selle teema ja liigutasin Star Treki üldfoorumisse, sest see teema kuulub pigem siia. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
...ja loodan, et sa alustasid vaatamist ikkagi esialgu teles näitamata jäetud pilootosaga The Cage. Rolling Eyes


Seda ma isiklikult teha ei soovitaks, sest episood oli pigem hilisema sarjaga võrreldes näpuharjutus. Lisaks tehti sellest osast hiljem päris korralik kokkuvõte episoodis "The Menagerie". Smile

Aga kui kawoosh tõepoolest seda vaatas, siis pole ka midagi hullu, lihtsalt "The Cage" jäi minu hinnangul sarjale ikka päris märgatavalt alla.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Jan 09, 2011 8:23 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tehti eraldi teema lausa Embarassed

Ning jah, ma alustasin The Cage-ga. Ja kui mul on võimalik kuskilt remastered saada, siis vaataks neid. Aga ma ei tea ühtegi treki fänni, kellel need olemas oleks või kes elaks lähemal, kui Põhja-Soomes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:27 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Mulle tehti eraldi teema lausa Embarassed


Teema on igati kasulik. Seda küsimust tuleb aeg-ajalt ikka ette ja hea, kui mõni järgmine inimene siit endalegi äkki vastuse leiab. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Artzz kirjutas:
...ja loodan, et sa alustasid vaatamist ikkagi esialgu teles näitamata jäetud pilootosaga The Cage. Rolling Eyes


Seda ma isiklikult teha ei soovitaks, sest episood oli pigem hilisema sarjaga võrreldes näpuharjutus. Lisaks tehti sellest osast hiljem päris korralik kokkuvõte episoodis "The Menagerie". Smile


Nojah, aga eks sellepärast ongi mõtet see just esimesena ära vaadata, et pärast ei oleks mingit pettumust või sellist ja saab mõelda, et kui algus oli kehvakene, siis edasi on asi läinud ainult paremaks Wink

Kui keegi peaks selle esimese osa järgi otsustama, et ta ei kavatse enam edasi vaadata, siis on see muidugi kurjast. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Ostma ma ei hakka remastered varianti, äkki mulle pärast kümendat osa enam ei meeldigi. Ja internetis on osad online'na olemas, kuid meie regioonis mittesaadaval. Peab kas kellegagi suureks sõbraks hakkama või siiski vaatama vanu ja vikerkaarevärvilisi episoode Very Happy

Ja rääkides pilootosast, siis kapteni nõutut, vaikivat ja üleemotsioonilist näoilmet kümne sekundi vältel vaadata oli parajalt lõbus minu jaoks. Ja nii kümme korda episoodi jooksul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin, et meil vist foorumis eraldi The Cage-i arutelu teemat polegi mingil põhjusel. Ilmselt asi selles, et ETV seda omal ajal ei näidanud. Very Happy Aga ma üldjoontes siiski ei nõustuks siin antud hinnanguga, nagu oleks tegu millegi halva või ebakvaliteetsega. Pigem oli see Roddenberry originaalne nägemus sellest, missugune Star Trek peaks olema ja tegelikult näiteks TNG ongi pigem atmosfäärilt sarnane sellele esimesele pilootosale, kui TOSi iganädalastele episoodidele.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Kindlasti minupoolne soovitus alustada Star Treki vaatamist pioneersarjast ehk "Original Series".

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 6:12 pm    Teema: Vasta viitega

Nii, ma sain täna (vähem kui tund aega tagasi) TOS remastered esimese hooaja ühelt väga lahkelt ja vastutulelikult ja igasti abivalmis inimeselt Very Happy Hakkan vaatama täna õhtupoole. Loodame, et Treki pisik hakkab mulle ka külge.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Lisaks juhiks tähelepanu, et TOS-i vaatamisel ei tasuks lasta häirida ennast 60ndate teostusest, või puudulikest efektidest jne. Vaid kogu jutustatavat lugu tasuks ikkagi võtta kui eellugu ja maailma seletatavat juttu, mis aluseks uuematele seriaalidele. Kindlasti tasuks tähele panna ST universumi romantikat. Ehk ära ürita mõista neid vanu osi tänapäevases mõistes, vaid vii ka ennast aastasse 60-nd ning mõtle kuidas asjad võisid olla ning mida inimesed tollal unistasid või asjast arvasid. Ära vaadata tasub TOS ka juba ainuüksi sellepärast (isegi kui see osutub, et ei meeldi sulle), et pärast uuemaid seriaale vaadates neid paremini mõista. Mina olen jätkuvalt seda meelt, et ST seriaalid on siiski sellised, mida tasub altpoolt ülessepoole vaadata. Kuigi jah tõenäoliselt saab ka edukalt hakkama kui sa eelnevatega või teiste seriaalidega ei tutuvu.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ten Forward Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group