Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Thing (2011)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 18, 2013 10:03 pm    Teema: The Thing (2011) Vasta viitega

Wikipedia
IMDB


2011. aasta The Thing on eellooks samanimelisele 1982. aasta filmile, mille re¾issööriks oli John Carpenter ja mille teema leiab siit.

Minule meeldis uus The Thing väga ning olin ka positiivselt üllatunud, et tegemist polnudki remake'iga, nagu ma alguses arvasin, vaid ajaliselt enne vanemat filmi toimuva teosega. Nii vana kui ka uus The Thing on täpselt seda tüüpi ulmelised õudusfilmid, mis mulle meeldivad. Seetõttu oli eriti tervitatav, et stiililiselt oli uuemas filmis eelkäijat väga täpselt järgitud. Kui muidu on uuemal ajal kombeks filmides kasutada palju arvutigraafikat ning teha äärmiselt kiired ja raskesti jälgitavad actionstseenid, siis siin võeti oluliselt rahulikumalt. See võimaldas filmi palju mugavamalt jälgida, aga samas püsis pinge siiski kogu aeg üleval ning polnud võimalik täpselt ette näha, kuidas lugu edasi läheb.

Kindlasti olid suureks plussiks filmi tegelased ja nende omavaheline suhtlemine. Pidevad kahtlused selles osas, kes on tegelikult tulnukas, tekitas juba eelmainitud pingelise õhkkonna. Samas olid ka tegelaskujud ise suhteliselt huvitavad. Naispeategelase roll oli hea selles mõttes, et seekord ei kulutatud aega mingile suhtedraamale ning olulisel määral meenutas ta Ripleyt Alien saagast, aga oli siiski märgatavalt pehmema loomuga.

Mingeid eriti negatiivseid külgi ma selle filmi juures välja tuua ei oskagi. Muidugi võiks ju väita, et kohati käitusid tegelased natuke rumalalt - näiteks filmi alguses tahtis ekspeditsiooni juht tingimata jää sees olnud tulnukalt koenäidist võtta, aga ta oleks pidanud aru saama, et sellistes tingimustes oli see väga rumal tegevus - nagu naispeategelane ka välja tõi. Aga suures plaanis mulle ühtegi olulist miinust silma ei jäänud ja kuigi tegu ei ole ehk maailma parima filmiga, oli The Thing kindlasti väga mõnus ulmeõudukas, mida julgen teistelegi soovitada.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group