Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Captain America: The First Avenger (2011)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2011 8:19 pm    Teema: Captain America: The First Avenger (2011) Vasta viitega

Eile tuli välja uus täispikk trailer ja paar kuud tagasi ilmus ka esimene tv spot. Kuna film on mitmes mõttes Iron Mani filmide eellugu (samas jätkuvuses on ka The Incredible Hulk, peagi kinodesse jõudev Thor ning Joss Whedoni The Avengers) siis mõtlesin, et siia alamfoorumisse see film sobib küll.

Ma ei tea, nii mõnedki ütlevad, et neil ajab filmides ameeriklaste patriotism südame pahaks ja võiks muidugi arvata, et sellise pealkirjaga filmis on seda küllaga. Trailerit vaadates minul aga sellist muljet ei jää. Pigem on keskendatud ikkagi loo kangelase arengule ja lipulehvitamisest on hoidutud.

Igatahes minule pakub see film huvi, selline alternatiivne what if? minevik on alati minu jaoks põnev olnud. Veel küsiksin sellise küsimuse, et kui tegu on koomiksilehekülgedelt pärineva superkangelasega, siis kas see kuidagi vähendab teie jaoks filmi...ulmelist väärtust? Smile Natuke off-topic, aga mulle jäi lihtsalt Enterprise'i postitus Green Lanterni teemas meelde, mis nägi välja järgmine

Tsiteerin::
Vist järjekordne koomiksil põhinev superkangelasefilm nagu ma aru saan? Traileri põhjal tegelikult ei paistnudki eriti hull, natuke kosmose-actionit oli ka, nii et võib isegi plaani võtta.


Very Happy Kuna olen nende alamfoorumite moderaator, siis tahan lihtsalt teada, et kas teie arvates peaksid sellised filmid minema pigem fantaasia alla või siis hoopis muu meedia alamfoorumisse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2011 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tegelikult ei mõelnud selle väitega sugugi seda, nagu oleksid superkangelasfilmid minu arvates kuidagi hullud, nt viimased kaks Batmani filmi on olnud igati esmaklassilised ja Raudmehe uusversioon oli ka täiesti korralik; see oli lihtsalt hinnang filmi kohta üldiselt ega sõltunud selle taustast. Very Happy

Ulmeliste filmidega on minu arvates tegu kindlasti ja üldiselt on vist kõik superkangelased ka mingit moodi sci-fi alla liigitatavad pigem kui et fantaasia alla, kuigi neis leidub mõlema elemente. Nii et minu arvates on neile filmidele siin alamfoorumis täiesti õige koht.

TrekRanger, mis sa arvad? Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2011 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolest võib ta vabalt siia alla kuuluda, superkangelasfilmides on sageli sci-fi elemente ja meil on siin palju teisigi filme, mis sci-fi alla vaid tinglikult liigituvad. Alati lihtsalt pole filmi kuuluvust nii kerge määratleda ja minu hinnangul piisab vaid ulmelisest kontseptsioonist. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

Jõudsin järjega siis teemaks oleva filmi vaatamiseni. Smile

Kapten Ameerika oli juba oma nime poolest minus teatavas mõttes kahtlust äratav - võib-olla on tegemist propagandateosega. Very Happy Aga peaksin ütlema, et isegi kui Captain America: The First Avenger näol oleks olnud tegemist niisuguse linateosega, siis ei oleks see mind häirinud, sest ma lihtsalt ei ole seda tüüpi sisu suhtes kuigivõrd allergiline.

Aga film ise üllatas mind väga positiivselt. Esiteks seetõttu, et tegevustik toimus Teise maailmasõja ajal, mis eristas seda tunduvalt teistest tavapärasematest superkangelasfilmidest. Samas tekitas film minus assotsiatsioone hoopis vanemate Indiana Jonesi seiklusfilmidega - eks mõnes mõttes oli ju ka Indiana Jones superkangelane, kui seda terminit väga liberaalselt tõlgendada. Very Happy Samuti märkasin sarnasusi mõningate James Bondi (eriti Roger Moore'i ajastu) ja päris kindlasti Tähesõdade filmidega, aga eks siingi tuleb märkida, et Impeerium ja selle visuaalne stiil olid ise suuresti inspireeritud Natsi-Saksamaast. Seega ma ei hakka siin arutama teemadel, kes tegi midagi esimesena ja kes on keda kopeerinud, sest see arutelu võiks kestma jäädagi ja lõpuks pole ka kuigivõrd oluline.

Sisu poolest üllatas film mind samuti. Teemakäsitlus tundus olema märgatavalt tõsisem kui Raudmehe filmides, erinevalt Thorist oli filmil tegevustiku osas minu hinnangul väga selge fookus ning tänu korralikule loole ja heale näitlejatööle oli film minu hinnangul emotsionaalselt palju kaasahaaravam kui The Incredible Hulk. Seejuures suutis Captain America siiski säilitada selle Raudmehe filmidele omase väga meelelahutusliku aspekti, mis minu hinnangul puudus The Incredible Hulkis ja jäi Thoris natuke nõrgaks selle laialivalguva tegevustiku tõttu. Üldkokkuvõttes tundub Captain America story mulle vaatamata oma selgelt piiritletud toimumisajale (nn period piece) tunduvalt ajatum kui seda on teised Marveli superkangelased, sest selles filmis ei keskendutud niivõrd tegelase imepärastele võimetele ja muudele pinnapealsematele aspektidele, kuid just selle tegelaskuju isiksusele ja motivatsioonile. Mis ehk iseenesest teeb Captain America minu jaoks sarnasemaks Nolani Batmani filmidele kui teistele Marveli superkangelasfilmidele, aga see ei ole ei halb ega hea. Mõlemad lähenemisviisid võivad väga hästi töötada ning see paistab nii Raudmehe kui ka Batmani filmide pealt suurepäraselt välja. Selles mõttes ma võrdleksin Captain Americat pigem sellesuvise Supermani rebootiga Man of Steel, milles oli minu jaoks samuti suurepärane tasakaal meelelahutuslikest ja sügavamatest aspektidest. Aga selle filmi kohta pole ma veel teemat teinudki, nii et kui ma selleni jõuan (või keegi tubli inimene seda ise enne teeb), siis seal räägin täpsemalt. Smile

Tehnilise taseme osas jätkub mul ka ainult kiidusõnu. Smile Eriefektid olid head ning usutavad. Erilist tähelepanu väärib muidugi see, kuidas peategelast filmi alguses digitaalselt vähendatud oli ning mis paistis vähemalt minu silmadele täiesti naturaalne. Aga samuti meeldis mulle filmi ajastutruu stiil, mida vürtsitati mõnevõrra Tähesõdade-stiilis Hydra baaside ja rongiga.

Nagu lugejad kindlasti aru said, siis minule see film meeldis ja soovitan teistelegi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group