Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x18 "Epilogue"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
30%
 30%  [ 4 ]
9
15%
 15%  [ 2 ]
8
30%
 30%  [ 4 ]
7
7%
 7%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
7%
 7%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Mulle lihtsalt meeldib küsitlustele vastata
7%
 7%  [ 1 ]
Kokku Hääli : 13

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 8:11 pm    Teema: SGU - 2x18 "Epilogue" Vasta viitega

2x18 - "Epilogue"

Sistutvustus:
Tsiteerin::
From SPACE:

Returning the settlers to their home planet Novus, the Destiny crew discover the planet has been abandoned and on the verge of seismic destruction.

From TV Guide:

Destiny reaches an abandoned modern civilization on a planet in the throes of seismic destruction. While the crew retrieves valuable data archives stored underground, Rush discovers a possible way to help the planet’s survivors.




Allikas; promod ja klipp episoodist
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 5:33 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Mitte päris see, mida ma ootasin, aga samas ei saa ka väita, et oleks pidanud käesolevas episoodis pettuma.

Alguses häiris mind pikk minevikus sorimine ja tundus, et Novuse tsivilisatsiooni rajamise lugu ei oma antud hetkel enam erilist tähtsust, kuid samas meeldis mulle väga kuhu lõpuks välja jõuti. Mineviku Wray viimane lause pani omamoodi paika terve Destiny teekonna mõtte ja tõmbas otsad kokku ka Stargate Universe sarjal. Kuna tähtis on eelkõige teekond, siis ei muuda ka vaataja jaoks lõpplahenduse mitteteadmine tegevustikku olematuks. Smile

Kindlasti oli hea idee Novuse tsivilisatsiooni päästmine. Kuna teatud osa elanikkonnast sai kosmoselaevadega planeedi pealt minema, siis säilisid arvatavasti ka nende saavutused ning võimalus, et nad rajavad kusagil uue tsivilisatsiooni. Lihtsalt täielik reset poleks minu arvates kogu loole eriti hästi mõjunud ja selles suhtes on tore, et seda ei tehtud.
Lisaks jäeti lahtiseks võimalus, et Destiny võib veel Novuselt lahkunud inimestega kohtuda.
Destiny pardal olnud "järeltulijatest" saadi võibolla veidi liiga kergelt lahti ja tekkis küll küsimus, et kas nad ikka saavad uuel planeedil hakkama (eriti arvestades suhteliselt väikest rahvaarvu). Oli ju ka Destiny meeskonnal alguses väga raske.

Üldiselt mulle teemakäsitlus meeldis, kuid samas tundus, et raisati ära suurepärane võimalus teha midagi väga põnevat ja originaalset. Arvestades, et tegemist on hooaja (ja nüüd ka sarja) lõpuga, siis tundus kogu tegevustik natuke liiga pingevaba ja kaugel sarja peateemadest.

Kuna aga eriliseks kriitikaks ma enam viimaste osade puhul põhjust ei näe, siis panen 8 punkti. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

ainuke asi mind nagu väga häiris oli see et Destiny oleks ju võinud ju hüpata nende kolonistide laevade juurde? Ma arvan et peaks ju väga lihtne välja arvutada olema kui kaugel need laevad parasjagu on jne. selle asemel et nüüd see mingi väike grupp peab paarsada aastat enne hakkama saama kui Novuse laevad kohale jõuavad. Selline hästi väike asi aga häiris väga kohe. ei teagi miks.
ei teagi 6-7p ilmselt.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 5:46 pm    Teema: Vasta viitega

@Hyperion: Üldiselt mainitud probleemi seletati nii, et väikseid kosmoselaevu on peaaaegu võimatu kosmose tühjusest üles leida ning seetõttu pole ka võimalik nendega ühendust võtta. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

See lõpukoht häiris tõesti. Kui teada on sihtkoht ja kiirus, siis poleks ju üldse raske laeva umbkaudset asukohta välja mõelda. Pealegi on Destinyl tuhat üli-mega-kõva sensorit ja asja, millega peaks kõigest paarkümmend aastat tagasi(alla valguse kiiruse) lahkunud laeva asukoha välja peilima...
Kui sihtkohta ei teataks, siis oleks muidugi pisut jamavõitu...


Muidu oli aga isegi täiesti korralik osa, kus omajagu actionit ja sellist mõnusat alternatiiv-ajajoone mälestamist...
Muidugi kuna teema nii lai ja ajaliselt pikk(Novale jõudmisest viimase asutaja surmani), siis oleks vaja tervet uut sarja, et sellele loole tõelist hinge anda. Ise oleks rohkem tahtnud seda algust seal planeedil näha - kuidas ikkagi nad suutsid tööriistu valmistada ja mõnekümne aastaga võõral planeedil tühjade kätega nõnda heale järjele jõuda(majadel olid puha aknaruudud ees ja inimestel riided seljas).

TJ haigus näis aga jällegi selline pisarakiskujast augutäide olevat, kuna sari ju tegelikult kuhugi edasi ei lähe...ja hetkel tundub see lihtsalt tarbetu lisaliinina.

See, et planeet täpselt siis oma huku leidis, kui Destiny sinna viimaks jõudis aga oli lihtsalt nii tüüpiline nipp, et nutt tahtis peale tulla...

Aga nojah...mis seal ikka viriseda - eks näis millised need kaks viimast osa on.

8 punkti
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

9 punkti.

Ülimalt ilus osa oli. Naljakas kuid ka traagiline ja väga hästi tehtud. Esimene asi, mis mul naeru peale ajas, oli liftimuusika Very Happy Järgmiseks olid rasedad karjuvad naised.. no oli koomiline, andke andeks.

Mulle meeldis, kuidas näidati seda elu, mille nad endale ehitasid. Kes kellega kokku jäi, sünnid ja surmad ning ka Tj haigus, ALS, oli paratamatus. Kahju, et kogu andmebaasi kätte ei saadud, kuid kui olekski saanud, siis peaks täiesti uue seriaali tegema selle tarvis. Ning ma ei nõustu teiega, et lõpp oli häiriv. Näidati algust, arengut ja lõppu, kuidas miniatuurne Destiny analoog lahkus planeedilt. Kõik oli hea.

Musta augu sü¾ee on muidugi õõvastav - meie jaoks oleks need väga halvad uudised. Ja kusjuures üsnagi reaalne stsenaarium, sest meie süsteem kihutab läbi galaktika ja võib igast prahti ülesse korjata, sh ka passiivseid musti auke, mis hakkavad vaikselt sööma, ilma, et me millestki arugi saaks.. see võib ka praegu toimuda Razz

Nagu öeldi, suurem osa (miljonid) lahkusid läbi tähevärava - sinna viiakse ka Destiny pardal olnud inimesed. Vähesed jäid planeedile ja ehitasid laeva. Läksid ka nemad lõpuks. Lõppude lõpuks ei jäänud valdav osa tsivilisatsioonist kadunuks.. või jäi? (Kas keegi mõtles, mis juhtub, kui sa aktiveerid värava läbi musta augu?).

Ning selle antud laeva otsing. Tuletame nüüd meelde, kuidas Destiny FTL töötab, kaua ta peab töötama, kaua ta peab puhkama ning kui PIKA VAHEMAA ta läbib FTLs minimaalse tööaja juures. Nüüd võite ka oletada, kui pikalt ta läbiks tavamootoritel selle sama vahemaa, mille ta läbib minimaalsel FTL lennul. Ega see nii lihtne ka ole. Kuidas ta teie arust peaks FTLst väga tulema kolme minuti järelt, et kontrollida, kas laev on siin? - Ta ei saa ju, mootorid põlevad läbi. See laev võis ühtlasi kurssi muuta, droonid võisid ta vastu tevast lasta.. Eli'l on õigus, seda pole võimalik leida, kui just väga ei vea. (NING, et me ei tea sellest laevast, mille viimased asukad ehitasid, mitte kui midagi - mis kiirusel lendab jne - andmebaasis tundus, et ka seda infot pole, vaid see hävis koos tehase ja pooliku laevaga. Seega kes arvutab mida?)


Rush'i pilk lõpus oli priceless, et jah.. nad saidki minuta hakkama. Aga see selleks Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mõtteid tekkis seda episoodi vaadates palju ja kohe raske on neid kuidagi ladusalt välja tuua.

Algatuseks võiks öelda, et episoodis olid loomulikult mitmed tüüpilised kli¹eed, mis selle koguväärtust ehk mõneti kahandavad (ja mida eelkõnelejad on juba kenasti välja toonud), kuid kokkuvõttes mind siiski eriti ei häirinud.

Nõustun nendega, kes väitsid, et see episood võttis tegelikult kenasti kokku kogu sarja ja episoodi lõppedes leidsin ennast isegi soovimas, et see olekski viimane sarja osa olnud; ainult selle vahega, et lugu olekski võinud olla ühe ja ainsa Destiny meeskonna järeltulijatest, mitte aga alternatiivse ajaliini tõttu tekkinud anomaaliaga. Osa oli SGU-le tüüpiliselt mõnevõrra tuim (ma ei mõtle seda otseselt negatiivsena), kuid pigem selline atmosfäär seda tüüpi episoodile just sobis ja aitas rõhutada toimuva tähendust. Ma ütleks, et episood suutis edastada imelise sõnumi sellest, kuidas elu suudab alati püsima jääda ja edasi areneda ning kuidas universumi teises pooles võib tekkida inimtsivilisatsioon, millest me kunagi teada ei pruugi saada. Episoodis näidatud sünnid ja surmad, õnnehetked ja kannatused suutsid seda ainult rohkem kinnitada.

Hea meel, et Varro vähemalt esialgu ellu jäi, sest kui ta alla kukkus, tundus mulle juba, et tegu on äärmiselt odavat tüüpi võttega Youngi konkurendi kõrvaldamiseks.

Mis puutub kosmoselaevade leidmisse, siis esiteks ma kardan, et paljud siin alahindavad kosmose suurust ning ka nende täpse kiiruse ja trajektoori kohta ei pruugi olla andmeid. Teiseks on üsnagi võimalik, et tegemist on laevadega, mille reisijad viibivad terve tee krüokambrites nagu avastati Destiny peal. Muide ma ise mõtlesin, et ootamatutel külalistel palutaksegi ressursside kokkuhoidmiseks nendes kohad sisse võtta, aga nähtavasti leiti neile siiski uus kodu. Nagu ma aru sain, oli suur osa rahvast sinna juba enne värava kaudu läinud ja laevadega järgnesid ainult viimased mahajäänud, kellel ei õnnestunud planeedilt enne tähevärava hävimist lahkuda.

Raske on seda osa ausalt öeldes hinnata, aga vist annan 8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Jamh... päris ühised mõtted ja olen ka mine eeskõnelejatega suhteliselt nõus... Aga lõpus, kui ta näitas linna arengut ja see spaceship mis startis oli ka päris kena... nagu väga kõva... Neil oleks võinud siiski olla tehnoloogia, et ehitada vajadusel uus stargate, kui vana hävis... Nad oleksid võinud selle storyline juba ammu üles võtta... miks kõik head asjad alles lõpus tulevad? Oleks varem tulnud poleks ehk sarja ära katkestatud... Ma usun ka, et Destiny on nii arenendu, et kui nad väga tahaksid, siis leiaksid nad need laevad üles... aga samas kui eelmised asukad stargatei kaudu läksid, siis pole see väga oluline muidugi... Kui just ei taheta aidata... Kui uus koht nagu oleks sama arenendud, siis oleks neil päris hea lähedalt olev support base... nagu parem support kui maalt...
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 11:14 pm    Teema: Vasta viitega

Kawoosh jõudis postitada sel ajal, kui mina enda oma veel kirjutasin, nii et vabandan kohati sarnase teksti eest, aga plagieerimist polnud. Very Happy Mõnede viimaste tundide jooksul jõudsin käesoleva episoodi peale rohkem mõelda ja tekkisid veel mõned mõtted. Järele mõeldes hakkas see osa mulle rohkem meeldima kui esialgu, nii et ma ei ole kindel, kas väide, et esmamulje on alati õige, ka tegelikult tõele vastab.

Ma olen juba varem viidanud, et SGU on viimasel ajal naasnud pigem Tähevärava juurte juurde ja ka see episood on minu arvates sellest hea näide. Ma ütleks, et tegu oli põhimõtteliselt täieliku antiteesiga SGU algsele ideele, mis keskendus suuresti mõttele these are the wrong people in the wrong place ja kippus peale suruma BSG stiilis sünget teemakäsitlust. Kuigi see ei pruugi olla esmapilgul täiesti ilmselge (arvestades hulka kurbi stseene kolonistide elust), siis käesolev episood oli minu arvates seevastu täis lootust ja optimismi, et vaatamata raskustele tullakse tahtejõu abil kõigega toime. Muuhulgas iseloomustab seda suurepäraselt ka vana Chloe viimane repliik surivoodil kolonelile, kes endiselt kahetses, et ta inimesi koju tagasi ei viinud.

Ja BSG-ga teen ma veel ühe järjekordse võrdluse - nimelt mul tekkis assotsiatsioon selle sarja viimase episoodiga, mis samuti lõpuks näitas tsivilisatsiooni arengut, kuid SGU keskendus positiivsele, samas BSG lõpp jäi aga mõneti kurjakuulutavaks. Jään selle juurde, et tegu oleks olnud suurepärase viimase episoodiga SGU-le. Kuigi oleks olnud meeldivam, kui meeskond oleks leidnud oma järeltulijate õitsva tsivilisatsiooni ja nende juurde elama jäänud. Aga isegi praegusel juhul andis see osa sarjale ja tegelastele teatava lõpplahenduse - kuna inimesed on sisuliselt samad, siis pole võimatu et nende valikud ka tulevikus nende teisikute omadega kattuksid.

Lisaks tõi see episood ja Novuse asukate areng ning saatus mulle juhuslikult meelde tsitaadi ühest suhteliselt tuntud, kuigi kriitikute poolt laidetud ulmefilmist:
Tsiteerin::
I address you tonight not as the President of the United States, not as the leader of a country, but as a citizen of humanity. We are faced with the very gravest of challenges. The Bible calls this day "Armageddon"-the end of all things. And yet, for the first time in the history of the planet, a species has the technology to prevent its own extinction. All of you praying with us need to know that everything that can be done to prevent this disaster is being called into service.
The human thirst for excellence, knowledge, every step up the ladder of science, every adventurous reach into space, all of our combined modern technologies and imaginations, even the wars that we've fought have provided us the tools to wage this terrible battle. Through all the chaos that is our history, through all of the wrong and the discord, through all of the pain and suffering, through all of our times, there is one thing that has nourished our souls, and elevated our species above its origins, and that is our courage.
The dreams of an entire planet are focused tonight on those fourteen brave souls traveling into the heavens. And may we all, citizens the world over, see these events through. God speed, and good luck to you.

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group