Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Terra Nova' arutlusteema
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 14, 2011 4:23 pm    Teema: 'Terra Nova' arutlusteema Vasta viitega



2011. aasta sügisel hakkab telekanalil FOX jooksma uus sari Terra Nova. 2149. aastal ähvardab kogu elu planeedil Maa väljasuremine, kuid teadlastel on õnnestunud avada uks minevikku. Kriidiajastusse rajatud kolooniasse kolib ka sarja peategelasteks olev perekond, kuid paraku selgub kohale jõudes, et koloonia on rajatud kiskjate asupaika.
Wikipedia link

Peaprodutsendiks on Steven Spielberg, kellel on teadagi dinosauruse-filmidega piisavalt kogemusi. Igapäevase tootmise eest hakkab siiski vastutama Brannon Braga, kes on tuttav eelkõige Star Treki fännidele, aga ka selliste sarjade nagu Threshold ja FlashForward poolest. Tegu on ka suhteliselt kalli sarjaga, iga episoodi eelarveks on nimetatud umbes 4 miljonit dollarit. Eelajalooliste loomade telesari iseenesest ei ole midagi revolutsioonilist, praegugi on käimas UK-s toodetav Primeval, kuid arvestades tuntud tegijaid ning kõrget eelarvet võib ehk loota, et sellest saab asja.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Sept 28, 2011 12:11 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 14, 2011 6:12 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun, et lugu iseenesest pole midagi uut ja revolutsioonilist, kuid tegijate tase paneb mind isegi uskuma, et sarjast võib midagi head tulla. Lugu ei ole muidugi teaduslikus mõttes eriti loogiline, aga kui õigesti teostada, siis saaks sarjast kindlasti midagi väga põnevat. Smile

Mulle on alati sellised lood huvi pakkunud, kus on tegemist inimkonna viimaste esindajate võitlusega oma ellujäämise nimel, nii et sellega seonduvalt loodan just antud aspekti rõhutamist käesoleva sarja puhul.

Ilusates eriefektides ei pea ilmselt kahtlema, neid saab oodata juba ainuüksi pildi alusel, mis Enterprise siia teemasse linkis. Lisaks on eeldatavalt suure eelarve mõte just nimelt visuaalsele poolele panustada.

Primeval on mul nägemata, nii et selle kohta ei oska midagi kommenteerida, kuid paistab, et Terra nova saab olema oluliselt ambitsioonikam ettevõtmine igas mõttes.


Veel pilte

_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 07, 2011 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

Uus TV spot

Ma ei tea, efektidel on televisiooni odav maik juures ja üldse meenutab sari Jurassic Parki klooni. Samas võib sellest siiski asja saada, jääme ootama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2011 11:39 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Uus TV spot

Ma ei tea, efektidel on televisiooni odav maik juures ja üldse meenutab sari Jurassic Parki klooni. Samas võib sellest siiski asja saada, jääme ootama.


Minu jaoks see treiler jälle vastupidi maandas mõningaid hirme ja kahtlusi. Päris kinofilmi kvaliteeti telesarjalt oodata olekski kohatu, aga seal nähtu tundus mulle täiesti adekvaatne ja piisavalt põnev, et ma seda sarja kindlasti jälgima hakkaksin. Smile

Uus 20-sekundiline promo. Ei midagi eriti uut, aga ehk aitab ootusärevust ülal hoida. Very Happy

Brannon Braga räägib natuke sarja sisust:

Tsiteerin::
"The look and feel of the show will be unlike anything people have seen before," Braga told SFX. "It's a fascinating conglomeration of futuristic technology in the distant past."

He added: "The look of these technologies in a prehistoric setting is pretty cool, but having said that, [the characters] don't have all the luxuries [of the future]."

Braga also confirmed that the series will still remain linked to the 22nd century after the trip into the past.

"We won't do standalone stories in the future, but the future will play a part," he explained. "There will be connections to the future that are very mysterious and ongoing, but only as they relate to our characters."

Allikas

Ma ütleks, et kõlab isegi huvitavamalt ja teistsuguselt, kui ma sellelt sarjalt eeldada julgesin. Sarja eelvaade peaks kanalil Fox eetrisse minema maikuus. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Esm Mai 16, 2011 5:52 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Märts 13, 2011 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Sarja eelvaade peaks kanalil Fox eetrisse minema maikuus. Smile


Jääb ära. Sest viimastel andmetel võtab visuaalefektide tegemine palju rohkem aega, kui selleks arvestati:

Tsiteerin::
"Terra Nova" will not get the "Glee" route and air a preview episode in May as previously planned. Instead, Fox will debut the series, which stars Jason O'Mara, Stephen Lang and Shelley Conn, in the fall.

The reason? The visual effects are taking much more work than previously anticipated.

"'Terra Nova' is one of the most ambitious television series ever produced," said Fox president Kevin Reilly, according to Michael Ausiello with TV Line. "The cutting-edge visual effects used to create the world of 'Terra Nova,' which is of massive scope and scale require more time to be realized. This aspect of the series is essential, so we are pushing back the special early preview date to give the visual effects team the time needed for their groundbreaking work."

Fox had originally planned to air the pilot from executive producers Stephen Spielberg and Star Trek alum Brannon Braga over two nights in May. Filming for the series began last November in Australia with a budget reportedly set for $4 million per episode.

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Märts 13, 2011 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, tegelikult ongi hea, et nad annavad tegijatele aega ja ei pressi tagant nagu kubjased et nüüd kohe-kohe peab valmis olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

Uus 1-minutiline promoklipp nähtav siit. Klipile järgneb 3-minutiline intervjuu peaosatäitjate ja sarja tegijatega.

Sari hakkab eetris olema esmaspäeviti.
Tsiteerin::
The show stars Jason O'Mara of "Life on Mars" as the head of the family. He is flanked by Shelley Conn ("Mistresses"), Landon Liboiron ("Degrassi: The Next Generation"), Allison Miller ("Kings") and Naomi Scott ("Life Bites").

The team behind "Terra Nova" include executive producers Steven Spielberg ("Saving Private Ryan," "Jurassic Park"), Peter Chernin, René Echevarria ("Castle," "The 4400") and Brannon Braga ("24"). It will air Monday nights at 8 p.m. ET/PT on FOX.

Allikas

Telekanali Fox juhid ise nimetavad sarja nende ajaloo üheks ambitsioonikamaks projektiks:
Tsiteerin::
Fox's entertainment president Kevin Reilly has suggested that Terra Nova is one of the network's most "ambitious" projects ever.

"It is one of the most ambitious undertakings we've been involved with," he said. "[There are] 250 visual effects in the first two hours alone. An exotic backdrop - we're shooting halfway around the world in Cleveland, Australia. And [there's] a storyline that's set both 140 years in the future, and 85 million years in the past."

Reilly suggested that the cast is the show's "real asset", adding: "When you watch it, I think what you're going to see is it's unlike anything you've seen before, certainly nothing that's going to be on the air this season."

Allikas

Lükkasin oma postituste sisu teema korrastamise eesmärgil mõnevõrra kokku. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2011 8:46 am    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc&feature=player_embedded

Uus täispikk (2,5 min) trailer.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2011 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tundub huvitav, kindlasti hakkan vaatama. Tuleb ainult loota, et ei pea pettuma.

Esimese hooga küll mõtlesin, et valiti küll tore ajastu aga varsti peavad nad kõik seal surema. Kerge faktide kontroll ja neil on aega umbes 20 miljonit aastat, enne kui dinosaurused välja surid.
Hea dinosauruste ja inimeste Maal elatud aja võrdlus - http://pubs.usgs.gov/gip/dinosaurs/extinct.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2011 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Ajastu valik tundub ka minu arust enam kui kummaline, aga mis seal ikka, kui sari ise tuleb huvitav, siis saab ka sellest väiksest häirivast seigast üle vaadata. Seniste trailerite põhjal jääb vähemalt mulje, et eriefektid tulevad võimsad ja märulit jagub. Very Happy

Võibolla seletatakse ka dinosauruste aega minek mingi objektiivselt mõistetava põhjusega ära. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 16, 2011 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

Tuletame meelde, et sari alustab hooaega 26. septembril.

Sarja ametlik koduleht
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2011 10:34 pm    Teema: Vasta viitega

1x01-1x02 - "Genesis"

Pilootosa nähtud ja tuleb öelda, et olen vägagi meeldivalt üllatunud.
Sarja vaatama hakates ei olnud mul mingeid ootusi, sest ausalt öeldes tundus mulle kogu taustalugu natuke absurdne ja kartsin võrdlemisi sisutut eriefektidele toetuvat Jurassic Park stiilis seiklust.

Õnneks tundub loo mõte olevat mujal ja juba esimese kümne minuti järel tekkis mulje, et tegemist pole lihtsakoelise mölluga ning tegijatel on mingid kindlad eesmärgid milleni nad sarja käigus jõuda tahavad.
Kuigi tuleviku Maa kujutamine saastatu inimeste allakäigu sümbolina pole eriti uudne, siis mingil põhjusel see mind antud episoodi juures põrmugi ei häirinud.
Lugu oli üles ehitatud väga inspireerivalt ja minu hinnangul tõi lühikese aja jooksul täitsa usutavalt välja uue alguse tähtsuse (teisisõnu pani kohe hoolima nende inimeste saatusest).

Positiivselt mõjus kasvõi asjaolu, et just sellesse ajastusse minemise põhjus seletati võrdlemisi usutavalt ära ning eraldati osavalt ka Terra Nova ajaliin meie universumi omast (mis kattub ka tänapäeval levima hakanud arvamustega ajas rändamise kohta, et kui minevikku saaks minna, siis mitte meie minevikku).

Kli¹eesid muidugi oli nii tegelaste kui sisupöörete osas. Võtame kasvõi üle käte läinud noored, kes ennast tõestada üritades hätta satuvad (vist sadu kordi kasutatud stsenaarium). Smile
Sellest hoolimata ei mõjunud aga ükski seik ülemäära häirivalt ja tervikpilt oli suhteliselt orgaaniline. Üks sündmus kasvas loogiliselt teisest välja ja kordagi ei tekkinud tunnet, et mõtted on tegevustiku venitamiseks pastakast välja imetud.

Minu kõige suurem hirm käesoleva sarja suhtes puudutas kindlasti dinosauruseid. Kui esimest korda Terra Novast kuulsin, siis viiraastus silme ette "veelgi vingemate efektidega" Jurassic Park ehk teisisõnu sisutu seiklus sauruste vahel. Õnneks pole aga tegemist eelnimetatud filmi taasloomisega sarja kujul ning võiks isegi öelda, et vähemalt esimese osa põhjal tunduvad saurused pigem lisandina kui olulise sisukomponendina.

Vara on veel muidugi kaugeleulatuvaid järeldusi teha, kuid vähemalt kõnealune episood oli minu jaoks põnev ja kaasahaarav. Kaasa aitasid ka näitlejad. Kuigi kedagi väga värvikat ma alguse põhjal sarjas ei näe, mõjusid tegelased usutavana ja mis kõige olulisem, inimestena (sugugi mitte kõik sarjad ei suuda seda tabada).

Kokkuvõttes ütleks siis nii, et midagi sarjas on ja kui viimaste minutite jooksul seletati vaatajale miks Kuu on ligemal kui meie ajastul, tundsin, et tegijad on seekord ka natuke vaeva näinud (loe: raha pole niisama efektide ja kuulsate näitlejate peale tuulde lastud ja kvaliteedi peale on ka mõeldud). Very Happy

Kuigi detailides midagi uudset ei pakutud, siis esimest korda üle pika aja mõjus üks pilootosa värskendavalt.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2011 12:30 am    Teema: Vasta viitega

1x01-1x02 - "Genesis"

Erinevalt eelkõnelejast olin mina selle projekti suhtes algusest peale üsna positiivselt meelestatud ning mõningad kahtlused tekkisid mul alles pärast Falling Skies vaatama hakkamist, mille juures samuti Spielbergi käsi mängus oli. Kuigi eelmainitud sari ei olnud sugugi halb, siis ei olnud see kokkuvõttes ka minu arvates eriti märkimisväärne. Õnneks peab ütlema, et vähemalt pilootosa põhjal suutis Terra Nova mind oluliselt paremini kaasa haarata kui Falling Skies.

Üllatunud olin eeskätt produktsiooni kõrge taseme üle. Kui mõne varasema promo põhjal võis jääda mulje, et tegu ei ole visuaalselt nii võimsa sarjaga, siis lõpptulemus oli vägagi suurfilmilik, kuigi pean ütlema, et kohati tundus mulle siiski, nagu oleksid dinosaurused siin olnud vähem realistlikud kui nüüdseks 18 aastat vanas Jurassic Parkis, aga selle võib ehk suhteliselt madalaresolutsioonilise allikmaterjali arvele kirjutada.

Nagu eelkõneleja juba mainis, siis düstoopiline tulevik, kus Maad on tabanud tohutu keskkonnakatastroof, ei ole midagi uudset, aga see mind ei seganud. Pigem segas asjaolu, et kogu algus tundus raskesti usutavana, mida iseloomustas hästi ka repliik peategelase pojalt: "Step one: dad breaks out of a maximum security facility. Step two: dad breaks into a maximum security facility." Minu pärast oleks igatahes algus võinud ka olemata olla.

Mis tegevusliinide edasistesse arengutesse puutub, siis neile suudeti huvitav alus panna, sest tutvustati piisavalt paljusid erinevaid tegelasi (nii Terra Nova asukad kui ka nn sixerid) ning lisaks toodi sisse ka kummaline müsteerium, et kes siis on ikkagi nende kaljujooniste autorid. Mõni teine tsivilisatsioon? Intelligentsed dinosaurused? Lõpus vist küll väideti midagi Terra Nova juhi kadunud poja võimaliku autorluse kohta, aga piisavalt kummaline on see siiski. Igatahes sel hetkel hakkas mul midagi koitma ja siis taipasin, et kogu lugu meenutab tegelikult kangesti veel üht varasemat sarja sellest aastast, milleks oli Ühendkuningriigis tehtud Outcasts, mida siinsed foorumikülastajad ilmselt eriti põhjalikult küll ei jälginud, kuid paralleelid on ilmselged.

Tegelased olid muidugi suhteliselt stereotüüpsed, aga samas ei saa öelda, et keegi oleks otseselt ebameeldiv olnud ning näitlejad sobisid minu arvates oma rollidesse hästi. Võib-olla ainult puskarit ajavad teismelised, kellega Josh kaasa läks, olid natuke tüütud oma rumaluses ja ettevaatamatuses.

Mina vaatan sarja kindlasti edasi ja kuigi vaatajanumbrid kahjuks ei olnud vist päris ootustele vastavad, siis loodan sarjale pikka iga. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 03, 2011 4:22 am    Teema: Vasta viitega

Kui ta pikemalt jätkuma peaks, siis on meil tegemist üsnagi vaadatava sarjaga. Teema on üsna huvitav ja mõtlemapanev: kuidas jääda ellu ja ehitada tsivilisatsiooni 85milj. aastat tagasi dinode ajastul.
Üks asi häiris mind: milline idioot hakkab keset lahingut, kus inimesed nii öelda hinge vaaguvad, oma pere probleeme lahkama? Selline tunne, et stsenarist sai sel hetkel peatrauma ja ei kontrollinud oma tegevust... Laughing
On ju ajuvaba: tüdruk on raskelt vigastatud, vajab arstiabi, aga arst seletab oma mehega maast ja ilmast.. Rolling Eyes
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 03, 2011 9:56 am    Teema: Vasta viitega

Hetkel on tõenäoliseim dinode väljasuremise teooria meteoriit. Huvitav, kuidas Terra Nova selle üle elada püüab. Aga nagu ma juba siin teemas korra arvutanud olen - neil on 20 miljonit aega see välja mõelda.

Esimene osa meeldis, kindlasti annan teise ja ehk ka kolmanda osaga sarjale võimaluse. Peredraama natuke häiris aga tänapäeval ei ole vist võimalik selleta piisavalt laia auditooriumit köita.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 03, 2011 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ei jaksa täna pikalt kirjutada, vaatasin mitu päeva hiljem ka, teen vaid väikesed märkused ja lühikese kokkuvõtte.

Algus oli kohutav, kuid keskele poole muutus osa jällegi põnevamaks. Üks on kindel, ebameeldivad (alguses kirjutasin juba suure hooga, et nõmedad) teenagerid satuvad vist üle osa probleemidesse - isegi analüüsisin, et kui nad on 7 aastat seal olnud, need esimesed lapsukesed siis, kas tõesti õnnestus neil alles ESIMEST korda sattuda raptorite kätte? (Õige, see on ju telesari, mis ma ikka unistan).
Üldiselt on nende uute sci-fi sarjade miinukoht rohke draama - see ehk juurutatakse välja. Kusjuures osa lõpp tuletas mulle meelde Lost'i - kahtlen, et sarja tegijatel üldse aimugi on, mida need võrrandid ja kritseldised kividel tähendada võivad.
Aru ma ei saanud ka sellest, et miks oli vaja ühtedel lahku lüüa Terra Novast - Sixtenid siis vist?

Rääkides asjadest, mis mulle aga meeldisid: see, milline oli planeet 22. sajandil. Kuidas kirjeldati uut ajaliini (ei olnud standartne ajas reisimine ja tuleviku "muutmise" stsenaarium). Nagu eelkõneleja mainis: fakt Kuu kohta. Liiga puhtsast õhust tekkinud ¹okk, ensüümid toidus, mida inimesed kohe seedida ei saa jne.
Ärme aga unusta dinosauruseid, kes on alati teretulnud vahelduseks nõmedatele teismelistele Very Happy.

Uus osa on teretulnud (las teismelised püsivad puuris ainult).

Ahjaa ja sellest võimalikust meteoriidist....
Ma võin teile veel igasuguseid huvitavaid fakte rääkida, näiteks liik kui selline - keskmine liigi eluiga on u 2 miljonit aastat, seega tehke mis tahate, aga homo sapiens sapiens on väljasurnud selles paradoks universumis kuskil 1,5 miljoni aasta pärast. See 21. sajand, mida meie tunneme ja see uus ajaliin - ega kui inimene arenebki seal uuesti (või nö esimest korda tegelikult, ajarändurid pole seal arenenud), siis läheb kõik vana teedpidi edasi - loe: kaos. Järeltulijaid nende koloonial ei saa olema (kui just ei toimu mingit uskumatut evolutsiooni, mille peale ma ise isiklikult pöialt ei hoiaks).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2011 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 - "Instinct"

Ütleks, et tegemist oli klassikalise kolmanda osaga. Enamus sarjades valitakse pärast pilootosasid peateemaks mingit sorti oht, mis vajab kiiret tõrjumist ning üritatakse vahepeal tegeleda tegelaste arendamisega nii palju kui võimalik.

Kuigi kogu sündmustik oli seekord vägagi ettenähtav, ei tulnud põnevusest endiselt puudust ning pinget osati päris hästi üles kruvida. Eelnev on iseenesest väga positiivne, sest paljud sarjad vajuvad just sellepärast ära, et vaatajat ei suudeta enam märulist hoolima panna (kõik muutub kuidagi emotsioonituks).

Samas oli kogu tegelastega seonduv seekord kuidagi eriti "cheesy" ja tahaks väga loota, et selle osa arengud ei olnud eeskujuks tervele hooajale. Kui asju nii lihtsakoelises suunas edasi arendada, siis paraku ei jää lõpuks tegelastest eriti midagi järele (lihtsalt üks 2D kest).
Ok, ma saan aru, et tegemist on inimestega, aga kui kogu suhtlus ainult läbi ühe asja käib, siis hakkab natuke imelik. Very Happy

Lootust aga sarjal on ja kuna arusaadavalt kuluvadki esimesed osad enamusjaolt tegevuskoha tutvustamise peale, siis ehk jõuame pärast sissejuhatust ka millegi parema juurde.
Pilootosa andis piisavalt usku, et vajalikud võimed on sarja loojatel olemas, iseasi kuidas nad neid realiseerida suudavad (elame näeme). Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ades
Lipnik


Liitunud: 21 Nov 2006
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2011 1:42 pm    Teema: Vasta viitega

Keegi võiks siin teemas ka sõna sekka ütelda ja tõlkijat natuke aidata. Vaidlust tekitavad kaljujoonised. Olid need vanad või uued ja kes kuidas filmis asjast aru saab.
http://www.subclub.eu/foorum/showthread.php?p=405128
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 09, 2011 7:25 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 - "Instinct"

Kuna mind hoiatati enne vaatamist, et see episood ei pruugi mulle meeldida, siis lähenesin sellele üsna madalate ootustega. Ütleks, et see oli suhteliselt tark tegu, sest väga head muljet kolmas osa mulle ei jätnud. Sarnaselt TrekRangeri arvamusele leian ka mina, et action jäi seekord kuidagi impersonaalseks ja kaugeks ning kuigi seda püüti vist täiendada tegelaste lähema tutvustamisega nende suhete kaudu, astuti sellega veel hullemasse ämbrisse.
Pere- ja suhtedraama ei olnud kindlasti see, mida ma Terra Nova-lt ootasin. Samas mind sellised teemaarendused ka kunagi ei sega, kui need on huvitavalt ja mitte rumalalt esitatud. Siin aga hakati koheselt konflikti ehk armukolmnurka lõkkele lööma, mis on lihtsalt niivõrd kulunud kli¹ee, et paremaid sõnu selle kirjeldamiseks ei jätkugi.

Aga ega see osa nüüd üdini halb ka ei olnud. Tehniline tase on endiselt väga korralik ja näitlejad annavad ka endast parima, kuigi neile etteantud tekst pole just parimate killast.

Ise oleks lootnud, et lühikest hooaega arvestades keskendutakse ehk natuke rohkem mingite jätkuvate tegevusliinide arendamisele, kasvõi nt pilootosas tutvustatud kaljujooniste teemat. Aga samas tõesti, ehk on see alguse asi ja edaspidi läheb paremaks. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 11, 2011 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 - "What Remains"

Hetkel läheb sari kergelt allamäge, sest käesoleva episoodi sisu on juba nii paljudes sarjades läbi leierdatud, et ma ei oska hetkel isegi konkreetseid episoode välja tuua.
Näiteks viiruse raviks leitud abinõud meenutasid kahtlaselt ühte teise ulmesarja osa (kus viirusest saadi samuti teise viiruse abil võitu).

Lisaks on endiselt vägagi keskne suhtedraama, mis isegi nii palju ei häiriks kui ta nii lihtsakoeline poleks. Selles osas on sari võtnud äärmiselt mugava joone ja korratakse rahus kõiki neid käike, mida on varem ette võtnud lugematud sarjad ja filmid.

Ainsa positiivse seigana tooks antud osast välja sixerite plaani Jimi poja Joshiga, sest igati ettearvatavale sündmuste käigule lisati sellega veidi vürtsi. Iseasi kui kaugele antud teema areneb, aga vähemalt toob Terra Novas pesitseva "reeturi" olemasolu võimalusi huvitavateks arenguteks.

Kuigi pean sarnaselt eelmisele ka antud episoodi võrdlemisi maitselagedaks, ei ole minu lootus sarja edusse veel kadunud ning arvan, et hooaja lõpu poole läheb tegevustik põnevamaks.
Midagi mulle sarja atmosfääri juures väga meeldib, võibolla on selleks tunne, et ollakse tõepoolest 85 miljonit aastat minevikus. Sellise realistliku tunde tekitamine pole sugugi kerge ja minu arust on tegijad selles osas väga head tööd teinud.

Jään ootama uusi osasid ja loodan siiralt, et seni nähtu ei kajasta kõike milleks sari on suuteline. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group