Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x16 "The Galileo Seven"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
20%
 20%  [ 1 ]
8
40%
 40%  [ 2 ]
7
40%
 40%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 5

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2005 5:47 pm    Teema: TOS - 1x16 "The Galileo Seven" Vasta viitega

Tähelaev Enterprise on teel Uude Pariisi, kui kohtab kummalist looduslikku fenomeni. Kuigi planeedil Marcus III oodatakse neid kannatamatult, saadab kapten Kirk süstik Galileo asja uurima. Magntettorm kallutab süstiku kursilt kõrvale ja see teeb hädamaandumise Taurus II-l, mille atmosfäär paistab eluks sobilik olevat. Marcus III juhid kiirustavad katkuohvritele vaktsiini toimetama pidanud kapten Kirki tagant, kuid kapten otsustab siiski oma mehi otsima minna.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 15, 2005 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin episoodile kaheksa punkti. Smile

Tegu oli siis ajaloolise episoodiga, sest see oli esimene õige 'shuttle mission' Star Treki ajaloos.

Kunagi pidasin ma seda episoodi kümne punkti vääriliseks, kuid nüüd olen natuke tagasi võtnud, teist korda vaadates ei olnud enam mingil põhjusel nii põnev. Razz
Kindlasti on episoodi plussid head efektid, sest tolle aja kohta oli neid selles episoodis üpris palju ning ega see sarja rahakotile kerge ei olnud.

Kõige rohkem punkte kogub episood minu käest tegelikult kahe asja eest:

1. Kapten Kirk tegi esimese ränga vea sarjas, saates shuttle'i välja teades, et tal on niigi vähe aega ravimite kohale viimiseks Marcus III-le.
Tema otsuste tõttu sai lõpuks surma päris mitu inimest, sest üks nendest, kelle ta saatis planeedile transporteriga ei tulnud ju ka tagasi. Razz
See osa näitas, et ka Enterprise'i kapten võib eksida. Wink

2. Esimest korda nägime me selles episoodis seda, kuidas puhas loogika võib sattuda konflikti inimeste tunnetega. Pean siin silmas Spocki otsust jätkata tööd nii tõhusalt kui võimalik ja mitte matta surnud meeskonnaliikmeid. Teised pidasid aga tema käitumist külmaks ja ebainimlikuks. Samas tekib küsimus, et kas mitte Spocki loogika ei olnud see, mis neid lõpuks päästis? Razz
Igatahes oli väga huvitav jälgida Spocki ja teiste meeskonnaliikmete vaidlust.

Miinuseks tooks sellele episoodile ehk selle, et Spock oli taas natuke liiga agressiivne ja kohati mulle isegi tundus, et ta oli vihane. Rolling Eyes
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Esm Juul 31, 2006 11:19 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 16, 2005 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt siis üheksa punkti Razz

Nagu ka TrekRanger, leidsin ma selle episoodi seekord kuidagi igavama olevat. Razz
Eelkõige meeldis mulle just episoodi kontseptsioon, kus ka keegi peale Kirki sai missiooni juhtida. Tegu oli Spocki episoodiga, kus keskenduti vast enim temale. Tähelepanu ta sai, kuid kui tohib, siis ma kahtleks tema loogikas: kas pole loogiline eeldada, et mitte kõik liigid ei käitu loogiliselt? Ja siis veel muidugi see, et ta ühe tüübi üksinda valvesse jättis mingi kalju juurde. Kui inimene, sry, vulkanlane, Very Happy on vähegi filme vaadanud, siis ta peaks teadma, et kedagi üksi jättes midagi juhtub. Very Happy

Aga lõpus, kui kõik Spocki üle naersid, oli mul temast kahju. Very Happy

njah...enivei, ei oskagi midagi rohkemat öelda...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Sorry, ei saa mitte vaiki olla. Panin 7 punkti. Nu nagu ST episood ikka nii ka see kord. Idee oli hea, aga selle väljendamisega minuarust natuke probleeme oli seekord. Nagu juba eelnevalt mainiti seda vulkanlaste-inimeste vahelise erinevuse välja toomist, näitamist. Tahaks kiruda siinkohal. Ok, Spock otsustas meeskonna päästmiseks ohverdada mehe või kaks ja kõik kohe jälle nina viltu peas, mingi turva kukub jällegi Spocki noomima hoolimata oma auastmest. Ja pärast lõpus naerdakse ta üle nagu oleks Spock mingi jobu olnud ja lõpuks sai ise ka aru et valesti tegi Smile
Sorry aga ei käi need asjad nii. Tuletame paar seeriat tagasi juhtumit mehest kes selle nimel lasi hukka mõista pool kolooniat. Mäletate? No kas see siis oli järsku vulkanlik käitumine? Mis öelda tahan..inimesed teevad ise samasuguseid otsuseid ja ei erine sellega karvavõrdki vulkanlastest. Vulkanlased lähtuvad loogikast..jah..samuti ka loogiliselt mõtlevad inimesed..Ok..see selleks. Enivei võrdlus selles osas eristamaks inimesi vulkanlasteks ei olnud asjakohane ja läbikukkunud variant minu arust.

Ja..ahsoo..krt kuidas mind häirib (olles ise endine sõjaväelane) see, et alati ST-s mingid vennikesed kipuvad oma ohvitsere noomima ja õpetama..kas sellist ST-d me tahtsimegi Razz..Ei ok..aga militaarses (ok..paramilitaarses võibolla) organisatsioonis ei tohiks lasta sellisel asjal küll juhtuda..sest see viib ohvitseride au madalale ja samuti ka usaldusväärsuse. Mina ohvitserina sellist asja ei tolereeriks. Ja alati on teretulnud konstruktiivne dialoog..aga mitte näägutamine ja õiendamine ohvitseridega nagu me oleme väga mitmes ST episoodis juba näinud.
Ok..selleks korraks siis kõik Very Happy

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:09 pm    Teema: Vasta viitega

Equ kirjutas:

Ja..ahsoo..krt kuidas mind häirib (olles ise endine sõjaväelane) see, et alati ST-s mingid vennikesed kipuvad oma ohvitsere noomima ja õpetama..kas sellist ST-d me tahtsimegi Razz..Ei ok..aga militaarses (ok..paramilitaarses võibolla) organisatsioonis ei tohiks lasta sellisel asjal küll juhtuda..sest see viib ohvitseride au madalale ja samuti ka usaldusväärsuse. Mina ohvitserina sellist asja ei tolereeriks. Ja alati on teretulnud konstruktiivne dialoog..aga mitte näägutamine ja õiendamine ohvitseridega nagu me oleme väga mitmes ST episoodis juba näinud.


Ka mind häirivad need meeskonna liikmed, kes pidevalt kapten Kirki ja Spocki noomivad, see on kuidagi hästi ebaloomulik. Minu arust kaob kõrgemate ohvitseride mõte ära, kui madalamal auastmel olevad mehed võivad endale peaaegu kõike lubada.
Sama näite võiks tuua ka doktor McCoy käitumisest, sest ta on vaid arst ja ei tohiks pidevalt kapteni ja Spocki otsuseid vaidlustada.

Selles mõttes on TNG'l pluss, sest seal madalal auastmel olevad mehed ikka kaptenit ja esimest ohvitseri naljalt ei tüüta. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kah nõus, et iga reamees ei tohiks end kõrgemast ohvitserist paremaks pidada. Iseasi muidugi, kui kõrgem ohvitser tõepoolest ja kõigile nähtavalt eksib, siis sel juhul tuleks vast auastmetest kinnipidamine üldise heaolu huvides siiski ohverdada.

@TrekRanger: Kui ma nüüd ei eksi, siis Tähelaevastikus on laeva arstil üsna suur võim, ta võib kapteni näiteks teenistusest vabastada, kui ta seda vajalikuks peab. Seetõttu on minu meelest McCoy sekkumine enamikel juhtudel õigustatud. Lisaks ei tasu unustada, et Kirk, Spock ja McCoy olid head sõbrad, nii et tõenäoliselt polnud kaptenil arsti nõuannete vastu väga midagi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:22 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

@TrekRanger: Kui ma nüüd ei eksi, siis Tähelaevastikus on laeva arstil üsna suur võim, ta võib kapteni näiteks teenistusest vabastada, kui ta seda vajalikuks peab. Seetõttu on minu meelest McCoy sekkumine enamikel juhtudel õigustatud. Lisaks ei tasu unustada, et Kirk, Spock ja McCoy olid head sõbrad, nii et tõenäoliselt polnud kaptenil arsti nõuannete vastu väga midagi.


Olen sinuga üldjoontes päri, kuid alati ei ole doktori sekkumised professionaalsel tasandil ja ta vaidlustab ka Kirki otsuseid, mis ei ole kuidagi seotud tema alaga.

Näitena võiks tuua stseenid, kus kapten teeb otsuse ja doktor käratab selle peale "Jim, are you out of your mind?".
Selline käitumine minu arsut lihtsalt tähelaeva sillale ei kuulu, ükskõik kui head sõbrad kapten ja doktor ka ei oleks.

Ok, nüüd läks natuke offtopic.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

Cicero kirjutas:

"O tempora, O mores!"


Wink
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2005 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

Eh, päris tore diskussioon siia vahepeal tekkinud. Mina panin andsin vist 9 punkti, mulle meeldis küll.

Nõustun Equga, see inimeste-vulcanite vastandamine ei tulnud siin siiski kõige õnnestunumalt välja.

Enterprise kirjutas:
Tsiteerin::
Tegu oli Spocki episoodiga, kus keskenduti vast enim temale. Tähelepanu ta sai, kuid kui tohib, siis ma kahtleks tema loogikas: kas pole loogiline eeldada, et mitte kõik liigid ei käitu loogiliselt? Ja siis veel muidugi see, et ta ühe tüübi üksinda valvesse jättis mingi kalju juurde. Kui inimene, sry, vulkanlane, on vähegi filme vaadanud, siis ta peaks teadma, et kedagi üksi jättes midagi juhtub.

aga Spock on ju pooleldi inimene, ärge seda unustage Smile Ta ainult püüab ennast näidata sajaprotsendilise vulcanina, sest häbeneb ja salgab oma inimlikku päritolu.

Ok ja mis veel - see pidev alamate ohvitseride vastuhakkamine ja targutamine ajas mind ka närvi. Loodan, et Lt. Boma pandi pärast vähemalt kartsa oma tegude üle järele mõtlema. Tema vingumine ja näägutamine kõrgema ohvitseri kallal oli tõesti ebanormaalne ja üldse mitte aktsepteeritav käitumine.

Dr McCoy repliigid küll absoluutselt ei häiri, ma nüüd peast ei mäleta kõiki 79-t episoodi aga mu meelest ei tee ta oma märkusi Kirkile ja Spockile mitte kõrvaliste isikute ja madalamate ohvitseride juuresolekul, seega ei õõnesta kuidagi nende autoriteeti. Kuna nad on niikuinii enam-vähem võrdsetel astmetel ja pikaajalised sõbrad siis jumal sellega.
Kui aga tuleb niigi keerulises olukorras juhi otsuste üle naaksuma mingi suvaline Lt. Boma, siis on see juba teine asi.

Equ kirjutas:
Tsiteerin::
Ok, Spock otsustas meeskonna päästmiseks ohverdada mehe või kaks ja kõik kohe jälle nina viltu peas, mingi turva kukub jällegi Spocki noomima hoolimata oma auastmest. Ja pärast lõpus naerdakse ta üle nagu oleks Spock mingi jobu olnud ja lõpuks sai ise ka aru et valesti tegi

Pigem püüdsid nad kõik Spockile selgeks teha, et süstiku kütuse põlema süütamine viimases hädas oli meeleheitlik, seega inimlik ja üldse mitte loogikast lähtuv tegu, kuid Spock ei tahtnud seda eriti omaks võtta.
Ma ise ka mõtlesin selle üle tükk aega ja tegelikult leiaks, et see tegu oli siiski loogiline - loogika järgi tuleks ju ära kasutada pääsetee otsimiseks kõiki variante ja kütuse süütamine ja süstiku sel viisil nähtavaks muutmine oli üks neist. Ok, see andis neile vähem aega aga vahet niikuinii pole, kas ära põleda 10 või 40 minuti pärast, üks surm kõik. Planeedile maanduda nad ju niikuinii enam ei saanud ja ega sealgi passides poleks mingeid ¹ansse olnud ellu jääda.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 9:05 am    Teema: Vasta viitega

Mind häiris selle osa juures kõige rohkem tegelikult üks pisike detail - see, kuidas nad nii väga süstiku kaalu pärast muretsesid, et mõni neist oli peaaegu valmis inimesi maha jätma, aga ise istusid nad rahulikult mingite massiivsete toolide peal, mis igaüks võibolla mingi 30kg ära kaalub ja MITTE KELLELGI ei tulnud hetkekski mõttesse neid istmeid välja visata. Ainsad asjad, mis nad suutsid süstikust eemaldada, olid mingid mõnekilosed kastid (selle järgi otsustades, kuidas neid käes hoiti) mingisuguse ebavajaliku varustusega. Ma arvan, et kui nad väga tahtnud oleks, saanuks sealt shuttlecraftist veel palju asju eemaldada, alustades näiteks sisemisest seinakattematerjalist.

Sellepärast tundus see inimeste välja viskamise teema natuke võlts. Aga muidu oli osa täitsa ok. 7 punkti.

Tore oli, et lõpuks Enterprise'i shuttlecraftid välja toodi. Oleks varem mõeldud, et Enterprise'il sellised asjad olla võiks (mingi 10 osa tagasi), siis võibolla poleks Sulu ja mõned veel pidanud kusagil planeedil külmetama, kui transporterid ei töötanud. Razz
Aga see on selline pisike ebakõla, mida varasemate episoodidega tihti ette tuli, nii et mingi suur viga see minu silmis pole.

Damn, mulle meeldisid need eelajaloolised kiviodad ja eriti see, kuidas neid visati Smile Need primaadid olid ikka erilised kobad ja sellel-kes-esimesena-suri tuli tõeline õnneseen olla, et sellise asjaga surmavalt pihta saada.
Lihtsalt norin, ärge pange tähele:P
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 10:31 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Mind häiris selle osa juures kõige rohkem tegelikult üks pisike detail - see, kuidas nad nii väga süstiku kaalu pärast muretsesid, et mõni neist oli peaaegu valmis inimesi maha jätma, aga ise istusid nad rahulikult mingite massiivsete toolide peal, mis igaüks võibolla mingi 30kg ära kaalub ja MITTE KELLELGI ei tulnud hetkekski mõttesse neid istmeid välja visata. Ainsad asjad, mis nad suutsid süstikust eemaldada, olid mingid mõnekilosed kastid (selle järgi otsustades, kuidas neid käes hoiti) mingisuguse ebavajaliku varustusega. Ma arvan, et kui nad väga tahtnud oleks, saanuks sealt shuttlecraftist veel palju asju eemaldada, alustades näiteks sisemisest seinakattematerjalist.

Yeah, mul käis täpselt samasugune mõte peast läbi - toolid ja muu padajann välja visata, pluss äärmisel juhul lisaks see virisev Boma ( Twisted Evil ) ja olekski süstik saanud kenasti õhku tõusta.

Tsiteerin::
Damn, mulle meeldisid need eelajaloolised kiviodad ja eriti see, kuidas neid visati Need primaadid olid ikka erilised kobad ja sellel-kes-esimesena-suri tuli tõeline õnneseen olla, et sellise asjaga surmavalt pihta saada.
Lihtsalt norin, ärge pange tähele:P


See oli jah päris naljakas, ma arvan, et ma viskaks seda oda umbes sama osavalt, kui need sellid Mr. Green
Mu meelest eriti naljakas moment oli veel see, kui Spock tõmbab oda Latimeri kehast välja, uurib seda ja konstateerib täiesti kiretult - not very efficient Twisted Evil
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 12:05 pm    Teema: Vasta viitega

Üllatavalt mõnus episood oli. Tore ka et shuttlecrafti näidati ning ütleks, et päris heade effektidega oli tehtud. Ning ka mind häiris selle alluva kargamine. Mitmes episood see juba on, mil alluv hakkab ülemusele vastu? Kas taheti sellega midagi rõhutada? Et Enterprise meeskond koosneb virisevatest meestest, kel pole isegi viisakust oma ülemuse vastu? Ja ei tasu ka mainimata jätta neid planeedi elanikke. Odad olid mingid ülisuured pulgad, mille viskajad on kõige ebatäpsemad olendid terves universumis. Muidugi naersin ma ka selle peale, kuidas see ahvi või karulaadne elukas ühte meest tappis ning tema juurde tammus. Aga ei, üldsegi mitte paha pärast, muhe oli vaadata. Ei teagi nüüd kohe, mis mulle selle episoodi juures meeldis. Ehk oli see Spocki ja teiste nn omavaheline vaidlus, mõte üksinda planeedil olemisest või miski muu. Ja lõpp oli ka ST'le üsna omane ning sobilik minu arvates, ehk siis naermine. Kohe näha, et Enterprise meeskond on ka lõbusa tujuga ning vahel ikka naerda kah saab. 8 punkti.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group