Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lockout / MS1: Põgenemine vanglast (2012)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 10, 2013 10:49 am    Teema: Lockout / MS1: Põgenemine vanglast (2012) Vasta viitega

http://www.imdb.com/title/tt1592525/
http://en.wikipedia.org/wiki/Lockout_(film)

Film vanglamässust kosmoses. Smile
Lockout oli veel üks neist filmidest, mis mul kinos õigel ajal nägemata jäi. Nüüd, olles filmi lõpuks ära vaadanud, võin aga öelda, et ega ma millestki erilisest ilma ka ei jäänud. Kõige üldisemalt võiks vaatamiskogemuse kokku võtta ilmselt nii, et film ei olnud ei halb ega hea, vaid jättis lihtsalt kuidagi külmaks.

Kui esiteks anda hinnangut filmi sisule, siis peaks mainima seda, et minu hinnangul oli sü¾ee muudetud kohati tarbetult keeruliseks. Näiteks kogu see vandenõu ja peategelase süüdilavastamisega seonduv draama, mis filmile tegelikult sisuliselt mitte midagi juurde ei andnud ega olnud ka kuidagi vajalik. Segava lisana häiris see eriti filmi lõpus, kus pärast vanglast põgenemist kulus veel suhteliselt pikk ja kangesti külgepoogituna mõjunud aeg selle tegevusliini lahendamiseks. Antud juhul oleksin mina selle filmi puhul küll eelistanud pigem lihtsamat lähenemist ning teinud pigem nii, et süüdimõistetud kurjategijale antakse võimalus oma karistusest presidendi tütre päästmisega pääseda ja sellest oleks piisanud. Film ei oleks midagi sisuliselt kaotanud, aga oleks olnud hulga kontsentreeritum oma põhitegevusele, milleks oli tegevus orbitaalvanglas.

Kuna tegemist oli põhiliselt siiski tõenäoliselt meelelahutusliku eesmärgiga actionfilmiga, siis mingeid põnevaid ja mõtlemapanevaid teemaarendusi sellest filmist eriti ei leia; või siis vähemalt peab neid ise otsima. Kui ma eelmises lõigus kirjeldasin, mis oli minu hinnangul selles filmis liigne, siis nüüd omakorda kirjutaks, mida oleks võinud lisada, et film oleks parem olnud. Filmist käis läbi kaks huvitavat teemat, millest aga libiseti suhteliselt põgusalt üle - esiteks krüoune mõju inimeste psüühikale. Kuna kõik MS1 vangid olid niigi parajad psühhopaadid ja hullumeelsed, siis ei paistnud see teemaarendus eriti välja, v.a. peategelase sõbra Mace'i puhul, aga tema ilmus ekraanile vaid suhteliselt lühikeseks ajaks filmi lõpu poole. Teine suhteliselt huvitav aspekt, mida oleks võinu laiemalt käsitleda, oli see, et nähtavasti finantseeris vanglat mingi kosmoseuurimisega tegelev erakorporatsioon, kes kasutas vange eksperimentideks. Mulle tundub, et kui tegijad oleksid keskendunud rohkem sellele aspektile, siis oleks saanud esiteks anda filmile juurde natuke sügavust ning tekitada teataval määral ka vangide suhtes sümpaatiat, kes jäid peale oma ülestõusu juhi kõik lihtsalt hulludeks kaakideks. Aga siis oleks see tegelikult üldse olnud hoopis teistsugune film ja tegelikult ei ole sellel teemal teoretiseerimine kuigi viljakas tegevus. Very Happy

Näitlejatöö oli adekvaatne. Nagu ka film ise, ei olnud keegi kuigi särav, aga halvasti silma ka ei torganud. Peategelane oli stereotüüpne humoorikaid repliike pilduv actionkangelane, aga vähemalt presidendi tütar ei olnud tüüpiline rumal ja iseloomutu damsel in distress.
Eriefektid vastasid enamvähem filmi eelarvele - ei midagi erilist, aga piisavalt kenad, v.a. ühe suure erandiga filmi alguses olnud jälitusstseen maanteel, mis nägi välja nagu midagi umbes 10 aasta tagusest arvutimängust.

Soovitada ma Lockouti kellelegi ei julge, aga kellele sci-fi actionfilmid huvi pakuvad, võiks tõenäoliselt pilgu peale heita. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Okt 23, 2013 8:49 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Okt 10, 2013 5:15 pm    Teema: Vasta viitega

Lugesin terve arvustuse läbi ja ikka meelde ei tulnud, kuigi mäletasin, et kunagi vaatasin. Pidin youtubest traileri üle kontrollima ja alles siis midagi koitis, et oli jah vist midagi sellist. Seega jah, just väga meeldejäävaks kogemuseks selle filmi vaatamist vist pidada ei saa...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group