Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

lemmik ulmefilmide top5
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 12:38 am    Teema: Vasta viitega

1. Matrix
2. Vanilla Sky
3. Signs
4. Donnie Darko
5. Alien

Tegelikult mahutaks sinna kuskile vahele ka filmi "The Thing" ja samuti "Hukunud alpinisti hotelli"
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 17, 2006 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Trashi list on tõesti põnev. Natural City hakkas näiteks kohe huvi pakkuma.

Blade Runnerit olen loomulikult näinud (meeldis väga), aga see ka kõige mainstreamim antud nimekirjast. Samuti on Akira nähtud, eriti sügavat muljet see mulle ei jätnud. Ei saa öelda, et see nüüd väga halb oleks olnud, aga igal juhul on tegu sellise teistsuguse ja (minu jaoks) üsna harjumatu filmiga... animega mul üldiselt suuremaid kokkupuuteid ei ole.

Peale Akira olen näinud täispikkadest Jaapani multikatest ainult Princess Mononoket (see kuulub küll rohkem fantasy kui ulme alla), mis erinevalt Akirast mulle vägagi meeldis. Võibolla see oligi põhjus, miks ma Akirasse nii leigelt suhtusin, et pärast kustumatu mulje jätnud Mononoke vaatamist ootasin sellelt lihtsalt liiga palju.

Tetsuot olen plaaninud juba ammu vaadata, aga siiamaani pole plaanist kaugemale jõudnud.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Neilekellele Akira meeldis, soovitan vaadata ka "Ghost in the shell" ära. Täitsa kõva värk. Va 2. osa oli natuke üle pingutatud, liiga segadusse ajav.Muidugi ei meeldi mulle tavalise joonistatud välimusega graafika segunemine täielikult pööratava realistliku 3D-ga, aga noh, elab üle.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 31, 2009 12:11 am    Teema: Vasta viitega

Raske värk...aga...

1. Terminator II
2. Alieni tetraloogia
3. The Abyss
4. Contact
5. Predator

Ja muidugi veel Fift element, Bact to the Future, Chronicles of Riddic(mõlemad, kuigi esimene rohkem, kui teine), Kubriku üllitis, Matrix(esimene), Star Wars'id ja Cube filmid....

Donnie Darko ma päris ulmekas ei peaks(raske öelda, mis zanrisse ta läheks)aga üks lemmikumaid kindlasti...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Jan 02, 2010 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

Päris naljakas on neid neli-viis aastat vanu teemasid ja enda postitusi neis lugeda.

Tahtsin oma Top5 nimekirja uuendada, aga see osutus ülejõukäivaks ettevõtmiseks - ei suutnud otsustada, mida võtta ja mida välja jätta, ning veelvähem mingit järjekorda luua. Häid ulmefilme on tegelikult päris palju.

Mis Trashi tolleaegsesse nimekirja puutub, siis olen sealt nüüdseks ära näinud kõik filmid peale selle Jane Fonda kostüümidraama ja peab ütlema, et kuigi kolme filmi osas neist on valik väga hea, siis näiteks Natural City minule küll nii erilist muljet ei jätnud. Visuaalselt on kahtlemata tegu vägagi ilusa tükiga, kuid tegelaskujud jäid tuhmiks ja vaatajast kaugeks ning seetõttu ei pannud ka lugu eriti kaasa elama. Hea film, aga kõigi aegade top5 vääriline vähemalt minu arvates küll mitte.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Laup Jan 02, 2010 6:26 pm    Teema: Vasta viitega

1. Matrix triloogia
2. District 9
3. Terminator I,II
4. Alieni triloogia
5. Blade Runner
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ordzo
Lipnik


Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 10:19 pm    Teema: Vasta viitega

muideks Stargate SG1 pole film , see on seriaal...
aga meil oli siin jutt vist filmidest !

aga ise lisaks alljärgnevad...

* Alien
* Blade runner
* Forbidden planet
* The Time Machine (vana)
* Star Wars (vanad)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

ordzo kirjutas:
muideks Stargate SG1 pole film , see on seriaal...
aga meil oli siin jutt vist filmidest !

Stargate on film ja kui mõni kirjutaski siin ekslikult selle nime lõppu SG1, siis arvatavasti mõtles ta ikkagi seda 1994nda aasta linateost.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 11, 2010 12:46 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Päris naljakas on neid neli-viis aastat vanu teemasid ja enda postitusi neis lugeda.

Tahtsin oma Top5 nimekirja uuendada, aga see osutus ülejõukäivaks ettevõtmiseks - ei suutnud otsustada, mida võtta ja mida välja jätta, ning veelvähem mingit järjekorda luua. Häid ulmefilme on tegelikult päris palju.


Suht samad elamused, isegi mõtlesin enda listi kergelt uuendada, aga meenus, et esimse topi üle nägin kurja vaeva... nüüd on vaadatatud filmide hulk veelgi suurem, seega võtaks selle üle mõtlemine vist lausa tunde.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

NASA teadlased peavad "2012" tobedaimaks ulmefilmiks üldse!
http://forte.delfi.ee/news/digi/nasa-teadlased-peavad-2012-tobedaimaks-ulmefilmiks-uldse.d?id=37819275

Ingliskeelne artikkel:
http://blogs.coventrytelegraph.net/thegeekfiles/2011/01/nasa-blasts-2012-as-the-worst.html

Muuseas Delfi uudise ja välismaiste lehekülgede kajastuses on filmide kohad mõneti erinevad, aga lähtusin kirja panemisel siiski muu maailma uudistest, sest neid paistis rohkem olevat.
NASA teadlaste hinnagul oli esiseitsmik siis selline:

1) Gattaca
2) Contact
3) Metropolis
4) The Day the Earth Stood Still (1951)
5) Woman in the Moon
6) The Thing from Another World
7) Jurassic Park

Põhimõtteliselt ma vastu ei vaidle, et tegu on heade filmide. Metropolis on endal kahjuks täies ulatuses nägemata ja Woman in the Moon üldse nägemata, aga ülejäänute puhul on tegu igati heade filmidega. Kas ma neist ühtegi nüüd parimaks ulmefilmiks üldse nimetaks, ilmselt mitte, aga teadlaste valik lähtuski pigem teaduslikust tõepärasusest kui kõikmõeldavatest objektiivsetest kriteeriumitest.

Halvimad filmid olid siis NASA teadlaste hinnagul järgmised:

1) 2012
2) The Core
3) Armageddon
4) Volcano
5) Chain Reaction
6) The 6th Day
7) What the #$*! Do We (K)now!?

Vastupidiselt NASA teadlastele pean mina ütlema, et kõik ülaltoodud filmid (v.a. viimane, mida ma pole näinud) minule siiski meeldivad; küll tähelepanu pööramata teaduslikule küljele, kuid meelelahutuslikult on tegu igati põnevate tükkidega. 2012 valiti siis teaduslikult kõige absurdsemaks filmiks ja artiklis viidatud selgituseks loodud lehekülge võib näha siin:
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group