Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

DS9 - 5x06 "Trials and Tribble-ations"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindad seda osa?
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
10
100%
 100%  [ 4 ]
Kokku Hääli : 4

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 1:27 pm    Teema: DS9 - 5x06 "Trials and Tribble-ations" Vasta viitega



Otsustasin siis selle toreda episoodi kohta ühe teema tekitada. Very Happy

Lühidalt sisu kohta niipalju, et Sisko ja meeskond satuvad minevikku ja peavad seal ära hoidma kapten Kirki surma.

Minu jaoks on tegu ühe lahedaima Star Treki episoodiga. Kõige enam rabas muidugi visuaalne külg - episoodi jaoks ehitati uued NCC-1701 ja kosmosejaama K-7 mudelid (neist võite pilte näha siin: ( http://members.aol.com/WMccullars/tribbles.html ). Aga veel paremini oli tehtud Enterprise'i sisemus, mis oli minu arvates väga originaalilähedane ning seal olnud paljud inimesed tekitasid tõsiselt tuttava tunde Wink.

Nii, läheb paremaks - DS9 meeskond pidi ju sulanduma sellesse ajajärku ning see tingis vanade mundrite ja tehnoloogia kasutuselevõtu. Kõige naljakamana tuleb meelde, kuidas Sisko üritas Enterprise'i turboliftist Defiantiga ühendust võtta, vajutades selleks mundril olevale Enterprise'i märgile, ja ei saanud alguses sugugi aru, miks keegi ei vasta Very Happy. Alles siis tuli tal meelde kommunikaator taskust välja võtta.

Sisu kohta siis ka ehk paar sõna... Nuh, iseenesest läks asi kokku küll ja mingeid väga räigeid loogikavigu ei täheldanud, aga samas tuleb meeles pidada, et põhjus ajas tagasi rändamiseks polnud selle episoodi mõte, vaid oli kõigest "plot device" eesmärgi, ehk siis nostalgia tekitamiseks ja vaataja lõbustamiseks. Muidugi on see episood siiski eelkõige tore vaadata trekifännidele, kes on TOS'i näinud (ja eriti episoodi "The Trouble with Tribbles" Wink ).

Kokkuvõtteks siis minu jaoks superepisood, töö mudelite ja filmiga tegelaste ühtesulatamiseks on väärt 10 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 7:04 pm). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 1:57 pm    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks on see üks parimatest Star Treki epsioodidest läbi aegade, sest nii hästi ei ole kahte seriaali ja ajajärku üheski teises episoodis segatud. Cool

Enterprise kirjutas:

Kõige enam rabas muidugi visuaalne külg - episoodi jaoks ehitati uued NCC-1701 ja kosmosejaama K-7 mudelid. Aga veel paremini oli tehtud Enterprise'i sisemus, mis oli minu arvates väga originaalilähedane ning seal olnud paljud inimesed tekitasid tõsiselt tuttava tunde Wink.


Ka minu arust oli see visuaalne külg lausa uskumatult hea.
Mina tooks eriti esile baarikakluse uue variandi, kus DS9 tegelased võtsid osa klingonitega kaklemisest, kaasa arvatud Worf. Very Happy Teiseks tooks välja viimase stseeni Enterprise-i sillal, kui Sisko ütles Kirk-ile kui suur au tal temaga töötada on ning Kirk talle vastas. Smile
Need stseenid olid täiesti ehtsad ning tundus nagu need oleksid olnud osa ka vanast TOS episoodist "Trouble with Tribbles ". Kui peale seda episoodi vaadata seda TOS episoodi, hakkad kohe mõtlema DS9 meeskonna peale. Wink

Enterprise kirjutas:

Nii, läheb paremaks - DS9 meeskond pidi ju sulanduma sellesse ajajärku ning see tingis vanade mundrite ja tehnoloogia kasutuselevõtu. Kõige naljakamana tuleb meelde, kuidas Sisko üritas Enterprise'i turboliftist Defiantiga ühendust võtta, vajutades selleks mundril olevale Enterprise'i märgile, ja ei saanud alguses sugugi aru, miks keegi ei vasta Very Happy. Alles siis tuli tal meelde kommunikaator taskust välja võtta.


Ka mulle avaldas muljet DS9 meeskonnaliikmete käitumine vanal laeval.
Lisaks sellele Sisko märgile vajutamise meeldis mulle see, kuidas O'Brien nautis TOS ajastu naiste mundrite miniseelikuid, minu arust väga naljakas jutuajamine. Mr. Green
Sinna hulka kuulub ka ehk see intsident, kui DS9 doktor läks mingit masinat oma arsti skänneriga uurima. Very Happy
Neid kohti oli palju, kuid praegu ei oska rohkem näiteid tuua.

Nagu juba Enterprise mainis oli osa fantastiliselt kokku pandud ning annab eriti palju just vanadele Treki fännidele, kelle jaoks on episood "Trouble with Tribbles" tõeline klassika. See on kindlalt üks episood, mis lisab Star Treki ajaloole kõvasti värvi. Cool
Lisaks tuleb mainida näitlejate tipptasemelist näitlemist, mida ei näe just igas osas. Nende ütluste ja miimika kombinatsioonid oli lihtsalt nii nauditavad, et see episood läks kergelt südamesse.

Soovitan kõigil kes seda episoodi veel näinud ei ole, see kindlasti ära vaadata. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 2:00 pm    Teema: Vasta viitega

/\
Jaa, ega kõik kohad ei tulegi meelde esimese hooga Very Happy

Btw, lisasin polli Wink
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ja, see osa oli lihtsalt geniaalselt üles ehitatud Very Happy

Peale selle komunikaatori nalja oli veel see nali turboliftis. O´Brien ja arst (nimi ei tule meelde) läksid lifti ja ütlesin ühe teki nime, aga lift ei liikunud. Liftis olid aga käe pidemed millest tuli kinni võtta, et arvuti saaks käsku arvestada Very Happy Seda märgati siis kui miniseelikus naine tuli lifti, võtis käpidemest kinni ja ütles teki nime Razz

TrekRanger kirjutas:
Sinna hulka kuulub ka ehk see intsident, kui DS9 doktor läks mingit masinat oma arsti skänneriga uurima. Very Happy
Neid kohti oli palju, kuid praegu ei oska rohkem näiteid tuua.

Seda masinat uurisid nii arst kui ka O´Brien. Kui keegi Enterprise´i meeskonnast küsid mida nad seal teevad, siis andis arst põhjenduseks, et ta uurib stressi tekkimist töö ajal Razz

Kokkuvõttes ütlen, et väga õnnestunud osa Very Happy

And 10 points go to "Trials and Tribble-ations"
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

just 10... äärmiselt armas osa. Trouble with Tribbles on üks minu TOS-i lemmikutest. DVD-l bonus stuffi seas on seletatud lahti kuda see osa ilmale tuli. Üks osalisi pidi lausa nutma puhkema, kui ta sellest rääkis Smile
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group