Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Stranded (2013)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 19, 2013 9:03 pm    Teema: Stranded (2013) Vasta viitega

IMDB
Wikipedia


Ei, tegemist ei ole samanimelise 2001. aasta Marsi-filmi teemaga, millest ma Ulmefoorumis varem rääkinud olen. Smile Kõnealuse filmi re¾issööriks on Roger Christian, kes on saavutanud teatava kuulsuse oma töö eest Tähesõdade ja Alieni juures, aga arvatavasti veel suurema kurikuulsuse 2000. aasta filmi Battlefield Earth, mida peetakse üheks halvimaks ulmefilmiks üldse, re¾issööriks olemise eest. Tõsi küll, mina viimatimainitud filmi nii halvaks ei pea, kuid et viimasest vaatamisest on juba aastaid möödas, siis võib-olla oleks minu arvamus täna teine. Aga aitab sissejuhatusest.

Stranded on oma olemuselt suhteliselt traditsiooniline ulmeõudukas, mis laenab palju nii näiteks juba eelmainitud Alienilt aga ka John Carpenteri klassikult The Thing, aga loomulikult ka paljudelt teistelt sama ¾anri filmidelt. Selliste tuntud eeskujude mainimine võiks ju nagu lubada, et siis peaks ka Strandedi näol olema tegemist kui mitte just originaalse, siis vähemalt põneva ja kvaliteetse teosega, seda enam, et peaosas on suhteliselt tuntud nimega Christian Slater, kuid kahjuks ma pean ütlema, nii see siiski pole. Pigem sarnaneb Stranded oma tasemelt USA Syfy kanali nn originaalsetele filmidele. Tõsi, tehniline tase on nende "teostega" võrreldes mõnevõrra parem ning tänasel arvutigraafikaajastul tasub ka ehk märkimist, et üsna värskendavalt mõjus päris mudelite kasutamine kuubaasi kujutamisel. Need kaadrid ei olnud küll kaugeltki võrreldavad tõeliselt hea mudelitööga, kuid mõjusid värskendavana. Ka nn koletiseefektid olid head ja meenutasid suuresti filmi The Thing. Arvestades filmi madalat eelarvet oli tulemus igatahes väga hea.

Kahjuks ei kannata filmi sisu aga erilist kriitikat. Põhiline probleem oli minu jaoks tegelaste rumalus ja ebareaalne käitumine - oli täiesti uskumatu, et sellised inimesed kuubaasi saadetakse. Samuti lonkas kohati loogika, aga kuna neid vigu oli nii palju, siis ma ei hakka neid siin üles lugema, sest filmi mittenäinud inimestele (ja ma kahtlustan, et Ulmefoorumi külastajate seas enamus sellised on) ei ütleks see nagunii midagi. Üldiselt jäi filmist odav ja näitlemisest kuidagi amatöörlik mulje. Stseenid, mis pidid arvatavasti olema hirmsad, ei olnud küll otseselt naeruväärsed, aga mõjusid lihtsalt külmaks jätvalt.

Kokkuvõtteks ütleks nii, et filmil oli eeldusi olemaks parem, kuid kehv stsenaarium ja madal eelarve tingisid arvatavasti sellise tulemuse, mis ei võimalda seda filmi kõrgelt hinnata.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group