Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tulnukatega suhtlemine

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:16 pm    Teema: Tulnukatega suhtlemine Vasta viitega

Mind on alati huvitanud see, kuidas on võimalik, et peaaegu igal planeedil, kuhu meeskond läheb, räägitakse nendega inglise keelt.

Eriti segaseks teeb asja see, et mõnes kohas ei räägita inglise keelt ja meeskonnal on suuri raskusi tulnukatega suhtlemisel.

Arusaadav on ka muidugi see, et nii on odavam sarja teha.Mr. Green

Kas kellegil on loogilisi seletusi?...oleks tore, kui te neid siia kirjutaksite. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:34 pm    Teema: Vasta viitega

nujah..."real-world" põhjus on muidugi see, et oleks raske igaks episoodiks uut keelt välja mõelda ja lisaks....mõtle kui keeruliseks see suhtlemise muudaks, ilmselt kuluks nädalaid ja kuid, et normaalsel tasemel suhtlema hakata. Very Happy

Minu teada ametlikku põhjendust polegi antud, aga kuskilt lugesin, et tähevärav ise sisestab läbireisijatesse mingid nanorobotid, mis inimesed üksteisest aru saama panevad.

Muuseas, ka Stargate SG-1 ise on selle keeleprobleemi kohta paar in-joke'i teinud...nimelt ma mäletan vähemalt ühte episoodi, kus O'Neill üritas mingil moel tulnukaga suhelda, aga oli sügavalt imestunud, kui see suu lahti tehes inglise keeles rääkis. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Nad ise ütlesid, et see oleks mõttetu ja kulukas iga episoodi jaoks eraldi keel teha (ülalpool juba õeldud)

Nad oleks võinud asja nii ära lahendada nagu Farscape'is oli tehtud Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2005 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Nad oleks võinud asja nii ära lahendada nagu Farscape'is oli tehtud Razz


Ja, Farscap´is oli tõesti hea lahendus Very Happy

Kuid mul endal on väike teooria, et igal rassil on kindel keele areng. Seoses sellega, et Egiptusest viidi inimesed teitele planeetidele, arenes nende keel samuti nagu meilgi. No aga kui vaadata meie planeeti, siis siin leidub umbes 600 keelt Laughing Meil on dominantseks keeleks inglise keel. Järsku on see kuidagi meie geneetilises koodis sees ja selle kaudu arenes ka teistel planeetidel inglise keel nii välja nagu me seda täna tunneme Wink
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2005 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

kas keegi äkki viitsiks seletada, kuidas siis Farscape'is asi lahendatud oli? Razz Ma ise pole seda sarja nii palju vaadanud...

@Hunky: iseenesest huvitav teooria, aga siiski, emakeelene ei kõnele inglise keelt just sugugi mitte enamus inimesi, hiina keel on selles aspektis tunduvalt levinud. Lisaks, ei ole teada, et Egiptuse aladelt oleks inimesi vähemalt suurte vooludena kunagi välja rännanud, eriti Stargate'i poolt pakutud aja jooksul. Razz Aga kes teab muidugi...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2005 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

No jah, Enterprise`il on point, kuid nagu ütlesin oli see teooria. Kahjuks mul paremat pähe ei tulnud kuid ma mõtlen sellele veel Smile
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2005 9:17 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
kas keegi äkki viitsiks seletada, kuidas siis Farscape'is asi lahendatud oli? Razz Ma ise pole seda sarja nii palju vaadanud...


Seal "süstiti" mingid bakterid vms tegelasele ja need tõlkisid kogu jutu ära. Tegelased rääkisid oma keeles ja kõik said ikkagi aru Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2005 11:56 am    Teema: Vasta viitega

Pealekauba seda süstimist näidati pilootfilmis (vist) ja siis küsiti ka sellelt inimeselt (nimesid enam ei mäleta), et miks ta ei saanud neid baktereid lapsepõlves juba Smile

Aga prooviks SG teemasse jääda Exclamation
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group