Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x20 "Gauntlet" (sarja viimane osa)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
46%
 46%  [ 6 ]
9
7%
 7%  [ 1 ]
8
7%
 7%  [ 1 ]
7
30%
 30%  [ 4 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
7%
 7%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Ma ei vaata seda sarja, aga tahan siiski hääletada
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 13

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 09, 2011 2:50 pm    Teema: SGU - 2x20 "Gauntlet" (sarja viimane osa) Vasta viitega

NB! Tegu on SGU teise hooaja ja kogu sarja viimase episoodiga. Sellega lõpeb ka siin alamfoorumis tavapärane iganädalaste uute teemade tegemine. Täname kõiki, kes on episoodide aruteludes osalenud ning loodame, et kõneainet jätkub ka edaspidiseks.

2x20 - "Gauntlet"

Sisututvustus:
Tsiteerin::
From TV Guide:

Drones close in on the Destiny in the series finale.

From SPACE:

Blocked by Command Ships at every star and unable to gate for supplies without alerting the drones, Destiny must take a stand or be left adrift.




Allikas; lisaks promo ja klipp episoodist
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 5:32 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2011 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Hüvasti, SGU.

Kambrid olid ainus võimalus neil pääseda galaktikast. Lõpp jäi lahtiseks, kuid ei tekkinud cliffhangerit. Eli üksinda naeratamas, kui Destiny kihutab läbi galaktika FTL's. Kõik teised magavad ja kuna sari katkestati, siis magavad igavesti. Kaunis lõpp.

9 punkti selle eest, et sari katkestati, muidu oleks 10 sulgenud selle seriaali kirstukaane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2011 1:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kahjuks või õnneks, olenevalt arvamusest, on SGU siis teleekraanidel lõpetanud ja tõenäoliselt jäädavalt. Sarja viimaselt episoodilt ootaks seetõttu nii põnevat ja endassehaaravat lugu kui ka mingi lõpplahenduse pakkumist nii tegevusliinide kui peategelaste osas. SGU kahjuks lõpetati pärast teise hooaja viimase osa filmimist, nii et selles osas tuleb ilmselt natuke hinnaalandust teha ja punkte leebemalt panna. Ja ega ühest 40-minutilisest osast ei saagi midagi eriti võimast oodata.

Ise hindasin viimast osa seitsme punktiga. Võib-olla tundub see viimase osa suhtes madal hinnang, aga peamiseks põhjuseks oli siin minu jaoks asjaolu, et mingit lugu see viimane osa iseenesest ei rääkinud. Tundus, nagu tegu oleks lihtsalt mingi sündmuste jadaga, kus tegelased on sees lihtsalt selleks, et need sündmused omavahel kuidagi ühendada. Põhiliselt jäigi minu jaoks siin just puudu tegelastele keskendumisest. Mõned stseenid, näiteks Eli viimane kohtumine emaga ja Youngi "perekonna-kõne" laua ääres natuke midagi pakkusid, kuid jäid kuidaqi lahjaks.

Lõpp kui selline iseenesest ei olnudki väga halb, sest mingi teatava lahenduse see ju andis, s.t. teekond jätkub, aga samas jäi ka õhku rippuma küsimus, kas Eli jõuab vigase krüokapsli kahe nädalaga parandada või mitte.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2011 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Lõpp kui selline iseenesest ei olnudki väga halb, sest mingi teatava lahenduse see ju andis, s.t. teekond jätkub, aga samas jäi ka õhku rippuma küsimus, kas Eli jõuab vigase krüokapsli kahe nädalaga parandada või mitte.


Ma ütlen ausalt, et ma ei ole SGU teist hooaega üldse vaadanud, aga see viimane lause ajab muhelema. Ükski sari ei tohiks oma hooaega nii tuimalt ära lõpetada (kas tegelane jõuab ära parandada krüokapsli). Muidugi ma ei tea kontekstist midagi, aga kõik, mida ma üldse selle hooaja kohta kuulnud olen, viitab sellele, et tegijad ei õppinud esimesest hooajast midagi ja jätasid ikka samas vaimus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2011 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Enterprise kirjutas:

Lõpp kui selline iseenesest ei olnudki väga halb, sest mingi teatava lahenduse see ju andis, s.t. teekond jätkub, aga samas jäi ka õhku rippuma küsimus, kas Eli jõuab vigase krüokapsli kahe nädalaga parandada või mitte.


Ma ütlen ausalt, et ma ei ole SGU teist hooaega üldse vaadanud, aga see viimane lause ajab muhelema. Ükski sari ei tohiks oma hooaega nii tuimalt ära lõpetada (kas tegelane jõuab ära parandada krüokapsli). Muidugi ma ei tea kontekstist midagi, aga kõik, mida ma üldse selle hooaja kohta kuulnud olen, viitab sellele, et tegijad ei õppinud esimesest hooajast midagi ja jätasid ikka samas vaimus.


No tegelikult ma teise ja olulisema poole sellest lõpust jätsin täpsemalt välja toomata, aga spoilerdades võib öelda, et kõik ülejäänud tegelased läksid kolmeks aastaks krüokambritesse magama, et resursse säästa, aga nagu ikka, jäi üks puudu (sest see oli katki) ja nii pidigi keegi välja jääma. Nii et kontekstis mõjus see üsna hästi. Very Happy

Muidu ma ütleks, et lõpustseenid, kus Destiny ruumides vaikselt tuled kustutati, olid kenasti lavastatud ning meenutas mulle natuke ka Babylon 5 lõppu.

Üldiselt ma siiski ütleks, et tegijad on natuke õppust võtnud küll ja teise hooaja teine pool oli juba päris hea, pakkudes minu arvates ka Tähevärava frantsiisi paremikku kuuluvaid episoode, aga kahjuks jõudsid nad selleni liiga hilja. Sad
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2011 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mina jumaldasin tervet teist SGU hooaega! Ja see läks viimaste osadega ainult paremaks. Aga mu süda kuulubki Täheväravatele, seega pole midagi imestada, ma armastan neid kõiki.

Ja lõpustseenid olid jah, intrigeerivad. Sümboolika, kuidas tuled kustusid ja samal ajal tõmbas SyFy ka SGU'l toite välja, tegelased läksid kambritesse magama, sest SyFy lõpetas sarja, droonid olid negatiivne kriitika, mis purustasid Destiny keret. Juhtimislaevad blokeerisid iga tähe nagu SyFy blokeeris iga võimaluse SGU'l edasi areneda. Ja palju muud säärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 9:17 am    Teema: Vasta viitega

3p. See siis pidi nagu teise hooaja viimane osa olema? wow... Kui sarja poleks katkestatud siis hooaegade vahele oleks selline osa jäänud? Confused SGU stenaristid on ikka täielik pettumus.
Ok iseenesest oli nii enamvähem episood, kuid arvestades situatsiooni jne täielik pettumus. Üht pidi muidugi kahju et SGU nüüd läbi on aga samas sellist nõrka sarja pole mõtet elus hoida. Mis tegelikult küll kehtib vist 99% syfy tellitud sarjade kohta.

Ei oskagi midagi öelda rohkem... mingi pettumus peal, kuidas suhteliselt tugevast ideest kujunes väga nõrk sari. Rolling Eyes
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 10:02 am    Teema: Vasta viitega

Küsimusi tekitas see episood küll. Iidsed on ehitanud laeva, mis polegi tegelikult nii võimas ja vägev, kui oleks neilt oodanud. SEe selleks.

Episoodi lõpp oli iseenest väga hea. Ka mulle jättis natuke B5 mulje, kui tuled kustusid. Isiklikult ei usu, et Eli selle kambri korda teeb, ta ei jätnud tegelikult sellist muljet, et üldse üritakski ja ta suhtumine oli täiesti ükskõikne (kuulas muusikat, vaatas vaateplatvormil kuidas laev lendab).
Hinnangut aga annaks 7 puntki...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 10:25 am    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Episoodi lõpp oli iseenest väga hea. Ka mulle jättis natuke B5 mulje, kui tuled kustusid. Isiklikult ei usu, et Eli selle kambri korda teeb, ta ei jätnud tegelikult sellist muljet, et üldse üritakski ja ta suhtumine oli täiesti ükskõikne (kuulas muusikat, vaatas vaateplatvormil kuidas laev lendab).
Hinnangut aga annaks 7 puntki...


Võib-olla kasutab võimalust ja laeb oma isiksuse Destiny andmebaasi. Siis ta saaks vähemalt Ginniga koos olla. Very Happy

Muuseas episoodi vaatas 1,134 miljonit vaatajat, mis on suurim number pärast novembrit. Smile
Tsiteerin::
As fans around the world bid goodbye to the third series and the Stargate franchise (at least on television), an estimated 1.134 million viewers (Live + Same Day) tuned in to the final episode of SGU. “Gauntlet” marked a 14 percent improvement over last week’s episode, and scored a 0.5 rating in the Adults 18 to 49 demographic.

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Väga kahju, et ikka katkestati... Lõpp oli võimas... ja natuke kurb... Tuled kustusid samamoodi nagu esimeses osas põlema läksid... väga hea... Eli naeratus oli samas pisut veider... ta muutus nagu nöost mingiks täiesti teiseks inimeseks... Ja siis Destiny hästi muhedalt läks lihtsalt pimedusse... II hooaja lõpp tõesti nagu võttis tuure üles...ja minujaoks oli kogu SGU tegelikult vaatamist väärt... Võttis aega... aga tegelased said ka lõpuks omaks... homie-ks Very Happy Nad võiks ikka edasi teha... Ja siis Destiny järglastest on kahju, sest nad ilmselt hävitatakse lõpuni ära nende masinate poolt... Aga Stargate'il on KAHJUKS alati kombeks olnud arenenud rasse hävitada... Kõik alagas sellest, kui hävitati Tollanid... siis Asgardid ja muidugi ei võinud ellu jääda ka Destiny järglased... et alati näidata et inimesed - sellisena nagu nad praegu on... sõjakad ja tülitsejad jne on ikka kõige paremad ja kõige valmis olevad igalt pool eluga välja tulema... Aga mitte rahu armastavad ja tehnoloogiliselt arenenud rassid.

Kahjuks aga selle sarja lõppemisega ei lõppenud mitte ainult Stagate Universe vaid kogu Stargate saaga...

Bye Stargate! Crying or Very sad

10 points
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Ütlen kohe ära, et mulle iseenesest see sari meeldis ja samamoodi pean ka hooaja viimast episoodi päris korralikuks ürituseks.
Võib eeldada, et tegijad kasutasid lõpus mingit alternatiivset lõpetamise varianti, sest kolmandasse hooaega vaevalt kolmeaastase ajahüppega oleks mindud. Antud asjaolust tulenevalt ei ole ma ka lõpplahenduse suhtes väga kriitiline, sest iseenesest midagi ebameeldivalt õhku ei jäänud. Smile

Sisu ja lavastuse poolest oli võibolla tõesti tegu mõneti emotsioonitu episoodiga, kuid samas oli ka selle võrra kergem lõpus hoog maha võtta ning teha vajalikud sammud mingilgi moel rahuldava hüvastijätu pakkumiseks. Viimased minutid olid ühe sarja lõpetuseks päris kohased ja nõustun siinkohal ka eelkõnelejate poolt mainitud Babylon 5 lõpu analoogiaga.

Üldiselt ei ole kogu see droonide teema olnud väga originaalne ja huvitav, nii et selles suhtes suudeti pakkuda veel üllatavalt pingelisi hetki.

Peamine on aga see, et kuna Destiny lükati sisuliselt kolmeks aastaks magavale reisile, külmutati mõnes mõttes ka kogu sari ning säilitati lootus, et mingis vormis võib kunagi ka SGU-d mingit sorti jätk oodata.

Muidugi oleks sarja lõpetuseks sobinud suletud ringi laadne lahendus hulga paremini. Selles osas oleks suurepäraseks lõpuks olnud episoodi "Epilogue" sarnane kokkuvõte ning seekord juba meie mõistes päris meeskonna kohta.
Samas on omamoodi tore, et teise hooaja lõppu saab võtta kui lahtiseks jäänud lugu, võimalust ise edasi mõelda või lihtsalt kui ühte terviklikku jutustust, mille lõpp oli mõneti lahtise iseloomuga. Smile

Ütleks veel lõpetuseks, et sarja kontseptsioon oli väga hea ning minu arust jõuti ka alguses paljude poolt oodatud tasemele iga osaga lähemale. Usun, et jätkumise korral oleks meile veel meeldivaid üllatusi pakutud.

Praeguseks aga RIP kosmose ulmesarjad. Sad
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group