Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 vs SGA vs SGU

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Minu lemmik Tähevärava sari on...
Stargate SG-1
62%
 62%  [ 5 ]
Stargate Atlantis
12%
 12%  [ 1 ]
Stargate Universe
25%
 25%  [ 2 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2011 6:43 pm    Teema: SG1 vs SGA vs SGU Vasta viitega

Kuna SGU viimased osad on nüüdseks ära näidatud ja ühtegi uut Tähevärava sarja esialgu silmapiiril ei paista, siis oleks ehk aeg küsida, missugune Tähevärava sari siis kellelegi kõige rohkem meeldis. Õigupoolest meil on kuskil teema, kus võistlevad omavahel SG1 ja SGA, aga seal olid viimased postitused 2005. aastast, nii et tasub kindlasti uus teema teha. Smile
Infinityt ma siia ei lisanud, sest see ei kuulu ametlikku kaanonisse ja ma sügavalt kahtlen, et keegi ka selle poolt hääletada tahaks. Very Happy

Minu arvates suutsid kõik kolm sarja pakkuda episoode, mis kuuluvad kogu frantsiisi paremikku. Kuid sellegipoolest on nii SG1 kui ka SGA mulle tunduvalt südamelähedasemad kui SGU, olgu nad siis pealegi lihtsakoelisemad või lapsikumad nagu vahel öeldakse. Samas SG1 ja SGA vahel ei ole ka kuigi raske minu arvates valikut teha, sest SG1 oli siiski esimene ja suutis vähemalt esialgu olla mõnevõrra originaalsem. SGA plussiks loen aga McKay tegelaskuju, kes on mu lemmiktegelane kõigist Tähevärava sarjadest.

Pikemat juttu ma praegu kirjutama ei hakka. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2011 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Enne, kui ma hakkan mingit lõplikku otsust vastu võtma (sest ma pole ikka veel jõudnud SGA-d ära vaadata Smile ), siis mulle sümpatiseeris SGU päris palju ja kui ma peaksin seda võrdlema SG1-ga, siis ma lihtsalt loobuks sellest, kuna tegemist on ikkagi vägagi erinevate sarjadega - nii ülesehituselt, oma olemuselt, tegelastelt ning võiks öelda, et mingi erinevus on isegi ¾anriliselt.

SG1 on kindlasti lahedam selle poolest, et ta oli esimene ja pidas nii pikalt vastu, mistõttu oli võimalik arendada tegevustikku mitmes suunas, tuua sisse uusi tegelasi, leida olukordadele mõistlikke lahendusi ning siis uutesse seiklustesse sukelduda. Vaadata oli seda lihtne ja sari suutis säilitada pidevat meelelahutuslikku õhkkonda. Tegelased olid sümpaatsed, ei olnud pinnapealsed ja nendele oli lihtne kaasa elada ja pärast 10-t hooaega isegi raske minna lasta - hakka kasvõi uuesti algusest peale vaatama Cool

SGU oli jällegi tumedamates toonides ja seda pigem vast sellepärast, et tegevus toimus ikkagi peamiselt süvakosmoses kaugel Maast mingil müstiliselt reisil universumi keskpaika ning samas tundus minu jaoks ka veidi reaalsemana, kui SG1. Huumorit oli ikka ka, aga see ei olnud selline lihtne huumor, vaid selles oli teinekord ka musta huumorit ja irooniat, mida oli jällegi teistmoodi huvitav vaadata. Kindlasti saigi see sarjale saatuslikuks, et muudeti SG sari sügavalt draama põhiseks, kus eemärk oli näidata seda, kuidas mingi hulk inimesi paisatakse sündmustesse, kust neil ei ole võimalik tagasi koju saada ning mis kõige tähtsam - nad ei ole selleks ette valmistanud. Just see tekitab inimeste vahel pingeid ja on nauditav vaadata, kui ka stsenaristid saavad hakkama hea loo jutustamisega. Minu arvates saadi üsna hästi hakkama ja kuigi mõned osad tundusid olema ikkagi liiga tehislikud ruumi täitjad, siis üldiselt jättis see ikkagi tervikliku ja järjepideva mulje.

Egas muud midagi, kui tuleb mingi hetk ikkagi SGA ka ette võtta ja vaadata, kuhu siis hinnang langeb, kuigi nii palju, kui ma mõnda osa olen SGA-st näinud, siis see läheb enamvähem sinna pessa, kus ka SG1 on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 24, 2011 10:11 am    Teema: Vasta viitega

Eks kõik olid väga head sarjad ja kahju on, et nüüdseks kõik läbi sai.

Minu lemmik on siiski SGA. Mulle lihtsalt meeldis väga see Iidsete teema ja kõrgtehnoloogia ning muidugi CityShips on vist kõige lahedamad laevad ever, mis ma üheski ulmesarjas näinud olen. Selline mõnus sinakas valgus igal pool ja muidugi on eriline silmailu ka Iidsete Aurora class battleships Very Happy SGA värvate valimine oli ka kuidagi hästi mõnus. Ja muidugi kogu iidsete arhitektuur oli lihtsalt kulda väärt...

Nagu Enterprise juba ütles oli täpselt samamoodi ka minu jaoks McKay tegelaskuju lemmiktegelane kõigist Tähevärava sarjadest. Cool

SG-1 oli ka muidgi hea... eriti alguses oli palju seda mõnusat müstilist tunnet... ja tähevärv tunuds siis kuidagi massiivne... Goauldid olid ülilahedad tegelased, eriti Apophis, kes oli lahedalt eriti kuri. SG-1 puhul aga häiris mind üha edasi minnes hullult see, et neil kosmolaevad tulid alles nii hilja (seriaali lõpupoole) ja koguaeg... isegi viimases hooajas mindi ikka 4-liikmelise tiimiga läbi tähevärava, kuigi oleks võinud selles vallas ka edasi minna... tähavärava kompleks oli ka suht sama, mis sarja alguses... et see oleks võinud ka ikka 10 aastaga areneda. Siis nad oleks võinud kasutada näiteks Anubise supersõdalaste rüüsid nagu seda tegi Vala ühes osas. Aga seda nagu kõike häbeneti. Alates 9-ndast hooajast oli tunne nagu SG kompleks oleks maha jäetud ja tehakse mingeid minimaalseid tegevusi veel... kuidagi... Ori "toilet-class" warshippidega ei suutnud ma ka kuidagi leppida... Oleks võinud vingemad teha... Eriti häiris mind see, et hävitati raulikud ja arenenud rassid... viidates, et inimesed on ikka kõige paremad ja me ei peaks arenenud rassidest väga õppima... Hävitati tollanid, asgrardid ja peaaegu oleks ka üles tõusnud iidsed hävitatud... Minujaoks oli kõige lahedam kuni 8-nda hooajani... kui lõppes kogu Goauldi/Replicators valitsemine aga ori teema oli ka muidugi huvitav... Thori surma elasin ma üle nagu oleks mõni peategelane surnud... Muidgi O'Neill ja Daniel olid seal ülilahedad kujud ja eriti, kui nad omavahel jagelesid... eriti kui Daniel oli ori preester Very Happy

SGU oli väga palju lubav ja ootused olid suured... Paraku esimese hooaja keskel hakkas venitamine ära tüütama... aga vaikselt asi ikka liikus... 2. hooaja keskel läks asi juba päris heaks... Ühesõnaga taheti teha parim aga venitamisega rikuti asi ära... muidu idee ja kõik oli ülihuvitav... ja SGU nägeminie pani mind rohkem hindama SGA-d kuna seal oli ju Iidsete tehnoloogia palju arenenum, et siis oli nagu lahe võrrelda miljon või enam aastat tagasi - 10 000 aastat tagasi tehnoloogiaga.

Kokkuvõttes oli kogu Stargate päris hea. Oli aegu, kus vaatasin hommikust-ööni järjest osi.. nagu hull... ja elasingi nagu täiega stargatei maailmas... Minu meelest miinused olid ainult see, et oli palju sidestory osasid ja põhistory liikus kohati väga väga aeglaselt edasi. Nagu iga osa alguses oli reset ja see oli see, miks stargate polnud kunagi nii kõva nagu B5.

Tegelikult ma võiks rääkima jäädagi... on veel nii palju rääkida... aga see läheks liiga hulluks... Kes seda kõike pärast lugeda viitsiks Very Happy Very Happy
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group