Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x17 "The Squire of Gothos"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
30%
 30%  [ 3 ]
8
20%
 20%  [ 2 ]
7
30%
 30%  [ 3 ]
6
10%
 10%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
10%
 10%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2005 5:41 pm    Teema: TOS - 1x17 "The Squire of Gothos" Vasta viitega

Järjekordsel toiduvarude täiendamise missioonil märkab tähelaev Enterprise tundmatut planeeti. Sulu ja kapten Kirk kaovad ootamatult komandosillalt. Kuigi geofüüsiku hinnangul puudub planeedil pinnas ja sobilik atmosfäär, leiab maanduv meeskond eest sõbraliku keskkonna ja lossi. Seda asustav olend, kindral Trelane on meelestatud heasoovlikult, kuid püüab inimesi lossis kinni hoida. Tema energia valmistab inimestele mitmeid ebameeldivusi.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Killersiil
Kadett


Liitunud: 22 Veeb 2005
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2005 12:24 am    Teema: Vasta viitega

Sain just vaadatud. Pole just parim osa, ent hea siiski. Annan seitse punkti.

Trelane mitte eksisteerimine pani algul hetkeks mõtlema, ent selle selgitas lõpus enrgiaolendite ilmumine selgitas selle. Häiris tema juures ta kohati mõtlematu käitumine. Rohkemat komenteerimist väärt asja hetkel mõttesse ei tule.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2005 12:32 am    Teema: Vasta viitega

Minu poolt siis 9 punkti.

Ei oskagi täpselt öelda mis, aga miski võlus mind selle episoodi juures. Trelane'i tegelaskuju oli minu arvates suurepärane - erinevalt harilikest üliolenditest ei muutunud ta tüütuks ega ebameeldivaks, seda vaatamata oma ebameeldivatele plaanidele.
Lõpplahendus oli ka muidugi vahva, poleks arvanudki, et tegu on mingi lapsega Very Happy .
Mis siis veel...set'id olid hästi tehtud, loss oli kenasti sisustatud ja isegi "lageda taeva all" oli suht hästi tehtud seekord.

Ah jaa, ja seoses eelmise episoodiga "Galileo Seven" märkasin ma veel seda, et Spock ütles seekord, et ta vastutab meeskonnaliikmete elude eest. Ma tean küll, et episoodide tootmisjärjekord oli teine, aga see oli lihtsalt selline tore juhuslik jätk.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Killersiil
Kadett


Liitunud: 22 Veeb 2005
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2005 12:37 am    Teema: Vasta viitega

Tänan, et Spocki teema üles tõid. Esmamulje kui Spock taaskord vastutama pidi oli mul järgnev: "Nüüd on küll lõpp käes!", ent ei olnudki mingit suurt probleemi ning keegi ei saanud isegi surma terve osa jooksul. Lõpus dialoog Spocki ning Kirki vahel jättis selgelt arusaadava jälje, et inimesed ei mõista Vulcanlasi täielikult ja vastupidi sama lugu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2005 8:06 am    Teema: Vasta viitega

Ka mina panin 9 punkti, sest tegu oli minu arust väga hea osaga. Cool

Enterprise kirjutas:

Ei oskagi täpselt öelda mis, aga miski võlus mind selle episoodi juures. Trelane'i tegelaskuju oli minu arvates suurepärane - erinevalt harilikest üliolenditest ei muutunud ta tüütuks ega ebameeldivaks, seda vaatamata oma ebameeldivatele plaanidele.
Lõpplahendus oli ka muidugi vahva, poleks arvanudki, et tegu on mingi lapsega Very Happy .
Mis siis veel...set'id olid hästi tehtud, loss oli kenasti sisustatud ja isegi "lageda taeva all" oli suht hästi tehtud seekord.


Olen Enterprise-iga nõus, et Trelane-i tegelaskuju oli väga meeldiv ja huvitav ning minu arust oli tegu ka väga hea näitlejaga. Huvitav tõesti, et Trelane-i tegelaskuju ei muutunud sugugi vastumeelseks. Smile
Ka mulle meeldis episoodi lõpp, kus selgus, et kardetav koletis on tegelikult hoopis laps ning ausalt öeldes oli seda ju terve osa jooksul tunda, et Trelane mängis Enterprise-i meeskonnaga nagu laps mänguasjadega Very Happy Eriti meeldis mulle Trealne-i vanemate quote "If you continue this kind of behaviour, we won't allow you to make your own planets any more" Mr. Green

Teine asi mis mulle selle episoodi juures meeldis oli see, et Trelane oli saanud Maa kohta infot vaid mingi teleskoobi kaudu ning seega ei osanud ühtegi asja panna maitsma ega ka tunduma sellisena nagu need tegelikult on. Näitena võiks siis tuua lõkke, millel ei olnud soojust ja veini millel oli vähem maitset kui veel. Razz
Äärmiselt loogiliselt oli tehtud ka see, et ta oli loonud oma lossi sellisena nagu see oleks olnud Maal 900 aastat tagasi kuna valgus jõudis alles selle ajaga Gothoseni. Mulle meeldivad sellised hästi seletatud episoodid.

Üleüldse oli sellel osal selline mõnus aura, mina igatahes pean seda tippklassi kuuluvaks. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2005 11:19 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Panin 6 punni..rohkem mu arvates eriti välja ei vea. Suht kesine osa. Last noomivad ja kapten Kirkile oma pisipõnni tehtud "joke" eest karistada lubavad tulnukvanemad ei veena kah kuidagi rohkem punkte panema.
Oma iseloomult "Shore Leave"ile hästi sarnane osa ja midagi uut sealt nagu avastada polnud kahjuks.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 12:24 am    Teema: Vasta viitega

Tükk aega mõtlesin, enne kui oma hinde andsin. Minu kõige lemmikumate hulka see osa ei kuulu aga ega tal tegelikult midagi viga ka pole.
Minu traagika muidugi, et ma ei vaadanud seda sugugi mitte esimest korda ja olin sisuga täiesti kursis, seega üllatusmomenti oli vähe.

Nagu eespool juba öeldud, "SOG" on kenasti tehtud, kaameratöö paigas, kujundus ok, mida veel hing oskab soovida.

Sisu oli ka ok, meenutas hägusalt ammunähtud "Twilight Zone"i või muu sarnase sarja mingit ammunähtud osa (kunagi ma elasin teleka ees). Aga lõpust rääkides - no anna abi, tõesti, see vanemate vabandamine oma ülekäte läinud võsukese pärast ja need kasvatuslikud momendid oleks vahest võinud olemata olla Twisted Evil

Ja praktiliselt iga TOSi osa lõpeb sellega, et kamp koguneb ja siis hakatakse ühiselt Spocki mõnitama ja tema üle nalja viskama - niipalju siis tulevikuühiskonna tolerantsusest Mr. Green

Aga Spockile 10 pointsi tema repliikide eest.

Polnud hullu. Annan 8, see on ikkagi Trek.

NB:
Enterprise kirjutas nii:
Tsiteerin::
Lõpplahendus oli ka muidugi vahva, poleks arvanudki, et tegu on mingi lapsega Very Happy .
Mis siis veel...set'id olid hästi tehtud, loss oli kenasti sisustatud ja isegi "lageda taeva all" oli suht hästi tehtud seekord.


Mu meelest on see ep. ikkagi tervenisti stuudioseinte vahel tehtud.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 6:59 am    Teema: Vasta viitega

/\
Ma tean, et oli stuudios filmitud, lihtsalt ma tahtsin mainida, et see osa stuudiost, mis pidi imiteerima õues olemist, nägi suht hea välja Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 10:33 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma tean, et oli stuudios filmitud, lihtsalt ma tahtsin mainida, et see osa stuudiost, mis pidi imiteerima õues olemist, nägi suht hea välja


Sry, sain valesti aru - mina ja minu unine pea eile õhtul.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meenutas Trelane millegipärast Q'd... ja kuna mulle on Q ja kõik ST osad, milles ta tegutseb, algusest peale natuke närvidele käinud, siis sai ka see osa minult hädised 4 punkti.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 14, 2005 11:08 am    Teema: Vasta viitega

okey, olen oma postitusega natukene hiljaks jäänud...
andsin sellele 8 punkti.. hea sisuga oli..
Eriti meeldis mulle koht, kus see "masinapeitja" ajas kirki taga...
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 1:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tore episood oli, kuid kindlasti mitte väga hea. Sisu oli selline keskmine, eriti huvitav ei olnud aga päris halb ka mitte. Trelane tegelaskuju oli küll alguses vahva, aga lõpuks hakkas juba närvidele käima. Kuid näitleja oli küll väga veenev, st veenvalt mängis. Enam-vähem etteaimatav oli ka, ainult ei uskunud ka, et Trelane laps on. Millegipärast meenutas lõpp mulle Charlie X lõppu. Loss oli hästi kujundatud, isegi "Man Trapi" soolaeluka kuju oli näha. Alguses mõtlesin, et panen 7me ära kuid lõpus olev vestlus Kirki ja Spocki vahel oli nii hea, et tõstan poole punkti võrra. Spocki nägu ja kulmu kergitamine oli tippklass!

Niiet 7,5, täisarvu skaalal 7.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group