Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kurt Vonnegut

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Reede Veeb 11, 2005 9:32 pm    Teema: Kurt Vonnegut Vasta viitega

Mida arvate sellest Ameerika kirjanikust ja tema teostest.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2005 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

Praegu käsil üks tema raamat http://www.apollo.ee/product.php/0692994 Kui läbi saab, eks siis avaldan pikemalt arvamust...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Telcontar
Kadett


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2005 10:02 pm    Teema: Vasta viitega

Jumalauta, Vonnegut ei ole ju sci-fi. Tehke rubriik klassikaline kirjandus, kui muidu ei saa.

Tapamaja korpus 5 ehk laste ristiretk.
Tšempionide eine.

Mitte ainult naljakad, aga ühtteist muud tasuks varemgi lugeda. Remarque'i näiteks. Loomulikult lugege originaalkeeles, sest 2 ülalmainitut on ilmunud nõuka-ajal kärbitutena.
_________________
Õnne kõigile, tasuta, ja ärgu kellelegi tehtagu liiga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 5:06 pm    Teema: Vasta viitega

Nii nüüd olen selle autori loominguga veidi rohkem tuttav. Tegemist on äärmiselt huvitava kirjanikuga, tema raamatud on iroonilised, psühholoogilised ning ühiskonna kriitilised... Soovitan kindlasti lugeda. Tõeliselt kahju, et ise selle kirjaniku nii hilja avastasin...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

Telcontar kirjutas:
Jumalauta, Vonnegut ei ole ju sci-fi. Tehke rubriik klassikaline kirjandus, kui muidu ei saa.

Tapamaja korpus 5 ehk laste ristiretk.
Tšempionide eine.

Mitte ainult naljakad, aga ühtteist muud tasuks varemgi lugeda. Remarque'i näiteks. Loomulikult lugege originaalkeeles, sest 2 ülalmainitut on ilmunud nõuka-ajal kärbitutena.

Vonnegut pole kindlasti traditsiooniline sci fi kirjanik vaid kasutab ulmet pigem olustikule tõepärasema aura loomiseks, eelpool nimetatud "Kassikangas" selle ehedaim näide.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 8:05 pm    Teema: Vasta viitega

Telcontar kirjutas:
Jumalauta, Vonnegut ei ole ju sci-fi. Tehke rubriik klassikaline kirjandus, kui muidu ei saa.

Tapamaja korpus 5 ehk laste ristiretk.
Tšempionide eine.

Mitte ainult naljakad, aga ühtteist muud tasuks varemgi lugeda. Remarque'i näiteks. Loomulikult lugege originaalkeeles, sest 2 ülalmainitut on ilmunud nõuka-ajal kärbitutena.


Paranda mind, kui ma eksin, aga kas mitte mõlemast teosest pole praegu uut eestikeelset trükki väljas?
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Telcontar
Kadett


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

On. Punase raamatu sarjas. Kahjuks pole uustrükke lugenud, kuid helios.nlib.ee annab põhjust oletada, et tegu on sama tõlke kordustrükiga.
_________________
Õnne kõigile, tasuta, ja ärgu kellelegi tehtagu liiga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Juul 13, 2005 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpetasin just "Kassikanga", mis on minu jaoks esimene Vonneguti teos. Nüüd on käsil "Komejant, ehk hüvasti üksildus!"

Vonnegut on tõepoolest tähelepanuväärne isik. "Kassikanga" suurimaks plussiks ei pea ma isegi mitte tema huumorit, vaid just neid tillukesi pisiasju ja vihjeid, mida saab ridade vahelt välja lugeda. Teda lugedes tuleb kohati tobe tunne peale. Vaatan, et see on kõik tegelikult nii lihtne, kuid samas nii keeruline. Mida tahtis ta täpselt selle ja tollega öelda? Ma ei tea, kas asi on minus, kuid ma kipun igale vihjele ja ebatavalisele fraasile tähendust otsima, olen alati veendunud, et nii ütles ta põhjusega ja kuskil ridade vahele on veel midagi huvitavat ära peidetud. Ja enamikel juhtudel ongi.

Kõik ülal mainitu aga ei raskenda lugemist, pigem lisab vürtsi ja põnevust, mida teistes teostes leida ei või. Lisaks on ta originaalne nii ideede kui erinevate teemade käsitluste poolest.

Lisa: Lugesin juba tükk aega tagasi läbi ka "Komejant, ehk hüvasti üksildus!". Muljeid kirjeldada on võimatu. Kui ma kasutaksin tavalisi omadussõnu nagu teiste teoste puhul, võiks see jätta sellest keskpärase mulje. Ja seda ma ei taha. Lihtsalt kirjeldamatu.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2005 7:15 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

Lisa: Lugesin juba tükk aega tagasi läbi ka "Komejant, ehk hüvasti üksildus!". Muljeid kirjeldada on võimatu. Kui ma kasutaksin tavalisi omadussõnu nagu teiste teoste puhul, võiks see jätta sellest keskpärase mulje. Ja seda ma ei taha. Lihtsalt kirjeldamatu.


Kusjuures see on tema teostest sügava mulje jätmisel auväärsel teisel kohal, esimene on Sinihabe

Seni loetud:
1.Kassikangas
2.Tšepionite eine
3.Sinihabe
4.Galápagos
5.Titaani sireenid(momendil käsil)
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 5:14 pm    Teema: Vasta viitega

"Tapamaja korpus viis ehk laste ristiretk" sai läbi. Väga, väga hea, kuid "Komejanti" ja "Kassikangast" hindan siiski kõrgemalt. See oli vististi sõja vastane teos. Või siis jääliustike vastane. Selline nukker, mulle tundus.


"Tšempionide einet" hetkel loen. Üle poole läbi. Jätab tõsisema mulje. Vägivalda kirjeldatakse... konkreetsemalt või nii. Loen eesti keeles ja ilmselgelt nõuka-aegset versiooni. Tõlge on täiesti rahuldav, kohati on aga võõrsõnu naljakalt tõlgitud. Vist šeifist sai seal "rahakapp". Kunagi tahan kõik originaalis ka läbi lugeda, eriti "Komejanti". Ahjaa, illustratsioonid on rabavalt mõnusad.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Apr 28, 2006 10:01 am    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Kusjuures see on tema teostest sügava mulje jätmisel auväärsel teisel kohal, esimene on Sinihabe


Sinihabe ka - raamatute ajas - viis-kuus raamatut tagasi läbi loetud. Smile See tõusis (tõenäoliselt) samale kõrgusele "Kassikangaga", kuigi "Komejant" on siiski mu lemmik. Mida siis öelda "Sinihabeme" kohta? Rabav, võib-olla. Mainiks ka seda, et see, mis Rabo küünis tegelikult oli ja mis nii-ii kaua uudishimu kõditas, lihtsalt ei oleks saanud parem olla.

Ahjaa - "Sinihabemes" oli mitu korda mainitud, ma usun, et meie kõigi rõõmuks, ka Eestit ja eestlasi. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 28, 2006 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

Mainiks ka seda, et see, mis Rabo küünis tegelikult oli ja mis nii-ii kaua uudishimu kõditas, lihtsalt ei oleks saanud parem olla.


Jaa... Ma ei suuda isegi kirjeledada seda tunnet, mis mind valdas kui selle lõpuks teada sain.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Juun 21, 2006 8:23 am    Teema: Vasta viitega

Nüüd sai läbi "Titaani sireenid". See oli niivõrd traagiline! Vaadata, kuidas nende tegelastega juhtub täiesti ajuvabasid, kuid nii mõjuvõimsaid asju ja kuidas nad lihtsalt alistuvad ettemääratusele, sest nii peabki olema.

Selles raamatus käsitles Vonnegut minu mäletamist mööda kõige konkreetsemalt inimkonna eesmärki. See eesmärk oli tobe. See oli nii tobe, et ma... ma ei tea, mis ma teeks, kuid kena ei saaks see olema. Smile Kuid samas, äkki see peabki nii olema. Vonnegut ütleski: "Elu on nukker, kuid see on ka ilus." Ja juba varasemates teostes on ta öelnud, et Tralfamadorelt tulevad tulnukad.

Korduvalt toonitati raamatus, et sa oled oma eesmärgi täitnud, kui keegi on sind ära kasutanud. Esmapilgul täiesti absurdne väide, kuid ma ei ole kunagi kohanud, et ükski teos midagi nii ajuvaba nii põhjalikult ära põhjendaks.
Ja kuigi Vonnegut ei armasta eriti palju kirjeldada, on nii Merkuurist, Marsist kui Titaanist lugejal selge pilt olemas. Ta suudab nii vähesega öelda nii palju. Ta võib öelda "lumi langes" või "seal oli kolm järve" ning enam selgem ei saaks see olla.

Lõpp oli loomulikult vaimustav. See oli kirjeldamatult jahmatav, pahakspanev ja ometi nii neetult geniaalne.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 21, 2006 5:02 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

Korduvalt toonitati raamatus, et sa oled oma eesmärgi täitnud, kui keegi on sind ära kasutanud. Esmapilgul täiesti absurdne väide, kuid ma ei ole kunagi kohanud, et ükski teos midagi nii ajuvaba nii põhjalikult ära põhjendaks.


Jah... mind pani ka see väide tõsiselt juurdlema ja leidsin suht kiiresti, et asjal on loogika olemas ja võtsin selle omaks.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 9:26 am    Teema: Vasta viitega

Kurt Vonnegut lahkus meie seast kolmapäeval, 11. aprillil, 84 aasta vanusena. Surma põhjuseks oli saatuslik kukkumine mõni nädal varem, mille tagajärjel kannatas ta ajukahjustuste käes.

Veel üks suurmeister. Kuigi tema surmale ei järgnenud nuttu ja hala, pigem nukker naeratus - teadis ju kogu maailm Vonneguti suhtest surmaga. Nimelt oli kirjanik enda peale isegi vihane, et üldse nii kaua elas, kord 84ndal aastal üritas ta isegi enesetappu sooritada. Kuna ta oli ka tuntud ahelsuitsetaja, kirjutas leht ta levinud naljast, milles ta lubas suitsufirma kohtusse kaevata, sest paki peal oli kirjas, et suitsetamine tapab, aga tema oli ikka elus.

Sügav kaastunne omastele.




R A H U.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 10:52 am    Teema: Vasta viitega

Äärmiselt kurb uudis, sügav kaastunne perele ka minu poolt.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group