Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Terminator Salvation (2009)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2011 2:05 pm    Teema: Terminator Salvation (2009) Vasta viitega

Terminaatori saaga filmidest Ulmefoorumis vist mingil põhjusel teemasid polegi või siis vähemalt mina ei suutnud neid leida. Varasemate jaoks ei hakka hetkel teemat tegema, sest vaatamisest on suhteliselt pikalt möödas ja seetõttu ei suudaks korralikku ülevaadet kirjutada, aga nüüd vaatasin lõpuks ära uusima filmi sellest seeriast ehk siis Terminator Salvation.

Nii palju kui ma internetist igasuguseid arvustusi lugenud olen, siis kiputakse nimetatud filmi kõvasti maha tegema või parimal juhul hinnatakse keskpäraseks. Kuigi ma tunnistan, et Terminator 2 on minu jaoks seni seeria parim film ja seda arvamust jagatakse laialdaselt ning et seda filmi on raske ületada, siis nii halb Terminator Salvation nüüd küll ei olnud. Pigem tuleks öelda, et neljas film mõnes mõttes kordas teist või ilusamalt öeldes tegi viiteid eelkäijale, kuid see ei mõjunud rip-offina. Uue tegelasena lisandunud Marcus Wright täitis ju sisuliselt sama rolli, mida Schwarzenegger teises filmis ning ka lõpetas sarnaselt. Salvation aga lisas sellele veel ühe huvitava kihi selle näol, et inimese ja masina erinevus ei seisne orgaanilises või mehhaanilises kehas, vaid selles, mida ta usub ennast olevaks. Mis puutub veel viidetesse teisele filmile, siis sulametalliga üle kallamine peaks ka paljudele tuttav ette tulema.

Üks kriitikanool, mida sageli välja lastakse, seisneb selles, et tegelased jäid liiga halliks. Samas minu arvates on varasemates filmides Reese, Connor jt juba piisavalt selgelt välja joonistatud ning hea, et karakteriseerimisele liigset aega ei kulutatud. Kuigi mulle oleks meeldinud, kui Wright ja Connor oleks välimuselt natuke kergemini eristatavaks tehtud, sest kohati oli raske aru saada, kes on kes. Very Happy Aga minu arvates ei olnudki Salvation üldises plaanis lugu tegelastest, vaid pigem sündmustest ja teatud sõnumist. Tehnilises plaanis oli tegu igati tugeva esitusega, eri- ja visuaalefektid olid suurepärased ning lisaks meeldis mulle filmi suhteliselt hall toon, mis vältis erksaid värve. See andis hästi edasi tuleviku postapokalüptilist atmosfääri ning muuhulgas aitas terminaatorite punastel silmadel paremini välja paista. Üheks puuduseks võib nimetada ka Schwarzeneggeri puudumist, aga samas lasigi see pigem keskenduda muule sündmustikule, sest tema osalus oleks kahtlemata tõmmanud tähelepanu kõigelt muult. Vähemalt CGI abil Arnoldi stiilis terminaator küll väikese rolli leidis ja mulle sellest täiesti piisas. Michael Ironside sai jälle olla allveelaeva kapten ning kuigi tema roll jäi stereotüüpseks, siis vähemalt oskab ta selliseid karaktereid väga hästi mängida.

Kokkuvõtteks ütleks ma selle filmi kohta nii, et muidugi mitte T2 tasemel, aga igati korralik väljalase, mida on üleliigselt kritiseeritud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2011 2:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kipun samuti nõustuma, et tegu on korraliku järjega muidu väga, väga suure ja laia minevikuga filmiseeriale. Endale meeldis, kui kinost väljusin. Pole küll uuesti vaadanud, aga usun, et hinne 8/10 ei tohiks võib olla ainult 1 punkti võrra langeda.

Bale, Worthington sobisid oma rollidesse ja loodud halli maailma. Maailma, mille vastu on mul alati teatav nõrkus olnud. Olgu selleks siis The Road, Book of Eli, Terminator Salvation või paljud teised. Rollid olid oma ülesannete kohased ja vaatamata Bale`i Connori pealiskaudsusele oli tema sooritus kena.

Sisu toimis just sellisena nagu see loodi. Eks siin ja seal leidus ka kohmakusi eelmiste osadega seoste loomises, aga kui inimene on kuris Terminatori universumiga, siis usun, et pole mingit probleemi.
Aga film on film ja seetõttu oleks Salvation pidanud olema hoolikam eelnevate osadega loodud detailide käsitlemisel.

Arnoldit taga ei igatsenud. Miks? Sest alati kui kujutasin ette postapo.-Terminaatorit, siis ei olnud selles Arnoldile kohta. Ta ju kuulus minevikku, Connori kaitsjaks. Miks ta peaks üldse uues seeria mingit rolli omama. Salvation on Connorist ja ainult temast. Salvation tekitas üleliia küsimusi ja ei vastanud vanadele, aga kui tõesti on tegu uue triloogiaga, siis sissejuhatusena käib film enamgi kui küll.

Ainuke asi, mis muret tekitab, on eesootavad järjed. Vahepeal müüdi usinalt filmiseeria õigusi ja sellest tulenevalt hakkan juba vaikselt kartma, et missugune tulevik Terminaatorit ootab. Tegu ju ikkagi seeriaga, mida tuleks väga vastutusrikkalt kasutada.
Muidu halbu filme lavastanud McG sai hakkama suure tööga, et luua vanale triloogiale kauaoodatud verisoon tuumasõjajärgsest maailmast, millele varem pidevalt ainult põgusaid pilke heideti. Loodan, et uued osad(kui üldse) ei riku loodud mütoloogiat ega hakka seeriat lihtsalt vägistama.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group