Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Babylon 5 1. hooaeg
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Jan 19, 2007 9:09 pm    Teema: Vasta viitega

1x13 Signs and Portents

Arvatavasti parim hooaja episood üldse siiamaani. Kuigi ma ei vaja just episoodi kiitmiseks kosmoselahinguid, andis sellegipoolest see väike madistamine osale vürtsi juurde. Osas oli kõike, Babylonile kohast huumorit, näiteks siis G'Kari ja Londo omavaheline vestlus lifti vms ees. See oli hea, kuidas see keskmine mees neid imelikult vaatas kui nad jagelesid. Very Happy Osa algas nagu osa ikka, kuid sellest koorus välja vägagi huvitava sisuga episood. Sinclairile plusspunkt, et ta suutis ette aimata, miks need Raiderid ühte laeva ründasid ning kutsus Delta grupi tagasi. Lahing oli minu arvates suurepärane, oma aja kohta veel eriti. Kuigi eks natukene ikka ole aru saada, et natukene vanamoodne on, kuid sellegipoolest perfektne. Kuigi Raiderite laevade plahvatused olid kuidagi liialt väiksed, ma arvasin ikka, et laeva hävitamisel kaasneb ikka suurem pauk. Muidu mind huvitas, kes see salajane mees oli, kes iga saadiku soovide järele küsis. Millegipärast mulle tundub, et tegu oli mingi tulnukaga. Sest ma arvan ka, et see laev mis Raiderite suurema laeva hävitas, ongi tema rassi kosmoselaev. Veel huvitas mind see Sinclairi loo arenemine, et mis talle Maa-Minbari vahelises sõjas 24h tehti. Huvitav tõesti, et miks valiti just Sinclair kapteniks?

Igastahes annan 8,5/10. Kuid hindan sellegipoolest täisarvude skaalal 8'ga, sest tegu ei olnud väga tugeva 8,5ga. Lihtsalt usun, et ees on ka paremaid episoode.

1x14 TKO

Ei ütleks, et väga hull episood oli. Natukene kehvem kui eelnevad küll, kuid siiski. Infection on minu arvates halvem. Võib-olla seetõttu, et ootasingi juba halba, kuna keegi seda eelnevalt mainis. Ma ei tea, suht sisutühi episood minu arvates ning ma ei oska eriti kommenteerida, lihtsalt annan 6,5 punkti. No Ivanova peredraama mind üldse ei huvitanud, kuid see Kurai oli see eest päris hea.

1x15 Grail

Igav, ilmetu ning ka Ivanova ei suutnud lõpus päästa seda episoodi nurjumisest. Sisu on halb, Jinxi tegelane ei mõjunud, samuti ka see Püha Graali otsija. See hetk, kus Jinx seal Graaliotsija laiba juures kuulas, mida otsija räägib ja et annab talle oma pärija tiitli, tundus nii seebistunud. Seda episoodi ei tahakski kommenteerida. 5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 19, 2007 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Ütleks ka omalt poolt vahele, et esimese hooaja lõpu järgi ei ole lihtsalt võimalik ette kujutada, mis ees on. Teises hooajas algab dramaatiline murrang. Wink
Sarja võlu ongi selles, et iga hooaeg on peatükk ning esimene nendest sissejuhatus.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Jan 24, 2007 3:56 pm    Teema: Vasta viitega

1x16 Eyes

Selline enam-vähem osa. Mitte et teostuselt väga halb oleks, aga sisu ei meeldinud. Ivanova minevik ja viha PsiCop'ide vastu hakkab minu arvates ära kuluma, PsiCop'id kui üleüldiselt ei meeldi ning see kolonel vs. Sinclair teema ka ei meeldinud. Kindlasti oli ka kehvem seetõttu, et saadikuid me ekraanil ei näinud. Mitte et koguaeg saadikuid vaja näha, kuid nemad annavad sarjale vürtsi juurde ning pakuvad ka mitmel korral naeru. Muidugi episoodi tipphetked olid seotud Garibaldi mootorratta Kawasakiga. Eriti Garibaldi ja Delenni abilise vestlused. "If I kill him, I would start another war" Very Happy. Muidugi lõpp ka, kus Garibaldi ringi kihutas. 7/10.

1x17 Legacies

Keskmine. Teostus oli üsna hea, kuid sisu ei meeldinud. Esiteks kindlasti see lapstelepaat. Ei tea kas viga oli halvas näitlemises või mis, kuid see laps oli kohutav. Väga kohutav. Shai Aliti mälestamine oli enam-vähem, vaadata kõlbas. Tegelikult aimasin ma juba ette, et keegi neist ise selle varastas. Alguses arvasin et see Neroon, et uut sõda alustada, kuid minu üllatuseks näppas Shai Aliti Delenn. Eks see on suhteliselt loogiline, arvestades Minbaride sõdalaste ning religiooniinimeste rivaalitsemist vms. No ütleme, et see osa oli vaadatav, kuid teist kord enam ei vaataks.

7/10. Suht viletsaks on viimased osad läinud.

1x18 A Voice In The Wilderness Part 1

Tunduvalt parem episood kui eelmised, kuid midagi jäi ikka puudu. Vb asi oli selles, et seekord üritati osasse tuua nii palju väiksemaid kõrvalliine ning selle tõttu venitati ka osa pealiini kõvasti. Väga vabalt oleks saanud ka teha ühe episoodiga sama komejandi ja selle ka lõpetada, ainult vb tõesti ei oleks nn "suspense" palju sel juhul. Episood mudu meeldis, eriti arvestades cliffhangerit. Oleks oodanud, et näitavad ka mis laev väljub, aga ei. Kadedad. Sad Vürtsi andis juurde ka mõned nn naljad, näiteks kuidas Ivanova ennast ülistas, Londo laulis lastelaulu jne. Kokkuvõtteks annan osale ainult 7,5 punkti, kuna natukene igav tundus. Aga see ainult minu arvamus.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 11, 2007 12:24 am    Teema: Vasta viitega

@AlienX: Ma loodan nüüd, et sa sarja pooleli ei jätnud. Võin sulle kinnitada, et ei olnud ka ise esimese hooaja järel sarjast väga vaimustuses. Põnev oli, aga midagi meeletult head ma B5'st ei arvanud.
Siiski teise hooaja vältel minu arvamus muutus ja kui sain aru sellest, millised sügavad mõtted loo taga on, siis hakkasid mulle rohkem meeldima ka esimese hooaja episoodid, mida olen nüüd juba kolm korda näinud.

Seega anna ikka B5'le veel võimalus. Kui sul kolm hooaega nähtud on ja sulle ikka B5 ei meeldi, siis ei ole mul enam midagi öelda, aga usun, et kui natuke veel vastu pead, siis hakkab sari sulle veel väga meeldima. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Märts 11, 2007 12:32 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
@AlienX: Ma loodan nüüd, et sa sarja pooleli ei jätnud. Võin sulle kinnitada, et ei olnud ka ise esimese hooaja järel sarjast väga vaimustuses. Põnev oli, aga midagi meeletult head ma B5'st ei arvanud.
Siiski teise hooaja vältel minu arvamus muutus ja kui sain aru sellest, millised sügavad mõtted loo taga on, siis hakkasid mulle rohkem meeldima ka esimese hooaja episoodid, mida olen nüüd juba kolm korda näinud.

Seega anna ikka B5'le veel võimalus. Kui sul kolm hooaega nähtud on ja sulle ikka B5 ei meeldi, siis ei ole mul enam midagi öelda, aga usun, et kui natuke veel vastu pead, siis hakkab sari sulle veel väga meeldima. Smile


Ei ei, ikka vaatan. Lihtsalt pole viimasel ajal viitsimust olnud. Hetkel on viimane nähtud osa 20nes. Ausalt öeldes on esimene hooaeg tõesti üsna keskpärane olnud. Tegelased on minu arust väga hästi kujundatud, kuid peastory/suund on kuidagi kahvatu. Aga arvatavasti peale esimest hooaega jätan sarja mõneks ajaks seisma ja asun TOSi 2. hooaja juurde/Buffy 2. hooaja juurde. Kuid kindlasti kavatsen kunagi Babyloni teise hooaja ära vaadata, kindlasti!
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group