Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x20 "Court Martial"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
14%
 14%  [ 1 ]
9
28%
 28%  [ 2 ]
8
28%
 28%  [ 2 ]
7
14%
 14%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
14%
 14%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2005 11:13 pm    Teema: TOS - 1x20 "Court Martial" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 14. märtsil 2005 kell 23:25 ETV's

"Tribunal"
Tähelaev Enterprise saab ioonitormis kannatada ning on sunnitud baasis maanduma. Baasi komandör Stone avastab, et mõõtmisega tegelenud ohvitser Ben Finney on laeva julgeoleku huvides katapulteeritud. Uurimine näitab, et seda on tehtud enne, kui välja kuulutati punane häire. Selguvad Finney ja kapten Kirki varasemad vastuolud ning välistatakse ka arvutiviga. Uurimine näib kindlalt viitavat, et tegemist on vanade arvete klaarimisega ja kapten Kirk läheb sõjakohtu alla.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 6:25 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2005 9:13 am    Teema: Vasta viitega

Tegu oli minu arust sellise keskmise tasemega osaga.
Osa oli päris pingeline, kuna kapten Kirk oli esimest korda olukorras, kus ta võis kaotada oma ametikoha ja kus peaaegu keegi tema poolt enam ei tahtnud olla.
Teine pluss selle episoodi juures oli ootamatus, kuna keegi ei osanud tõesti ette kujutada, et hoopis Finney-l on mingi kättemaksuplaan ja et ta ei saanudki surma.
Lisaks meeldis mulle Kirki advokaat, kes arvutit ei tahtnud kasutada, kuidagi lahe vend oli. Very Happy

Ei oskagi nagu midagi rohkemat öelda, panin siiski kõrged 8 punkti, sest tegu oli väga erilise episoodiga, kus ei võideldud jälle mingite kurjade tulnukatega, vaid uuriti lähemalt Kirki ajalugu. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2005 10:05 am    Teema: Vasta viitega

Mul täna norimistuju.

Nii palju kummalist jäi õhku rippuma. Misasja see Finney ometi taotles? Kas ta oli lihtsalt skiso või tõepoolest mõtles, et suudab ennast eluaeg Enterprisel varjata, nii et keegi teda ei avasta? Imelik, et kosmosepsühholoog Mc Coy ei suuda meeskonnaliikmete algavaid psüühikahäireid enne avastada, kui sõgedikud hakkavad juba laeva põhja laskma.

Kui Finney teatas, mida ta laevaga teinud oli, siis kogu rahvas k.a. Spock seisis lihtsalt paigal, selle asemel, et Kirkile appi tormata ja kiiresti parandustöid tegema hakata.

Siis kogu see nali nende südamelöökidega - mu meelest peaks tuleviku superlaev olema varustatud piisavalt tundlike anduritega, mis peaks tuvastama igasuguse elusolendi laeva mistahes punktis, ilma et oleks vaja mingeid südamelööke jälitada. Eh, nad oleksid võinud selle mikrofoniga Mc Coy käes vähemalt natukenegi midagi ette võtta, et see nii väga silmatorkavalt mikrofoni moodi välja ei näeks, nii piinlik oli seda vaadata.
NB: minu teada asub vulcanitel süda paremal, mitte vasakul pool.

Finney tütar Jame oli ka üsna naljakas tegelane - et noort tüdrukut oli valitud mängima mu meelest täiesti sobimatu ja veidike liiga vana näitleja (ei leidnud kahjuks netist Alice Rawlingsi sünniaastat, huvi pärast otsisin) see oli üks asi, teiseks, alguses oli Jame täies hüsteerias ja kees vihkamisest Kirki vastu ja siis äkki oli ta täiesti vagane ja Kirki peale üldse mitte pahane, millest see muutus tuli, ma ei märganud.

Ma ei tea, kui palju ma punkte annan, mõtlen veel. Iseenesest oli huvitav ja idee oli hea ainult need mõningad asjad, mis mind häirisid ...
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2005 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Jällegi möödus üks esmaspäev ja ST osa. Mis värk siis on? Andsin 7 punkti. Esimesena hakkas silma asi, et auaste Commodore tõlgiti kui komandör, mis seda minuarust ei ole? Parandage kui eksin. Häiris see, et kuskil päraperse baasis numbriga 11 on kogu Kirki kursakaaslased järsku baaris koos ja muidugi kõik mõistavad ta hukka..analüüsimata olukorda ja seda enam, et keegi pole süüdimõistetud ennem kui süü on tõestatud. Järgmine oli huvitav seik advokaadi ja raamatutega..ma juba mõtlesin, et tohoh..aga näe see seletati ää..advokaadile lihtsalt meeldisid raamatud rohkem kui arvutid Very Happy
Advokaat oli vanamoeline..lahe ja selle eest plusspunktid Razz. Huvitav oli see, et näidati siis 22.sajandi kohtuprotsessi..kuid tundub, et võrreldes meie ajastuga pole midagi suurt muutunud. Aga ega vist ei peakski?! Lahe oli see, et tutvustati nii Spocki, McCoy kui ka Kirki tausta rohkem - autasud, teenistuskäik..lahe. Natuke hämmastas mind see, et arhivaar oli Lt.Cmd auastmes..aga krt teab võibolla ongi. Kuigi ka Spock on Lt.Cmd-i auastmes.
Seik kus sillal otsiti inimest südamelöökide järgi..oli kergelt öelda koomiline..selle ajastu tehnikaga oleks see inimene kerge vaevaga kohe arvuti poolt lokaliseeritud.Seda hämmastavam ongi see, et pärast ju kohe antigi arvutile käsk seda teha..mille krdi pärast mingi mikrofoni (ehk nagu Hunt Kriimsilmas öeldi..kartulit) nina ette topiti aru ma ei taipa. Aga kild oli ka see kui arhivaar läks Kirkile kallale ja muidugi juhtus kätte võti- tellitav mutrivõti..ma ei tea aga minus äratab see küll tõsist kahtlust, kas sellise asjaga nagu mutrivõti ka midagi laeva engineering room-is midagi teha on.. Nuvot..ja siis nagu saigi sekordne osa läbi. Üldiselt annan rahuldava hinnangu.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2005 7:10 am    Teema: Vasta viitega

tjah...mäletan, et vanasti mõjus see episood kuidagi tugevamalt, seekord jättis ta veniva mulje (aga võib-olla oli asi hilises eetriajas Wink Very Happy )

Nõustun eelnevate kommentaatorite kriitikaga, kõige ebaloogilisemana mõjus Finney käitumine. Inimene ju ometi tõsiselt ei arvanud, et teda ei tabata? Või lootis ta, et Kirkile määratakse surmanuhtlus? Sel juhul oleks tema käitumine kuidagi arusaadav.

Plusspunktidest kohtuprotsess ise. Valedetektor meeldis mulle väga (ma eeldan, et see valge lambi moodi asi oli valedetektor), ma arvan, et ka reaalsuses pole sellise seadme kasutamine võimatu. Advokaat oli ka lahe tegelane, kuigi neid raamatuid oli natuke liiga palju, väheusutav, et ta neist paljusid üldse kasutas või kuidas ta neid kaasas kandis? Anyway... andsin hullumeelsusehoos 9 punkti, tahaks seda praegu vähendada 8 või 7,5'le. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

Hea episood. Sündmustik oli põnev, näitlemine hea ning teostus oli ka hästi tehtud. Sellised kohtuepisoodid on alati huvitavad olnud, niikaua kuni hästi teostatud ja põnev sisu on. Ja TOS ei vedanud alt, seda ta ka pakkus. Episoodis oli nii mitmeidki twiste, kuigi ma ise hakkasin juba vaikselt aimama, mis toimub. Muide, miks peab kaklus lõppema alati Kirki palja õlaga? Ja nõustun ka eelkõnelejatega, et episoodis on päris mitu ebaloogilist seika.

Ei oskagi pikalt kommenteerida, aga hindeks annan 8.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group