Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 1x19-1x20-2x01 "The Siege"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
80%
 80%  [ 4 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
20%
 20%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 5

Autor Teade
Boss
Kadett


Liitunud: 7 Märts 2005
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2005 8:07 pm    Teema: SGA - 1x19-1x20-2x01 "The Siege" Vasta viitega

kus ma näen või saan stargate atlantise kõige viimase osa Rolling Eyes


Et see teema on muidu üsna mõttetu ja tühi, siis otsustasin sellest teha Stargate Atlantise 1. hooaja viimase episoodi "The Siege" arutelu. Palun siia kirjutada oma arvamused ja kommentaarid. Enterprise.

FLT: tegin teema üldiseks "The Siege" teemaks, sest nüüd ka 3's osa olnud!
Lisasin hääletuse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2005 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

@Boss: Olenevalt oma elukohast ja sulle kättesaadavatest telekanalitest jälgi saatekavu. Smile
Kui sa just muud võimalust ei leia...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2005 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

Niisiis minu arvamus episoodi "The Siege" kohta:

Mõlemad jaod olid minu arvates põnevad ja hästi üles ehitatud, samas piisavalt erinevad. 1. jagu oli pigem oma olemuselt selline rahulik ja seda vaadates tekkis tõepoolest selline hüvastijätutunne. Eriti hea oli muusikaline pool, mis mõjus väga emotsionaalselt. Näitlejatest kedagi esile tõsta ei oska, kõik käitusid Atlantisele omaselt tavapäraselt professionaalselt. Ka eriefektid olid üsnagi head, kuigi põhimõtteliselt oleks neid, arvestades, et tegu oli hooaja viimase osaga, rohkem olla. Btw, wraithide laevade hüperruumi siirdumine ja sealt väljumine meenutab mulle kangesti ENT'i warpi mineku efekti. Razz Kopeerimine? Kokkuvõttes oli episood piisavalt dramaatiline, kuid ei mõjunud õnneks ülepingutatuna.

Teine jagu oli...teistsugune, aga samamoodi hea. Oli oluliselt rohkem actionit ja efekte. Kolonel Everett oli veidi vastiku käitumisega, aga sarja seisukohalt minu arvates positiivne tegelane, kuigi on raske uskuda, et O'Neill tõesti kellegi sellise sinna oleks saatnud...njaa. Lõpuks oli olukord päris lootusetu, eks näis, mis 2. hooaja 1. osas saab.

Lisaks veel seda, et mul tekkis neid osi vaadates assotsiatsioon SG-1'e esimese hooaja viimase osaga, ei saa öelda, et "The Siege" oleks kopeeritud, aga nad mõjuvad kuidagi ühesuguselt. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2005 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis Everetti tegelaskuju, ta rääkis päris naljakalt, eriti meeldis see koht, kus ta ütles: "...Your are relieved" vms.
Eriefektid olid ka väga head, eriti meeldis see koht kui linn pimedaks tehti ja siis raketid taevasse saadeti ning tulistamine hakkas. Häiris kohutavalt see koht, kus 2 sõdurit Wier'i ja Everetti taga niisama seisid, endal raketiheitjad ülal. Samas, võibolla nende ülesanne oli kaitsta koloneili ja doktorit...

Kokkuvõttes: Ma lootsin midagi vähemat sellest, aga see mida nägin oli väga hea. Ootan väga teist hooaega ja Daedalust Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 19, 2005 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Selge oli see, et nendes episoodides oli põhiline rõhk pandud pinge üles kruvimisele ning kõikvõimalikud muud liinid olid kõrvale jäetud, kuid ka minu arust olid need osad väga põnevalt üles ehitatud.
Silmapaistvad olid minu meelest eriefektid, mis tekitasid väga ehtsa tunde ja minu arust oli neid täpselt nii palju kui vaja, sest muidu oleks episoodid liigseks tõmblemiseks muutunud.

Everetti tegelaskuju on tõesti väga raske hinnata, alguses tekitas ta vastikust, kuid lõpu poole tundus, et ta oli lihtsalt umbusaldav Atlantise endiste asukate suhtes ning hakkas muutuma, kui oli nende võimed üle hinnanud. Siiski tundus, et mingi Wraith tappis ta osa lõpu poole ära. Razz

Ma ei kujuta ainult ette, milline Atlantise teine hooaeg välja hakkab nägema, sest nagu mina aru sain, hävineb enamus Atlantisest, palju hooaja jooksul tuttavaks saanud tegelasi saab surma ning ma ei näe isegi seda, kuidas Atlantises saab üldse enam peale sellist hävigut midagi edasi toimuda, aga eks siis näis, mis ime nad jälle välja mõtlevad. Very Happy
Nii kui nii tuleb mingi Super Happy Ending sellele. Wink

Üldiselt olid need episoodid väga tugevad ning sobisid kindlasti hooaega lõpetama. Minu arvamus ühtib selles mõttes FLT'ga, et ka mina ei lootnud sellelt lõpult nii kõrget taset. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Nelj Juul 14, 2005 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mina jäin selle osaga väga rahule. Tõsi küll, ka mina ei oodanud nii kõrget taset. Osaga võis igatepidi rahule jääda. Nõustun FLT'ga, et see öine lahing oli põhimõtteliselt ülikõva Very Happy Laughing

Iga tegelane käitus nagu võis arvata. Peale selle Sheppardi hullumeelse lennu lõpus. Ma teadsin küll et ta julge jne, aga et kohe nii julge Rolling Eyes Confused
Loomulikult oli muusikaline pool üle kõige. Mind ikka ja jälle imestab kust nad sellised õiged lood saavad igale olukorrale.

Lootedavasti selgub 2 hooajas kust Wraith'id pärit siiki on, sest esimeses on see äga udune teema.

@ Enterprise
See hüpper ruumis osa on ikkagi suht erinev võrreldes ST ja SG'd. ST's minnakse lihtsalt kiirendusele ja siis on kaugel näha valget sähvatust ning samal ajal on laev juba normaal ruumis. SG puhul on nii, et avatakse teise dimensiooni (Hyper Room) aken ja mindakse sinna sisse. See aken ning tava või hüper roomis olek ongi see erinevus Smile
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Juul 15, 2005 11:44 am    Teema: Vasta viitega

@Hunky: Jah, ma tean, et valgusest kiiremini reisimine käib Stargate'i ja Star Treki universumis erinevalt, oma kommentaaris pidasin silmas ainult CGI efekti ennast, mis oli väga sarnane seekord. Valge sähvatus oli ka puudu, aga mitte alati. Näiteks ühes SG-1'e episoodis, mille nime ma ei mäleta, läheb Goa'uldi emalaev hüperruumi täpselt nagu Star Treki laevad warpi. Käis täpselt samasugune valgussähvatus. Seda katkendit kasutati ka 6. hooaja algusvideos.

OK, aga see kõik ei oma episoodi seisukohalt tegelikult mingit tähtsust Laughing, niiet samahästi võiks arutada teemal, mis on major Sheppardi lemmikküpsised.

Mis veel wraithidesse puutub, siis ausalt öeldes olen ma neis pahalastena mõneti pettunud. See elujõu välja imemine on küll vinge värk ja puha, aga nende ümbert on puudu see aura, mis goa'uldid nii ähvardavaks tegi. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Reede Juul 15, 2005 12:38 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 15, 2005 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Mis veel wraithidesse puutub, siis ausalt öeldes olen ma neis pahalastena mõneti pettunud. See elujõu välja imemine on küll vinge värk ja puha, aga nende ümbert on puudu see aura, mis goa'uldid nii ähvardavaks tegi. Razz


Jah, nad näevad välja rohkem sellised "nunnud" loomad kui kurjamid Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 16, 2005 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

The Siege Part 3 ka olnud. Ei hakka spoilima, vaadake ise ära Very Happy
Effektid olid head nagu alati, lõppes täiesti nii, nagu ma poleks lootnud Very Happy. Arvasin, et lõpeb nii, et wraithid saavad pähe ja rahu majas, nagu tavaliselt ameerika sarjades/filmides ikka, aga vaadake ise Smile

10/10 Smile
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 17, 2005 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Pean tõdema, et triloogia lõpp oli tõesti üllatavalt hea ning mina pean seda kindlasti üheks parimaks Stargate'i episoodiks üldse.
Selge on see, et põhirõhk oli pandud ilusatele efektidele ning osa oli kohati nii tempokas, et andis seda möllu tähelepanelikult jälgida, kuid samas oli see kõik äärmiselt sujuv. Cool
Kõige paremaks efektiks pean ma seda, kui Wraith'ide Atlantise kilbi pommitamist linna poolt näidati, enam ehtsamaks ei saa minna.

Episoodi täheks tuleb muidugi pidada Daedalust, sest see on esimene kord, kui me seda laeva nägime ning minu arust oli ka selle disain väga ilus ja reaalne. Cool
Daedaluse tulek päästis siis Atlantise esimese rünnaku eest ja andis võimaluse Wraith'e teisel korral petta. Nagu juba FLT mainis, meeldis ka mulle see, et vaenlasi ei võidetud mitte jõuga, mis oleks olnud ehk veidi liialdatud, vaid hoopis puhta kavalusega. Wink

Kui Daedalus esimest korda ilmus ja kolonel ütles: "fire and launch fighters", siis tekkis mul tunne, et tegu on hoopis BSG'ga, kuidagi nii sarnane tundus see sellele sarjale, aga eks ta olegi, et ulmesarju on väga raske täiesti erinevateks teha. Selline huvitav tähelepanek siis lihtsalt, ma ei tea kas keegi teine ka seda märkas. Razz

Seega osa oli põnevalt üles ehitatud, näitlejad olid tasemel, efektid olid super ja dialoogid olid väärt kuulamist.
Ainuke asi, mis mind natuke häiris, oli leitnant Fordi hulluks minek, see ei olnud kuidagi loogiline, aga loodame siis, et see asi hooaja jooksul mõistlikult lahendatakse.

Annan muidugi 10/10, sest see on parim, mida SG saavutada suudab. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

hea osa oli, kuigi alguses oli natukene jura see värk..
aga lõpus läks põnevamaks ja ikka põnevamaks
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Kõige paremaks efektiks pean ma seda, kui Wraith'ide Atlantise kilbi pommitamist linna poolt näidati, enam ehtsamaks ei saa minna.


See oli tõesti väga reaalne hea effekt, mitte nagu see, kus Ford merre kukkus... Kukkumise algus oli hea, aga "päris" kukkumine ja siis arvutiga tehtud vette kukkumiseffekti kokkupanek ei tulnud reaalne välja... Kuidagi kahtlaselt mööda kukkus vist vms... Ei tea, aga reaalsest oli asi kaugel.

TrekRanger kirjutas:
Kui Daedalus esimest korda ilmus ja kolonel ütles: "fire and launch fighters"


Kas viga oli minus, või pole sealt hävitajaid olnudki? Kui Daedalus tuli, siis kapten tõepoolest ütles seda, aga ma ei ole mitte ühte hävitajat näinud... Vb algses versioonis olid, sealt ka see ütlus, aga pärast kaotati, sest miski pidi Rodney't ju tagant sundima kiirelt tegutsema (Wraithi hävitajad linna suunas) ja inimeste hävitajad oleks vist suutnud Wraithide omad kiirelt purustada...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Ise nägin osa ära laupäeva hommikul ja meeldis kyll väga. Võimsad efektid ja piisavalt koomikat. Kui Rodneyl püstolist pide välja kukkus naersin meeletult. Kõigil tegelastel oli midagi teha ja kõik olid omamoodi kasulikud. Lahingud "Hive shippide" ja "Daedaluse vahel olid lahedad. Lõpp lahendati kavalalt. Kahju ainult, et Fordiga sitasti läks. Ta oli ikka nagu mega narkomaan. Ma ei saand aru ainult sellest, et mis ta silmaga juhtus. Selline must ja imelik oli.

P.S. hea et meeskonda oli ka Asgard võetud.

Hindeks annaksin 10/10


Viimati muutis seda SinkaVonka (Teis Aug 30, 2005 6:19 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 10:26 am    Teema: Vasta viitega

10/10! Cool

Üllatavalt hea osa oli, poleks oodanudki.
Kahjuks on teised juba kõik enam-vähem ära öelnud, nii et midagi tarka lisada pole, panen siis tavapärase mula ilusate eriefektide kohta.
Battlestar Galacticaga seostest veel niipalju, et Daedalus meenutas mulle disainilt üsna tugevalt just battlestari.
Kohati tundus episood nagu veniv, millegipärast jäi tunne, et osa oli palju pikem kui see 42 minutit... mitte et see nüüd miinus oleks.
Everettist on kahju, järele mõeldes oleks ma tahtnud teda ka edaspidi näha. Ja Fordiga läks ka kehvasti, ma loodan, et ta nüüd wraithidega ei liitu. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 10:36 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
10/10! Cool
Battlestar Galacticaga seostest veel niipalju, et Daedalus meenutas mulle disainilt üsna tugevalt just battlestari.


Jah, Daedalus meenutab Battlestari ja hangaarid (hävitajatele) on seest väga Victory klassi laeva moodi ("Crusade"). Daedalus on üldse kenasti välja tulnud "laevake" Razz.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2005 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas: P.S. Hea et meeskonda oli ka Asgard võetud.

See oli jah hea lüke.Eriti see koht. kus ta omaette seal vihaselt inimesi sõimas... Very Happy Ainult ma ei saa aru miks ei kaasata Atlantise uurimisele Asgarde?Nad jagaksid ju iidsete tehnikat rohkem ja saaksid ka ise targemaks, eriti nüüd,kui need orikad nende galaktikat ähvardavad... Rolling Eyes
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2005 6:20 pm    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
SinkaVonka kirjutas: P.S. Hea et meeskonda oli ka Asgard võetud.

See oli jah hea lüke.Eriti see koht. kus ta omaette seal vihaselt inimesi sõimas... Very Happy Ainult ma ei saa aru miks ei kaasata Atlantise uurimisele Asgarde?Nad jagaksid ju iidsete tehnikat rohkem ja saaksid ka ise targemaks, eriti nüüd,kui need orikad nende galaktikat ähvardavad... Rolling Eyes


Orikad ähvardavad Linnuteed, mitte Asgardite galaktikat Smile

Asgardid võiksid tõepoolest tulla Atlantisele, vist on isegi selline ettepanek tehtud Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group