Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Wars
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 4:40 pm    Teema: Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back Vasta viitega

Kuna TV3 näitas täna seda filmi, siis otsustasin selle kohta eraldi teema teha. Wink

Palun siia teie muljed ja arvamused selle episoodi kohta.

Seekord ootan enne teie omasid ja siis kommenteerin ise. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Veeb 27, 2005 6:59 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 6:02 pm    Teema: Vasta viitega

Nujah, ma ei oskagi nii eraldi kommenteerida, minu jaoks on kõik kolm vanemat filmi (IV, V, VI) nagu üks pikk lugu.

Näitlejad on head, dialoog on hea, kõik on hea. Cool

Mida veel ütleks on see, et mind ikka veel imestab, kui head on vanade Star Warside eriefektid. Korralik töö mudelitega teeb minu meelest igal juhul CGI'le ära, meenutagem kasvõi Osa IV kosmoselahingut Death Stari hävitamiseks ja sealset hävitajate liikumist. Kõikide laevade, eriti Star Destroyerite liikumises on tunda massiivsust ja seda, et tegu on tõepoolest suurte alusetega. Ka Star Trek I jättis selles osas sama tugeva mulje.
Vastupidise näitena võiks tuua Star Trek First Contacti (mis muidu on loomulikult väga hea film), kus kosmoselaevad tiirlesid nagu varblased ümber Borgi kuubi. Rolling Eyes
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Püh Veeb 13, 2005 6:23 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 6:09 pm    Teema: Vasta viitega

Olen sinuga nõus, et kõik esimesed kolm osa olid väga head ja neid on raske eraldi hinnata, kuid minu arust torkas viies episood kõige rohkem silma heade eriefektidega.

Nagu Enterprise juba mainis on Star Warsi vaadates tõesti selline tunne, et tegu on ehtsate laevadega.

Selle osa juures avaldas mulle kõige rohkem muljet asteroidi sees elava koletise sisemusest välja lendamine ja pilvede sisse ehitatud linn. Cool
Mõlemad olid nii ehtsad, kui nad vähegi olla said.

Samuti oli see osa minu arust veelgi olulisem storyline'i koha pealt, sest Skywalker õppis Joda käest ära kuidas 'forcei' õieti ära kasutada ning sai teada, et tema isa on Darth Vader. Twisted Evil

Lisaks mulle meeldis meeletult Joda esialgne käitumine, et teada saada Skywalkeri iseloomu. Wink

Kümnesel punktiskaalal oleks see osa 9/10. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
CaptJoneS
Kadett


Liitunud: 12 Veeb 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

***

Viimati muutis seda CaptJoneS (Kolm Mai 09, 2007 7:36 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen seda osa kõikidest filmidest kõige rohkem näinud ja kiidan taevani. Ainult ei saa aru, kuidas need AT-AT'd sinna planeedile said... ega need ju kosmosest iseseisvalt ei lennanud, ja mässajad skanneerisid kogu ala kah mitu korda läbi ja mingi "salajane baas" oleks kindlasti avastatud. äge.
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Yoda kirjutas:
Ainult ei saa aru, kuidas need AT-AT'd sinna planeedile said... ega need ju kosmosest iseseisvalt ei lennanud, ja mässajad skanneerisid kogu ala kah mitu korda läbi ja mingi "salajane baas" oleks kindlasti avastatud. äge.


Mul käis muide täpselt sama mõte peast läbi, aga ju neil oli siis mingi selline lennumasin olemas, mida radarid ei suutnud eristada. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 11:57 pm    Teema: Vasta viitega

Jõuväli (Force-field), mis takistas kosmoselaevade otserünnakut, ei hõlmanud vast kogu planeeti. Seega sai antud AT-AT üksuse maandada ja suunata nad "tee ehitusele". Samuti pole vaja orbiidilt langemiseks mingit erilist (selle ajastu jaoks) tehnikat (isegi inimkond suudab kukkuva tiiva ehk space-shuttle, edukalt alla tuua).

Üldiselt on SW-i füüsika kirjutatud hoopis teiste reeglite järgi Smile nii, et pole mõtet ise pead valutada. Kunagi lugesin artikleid teemadel .. millist jõudu on tarvis, et planeeti tükeldada ja kõiki purunenud osakesi üksteisest eralduma panna (s.t. planeedi gravitatsiooni väli tuleb ületada) ning Death Star-i võimalikkusest Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2005 5:46 pm    Teema: Vasta viitega

lahe
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 17, 2005 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Jaa, meeldis. Eriti need huvitavad vaatenurgad kosmoses kui neid hiiglaslike tähelaevu filmiti.
Kuid ma ei tea... "Luke, I am your father!" Question Exclamation
Noh, igatahes see on minu arvamus... Smile
Muidu efektid olid tõesti võrdlemisi head.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 17, 2005 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

"Luke, I am your father!"


See ongi põhjus, mis seebid on nii popid. Kuidas ikka s·okeerida, kui ikka - aga mina olen sinu isa/onu/ema/tädi jne.. Vat, kui Hitleri ema oleks elanud piisavalt kaua ning Hitleri võimu tipul kuulutanud talle, et tegelt on ta isa juut Smile
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Slice
Nooremleitnant


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

mallow kirjutas:
Wendelh kirjutas:

"Luke, I am your father!"


See ongi põhjus, mis seebid on nii popid. Kuidas ikka s·okeerida, kui ikka - aga mina olen sinu isa/onu/ema/tädi jne.. Vat, kui Hitleri ema oleks elanud piisavalt kaua ning Hitleri võimu tipul kuulutanud talle, et tegelt on ta isa juut Smile
Hehe, kui see oleks juhtunud siis ma vist naeraks tänaseni. Okei, Star Warsis ei olnud see nii naljakas, kui näed kuidas üks inimene on eluaeg vihanud kedagi ja siis saab teade et tema perekonnaliige on "üks nendest", aga ma kujutan ette et Hitleri puhul oleks see olnud päris naljakas.
_________________
R.I.P.
Albus Dumbledore
May there be Acid Pops in heaven.
...And Writer's Block Strikes Back!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
katalina
Kadett


Liitunud: 10 Okt 2006
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 11:57 am    Teema: Vasta viitega

Ep. 5 is my favourite episode Very Happy So I can say a lot about it Smile

In ep. 4 the world was strictly divided to black and white, bad and good and we used to it (now I'm speaking about those who saw movie from ep. 4, maybe those who saw it from ep. 1 will see it differently). We knew that the man in black and the guys in white are bad Wink and the guys in orange and of course jedi are good. In ep. 5 it is continuing almost for the end and then suddenly everything turns upside down. The main villain is the hero's father, jedi are liars and so on. There is no more black-and-white world, what is good and what is wrong Luke have to find by himself. And he found it - found in himself enough love to see in Darth Vader the human being and father, not "pure evil" or twisted machine, something that Obi-Wan failed to do 20 years before.

And my favourite moment in whole saga is the conversation between Luke and Vader when Lukes answers Darth Vader saying "father". I think it is the key moment in turning Vader back to the Light.
_________________
It's Vader...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Wars Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group