Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The X-Files / Salatoimikud
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Veeb 20, 2005 7:57 pm    Teema: The X-Files / Salatoimikud Vasta viitega

Hästi tore sari, mulle väga meeldib Smile
Olgu väike teema siis ka sellele pühendatud...!
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 20, 2005 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

Vanasti kui ikka Mulder ja Scully kahekesi olid oli ikka kõvasti parem, kui nüüd. Kõige lemmikum/lahedam osa oli see, kus mingi arvutimänge(virtuaalseid 3d) tegev firma katsetab ühte ja mõned tegelased saavad surma, ning selgub, et üks naine firmast oli tahtnud enda tegelaskuju(lihtsalt enda tehtud) mängu saada ja see oli üle käte läinud ning nüüd tappis siis mängus inimesi. Nng teine oli see kus üks laotööline(?) leidis kusagilt endale d¾inni. Ta unistas enda purjekast ja ta soov täideti. Ainult kuna ta ei täpsustanud oma soovi, siis seisis see paat tema maja kõrval. Ning siis tahtis ta nähtamatuke muutuda. Aga kuna ta jälle oma soovi ei täpsustanud, siis muutus ainult ta keha nähtamatuks, nii et ta pidi olema alasti. Ja siis jäi ta auto alla. Ta vend soovis kolmanda soovi, et ta ellu ärkaks. Oli ta siis kodus gaasipliidi ees, keeras gaasi lahti (tal oli samal ajal ikka väääääga külm olla) ja üritas tikku põlema saada. Natuke aega pusis sellega aga selle aja jooksul oli terve köök/maja gaasi täis ja ... maja lendas õhku.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2005 12:21 am    Teema: Vasta viitega

Jah need eelpool mainitud osad olid ka minu lemmikud. Varem oli X-files tõesti parem. Ainult 1 seeria jäi vaatamata, aga viimasest hooajast(see mida praegu kordab) on küll palju nägemata jäänud, lihtsalt ei ole enam õieti tuju seda asja vaadata...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun teiega... Mulder on pidevalt jooksus ja Salatoimikute osakond on "suletud". Vanad osad olid paremad. Aga siiski on need näitlejad seal ikka päris tükk aega mänginud!
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2005 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

Minule need vandenõuosad sarja põnevaks teevadki. Ikka suured ja tugevad tulnukad oma rohelise verega kuni metalsete kehadeni välja. Tegelikult jäigi arusaamatuks, kas need metalsete kehadega inimesed olid loodud vastuvõitlemiseks rohelise verega tulnukatele, või olid nad kõik ühes ja samas pundis? Ja miks viimases hooajas kaovad rohelise verega tulnukad üldse ära? Jäävad ainult need metalsed supersõdurid.
Olen näinud kõiki osasid ja need on mul DVDl ka olemas. Eriti meeldis see osa kui kaevati sealt rannast see tulnukate laev välja ja esile kerkisid kõrgemad jõud mis ka Mulderi hulluks ajasid.
Kuid sarjas oli ka miinuseid. Nimelt miks peavad alati peategelased supervõimetega olema? neil peab alati mingi kummaline taust olema või nendega peab midagi juhtuma. Sest kõik kes seal olid, olid midagi kogenud. Ja miks valiti Scully selleks testiks? Ta oli ju FBIs ja tal oli natukenegi võimu võrreldes nende teiste naistega kellega kohtume erinevates osades.
Eriti imelik oli C.I.Spenderi käitumine, kuid eks see selle sarja põnevaks tegigi. Ja see raisk ei sure ära ka.
Siamaani mulle saladuseks on jäänud asjaolu, et Sigaretimees Spender pani ju mingi hooaja lõpus X-failide osakonna põlemna, seal hävis ju kõik, Spender krabas ainult Mulderi failid. Ometigi tekkisid need failid, ja see ruum hiljem uuesti.
Siiski suudab sari nii mõnelegi sisestada mõtte, kui vähe me tegelikult maailmast teame. Kui vähe me tegelikult teame, mis meie ümber toimub. Sari näitab ära, et see maailm ei ole anikue siin, samuti lähtub mõnest reaalelus juhtunud juhtumist. Näiteks kasvõi Tunguska.
Meelde on mul jäänud osa, kus Mulder ühte päeva mitu korda läbi elas, püüdes päästa Scully elu, või kurat, see oli vist nii, et Scully päästis Mulderi elu. Igatahes andis sari hea seletuse De-Ja-Vule. Või mis siis, kui meie elu koosneb teatud paika pandud kaadritest, miski ainult valib neid kaadreid ja sisestab neid uuesti, kui miski untsu peaks minema. Nagu filmilint.Läbi hooaegade erinevates osades, tuuakse vaataja ette erinevad maailmaseletused, nii Jumala ja Saatana olemasolu, nii need kaadrid, nii võõrad dimensioonid ja paralleel universumid ja palju muud. Tegelikult ühendab "X-fails" need ühte, ja kui hakata mõtlema, siis saaks ka seda teha.
Samuti meeldis mulle osa, mille kohta oli eriti huvitav "Extras"'it jälgida. See oli osa, kus jälgiti vana viiekümnendate-neljakümnendate õudus¾anri, seda eelkõige läbi meelega halvasti tehtud kostümeeriatöö. Lihtsalt lahe oli vaadata kuidas hallid mehikesed räägivad järsku inglise keeles ja suitsetavad sigarit. samuti see suur imelik koll kes neid hirmutas osa nn sissejuhatuses. Ja müstika jäi endiselt õhku rippuma, nagu enamikes osades.
Sellised vahepalad ei ole tegelikult Chris carteri poolt mõeldud, vaid teiste töötajate poolt, millegagi tuleb ju vandenõuosade vahelist aega sisustada. See paneb ka mõtlema, mis Chris carteri tegelik eesmärk oli. Mõned inimesed väidavad, et X-Failide seeria ise on üks vandenõu mis valmistaks inimesi ette, 2012? Noh, ei tahaks seda uskuda eriti. Pigem on tegu lihtsalt Chris Carteri enda vaatevälja tutvustamisega, pigem tahtis Chris carter ise inimeste silmapilusid suurendada, et nad roosast infomullist välja tuleksid. Sest tegelik maailm võib tõepoolest erineda nii mõnetigi harjutatud maailmast.
Siiski tahaks foorumirahva käest ksüida, et ka s teie olete kõiki "Exras" osasid näinud? Nimelt on mul need olemas kuni 5. hooajani ainult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 11:24 am    Teema: Vasta viitega

Ma pole kuulnudki sellistest asjadest Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
starbuck
Kadett


Liitunud: 10 Apr 2005
Postitusi: 1
Asukoht: kõrgetes mägedes

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2005 3:55 pm    Teema: Vasta viitega

Miks üldse seal sarjas kõik asjad Mulderi ja Scullyga juhtuvad/juhtusid?Nad on/olid valitsuse vandenõuteooriale liialt lähedal. Valitsuse tähtsad ning salajased variisikud teevad kõik, et Scullyt ja Mulderit igatipidi nõrgestada või meeleheitele viia. Seetõttu loobitaksegi neile nende ristiretkel kaikaid kodaratesse. Scullyl ei ole nende variisikute silmis võrreldes tsiviilisikutega mingisugust suuremat võimu ning Scully röövimine oli lihtsalt üks väike osa vandenõuteooriast. Nii vähemalt arvan mina. Smile
tint kirjutas:
Minule need vandenõuosad sarja põnevaks teevadki. Ikka suured ja tugevad tulnukad oma rohelise verega kuni metalsete kehadeni välja. Tegelikult jäigi arusaamatuks, kas need metalsete kehadega inimesed olid loodud vastuvõitlemiseks rohelise verega tulnukatele, või olid nad kõik ühes ja samas pundis? Ja miks viimases hooajas kaovad rohelise verega tulnukad üldse ära? Jäävad ainult need metalsed supersõdurid.
Olen näinud kõiki osasid ja need on mul DVDl ka olemas. Eriti meeldis see osa kui kaevati sealt rannast see tulnukate laev välja ja esile kerkisid kõrgemad jõud mis ka Mulderi hulluks ajasid.
Kuid sarjas oli ka miinuseid. Nimelt miks peavad alati peategelased supervõimetega olema? neil peab alati mingi kummaline taust olema või nendega peab midagi juhtuma. Sest kõik kes seal olid, olid midagi kogenud. Ja miks valiti Scully selleks testiks? Ta oli ju FBIs ja tal oli natukenegi võimu võrreldes nende teiste naistega kellega kohtume erinevates osades.
Eriti imelik oli C.I.Spenderi käitumine, kuid eks see selle sarja põnevaks tegigi. Ja see raisk ei sure ära ka.
Siamaani mulle saladuseks on jäänud asjaolu, et Sigaretimees Spender pani ju mingi hooaja lõpus X-failide osakonna põlemna, seal hävis ju kõik, Spender krabas ainult Mulderi failid. Ometigi tekkisid need failid, ja see ruum hiljem uuesti.
Siiski suudab sari nii mõnelegi sisestada mõtte, kui vähe me tegelikult maailmast teame. Kui vähe me tegelikult teame, mis meie ümber toimub. Sari näitab ära, et see maailm ei ole anikue siin, samuti lähtub mõnest reaalelus juhtunud juhtumist. Näiteks kasvõi Tunguska.
Meelde on mul jäänud osa, kus Mulder ühte päeva mitu korda läbi elas, püüdes päästa Scully elu, või kurat, see oli vist nii, et Scully päästis Mulderi elu. Igatahes andis sari hea seletuse De-Ja-Vule. Või mis siis, kui meie elu koosneb teatud paika pandud kaadritest, miski ainult valib neid kaadreid ja sisestab neid uuesti, kui miski untsu peaks minema. Nagu filmilint.Läbi hooaegade erinevates osades, tuuakse vaataja ette erinevad maailmaseletused, nii Jumala ja Saatana olemasolu, nii need kaadrid, nii võõrad dimensioonid ja paralleel universumid ja palju muud. Tegelikult ühendab "X-fails" need ühte, ja kui hakata mõtlema, siis saaks ka seda teha.
Samuti meeldis mulle osa, mille kohta oli eriti huvitav "Extras"'it jälgida. See oli osa, kus jälgiti vana viiekümnendate-neljakümnendate õudus¾anri, seda eelkõige läbi meelega halvasti tehtud kostümeeriatöö. Lihtsalt lahe oli vaadata kuidas hallid mehikesed räägivad järsku inglise keeles ja suitsetavad sigarit. samuti see suur imelik koll kes neid hirmutas osa nn sissejuhatuses. Ja müstika jäi endiselt õhku rippuma, nagu enamikes osades.
Sellised vahepalad ei ole tegelikult Chris carteri poolt mõeldud, vaid teiste töötajate poolt, millegagi tuleb ju vandenõuosade vahelist aega sisustada. See paneb ka mõtlema, mis Chris carteri tegelik eesmärk oli. Mõned inimesed väidavad, et X-Failide seeria ise on üks vandenõu mis valmistaks inimesi ette, 2012? Noh, ei tahaks seda uskuda eriti. Pigem on tegu lihtsalt Chris Carteri enda vaatevälja tutvustamisega, pigem tahtis Chris carter ise inimeste silmapilusid suurendada, et nad roosast infomullist välja tuleksid. Sest tegelik maailm võib tõepoolest erineda nii mõnetigi harjutatud maailmast.
Siiski tahaks foorumirahva käest ksüida, et ka s teie olete kõiki "Exras" osasid näinud? Nimelt on mul need olemas kuni 5. hooajani ainult.

_________________
"Parem teada valesti, kui üldse mitte teada."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 11, 2005 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

hmm...üks minu poolt märkamata jäänud teema Very Happy

Ütleks siis oma arvamuse ka. Väga kõva sari igal juhul, kuid algusaastatel oli tunduvalt huvitavam minu arust, enne seda kui asi liiga segaseks aeti. Mulle meeldis just see erinevate juhtumite uurimine, need osad olid alati põnevalt tehtud.

Njah, lõpuks aeti asi liiga laiaks....see oli põhiline probleem. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 04, 2005 8:41 pm    Teema: Vasta viitega

täiesti nõustun, et tegu on äärmiselt hea sarjaga; üks kunagisi ja ka praegusi lemmikuid, kuigi pean tunnistama, nagu Enerpriseki, et viimastes osades/hooaegades valgus teema natuke laiaks ja sürriks...aga samas...ikkagi säilitas oma põnevuse.
Sarja ainetel ilmunud raamatud said ka huviga läbi loetud..."Susi sind söögu" jäi näiteks päris hästi meelde..
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Spacegirl
Kadett


Liitunud: 6 Mai 2005
Postitusi: 12
Asukoht: Everywhere you look

PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Salatoimikuid on ja jääb minu jaoks kõige paremaks ulmesarjaks. Kuigi fakt on see küll, et vanad osad olid paremad. Mul tuli praegu meelde osa, kus Scully ja Mulder tegelesid ühe loomaga/olendiga, kes sõi haigeid inimesi ja oksendas nad pärast välja ning nende inimeste haigus oli kadunud. Ühesõnaga, nad olid tervemad, kui kunagi varem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Spacegirl
Kadett


Liitunud: 6 Mai 2005
Postitusi: 12
Asukoht: Everywhere you look

PostitusPostitatud: Laup Mai 28, 2005 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi on lugenud raamatut "Varemed" Kevin J. Anderson
Seé põhineb X-Files`i teleseriaali põhjal. See oli päris hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 28, 2005 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

Spacegirl kirjutas:
Kas keegi on lugenud raamatut "Varemed" Kevin J. Anderson
Seé põhineb X-Files`i teleseriaali põhjal. See oli päris hea.


Olen lugenud, oli söödav küll, aga väga silda viskama ei pannud...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vader D
Lipnik


Liitunud: 15 Juun 2005
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Kolm Juun 15, 2005 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Kõva sari... Tavaliselt ei saanud und kui vaatasin seda Twisted Evil
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Sept 11, 2005 11:54 am    Teema: Vasta viitega

Üks parimaid sarju mida näinud olen. Mäletan kui vanasti vaatasin neid koguaeg ja mõned osad ajasid hirmu lausa peale. Näiteks metsas kus mingi värk neid taga ajas. Ja üks osa oli see kus peldikupotist tuli mingi koll välja vms.... aju on roostes kuid tegu on ühe parema seriaaliga mida ma üldse näinud olen Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

Olen jõudnud nüüd sinna punkti kus ma olen näinud peaaegu kõik salakad ära. Season 9'ga olen kolmanda osa juures ja tõtt öelda pole enam entusiasmi jäänud, et jätkata.
Peale seitsmendat läks natuke metsa kogu see sari. Esimeses filmis pettusin ma ka päris väga.. jäi mulje nagu see tehti enamjaolt inimestele kes sarja näinud ei ole. Küsimustele vastati ära ja kõike.. sõi sarja võlu ära.
Üks pärl mis mulle sarja juures meeldis oli kuidas Vähimees lõpule jõudis. Alguses juba pani mõtlema, et kuidas selline villain lõpule jõuab.. kui üldse..
Tore oli avastada sarjas osasid kus nad tegid mõnda ulmefilmi järgi. Näiteks "The thing" (ma ei mäleta mis osa see oli.. kuskil esimeses hooajas). Üks hea osa oli veel mis tegi minumeelest "They live" järgi.
Lemmik osaks peaksin ma vist season 6'e "Field trip"




=)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 17, 2010 5:51 pm    Teema: Vasta viitega

Irw... kui keegi pole veel kuulnud suurt tuututamist TV6-s ja isegi reklaame raadios, siis TV6 hakkas esmaspäevast Salatoimikuid näitama argipäeviti kell 19.30. Nii et kes pole mingil imelikul põhjusel veel seda minu arvates megahead sarja näinud, siis nüüd on teil võimalus seda teha. Kes muidugi alles praegu ärkab, siis kaks esimest osa olete juba maha maganud Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 17, 2010 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Iseasi kas TV6 ikka kõik 9 hooaega ära näitab. Kusjuures David Duchovny väitis hiljuti, et 3. X-Filesi filmi kirjutatakse ja see keskendub tulnukatele ja seriaali läbivale mütoloogiale. Nojah, 2012 pidi tulema invasioon nii et see oleks täitsa kena üllatus kui ülejärgmisel suvei film kinodesse jõuaks. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 17, 2010 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle millegipärast Salatoimikutest need osad ei meeldinud, kus tulnukatega tegemist tehti...alati pettusin, kui osa hilisõhtul vaatama hakates avastasin mille poole asi liigub...

Kõige huvitavamad osad olid siiski sellised looduslikud anomaaliad, muteerunud loomad ja uued liigid...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 17, 2010 11:05 pm    Teema: Vasta viitega

Nielander kirjutas:
Mulle millegipärast Salatoimikutest need osad ei meeldinud, kus tulnukatega tegemist tehti...alati pettusin, kui osa hilisõhtul vaatama hakates avastasin mille poole asi liigub...

Kõige huvitavamad osad olid siiski sellised looduslikud anomaaliad, muteerunud loomad ja uued liigid...


No näed siis - mulle just meeldisid rohkem need tulnukatega seotud osad Cool
Ega mul midagi ei olnud vastu ka teistele osadele ja need meeldisid ka igaüks omamoodi, kuid jah, need vandenõuteooriat käsitlevad osad istusid kohe eriti hästi. Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 17, 2010 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Vandenõuteeoriaid käsitlevad osad arendasid Mulderit ja Scullyt tegelastena rohkem kui monster of the week episoodid. Samas ma ei eelista üht teisele, vaheldus ongi hea. Smile Mind jäi lihtsalt see seriaali lõpp kummitama, sest tegelased on näiliselt lootusetus olukorras. Setõttu valmistas mulle teine film pettumuse, sest eelnimetatud sü¾eeliini eirati ja see kuidas Scully ja Mulderi jahtimine lihtsalt lõpetati oli väheusutav.

Põhimõtteliselt ma ei tahtnudki arutada, et mida ma otseselt eelistan vaid ära märkida, et praegu ei ole veel X-Filesil lõppu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group