Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x19 "Tomorrow is Yesterday"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
25%
 25%  [ 2 ]
9
62%
 62%  [ 5 ]
8
12%
 12%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2005 7:42 pm    Teema: TOS - 1x19 "Tomorrow is Yesterday" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 7. märtsil 2005 ETV's kell 23:20

Enterprise on viimas varustust 9. tähebaasi, kui kõrge gravitatsioonitasemega must täht hakkab laeva enda poole tõmbama. Püüdes tähe mõjuväljast pääseda, satub Enterprise nagu lingust heidetuna avakosmosesse, teadmata oma täpset asukohta. Meeskond avastab ennast oma planeedi orbiidil, kuid mitte just õiges ajas.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2005 8:05 pm    Teema: Vasta viitega

Andsin 9 puntki, sest see oli esimene TOS'i osa mida ma vaatasin Razz
Tegelikult väga hea osa oli... vb on teisi paremaid, ex näis...
Kenasti koomiline oli see turva seal Very Happy
Mix pole 10 andnud? Ma hoian 10ne kõige parema TOS'i osa jaoks Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 10:04 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Minu eilne vaatamine kestis ainult mõned minutid..ja siis võtsid ahvid elektri ära. Oeh. Andsin 9 punkti, kuna kunagi 90ndate alguses kui ma TOS-i vaatasin siis sai ka see seeria vaadatud ja ma mäletasin, et see oli väga hea osa. Kahjuks rohkemat ma hetkel öelda ise ei suuda, jään hoopis ootama teiste analüüse antud seeria kohta.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 11:54 am    Teema: Vasta viitega

Nonii, ma, tööloom sain ka nüüd kommenteerima, vahepeal oli hullult palju tegemisi ja ei jõudnud kohe kuidagi.

Tsiteerin::
Minu eilne vaatamine kestis ainult mõned minutid..ja siis võtsid ahvid elektri ära.

Equ, sul tõepoolest ei vedanud, see võis kole elamus olla - üks minugi tumedamatest salahirmudest on, et mõni lollakas võib Star Treki ajal elektri ära võtta Twisted Evil

Tomorrow is Yesterday meeldis mulle nii hirmsasti, et annaks kohe tunduvalt enam kui 10 punkti. Ajarännu temaatika+vaimukad dialoogid+piisavalt actionit - kõik see, mis kuulub vana hea Star Treki juurde. 60-ndate kohtumine tulevikumaailmaga, lennuk vs Enterprise (eh mulle nii meeldivad need kaadrid sinitaevas lendava Enterprisega, kahju, et omal ajal ei saanud neid tehniliselt parema kvaliteediga filmida.

Tegelikult 60-ndad olid lahedad, kosmoseajastu algas, tulevikku vaadati väga suurte (l)ootustega (oot mida see kolonel Sean Jeffrey Christopher pidigi juhtima - Earth-Saturn probe, öelge üks ilus eestikeelne väljend). Tegelikkuses, nagu teame, olid sellised perspektiivid siiski natuke ennatlikud Smile

Ja siis need vaimukad dialoogid - need oleksid kohe eraldi lisapunkte väärt.

Eh, praegu ei oskagi midagi tarka öelda, eks vaatan, mida teised arvavad. Annan maksimumi - 10 punkti.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 2:46 pm    Teema: Vasta viitega

Shadow kirjutas:
oot mida see kolonel Sean Jeffrey Christopher pidigi juhtima - Earth-Saturn probe, öelge üks ilus eestikeelne väljend).


Kas see oli see lendur? Minu meelest pidi tema poeg seda juhtima (juhul kui Sean Jeffrey Christopher on ikka see lendur, mitte ta poeg Very Happy )
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 2:56 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kas see oli see lendur? Minu meelest pidi tema poeg seda juhtima (juhul kui Sean Jeffrey Christopher on ikka see lendur, mitte ta poeg )

See oligi selle lenduri poja nimi. Probe tähendas vist sondi, mõte ei liigu täna mingitpidi.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 3:10 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 9 punkti.

Minu arvates kindlasti üks TOS'i parematest osadest, aga mõningad loogikavead, näiteks see kell, mis tagurpidi käima hakkas, sundisid mind siis maksimumpunktid andmata jätma.
Suurepäraselt olid kombineeritud kõik elemendid, huumor ja samas tõsidus.
Njah, mis siin ikka pikalt rääkida...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Minu arvates kindlasti üks TOS'i parematest osadest, aga mõningad loogikavead, näiteks see kell, mis tagurpidi käima hakkas


Tegelikult ma ei saanud kogu sellele protsessile peaaegu üldse pihta.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ta oli jah suht segane, aga samas kasutati nn. "linguefekti" ka Star Trek IV's, kus see natuke selgemaks tehti, niiet...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

väljavõte käsikirjast (allikas: www.voyager.cz)
Tsiteerin::
Logically, as we move faster and faster toward the sun,
we'll begin to move backward in time.
We'll actually go back beyond yesterday,
beyond the point when we first appeared in the sky.
Then, breaking free will shoot us forward in time,
and we'll transport you back before any of this happened.
You won't remember anything,
because it never would have happened.


Ok, see väheke teeb asja selgemaks.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 6:53 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin 10 punkti! Cool

Pean seda kindlalt viie TOS'i parema episoodi hulkka kuuluvaks osaks.
Seal on Star Trek-ile omast ajarändamist, näiliselt ületamatuid probleeme ja pingelisi seiklusi.
See episood tõi ju ka välja väga huvitava idee. Seekord näidati inimestele, et UFO oli hoopis inimeste enda kosmoselaev tulevikust. Seega oli väga huvitav vaadata millise imestusega Jeffrey Christopher käitus, kui ta sai teada, et selle UFO meeskonnaks on hoopis inimesed. Alati peetakse ju UFO-sid tulnukate laevadeks. Wink
Koomilistest momentidest meeldisid mulle ehk kõige rohkem see kui Jeffrey ütles: "I never did beileve in green men" ja Spock seepeale "Neither do I" ning see kui Kirk ütles teda küsitlevale ohvitserile: "I'm a little green man from Alpha Centauri. Very Happy
Efektid olid samuti väga heal tasemel ning mainida tuleks ka külalisnäitlejate andekust. Eriti silmapaistev oli minu arust see korravalvur, kes Enterprise'i pardale sattus ja transporteri ruumis kangestunult seisis. Mr. Green


Ma ei oksagi praegu midagi rohkemat välja tuua, see episood lihtsalt töötas minu jaoks 100%. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2005 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Koomilistest momentidest meeldisid mulle ehk kõige rohkem see kui Jeffrey ütles: "I never did beileve in green men" ja Spock seepeale "Neither do I" ning see kui Kirk ütles teda küsitlevale ohvitserile: "I'm a little green man from Alpha Centauri.

Eh, kui nüüd jutt koomilistele momentidele läks, siis neid oli selles osas hulganisti. Smile Minu lemmikud:

Spock:"Don´t you find that painful, captain". (Spocki ilmselt irooniline kommentaar Kirki võitluses äralöödud käe kohta).

as the Colonel fiddles with Kirk's gear)
Kirk: Uh...Colonel, would you mind being careful with that?
Colonel: That worries you, huh? Is that a radio, transmitter of some kind?
Kirk: Of some kind.
Colonel: You can be more specific than that, Kirk. I don't like mysteries. (waves phaser around)
Kirk: If you don't stop being careless with that, you'll have one-- a big one.

Colonel: What is that? Is that a uniform of some kind?
Kirk: This little thing? Something I slipped on.

Kirk: But in our society, he'd be useless. Archaic.
McCoy: Maybe he could be retrained, re-educated.
Kirk: Now you're sounding like Spock.
McCoy: If you're going to get nasty, I'm going to leave.

McCoy to Spock: Shouldn't you be working on
your time warp calculations, Mr. Spock?
Spock: I am

Spock (uurides salvestust Enterprisest) Hmm. Bad photography.
Mc Coy (südametäiega): Blast your theories and observations, Mr. Spock.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2005 6:40 pm    Teema: Vasta viitega

Väga lahe osa oli, tõenäoliselt üks parimaid, mida siiamaani näidatud, aga kümmet punkti siiski ei pannud. Kui rääkida kõige koomilisematest hektedest selles osas, siis minu meelest oli see Kirki halenaljakas käts nende kolme turvamehega pika puuga esimene. Üldsegi on just need nn võitlusstseenid (Kapten Kirk VS kes iganes) Star Trekis kuidagi väga ebareaalsed, võltsid ja mis seal salata - tihti väga naljakad... eriti see, kuidas Kirki vastased alati nagu puuhobused paigal seisavad, kui see neist üle hüppab, alt läbi roomab või kolmele inimesele otsa viskub, nii et need tükk aega pikali maas vedelevad.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 18, 2005 8:38 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Tõesti..ilmselt sellel ajal oli veel maailmal probleem selles suhtes, et nad polnud Bruce Lee-ga kohtunud ( suuremalt jaolt) ja ei osanud arvatagi, et ka efektselt saab vastasele kerepeale anda Very Happy Aga jah..need kaklusstseenid meenutavad väga vanu vesterneid..vaadake ja ma arvan, et te näete kõvasti ühiseid jooni. Ilmselt oli see lihtsalt sellele ajastule omane. Kui ka tänapäevastes actionites sellist kaklust harrastada siis ma arvan, et näitlejad tõmbaks ennast ise oska Razz

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Jan 24, 2007 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea episood. Ajarändamise teema oli suhteliselt hästi teostatud sellise vanusega seriaali kohta, kuid oleks oodanud midagi paremat. Efektid hiilgasid tõesti selles osas, kasvõi sinitaevas lendav Enterprise. Osale annab ka palju plussi juurde väga väga muhedad dialoogid, nagu Shadow ennem postitas. Kaklus oli jah halenaljakas, nii muhe oli vaadata seda kepslemist. Kui selline turva oleks 60ndate ülisalajases baasis, siis ma ei imestaks, kui sinna mingi taskuvaras sisse saaks. Tore oli vaadata üsnagi naiivset tulevikuvaadet inimeste poolt 60ndatel. Küll väike offtopic, kuid minu arvates oli tollene aeg puhas kuld science-fictioni koomiksites. Pealkirjades oli alati "..... from Outer Space, Them!" ne.

Igastahes see osa saab minult 8,5, täisarvu skaalal 9.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group