Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Babylon 5 1. hooaeg
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 01, 2005 8:47 pm    Teema: Babylon 5 1. hooaeg Vasta viitega

Nii esimene hooaeg jälle uuesti nähtud ...eriti meeldis, et püüti näidata erinevate rasside traditsioone. Miinus oli vb, et nn.avakosmose märulit oli vähe.
Kui kellegil veel meeles on, siis võiks lühidalt rääkida, mis toimus B5 1.hooaja viimases osas ("chrysalis") ja "Eyes"
(neid 2.osa pole kahjuks näinud)

e*väike parandus: D
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn


Viimati muutis seda becks7 (Reede Sept 08, 2006 4:39 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 01, 2005 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tundus, et esimsel hooajal polegi kosmoselahingud arvutiga tehtud, aga võin ka eksida...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 01, 2005 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Olid küll arvutiga tehtud Very Happy Kõik hooajad. Lihtsalt esimesel hooajal oli CGI kvaliteet kehvem kui hiljem, ja seetõttu võisid laevad ise "papist" näida ja liikuminegi oli kohmakas.

Hetkel ei viisti episoodide sisukirjeldust sisse toksima hakata Very Happy, niiet annan ühe lehekülje:
http://www.tvtome.com/Babylon5/season1.html
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 01, 2005 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Olid küll arvutiga tehtud Very Happy Kõik hooajad. Lihtsalt esimesel hooajal oli CGI kvaliteet kehvem kui hiljem, ja seetõttu võisid laevad ise "papist" näida ja liikuminegi oli kohmakas.

Hetkel ei viisti episoodide sisukirjeldust sisse toksima hakata Very Happy, niiet annan ühe lehekülje:
http://www.tvtome.com/Babylon5/season1.html


JMS ütles kusagil, et neil oli valida 3 keskmise arvuti ja 1 superarvuti vahel (mida nad pidid tunda õppima). Ju siis CGI oli sellepärast kehv, et nad ei oskad arvutit veel hästi käsitseda?
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Esimese hooaja parimad osad minu arvates olid (kronoloogilises järjekorras):

1x01 "Midnight on the Firing Line"
1x08 "And the Sky full of Stars"
1x12 "By Any Means Necessary"
1x13 "Signs and Portents"
1x20 "Babylon Squared"
1x22 "Crysalis"

Tegelikult oli terve hooaeg väga tugev ja ühtki otseselt halba osa ei mäletagi.

Eraldi väärib äramärkimist 1x16 "Eyes", kuna seal tegi oma ainsa etteaste üks minu esimese hooaja lemmiktegelasi - Garibaldi Kawasaki Ninja mootorratas Cool
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt nõus, ka minu arvates olid need 1. hooaja parimad osad, kuigi lisaks veel ka osa 1x10 "Believers", mis oli minu jaoks küll suhteliselt ebameeldiv, eriti oma lõpplahenduse poolest, aga just seetõttu ma seda osa hindangi.

Üldiselt siiski esimest hooaega põnevuse poolest ülejäänutega võrrelda ei anna, isegi 5. hooaeg on vaatamata põhitegevustiku lõppemisele huvitavam. Mis tähendab seda, et kui sa juba esimest hooaega kõrgelt hindad, siis seda rohkem peaks sulle edasine meeldima. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Samad sõnad minu poolt, esimene hooaeg oli hea, aga see mis tuleb, on midagi tõeliselt erilist. Seega head vaatamist. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise ja TrekRangeri sõnadega nõus (kaasa arvatud osade valikuga). Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nägin ise esimest hooaega viimasena ja seetõttu väga hea ei tundunud, hiljem, kui alustasin algusest vaatamist, siis oli näha, et esimene hooaeg suutis siiski väga hea põhja teha. Episoodidest meeldis kõige enam "Babylon Squared", ülejäänud valikuga nõustun samuti Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 10:45 am    Teema: Vasta viitega

1x01 Midnight On The Firing Line

Nonii. Sari tundus juba kõvasti parem ja ka mõned pilootosa puised näitlejad asendati teistega. Just see asendamine oli tark tegu, kuna eelmine hiinlanna ei mõjunud mulle komandöri asetäitjana üldse, sama käib ka telepaadi kohta. Ivanova tundus olema piisavalt karm ja otsusekindel. Kuigi uus telepaat mulle ka erilist mõju ei avaldanud. Ülejäänud näitlejad olid ikka tasemel nagu ikka, lemmiktegelaseks mul Garibaldi, arvatavasti kujuneb temast ka minu lemmiktegelane. Eriti naljakas oli see lõpp, kus Garibaldi vaatas Minbari esindajaga multikaid. Very Happy Komandör ei saa ka vist kunagi rahu, igastahes seda seletab lõpp. Meeldis ka presidendivalimine, nii nagu ma aru sain, on B5 ajas ainult üks maailma president jah? Arvestades seda, siis on vist mingid ministrid vms siis igas riigis. Kuigi presidendil võib küll raske olla, kui peab tegelema kõikide maailma hädadega. Nojah, ega president jätab tühiasjad oma alamatele aga ikkagi, kuidagi jõle raske tundub olevat. Nii, kuna teemaks oli just Centauri ja Narnide vaheline konflikt, siis kommenteeriks seda kah. No ise olen suhteliselt erapooletu, kuigi Londo'st oli kahju küll. AGA kuna Narnid minevikus kannatasid just Centauride käe läbi, siis minu arust on koloonia omastamine suhteliselt õiglane tegu. KUID see-eest ei pea nad tegema seda ebaausalt, saates oma armaada tsiviilkoloonia vastu. NING Londo ei tohiks kätte maksta nii alatul viisil. Aga ka erieffektidest. Väga suur hüpe on toimunud just selles osas, kuigi häirib mind veel mõni detail. Näiteks see: http://img458.imageshack.us/my.php?image=bscap0007lk0.jpg No misasjad need on? Mitte, et mind häirib see laevaosa ise, aga vaadates tunduvad küll need "okkad" väga võltsid. Aga muidu, laeva välimus on täitsa kena. Seoses soundtrack'iga...ei midagi erilist, taustaks kõlbab küll, aga muidu liialt üheviisiline. Aga okei, annan 8 punkti 10'nest.


1x02 Soul Hunter

Ehh...halvem kui esimene osa. Võib-olla seepärast, et mind ei köitnud eriti see Soul Hunter'i teema. Muidugi on tore, et tutvustati omapärast nn rassi, kuid see kõik oli liiga kli¹eelik. St just see, et üks Soul Hunter'itest pöörab ära ja kavatseb omandada hinge kiiremal viisil. Ning sama käib ka selle Soul Hunter'i surma kohta. Just see, et omad teevad oma nn "isale" otsa peale. See kõik oleks nagu juba olnud. Minu arust Minbari saadiku paljastamine kui Halli Nõukogu liikmena toimus liialt vara. Nad oleks võinud sellega veidikene oodata. Muidu suht tip-top, näitlejatöö oli hea, muusika oli enam-vähem. Annan igastahes 6/10. Võib-olla ka sellepärast nii väike skoor, et olin vaadates juba natukene väsinud ja unine.


1x03 Born to the Purple

Nii, vot see osa meeldis. Algus oli naljakas. "Londo: Gentlemen, of all things in life, are females not the finest? G'Kar: On that Mollari, we can at least agree. Teine narn: Ambassador G'kar! G'kar: Psshhhhhhtr! Very Happy G'Kar ongi minu meelest kõige ilmekam tegelane ja tema raevuminekud ajavad alati naerma. Eriti lõpp, kus ta enda teadmata päästis Londo karjääri ja Centauri vabariigi. Sisu polnud just kõige ainulaadsem, kuid sellegipoolest täitsa tore. Kusjuures, kas mitte Babylon 5'l on rassidevahelised suhted keelatud? Igastahes vahepeal näitas, kuidas kaks erinevat rassi ostsid seal omale riideid vms, arvatavasti olid nad paar. Londo abiline on nagu 5-aastane täiskasvanu kehas. Ei tea kas kõik Centaurid on sellised? Annan 7/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 11:46 am    Teema: Vasta viitega

Need on päikese paneelid Razz

Maal on jah üks president, peaegu kõik Maa riigid on liitunud ühiseks Maa Liiduks, aga siiski leidub neid, kes sellega ei ole liitunud (islamiriigid jne)
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 12:04 pm    Teema: Vasta viitega

Tegu on jaapanlanna, mitte hiinlannaga. Olgem täpsed. Smile

Ning jah, nagu FLT juba mainis, tegu on päikese paneelidega. Jaam peaks kogu energia saama tuuma- ja päikeseenergiast.

AlienX, jätka aga samas vaimus. Ootan huviga sinu arvamust ka teiste episoodide kohta.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 12:09 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Tegu on jaapanlanna, mitte hiinlannaga. Olgem täpsed. Smile

Ning jah, nagu FLT juba mainis, tegu on päikese paneelidega. Jaam peaks kogu energia saama tuuma- ja päikeseenergiast.

AlienX, jätka aga samas vaimus. Ootan huviga sinu arvamust ka teiste episoodide kohta.


Ma ei tee neil vahet, no järgmine kord ütlen siis pilukas. Razz
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Sept 11, 2006 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 Infection

Pean seda osa suht kehvaks. Eks ta ole umbes samal pulgal, millel Soul Hunter'gi, kui mitte halvem. Muidugi oli orgaanilise relva idee asjalik, aga et ta sellisel moel väljendus....see lihtsalt tundus liialt ära leierdatud teema, et mingi mees transformeerub mingi eseme tõttu tulnukaks. Ja tema hävitamine tundus ka liialt fake, et lihtsalt keegi ütleb et Ikarr on hävinud ja ta teeb enesetapu. Kahtlaselt cheesy, või mis? Vähemalt oli ta ise üllatavalt kole ning see mulle meeldis. Kusjuures on see vist küll minu viga, aga Sinclair ei meeldi mulle eriti. Või vähemalt, ta tundub olevat liialt heroiline. Aga noh, ma kuskilt kuulsin, et vahepeal toimub kaptenivahetus? Muidu jälle tugev näitlejatöö nii Ivanova kui ka Garibaldi poolt. Eks tegelikult need osad ongi rohkem sellised "vahepealsed", et ei käiks ainult nende saadikute ümber see pläma. Aga igastahes, osale suudan ainult panna 5,5/10. Kuigi ma usun, et paremad palad on alles ees ning kokkuvõttes meeldib mulle sari küll. Smile

1x05 The Parliament of Dreams

Meeldis. Sari keskenduski just nendele tseremooniatele ja G'Kar'ile + veel Sinclairi suhtele Catherine'ga. Kõige huvitam ja naljakam oli minu meelest just see G'Kari mõrvamiskatse. Andreas Katsulas on lihtsalt tema näitlemises imepärane. Kui keegi küsiks, kelle moodi ma kõige rohkem nendest saadikutest olen, siis ma vastaks kindlasti G'Kar. Ja see Garibaldi nali "aluspesu" kohta oli ka ülimalt naljakas. Very Happy Tseremooniate koha pealt...et tegelikult suhteliselt informatiivne osa oli selle koha pealt. Sai ka natukene rohkem teada rasside taustast. Kuid miks Narnide tseremooniat ei näidatud? :S Ja siis oli veel Sinclairi armulugu Catherine'ga. Tegelikult suhteliselt mõnus kõrvaline tegevusliin. Nii.. kommenteeriks veel mõne isiku näitlemist. Natukene puine on veel Sinclairi näitleja. Kusjuures Delenni nägu oli hea, kui Londo purjuspäi laual koperdas. Very Happy PS! Minu arust vägagi huvitav tegelane on veel see putukalaadne elukas, kes tegeleb smuugeldamise ja sellise tumeda äriga. 7,5/10, selline mõnus filler episood on. Smile

1x06 Mind War

Ka meeldis. Sari keskendus siis seekord Ironheart'ile ja natuke ka Catherine seiklusele Sigma 987 vms planeedile. (OT: Sigma, kas siit tulebki see nimi? Niiet usun, et sarjas on oodata veel selle imeliku "olevuse" naasmist?). Tegelikult kui aus olla, huvitaski mind see kõrvalliin rohkem. Mitte, et sellel telepaatia värgil viga oleks olnud. Huvitav, mis Ironheart'ist sai? Kahjuks ei läinud mulle ka Talia ja Ironhearti armulugu peale, minu arust romantika sci-fis on kahtlane, või vähemalt enamus sarjades ei osata seda õigelt välja tuua. Ning nüüd sai ka otsustatud, kes on mu lemmiktegelane siiamaani. G'KAR!! Eriti meeldis mulle ta viimane kommentaar universumi kohta. Ning tuli välja, et ta polegi nii paha kui ta paistis. Wink. Mudu see algusstseen liftis Garibaldi ja Talia vahel. Very Happy See oli ikka nii naljakas, et jube. Kusjuures ega mullegi see PsiCop vms organisatsioon ei meeldi ja need PsiCops'id tundusid ka liialt tõsised ja kurjad. Aga njah, annan 7,5/10.

Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Sept 11, 2006 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Paar kommentaari.

Sigma ei tule B5'st. See on lihtsalt kreeka täht. Viimaselajal olen foorumites (eriti just nendes mis pole ulmega ega B5'ga seotud) ühte teist nime hakanud kasutama, Endym (ja sellel on otsene seos scifi'ga, pole raske arvata mis). Sigma kasutus on rohkem vana harjumus, ka siia foorumisse kasutajaks registreerumisel kaalusin Sigma vs Endym. Lõpuks langes liist Sigma peale juba sellepärast, et B5 kodulehe tegin Sigma nime all.

Paar sõna ka osadest.

JMS on öelnud, et 2 tema kirjutatud B5 osa on alla igasugust arvestust. Üks neist on Infection ja teine tuleb kolmandal hooajal. Infection kuulub 2 halvima B5 osa hulka, kuid pole imho halvim, ma hindan TKO'd veel madalamalt.

Mind War on esimene väga hea B5 osa. Siin tutvustatakse Besterit, kes on tulevikus sage külaline. Lõpus on ilus kõne G'Kari poolt, mille taustal kõlab meeldejääv Franke meloodia. Mulle lihtsalt meeldib see stseen. Mina pean seda parimaks G'Kari stseeniks, Andreas Katsulas särab kogu oma hiilguses, puhaku ta rahus.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 11, 2006 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

JMS oli haige kui ta kirjutas Infectioni, nii ta ise rääkis.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Sept 20, 2006 10:44 pm    Teema: Vasta viitega

1x07 The War Prayer

Selline tavaline. Keskendus siis tulnukavastase organisatsioonile ja ka Vir'i nõbude armuafäärile. See kõrvalliin oli täiesti sisutühi ja mittemidagi ütlev, kuid vähemalt arendas see veidi Londo karakterit ja tausta. Peale teda sai ka rohkem teada Ivanova'st. Arvatavasti ka ei ole see viimane osa, kus näen mässuliste organisatsiooni tegevuses. Mõneti on see õigustatud, kuna ikkagi oma isamaa on kõige kallim, aga samas ka pole tulnukad päris selles süüdi. Taktika oli Sinclair'il päris hea, et lavastab ennast kui tulnuka vihkajana. Ma oleks ka samamoodi teinud. Nojah, seda osa ei oskagi pikalt kommenteerida, tavaline... 7/10.


1x08 And the Sky Full of Stars

Meeldis. Seekord siis pühendati terve lugu just Sinclairile ja natukene seletati, mis juhtus tegelikult Maa-Minbari sõja viimastel minutitel. Selle tõttu muutus ka Sinclair mõnevõrra meeldivamaks. Ega see vist meeldiv pole, kui näed et su kõik sõbrad surevad sinu silme ees. Tegelikult see, et Delenn "Hallis Nõukogus" on ei olegi suur uudis, aga et Sinclair seda teada sai. Ja kes oli see salapärane mees, kes lõpus ütles Delennile, et kui Sinclair teada saab, peab ta tapma? No loogiline, et ta on Grey Council'ist aga miks ta peaks ära ta tapma? Mis tegelikult siis ikkagi juhtus Minbari kruiisilaeva pardal? Mõneti oli ka see lugu seotud eelmise osaga, kuna jälle tuli see "alieni" topik teemaks, kui Sinclair ja see teine pahalane rääkisid. Ei noh, täitsa põnevaks hakkab asi kiskuma, aga pole ka just täielik meistriteos. 7,5/10.

1x09 Deathwalker

Asi kisub huvitavaks. Just see Kosh'i kõrvalliin. Aga pealiinist. Täitsa huvitav idee, sõjakriminaal Babylon 5 pardal. Tegelikult suhteliselt nõrk mingi tapja kohta, see Narn andis talle kohe mõnuga peksa. Pealegi tegi tema tapmise raskemaks ka see, et ta leiutas vananemisvastase seerumi. Kuid nagu lõpus mainitakse, saab seda toota ainult siis, kui tappa teine inimene. Tegelikult täitsa tore, et vorlonid selle ära hävitasid ja ning õigesti ütles kah, et inimesed ei ole veel selle jaoks valmis. Kuid see kõrvalliin oli kummaline kuid samas huvitav, mis Koshil plaanis oli? Ja milleks ta seda tegi? Näitlejatega olen ära harjunud ja minu meelest mängivad nüüd juba täitsa hästi. Muidu sellega peab küll nõustuma, et suurem "lömastab" väiksema. Ma unine kah, seega lõpetan kribamise ja ütlen lihtsalt, mis hinde annan. Ja annan 7,5/10.


Mnjaa, sari areneb ja täitsa meeldivaks muutunud, kuid sellist nn sõltuvust ja fännilaksu veel ei ole, nagu mõnel siit. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Jan 17, 2007 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, vähe hilja tuleb see, aga parem hiljem kui mitte kunagi.

Igastahes, kümnenda episoodi kommentaari kirjutasin juba septembri paiku arvutis valmis, kuid 11nda ja 12nda oma täna. St vaatasin ka neid täna, varem lihtsalt olid mõned komplikatsioonid. Nüüd loodan jälle enam-vähem järjepidavalt vaadata.

1x10 Believers

Täitsa tore osa oli jällegi. Jutustas siis Franklinist ja ka Ivanova kohtumisest raideritega. Tegelikult, see tulnukarass kes oma poja Franklini juurde tõi, oli rämps. No offence, aga sellised religioonikoerad peaks tuleriidal maha põletama. Ohverdada oma poeg mingi jabba-jabba pärast, no mida?!?! Kui nad vähegi hooliksid temast, nõustuksid nad operatsiooniga. Ma lihtsalt ei mõista selliseid inimesi. Ma lausa nautisin, kui kõik saadikud saatsid nad pikalt. Paras neile! Need inimesed ei vääri surma kah, vaid eluaegset piina ja karistust! Aga minnes Ivanova juurde, siis kuidagi kahtlaselt lõppes ära. Või noh, oleks oodanud mingit tulevahetust või miskit, aga lihtsalt tõmbas uttu. Ma mõtlesin, et nad ikka näitavad kuidas raider teda taga ajab, aga nojah. Franklin muutus ka kindlasti sümpaatsemaks, ja täiesti õiget juttu räägib. Tulnukarämps ütleks ma nende kohta! 7,5/10.

1x11 Survivors

Ei tea millest see tingitud on, aga osa tõsiselt meeldis. Eks ka oma osa ole sellel, et üle pika aja jälle nägin seda seriaali. Seekord oli pühendatud terve osa põhimõtteliselt Garibarildele, ja mulle meeldis. Tema minevikust sai jälle rohkem teada ja vot näitleja näitlemisoskus on väga hea, eriti see koht kus ta jooma hakkas. Nii tõetruult on endist joodikut raske mängida, kuid kui ta seda pudelit vaatas sellise pilguga, võiks arvata et näitleja ise on alkohoolik Very Happy. Teiste näitlemine oli ka väga hea, kuigi kurdaks veidi Lianne näitleja näitlemist. Kuidagi puiselt väljendas neid emotsiooni minu arvates. Nalja sai ka tegelikult, eriti meeldis mulle Garibaldi purjusolek ja Ivanova sarkasm, kui ta Liannega tegeles. Imestan üldse, et kuidas saavad selles sarjas tegelased olla nii värvikad ning oma sära mitte kaotada ning alati ekraanil tõetruu olla. Ma arvan, et ma hakkan isegi aru saama, miks seda sarja niiväga kiidetakse. Seekord olid erieffektid ka kuidagi paremad, eks asi ole jälle selles, et kaua aega on möödunud. Ja nüüd lihtsalt märkasin lihtsalt rohkem. Muidu kiidaks veel Babyloni mitmekesisust. Ei tegeleta ainult ühes ruumis, vaid kogu jaamas. Baarid, kasiinod, selliste räpaste inimeste baarid jms. Ja kõik tehakse üsnagi tõetruult.

Ei tea kas hea tuju, tore näha jälle või oli lihtsalt osa hea, kuid annan osale 8/10.

Smile

1x12 By Any Means Necessary

Jällegi meeldis, eelkõige just sisu tõttu. Minu arvates tõid sarja tegija/tegijad välja üsnagi tõepärase konflikti, mis kindlasti juhtuks ka päriselt. Natukene ettearvatav võib-olla oli, kuid lahendus oli piisavalt rahuldav. Ootasin midagi muud, pmst ma ei oodanudki midagi, sest selles sarjas on raske midagi ette ennustada. Kohati hea, kohati halb. Näitlemine oli jälle tasemel, midagi muud ei ootakski enam. Zelto tegelast mängiti küll kuidagi stereotüüpselt, aga muidu oli näitlemine hea. Aimasin ainult ette, et enne kui Sinclair saab natukenegi magada, tuleb teine häda kätte. Kuid see lahendati nii kiirelt. Muidu G'Kari ja Londo kõrvalliin oli minu arust isegi parem kui pealiin. Toodi kenasti välja nende omavahelise diskussiooni, nii nagu vanad vaenlased üksteisega räägikski. Muidu see usujutt oli vähe mööda, ei meeldi mulle eriti. Kuigi natukene huvitav oli teada, et mida näiteks Narnid usuvad, kas siis mõned või terve rass.

7,5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 17, 2007 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mnjaa...Varsti sa enam ekraani eest ära ei saagi... Very Happy Esimesed osad lihtsalt tutvustavad kogu tausta ja seletavad lahti kõigi tulevaste sündmuste alguse.Ega siis ei saagi neid asju prauhti välja paisata...ikka tasa ja targu, aga ole mureta, varsti möll alles algab ja siis sa enam arvutist eemale ei saa... Wink Londo ja G´Kar on ühed kõige õnnestunumad karakterid selles sarjas, kuid ka teised arenevad tasapisi...Jõudu ja unetuid öid... Very Happy
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 17, 2007 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

1x12 oli kõige esimene B5 osa mida ma nägin, "Severed Dreams"'i loen küll esimeseks, sest see sundis mind B5 vaatama:P

Igatahes mäletan, et 1x12 meelds väga.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group