Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x18 "Arena"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
40%
 40%  [ 4 ]
8
30%
 30%  [ 3 ]
7
30%
 30%  [ 3 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 28, 2005 9:07 pm    Teema: TOS - 1x18 "Arena" Vasta viitega

Tähelaev Enterprise saab oma teekonnal kutse lühivisiidiks planeedile Cestus 3. Kui väike rühm planeedile läheb, selgub, et baas on mõned päevad tagasi hävitatud ning kohe järgneb rünnak. Ka Enterprise satub tundmatu laeva tule alla ning, maabumistiimi peale korjanud, asub ründajaid jälitama. Selgub, et tegemist on gornidega, kes on tuntud agressiivsuse poolest. Mängu tuleb aga tundmatu tsivilisatsioon, metronid, kes otsustavad gornide ja inimeste vastasseisu lahendada, korraldades duelli kapten Kirki ja gornide laeva kapteni vahel.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2005 6:24 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt üheksa punkti. Cool

See episood on mulle alati suht hästi meeldinud, eriti just gorni pärast. Ok, ta ei näinud väga realistlik välja, aga mule sümpatiseeris seik, et vähemalt üritati näidata mingit teistsugust intelligentset eluvormi kui mingi inimene, kellele on sarv otsa ette kleebitud Very Happy .

Näitlejatöö oli samuti hea, keegi ei "mänginud üle", kuid natuke võiks ehk viriseda Spocki natuke liigse emotisonaalsuse pärast, lihtsalt see, kuidas ta Kirkile kaasa elas, kui see relva jaoks vajalikke materjale otsis, tundus mõneti kummaline. Razz

See selleks, Kirki puhul häiris pigem see, et ta üsna tormakalt võitlusse sööstis ning isegi koos gorniga planeedile transporteerituna ei tulnud tal pähe vaenlasega lihtsalt rääkida (iseasi, kas sellest kasu oleks olnud, ilmselt mitte), vaid hakkas kohe relvi otsima, nagu metronid käskisid.

Mainiks veel seda, et mulle meeldivad välivõtted, mingi stuudiomaastik päris looduse vastu ei saa. Huvitav, mis ehitis see baas oli, kus nad alguses olid? Võiks arvata, et see oli ehitatud mingi teise filmi jaoks ja Star Treki võttegrupp otsustas seda lihtsalt ära kasutada....

Ah jaa, vot need sinised piljardikuuli moodi granaadid olid lahedad. Very Happy Ei tea, kas keegitõesti 23. sajandil sellist relvastust kasutaks... Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2005 6:31 pm    Teema: Re: 1x18 "Arena" Vasta viitega

Tre,

Nonii..järjekordne osa siis meil jälle vaadatud. Andsin 8 punkti. Tegu oli siis jällegi meil nö ajaloolist laadi ST seisukohalt. Tutvustati lausa kahte uut tsivilisatisooni - metronid ja gornid. Algusest peale oli kerge selline II maailmasõja sõjafilmi tunne Smile mida vürtsitas kerge tulevikumaailma maik. Üldiselt pean suht õnnestunuks ja põnevaks osaks. Kuigi selleaegsed võitlusstseenid tunduvad nüüdsena naeruväärsed, kohati isegi koomilised. Väike äpardus oli ka gorni liikumises (mainiti et nad on aeglased), kus aegajalt ei olnud üldse asi kooskõlas. Ebaõnnestunud oli ka jõukatsumuse näitamine, mis ei olnud küllaltki loomutruu ja tõepärane. Aga point näitamaks, et inimkonnal on veel lootust pääsemisele ja me ei ole päris barbarid on ajakohane ka nüüdsel ajal ja väärib igati tunnustust.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2005 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

Mina seekord eriti vaimustatud ei ole. Razz

Episoodi suured plussid olid muidugi need, mis Enterprise juba välja tõi.
Need olid siis, et näidati ka mingit muud tüüpi tulnukat peale nende TOS'i traditsionaalsete inimeste nägudega tulnukate ja see, et filmiti kaadreid ka stuudioväliselt. Smile

Minu jaoks suureks miinuseks oli kapten Kirki tormakas ja läbimõtlematu käitumine, kui ta otsustas põhjust teadmata tulnukate laeva hävitada. See oli pigem 60-ndate inimese käitumine kui 23-nda sajandi tähelaeva kapteni käitumine. Wink See oli lihtsalt kuidagi liiga toores minu arust ja ei sobinud Star Trek-iga eriti kokku.
Teine miinus minu jaoks oli see sama granaadiheitja, mis nägi pigem välja nagu 20-nda sajandi miinipilduja, ainult oluliselt tugevama jõuga.
Selle ajastu relvad peaksid olema juba oluliselt sellisest tasemest mööda arenenud, isegi praegu ei kasutata enam seda tüüpi masinat eriti tihti. Razz

Ma ei oskagi selle episoodi kohta midagi rohkemat öelda, mind jättis ta kuidagi tuimaks, ma ei oskagi öelda mis sellest episoodist puudu jäi.

7 punkti tuleb ära.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2005 8:15 am    Teema: Vasta viitega

vaatasin üldiselt star treki esimest korda.
andsin üheksa punkti.
sarja osa oli hea.
Üldiselt meeldis kogu värk seal.
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Pakzmagu
Kadett


Liitunud: 2 Veeb 2005
Postitusi: 15
Asukoht: Keila

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2005 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle päris meeldis. Tõsiselt vastumeelt oli mulle selle osa juures ainult üks asi - tolle 'metroni' rõivastus nimelt Mr. Green Kõigist William Ware Theiss'i loodud kostüümidest oli see vist küll see kõige naeruväärsem. ( Mul on olemas üks raamat TNG-st kus muude piltide seas on ära toodud ka mõned WWT varasemad variandid Starfleeti mundrist. Üks neist kujutas endast minikleiti, mida pidanuks kandma ka Starfleet'i meessoost liikmed Shocked Huvitav maitse mehel, pole midagi öelda Mr. Green )
Üldiselt aga, välja arvatud paar pisiviga, millest eelnevates postitustes juba juttu on tehtud, oli "Arena" täiesti vaadatav osa. 7 punkti tuleb ära.
_________________
Excuse me, I need to regenerate.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 12:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma siis nüüd väikese hilinemisega panen oma arvamuse ka kirja.

Minu jaoks oli "Arena" üks naljakamaid episoode üldse - kapten Kirk kemplemas mingi kohmaka plastiliinja krampis lõugadega monstrumiga ja hasardis meeskond actionit ekraanilt jälgimas nagu põnevat jalgpallimatši Mr. Green

Ilmselt oli Gorni veider liikumine tingitud sellest, et kostüümi topitud õnnetu vennike sellest praktiliselt üldse välja ei näinud Razz

Annan 9 punkti.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

Ei teagi ise miks, kuid mind miski intrigeeris osa juures. Sisu oli küll üle keskmise, kuid teostus oli väga hea. Meeldis algus, kus see pommitamine toimus. Muhe oli vaadata, kuidas Kirk mööda lahinguvälja kepsleb. Muidugi oli see granaadiheitja naeruväärne, piljardikuulid laskemoonaks. Laughing Teine pool läks minu arust huvitavamaks. Tegelikult osa oli "one man's show", ehk siis täpsemalt Kirki oma. Mulle Gorni välimus meeldis, kuigi aru saada et tavaline kostüüm oli. Hästi disainitud ja oli naljakas vaadata, kuidas Kirk seal võtab ühe väiksemat sorti kivi, viskab Gorni ja Gornil ei teki kriimustustki. Ja siis Gorn siis nagu "ahh et pillud siin kividega, küll sa alles saad" seisundis oli ja võttis selle suure kivilahmaka ja viskas teda. Kuigi aru saada oli et tema seda kivi ei visanud, Kirk oli tast parajalt kõrgemal ning Gorni kivi oleks pidanud suunduma allapoole. Set oli muidugi väga hea. Meeldis ka kuidas Kirk seal selle imerelva kokku pani. Imelik et kui ta kõik need materjalid sinna bambusest torru pani ja pärast välja võttis, olid kõik samas järjekorras. Nad peaksid ju segunema, kuid ei, Kirk ikka võtab samas järjekorras. Laughing Ja meeskonda oli üleval Enterprise muhe vaadata, kes oleks nagu jalgpallimatši vaadanud. Mudu häiris veel see algusepoole, kui Kirk Enterprise sillalt ära kadus, siis Uhura imelikult karjatas. Metron oli kuidagi imelik, nagu mingi transvestiit.

Igastahes minu arvates on see osa täiesti Trekile kohane ning mulle meeldis. Loodan et Gorne ka kunagi tulevikus näen, kas siis teises sarjas või mitte.

8 punkti.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group