Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Revolution
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2012 12:38 pm    Teema: Revolution Vasta viitega

17. septembril 2012 hakkab uus J.J. Abramsi ulmesari nimega "Revolution".

Sari leiab aset postapoklüptilisel Maal kus teadmata nähtus on kasutuks muutnud kogu inimeste tehnoloogia alustades autodest ning lõpetades arvutite ja muu elektroonikaga.
Tegevustik keskendub ühe perekonna tegemistele elektrita maailmas. Selle pere käes on ka ainuke seadeldis, milles võib peituda võti elektrivarustuse taastamiseks ning mõistagi on selle seadme omamisest huvitatud mitmed kuritegelikud jõugud.

Siin wikipedia link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Revolution_(TV_series)

Ja trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=JwfCRAtkYEI

Kuigi sarja mõte tundub huvitav ja traileri algus päris paljulubav, siis nähtud klipi põhjal jääb mul kahjuks mulje, et tegemist pole väga tõsiseltvõetava sarjaga. Eelkõige paistab, et palju on seebiooperi laadset tegevustikku.
Siiski ei taha veel väga palju ennatlikke järeldusi teha ning hakkan sarja kindlasti vaatama. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2012 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Seebist ei saa me viimasel ajal mitte kuidagi moodi üle ega ümber, kuid ka mina püüan hakata seda sarja jälgima, kui huvitav tundub olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 18, 2012 5:36 pm    Teema: Vasta viitega

Esimene osa nähtud ja leian, et tegemist oli päris paljulubava algusega.

Väikesest suhtedraamast muidugi tõenäoliselt pääsu pole, aga vähemalt esialgu paistab, et see ei hakka väga sarja kulgu segama.

Igal juhul on lugu üsna huvitavalt üles ehitatud ja esimeses osas oli piisavalt palju sündmusi, et tekitada isu järgnevate episoodide järele.

Kuigi edaspidi me ilmselt eriti ohtralt eriefekte sarjas ei näe, siis algus oli selles osas päris võimas ja aitas kahtlemata vajaliku atmosfääri kujundamisele kaasa.

Tegelased pole aga paraku hetkel väga huvitavad ja vahest ainuke tõeliselt hea etteaste tuli episoodi "pahalase" kapten Neville'i poolt.
Selles osas jääb üle vaid loota, et sarja edenedes suudetakse tegelasi natuke elavamaks muuta (eks 40 minutit olegi selleks liiga lühike aeg).

Lisaks oli muidugi tegelastest rääkides natuke ebamugav vaadata ka seda, et paljud neist ei olnud 15 aastaga sisuliselt üldse vananenud. Kui valida nii pikk ajavahe, siis tuleks kas üldse mitte sarjas edaspidi kasutatavaid tegelasi alguses näidata või kasutada neid võimalikult vähe ja sellises vanuses inimesi, kelle puhul ei torkaks vananemise peatumine nii valusasti silma.
Mõtlen siin eelkõige näiteks Monroe'd ja Miles'i, kes nägid piloodi alguses täpselt samasugused välja kui 15 aastat hiljem.
Paljusid see ilmselt ei häiri, aga minu arust oleks siinkohal võinud rohkem pingutada. Very Happy

Ebaloogilisi seiku jagub muidugi pilootosasse suhteliselt palju ning ilmselt polegi mõtet neid välja tooma hakata. Esialgu arvan aga seda, et need seigad ei hakka otseselt vaatamist segama ja lõppkokkuvõttes on ikkagi tegu kerge meelelahutusega, mida tuleks ilmselt eelkõige hinnata lähtuvalt sündmuste põnevusest.

Sarnaselt Lostile paistab, et tegijad tahavad väga vaatajate eest fakte saladuses hoida ja küsimusi tekkis juba esimese osaga päris palju. Olgu müstikaks siis elektri kadumise põhjus ja viis või episoodi lõpus selgunud "põrandaalune" võrgustik inimesi, kes nähtavasti kasutavad episoodi alugses nähtud seadeldise abil suhtlemiseks elektrit.

Kokkuvõttes leian, et puudustest hoolimata väärib sari hetkel vaatamist ja usun, et mis puudutab sisu, siis huvitavamad arengud on veel hooajas ees. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 24, 2012 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

Piloot jättis mind esialgu äraootavale seisukohale. Muidugi tekitati kohe alguses müsteerium elektri kadumisega kogu Maa pealt ning et Charlie isa Ben on kuidagi sellega seotud, kuna ta oli teadlik, mis kohe juhtuma hakkab... ja kuidas sellega on seotud amulett, mille käivitamisel on võimalik jällegi elektrit kasutada - tuleb ära oodata.

Ka mind häiris veidi see, kui pärast 15 aasta möödumist nägid Ben, Miles ja Monroe ikka samasugused välja. Siin oleks tõesti parem olnud veidi rohkem pingutada. Muus osas sai sissejuhatus tehtud ning eks järgmiste osadega saame tegelastega paremini tuttavaks ja loodetavasti ei tehta väga venivat algust, vaid kahe-kolme osa pärast võiks ka juba midagi põnevat toimuda. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 25, 2012 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

Teine osa oli minu arust parem. Esimeses osas said nii öelda kohustuslikud faktid selgeks tehtud ja nüüd arenes lugu oluliselt orgaanilisemalt edasi.

Eks alati ole keeruline pikka ajavahemikku paarikümne minutiga kokku võtta ja kuna seekord seda tegema ei pidanud, siis oli ka episood hulga huvitavam.

Positiivne oli see, et saime suhteliselt kiiresti uusi fakte teada. Selgus, et olemas on vastupanuliikumine, kelle eesmärgiks on taastada USA ning ilmsiks tuli ka uusi detaile Monroe vabariigi kohta. Lisaks paistab, et elektri kadumise põhjuses saame peagi selgusele, kuna seda mainiti episoodis mitu korda ja praeguste sündmuste põhjal ei pea ma enam eriti pikka venitamist selles osas võimalikuks.

Muidugi oli episoodis ka paar küsimusi tekitavat sündmust (nagu ikka J.J. Abramsi sarjades).
Esiteks muidugi Grace'i juurde sissemurdnud mees, kellel paistis olevat elektri kasutamiseks vajalik medaljon. Esialgu jääb sellega seonduv ikka väga segaseks, aga eks see olegi tegijate eesmärk. Very Happy
Teiseks oli huvitav tõsiasi, et Charlie ema oli elus ning viibis Monroe juures (piloodis tehti meile selgeks, et nii Charlie kui tema isa olid ema surmas veendunud).

Mainiks ka seda, et kuigi flashbackid igasse sarja ei sobi ja tavaliselt kaustatakse neid üle, siis tuleks öelda, et seni on need sarjas vajalikud olnud. Eelkõige meeldib mulle see, et flashbacki kasutatakse vaid siis kui sellel on otsene seos nii öelda olevikus toimuvaga.

Kokkuvõttes oli igati huvitav osa ja kuna nüüd on mängu tulnud ka Nora ja vastupanuliikumine, siis usun, et siit saab asi ainult paremaks minna. Smile

P.S. Episoodi parim stseen oli minu arust see kui Monroe mehed avastasid tapetud mehe hütist Ameerika lipu ning nimetasid seda "rebel flagiks", mille peale kapten Neville käskis selle ära põletada. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 25, 2012 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Täiesti nõus, et teine osa oli parem ja tegelikult oleks ka seda oodanud, kuna ratas on vaja veerema saada ning praegu võib öelda, et hakatakse tõesti vaikselt uusi fakte välja tilgutama, mis peaks ka vaatajaid edaspidi sarja juures hoidma. Ega mul midagi muud targemat juurde lisada ei olegi, kuna TrekRanger on suurema osa märkimisväärsetest kohtadest ära rääkinud.

Mul tekkis küsimus, et kui suur see nn Monroe Vabariik on? Iseenesest ei saa see USA suurune olla, kuna on mainitud, kui ma ei eksi, et väikesid muid riigikesi on seal veel, siis ma ka ei imestaks, et on hulk inimesi, kes tahaksid taastada vana the United States of America with their stars and stripes.

Ja mõeldes tagasi piloodi peale, siis elektri kadudes pidi ikka päris palju lennukeid taevast alla kukkuma. Kui veidi googeldada, siis tipptunni ajal, kell 16, võiks lennukeid üle maailma kokku taevas olla u 20 tuhat. Kuna elektri kadumise ajal tundus olema õhtune aeg, mingi 19 või 20, siis võis neid olla näiteks 15 tuhat, mis on ka päris suur number ning kui võtame keskmiseks reisijate arvuks 100, siis ühekorraga kukkus taevast alla 1,5 miljonit inimest... päris palju, peaks ütlema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 30, 2012 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mõned intervjuud sarja tegijate ja näitlejatega:

J.J. Abrams - produtsent
Jon Favreau - produtsent
Billy Burke - Miles Matheson
Tracy Spiridakos - Charlotte "Charlie" Matheson
Giancarlo Esposito - kapten Tom Neville
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 01, 2012 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

@Artzz: Ise mõtlesin ka Monroe Vabariigi suuruse peale ja mulle on jäänud mulje, et see on tõenäoliselt umbes ühe osariigi suurune. Nagu sa mainisid, oli sarjas juttu ka teistest riikidest ja arvan, et Monroe pole ilma tehnoloogiata kaugemale jõudnud. Razz

Lisaks veel seda, et natuke ebatõenäoline on sarjas ka see, et USA nii ruttu kokku kukkus. Okei, elektri kadumine võib tõesti oluliselt mõjutada valitsuse võimet riiki koos hoida, kuid lojaalseid kodanikke on palju ja ei tahaks uskuda, et Monroe sugused türannid nii lühikese ajaga sellise võimu USA suguse riigi territooriumil suudaksid haarata.
Eriti tuleks esile tuua seda, et elektri kadumine ei mõjutanud kuidagi relvade funktsioneerimist ja USA armee oleks pidanud suutma asju kontrolli all hoida, vähemalt paar aastakümmet. Teisisõnu lausest "Governments fell" päris ei piisa. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 03, 2012 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

S01E03 - No Quarter

SPOLERi hoiatus

Paistab, et vaikselt hakkab ratas veerema, st läheb huvitavamaks Cool Meile anti teada, mis võis saada Monroe Vabariigi loomise aluseks, ning et Miles mängis selles, võib öelda, et kohe ka pearolli. Paistab siiski, et valitusus ei suutnud hakkama saada elektrita keskkonnas, kuna Miles ja Monroe ootasid baasis 4 nädalat ning selle aja jooksul ei tulnud mingeid käske ega midagi. Ma arvan, et üsna pärast nende lahkumist kanti see baas ka tükk tüki haaval laiali või siis mingi üliagar kindral tegi sellest oma väikese riigikese Smile

Igatahes selles osas me teada ei saanud, mis salapärane mees see oli, kes eelmise osa lõpus Grace'i juurde sisse murdis. Saime teada ainult, et ta lõhkus Grace'i arvuti ära ja eeldatavasti võttis Grace'i ka endaga kaasa. Huvitav küsimus jäi aga õhku, miks Aaron'i ja Maggie käes olev amulett Grace'i majas korraks tööle hakkas ning mis selles liinis üldse edasi arendama hakatakse.

@TrekRanger: relvad funktsioneerivad tõesti, kuid ainult need, mis ei vaja oma tööks elektroonilisi komponente, sest padruneid peaks USA-l ikka kõvasti olema, kuid nagu ma eespool mainisin, siis eeldatavasti, kuna paljudesse kohtadesse mingeid korraldusi või teavet valitsuse olemasolu kohta ei tulnud, siis võeti võim omadesse kätesse ja elati edasi. Ma arvan, et kui elekter kadus, siis võisid valitsused väga kiiresti kukkuda, kuna nad ei oleks suutnud lihtsalt üleriigilist anarhiat operatiivselt ohjeldada. Muidugi võib aja jooksul tulla välja, et mingid aktivistid on loonud kusagil linnas väikese kommuuni, korraldanud valimised ja loonud ajutise valitsuse, kes peaks lõpuks riigi taastama, kuid 15 aastaga jõuab päris palju muutuda ja kas suurem osa inimestest üldse tahaksidki vana Ameerika Ühendriikide taastamist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 04, 2012 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin minagi kolmanda osa ära ja isiklikult leian, et see oli seni nähtutest pikalt parim.

(SPOILERID)

Ausalt öeldes päris nii jõuliseid arenguid ma sarjas nii ruttu ei oodanud. Pean silmas eelkõige paljastust, et Miles mängis Monroe Vabariigi loomisel olulist rolli ning seda, et kõik võis alguse saada väga lihtsast soovist: taastada mingisugunegi kord.
Eriti põnev oli muidugi selle kõige juures Monroe, keda ei paistnud alguses üldse mingi korra loomine huvitavat, rääkimata sellest, et ta ei tahtnud ilma loata vägivalda kasutada.
Igal juhul stseen, kus Miles kaks kaabakat lihtsalt koha peal hukkas, oli seni sarja üks tugevamaid ning sisuliselt anti meile ühe minutiga mõista mida Monroe Vabariik tähendab - ehk uskumust, et uues olukorras saab metsikusega võidelda vaid samaga vastates.

Etteruttavalt võib eeldada, et sõbrad Miles ja Monroe lihtsalt otsustasid kumb hakkab liidriks ja kumb kindraliks ning Monroe ambitsioonid avaldusid märksa hiljem. Razz

Nagu Artzz mainis, siis Grace'i kohta kahjuks midagi rohkemat teada ei saanud, kuid amuletti ajutine tööleminek tekitas veel küsimusi juurde. Kas Aaron lihtsalt ei osanud amuletti õigesti kasutada ja tööleminek oli juhus või on amulettidel mingi kasutuskõlblik eluiga, mille kõnealune ese läbinud oli?

Igal juhul pinget ja põnevust jagub igal rindel ning tasapisi hakkab sarjal välja kujunema päris omalaadne stiil, mis võimaldab sisse tuua vägagi ootamatuid sisupöördeid (nagu kunagi Lostis).

@Artzz: Jah, igati loogiline põhjendus, kuid mulle ikkagi tundub, et sellest USA lagunemise teemast hiilitakse natuke liiga mugavalt mööda ja mingisugune käegakatsutavam seletus kuluks realismi huvides ära. Eelkõige pean silmas seda, et USA-s suudeti ka enne elektri laialdast kasutamist korda pidada ja siis oli sõjaväe relvastus (näiteks automaatrelvade puudumine) oluliselt viletsam. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 11, 2012 2:08 pm    Teema: Vasta viitega

Terve osa jooksul mõtlesin, et siit midagi uut teada ei saagi, et tegemist on vaheepisoodiga, kuid lõpus suudeti siiski ka midagi olulist ja intrigeerivat vaatajale anda, mis muudab asja ainult huvitavamaks. Kahjuks pidime nägema ka ühe osatäitja surma, mis minu arvates toimus kuidagi liiga lihtsalt. Kapten Neville suutis ka Danny's tekitada moraalse dilemma, mis esialgu lahenes küll oodatult, kuid arvatavasti kasvatab see ka Danny'le veidi paksema naha ning järgmisel korral ta vast enam niimoodi ei käituks.

Amuleti osas me midagi teada ei saanud ja ma arvan, et praegu püütakse lihtsalt kild killu kaupa anda vaatajale ette esialgu juhuslikke tükikesi, mis loodetavasti varsti oma õigele kohale loksuvad. Samas peame olema ettevaatlikud, kui edukaks see sari kujuneb ning võibolla me lõpuks ei saagi teada, mis tegelikult juhtus, aga lootus sureb viimasena. Praegu on vaatajate hulk viiendiku jagu vähenenud, kuid on siiski veel soliidsel 8 miljoni tasemel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 13, 2012 3:52 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka neljanda osa ära ja nõustun, et tegemist oli pigem vaheosaga.

Siiski ütleks, et flashbackid olid endiselt väga heal tasemel ja arendasid tegelasi edasi. Kuigi episoodi kõige olulisem tegelane lõpuks ära suri, siis minu arvates ei läinud nähtu sellest hoolimata luhta.
Mis puudutab aga ühe peategelase surma suhteliselt varajases etapis, siis leian, et sarja arengu seisukohalt polegi võibolla tegemist kõige negatiivsema käiguga, sest vähemalt me teame, et tegijatel on julgus ka selliseid samme ette võtta (arvata võib, et Charlie jääb küll ohus olevate ringist välja).

Kapten Neville on minu arvates endiselt väga huvitav tegelane ning isiklikult usun, et Danny ei pea Neville'i päästmist kahetsema, aga elame näeme. Very Happy

Muidugi teatav vajumine selles episoodis oli, aga minu arust oli endiselt piisavalt huvitav ja kuna ainult kolm episoodi on veel sellel aastal jäänud, siis usutavasti hakkab peagi jälle oodata olulisemaid sündmusi.

Edit: NBC pikendas teisel oktoobril sarja 22. episoodini, nii et tuleb pikk hooaeg. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2012 3:06 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 - "Soul Train"

Käesoleva episoodiga tuli mulle pähe selline mõte, et ega tegelikult sarjas midagi väga erilist siiani toimunud polegi, kuid samas tervik töötab ja vähemalt mul on olnud siiani kõiki osi väga huvitav vaadata.

Jällegi näidati meile väga huvitavaid flashback'e (seekord siis kapten Neville'ist) ning kahtlemata aitavad need ka Neville'i tegelast paremini mõista. Kuigi tegemist on ilmselgelt psühhopaadiga, siis tema tegelane mulle väga meeldib ja loodan, et ta nii pea sarjast ei kao. Smile
Hea üllatus oli muidugi paljastus, et Jason on Neville'i poeg. Selline avastus jällegi seob tegevusliinid natuke paremini ja loob uusi võimalusi arenguteks.

Mis puudutab episoodi kui sellist, siis kogu see rongi möll väga suurt pinget ei pakkunud ja lõppkokkuvõttes oli teada, et Danny't nii vara kätte ei saada.

Kindlasti oli aga huvitav episoodi lõpp kus Monroe sai lõpuks ometi teada elektri taastamise aluseks olevatest amulettidest ning kui ta peaks kasvõi ühe sellise enda kätte saama, muutub sarja iseloom täielikult.
Isiklikult arvan, et tegijatel ongi plaan mingis sarja järgus elekter taastada ning jätkata selles osas veidi klassikalisema postapokalüptilise maailma looga, kus elekter on olemas, kuid luksus, mis pole mõeldud kõigile.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2012 11:26 pm    Teema: Vasta viitega

Enne unustasin mainida, et viiendas osas näidati meile ju ka uut USA kaarti ning selgus, et Monroe Vabariik on ikka päris lahmakas ning haarab enda alla suure osa kirde USA-st. Lisaks sellele paistis olevat veel ainult 4 suurt riiki ning nende hulka kuulub ka Texas.

Päris huvitav oleks millalgi ka seda teada saada, et kas mõni nendest riikidest meenutab rohkem algelist USA-d eelkõige demokraatia osas. Texas paistab vähemalt nime poolest olema truu oma osariigi ajaloole, kuigi juba oluliselt laienenud territooriumil. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 17, 2012 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

Viimane osa tundus veidi metsiku lääne moodi olema, see hobustega rongi taga ajamine ja muu. Kapten Neville'i tausta teadasaamine oli päris tore, kuidas patsifistist sai lõpuks psühhopaat. Ilmselgelt oli tegemist inimesega, kes surus väga tugevalt oma tundeid alla ning oli põhimõtteliselt väga alandlik ja leppiv inimene, vähemalt ta üritas nii välja paista ja nii käituda. Kui Neville'i poega näidati, siis mul tekkis kohe kahtlus, et arvatavasti on Jason ta poeg, kuna sarja tegijad on siiski suutnud päris sarnased näitlejad üles leida, kui võrrelda Jasonit nooremas ja vanemas eas.

Episoodi arenedes jõudsin ka arusaamisele, et Danny't selles osas kätte ei saada ning Monroe teadasaamine amulettidest muudab sarja olemust täielikult, mis oli vast ajaküsimus, kuna üks amulett liigub vaikselt ise tema poole (mitte muidugi otseses mõttes).

Kui kaardist rääkida, siis Texas paistis sealt tõesti ilusti silma, kuna põhimõtteliselt piirid olid samasugused, kui praegugi, kui mitte arvestada seda, et Mehhiko tundus nüüd ka Texas olema. Mulle meeldis selle kaardi peal ala, mida tähistati, kui Wasteland ning arvatavasti ei kuulu konkreetselt kellelegi, kuna tegemist on raskesi hallatava mägismaaga. Muide, veidi on selle kohta kirjutatud ka Revolution'i wikis, kust leiab ka täpsemaid kirjeldusi kõigi peategelaste kohta.

Mul tekkis ka selline uitmõte, et mis siis, kui Miles on tegelikult ikka veel Monroe poolt ja see, et ta sealt põgenes, on tegelikult kokkumäng, millest teavad ainult Monroe ja Miles, sest Miles ju teab, et Charlie ema Rachel on elus ja on Monroe käes, kuid jätab selle targu mainimata, kuna ka Miles ei tea tegelikult, mis põhjusel elekter ära kadus. See on muidugi hea olnud, et Aaron hoiab infot amuleti kohta esialgu enda teada, sest kui ta oleks sellest juba ammu rääkinud, oleks Miles koos sellega lihtsalt "ära kadunud".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 18, 2012 10:09 am    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Mul tekkis ka selline uitmõte, et mis siis, kui Miles on tegelikult ikka veel Monroe poolt ja see, et ta sealt põgenes, on tegelikult kokkumäng, millest teavad ainult Monroe ja Miles, sest Miles ju teab, et Charlie ema Rachel on elus ja on Monroe käes, kuid jätab selle targu mainimata, kuna ka Miles ei tea tegelikult, mis põhjusel elekter ära kadus.


Väga huvitav mõte, ise polegi ausalt öeldes veel selle peale tulnud. Kui arvestada Abramsi stiili, siis pole selline käik sugugi välistatud. Smile
Muidugi oleks siis natuke raske seletada seda kuidas Miles on lugematul arvul Monroe sõdureid maha löönud.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 18, 2012 2:09 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Muidugi oleks siis natuke raske seletada seda kuidas Miles on lugematul arvul Monroe sõdureid maha löönud.


Very Happy Omada sellist võimu nagu elekter - ma arvan, et siin ei ole tähtis, kui palju omasid või võõraid vahepeal hukka saab, sest paistab, et ega Monroel ka väga vahet ei ole, mis meetoditel ta selle info kätte saab. Ja kuna Miles vihjas ka, et see vana tema, kes kunagi väikese Charlie'ga autoga sõitmas käis, on surnud, siis kokkuvõttes võib ta olla isegi hullem kui Monroe ise. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 12:42 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Ja kuna Miles vihjas ka, et see vana tema, kes kunagi väikese Charlie'ga autoga sõitmas käis, on surnud, siis kokkuvõttes võib ta olla isegi hullem kui Monroe ise. Cool


Tahaks loota, see oleks väga huvitav pööre. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2012 11:57 am    Teema: Vasta viitega

1x06 - "Sex and Drugs"

Kuigi taaskord tegevustik üldiselt väga palju edasi ei arenenud, siis minu arust oli käesolev episood parem kui eelmine.

Miles'ile tuttava gangiga kohtumine oli piisavalt pingeline ning lõpptulemust etteaimatavaks nimetada ei saa. Kuna sari on näidanud, et tegelaste surm on võimalik, siis polnud ka seekord sugugi kindel, et kõik gangi käest eluga pääsevad.

Charlie puhul oli minu hinnangul oluline see, et näidati tema otsustuskindlust ka moraalselt küsitavate tegude lõpuleviimisel. Eelkõige oli see kasulik tema tegelase arengule selles mõttes, et tulevikus on kergem tema "julgust" uskuda.
Sageli teevad tegelased sarjades selliseid asju, mis üldse varasemalt nähtuga kokku ei lähe, kuid Charlie puhul on asi selles osas enam-vähem paigas.

Üllatav oli muidugi Aaroni osavus gangi liidri kõrvaldamisel ning näitas veelkord, et sündmuste lõpptulemust ennustada on sarjas suhteliselt keeruline. Smile

Muidugi oli jälle ka päris palju ebaloogilisi seiku, näiteks jäi arusaamatuks miks Miles peaks riskima kogu grupi eludega selleks, et Nora päästa. Oli ju teada, et tegemist on äärmiselt ohtliku gangiga ning nende käest heatahtlikku abi loota oleks liiga palju.
Samuti oli veidi kummaline kuidas Miles jõudis Charlie poolse tapmiskatse viimasel hetkel peatada, kuigi maja, kus Charlie viibis, oli täielik kindlus ning väheusutav, et Miles oleks kaitseliinidest nii kergelt läbi saanud.

Siiski eelnev on kõik väike norimine ja ükskõik kui palju küsitavusi ka loogika osas sarjas poleks, on tervik ikkagi huvitav ja leian, et väärib igati vaatamist. Very Happy

Edit: Juba algusest peale on üks asi mind natuke häirinud, kuid siiani pole ma seda veel välja toonud. Asi nimelt selles, et mingil põhjusel ei meeldi mulle eriti Charlie ostatäitja. Ta ei jäta tihtipeale eriti usutavat muljet ning kuigi tema arengule on üritanud tegijad rõhuda, siis ta jääb ikkagi natuke liiga nõrgaks, et tema vaprust oleks võimalik tõeliselt uskuda.
Isegi sarja esimeses traileris jättis ta natuke lapsiku mulje ning tegelikult see ei olegi siiani muutunud. Razz

_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2012 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

Tõsi, tegevus viimases osas eriti edasi ei arenenud. Samas avati meile veidi rohkem Aaron'i tegelaskuju ning tõesti oli üllatav see, kuidas Aaron lahendas olukorra narkodiilerite juhiga. Samas oli selles tegevuses kavalust ning arvestades tema minevikku, oli ta lõpuks valmis seisma selle eest, mis talle tähtis on ning vajadusel isegi tegema seda ennastohverdavalt.

Ka Charlie tegelaskuju läbib muudatusi - enam ei ole tegemist "väikese tüdrukuga", kes elas suures plaanis turvalist külaelu, vahepeal unistades vanast maailmast kogutud postkaartide abil ning näeb nüüd veidi rohkem, mis toimub ülejäänud maailmas, mistõttu tuleb ka temal kohaneda olukorraga ning vajadusel langetada karme otsuseid, et kaitsta ennast ja oma lähedasi.

Mis puutub Miles'i, siis ma arvan, et narkojõmmi juurde minek oli kaalutletud risk, kuna ta teadis, et arstiabi on seal olemas, millel võib olla oma hind. Kuna ta lähiümbruses kedagi teist ei tundud või ei usaldanud piisavalt, siis see oli ainuke loogiline lahendus.

Veidi näidati ka kapten Neville'i ja tema poja Jason'i suhet, mis eeldatavasti pingestub veelgi, kuna poisil on ilmselgelt tunded Charlie vastu ning arvatavasti võib ta varsti töötada nii oma isa kui Monroe enda vastu, kuid saame näha.

TrekRanger kirjutas:
Edit: Juba algusest peale on üks asi mind natuke häirinud, kuid siiani pole ma seda veel välja toonud. Asi nimelt selles, et mingil põhjusel ei meeldi mulle eriti Charlie ostatäitja. Ta ei jäta tihtipeale eriti usutavat muljet ning kuigi tema arengule on üritanud tegijad rõhuda, siis ta jääb ikkagi natuke liiga nõrgaks, et tema vaprust oleks võimalik tõeliselt uskuda.
Isegi sarja esimeses traileris jättis ta natuke lapsiku mulje ning tegelikult see ei olegi siiani muutunud. Razz


Pean siinkohal jällegi nõustuma, kuna Charlie't kehastav näitleja tundub vahepeal tõesti olema kuidagi kohmetu, kuid ma ei ütleks ka, et ta väga halb oleks, kuigi oma tegelaskuju näitlemine paistab rohkem välja kui rolli loomulik esitamine. Samas see tegelaskuju ei ole ka "emalõvi"-tüüpi tegelane, mistõttu kohati ara hirve mulje isegi sobib talle.

P.S. Kas keegi teine seda sarja ei vaatagi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group