Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x21 "The Return of the Archons"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
28%
 28%  [ 2 ]
8
57%
 57%  [ 4 ]
7
14%
 14%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 19, 2005 10:13 pm    Teema: TOS - 1x21 "The Return of the Archons" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 21. märtsil 2005 kell 23:20 ETV's

Salapärastel asjaoludel on ühendus tähelaevaga "Archon" katkenud ja laev kadunud. Seda otsima suundudes avastab Enterprise'i meeskond zombide kultuuri, mida juhib arvuti Landru. Arvuti reguleerib elu planeedil viha ja vägivallapuhangutega, mida tuntakse "festivalidena". Püüdes saavutada kontrolli Enterprise'i meeskonna üle, õnnestub Landrul vallutada Sulu teadvus. Kapten Kirk meenutab arvutile, et ta on rikkunud oma programmi ja lasknud inimkonnal stagneeruda.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2005 9:30 am    Teema: Re: 1x21 "The Return of the Archons" Vasta viitega

Tre,

Nonii..jällegi uus nädal alanud. Kevad...kes veel ei tea. Päevad on valgemaks ja pikemaks läinud, esimesed soojakraadid sulatavad maa pealt lund. Esimesed kevadekuulutajad sädistavad okstel. Ahjaa..Star Trek. Tõesti seekordne osa oli midagi omapärast jällegi. Ses suhtes oli esimese seriaali tegijatel hea avar maa - katseta mida tahad. Arvuti, kes kontrollib ja mängib ema tervele inimkonnale - miks mitte. Muu teostus aga oli siiski nõrk. Andsin 8 punkti siiski. Idee mulle meeldis. Aga kõik see "muu" mis sinna juurde kuulus oli kergelt öelda kentsakalt välja kukkunud.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2005 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis. Idee oli hea, algus oli ka normaalne, kuidagi müstiline ja põnev tundus kogu see planeedil toimuv (oma osa ilmselt mängis ka see, et nägin seda episoodi esimest korda). 9 punkti.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2005 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Tegelt ma ei saa aru..see ei ole esimene korda kus Enterprise-i meeskond satub planeedile kus just miskipärast on areng aastasse 1900 jõudnud ja loomulikult kõik käivad just miskipärast Maa 1900 a. stiilis ringi, ehitused on sellest ajastust. See on asi mis mulle tegelt ei meeldigi selle juures. Kuskil oli veel osa kus lausa Kirk indiaanlaste (tulnukate) juures veetis. Jabur. Ok, kui ma veel suudan nõustuda sellega, et leidub tulnukaid kes sarnanevad (ja ei ole identsed) füsioloogiliselt inimesele aga siis see, et seal on täpselt kõik meie ajastu stiilis, on kergelt öeldes mulle vastuvõetamatu.
Paluks vastuväiteid kui juhtub olema kellegil!

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2005 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Tegelt ma ei saa aru..see ei ole esimene korda kus Enterprise-i meeskond satub planeedile kus just miskipärast on areng aastasse 1900 jõudnud ja loomulikult kõik käivad just miskipärast Maa 1900 a. stiilis ringi, ehitused on sellest ajastust. See on asi mis mulle tegelt ei meeldigi selle juures. Kuskil oli veel osa kus lausa Kirk indiaanlaste (tulnukate) juures veetis. Jabur. Ok, kui ma veel suudan nõustuda sellega, et leidub tulnukaid kes sarnanevad (ja ei ole identsed) füsioloogiliselt inimesele aga siis see, et seal on täpselt kõik meie ajastu stiilis, on kergelt öeldes mulle vastuvõetamatu.

Mul ei ole küll vastuväiteid aga olen ise ka selle asja üle pead murdnud - suur osa võõraid tsivilisatsioone elavad kuskil Maa minevikus, kuidagi ebaloomulikuna mõjub, eriti kui tehnoloogia jm on kõrgelt arenenud ja siis samas käiakse 19. sajandi riietes ringi Mr. Green Ma ise mõtlen, et vahest ehk oli stuudiol kõikvõimalikku olemasolevat butafooriat parasjagu ripakil, millele siis sel viisil kasutust leiti - ju oli kasulikum ja odavam kui kõike otsast peale meisterdama hakata ... selline uitmõte. Või siis lihtsalt tolle aja sarjade stiil?
Vähemasti sel korral taipas lp. landing party (eh ei mäleta kuidas see eestikeelne sõna oli) ennast vastavalt olustikule riietada ja isegi Spocki kõrvad olid kenasti ära peidetud. Tark tegu.
Muidu selle osa idee oli huvitav ja kõik oli ilus ja tore aga põhjus, miks ma ei saa sellele anda rohkem kui 7 punkti, on see, et Spock ja McCoy olid seekord küll niisama dekoratiivses rollis - nad ei rääkinud ju peaaegu midagi, ainult seisid ja vahtisid niisama enamuse ajast. Ja mind pani imestama Spocki äkki nii passiivne käitumine antud olukorras - minu meelest tema poolest oleks kogu kamp võidud ära absorbeerida või neutraliseerida, mida iganes. Ootasin kogu aeg, et ta ütleks midagi tarka või pakuks konstruktiivseid lahendusi nagu alati - aga mida polnud, seda polnud.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2005 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin osale 8 punkti. Cool

Kõige rohkem meeldis mulle selle osa juures see, et oli välja toodud ka mingi sügav mõte ning tegijad tahtsid meile midagi öelda.
Episood pani mind mõtlema selle üle kas inimesed olekski väga palju paremas seisus, kui ei oleks kuritegusid ja vägivalda, aga samas puuduksid ka positiivsed emotsioonid ning elu käiks ilma igasuguse arenguta. Tihti mõtlevad inimesed, et maailm on liiga julm ja tormakas, kuid samas on see elutempo või isegi see julmus meid ajastust ajastusse viinud ning olnud inimkonna suurim arengumootor.
Mulle meeldivad sügavamõttelised episoodid ning seega idee eest võiks lausa 10 punkti anda, kuid teostus jätab mõneti soovida.

Selles üldises õhkkonnas oli midagi häirivat, ei oskagi öelda kas see oli nõrk näitlejatöö või need Maa 20. sajandi alguse moodi majad ja riietus.
Kindlasti oli see osa suur nõrkus, et kogu linn oli täpselt nagu Maa ajaloost ja inimesed käisid täpselt samamoodi riides, sest see tõenäosus on lihtsalt nii väike. Razz
Seda viga on tehtud ka teistes Star Treki episoodides, kuid enamjaolt on see siiski mingisuguse seletuse leidnud.
Seega olen selles osas nõus Shadow ja Equ kommentaaridega.
Vastuseks Shadow arvamusele: Ka minul on mitu korda see mõte peast läbi käinud, et ehk kasutasid ST tegijad mingite teiste filmide üles pandud butafooriat, et sarja odavam teha oleks, sest neil olid ju pidevad rahahädad ja kindlasti ei saanud nad kõike teha nii, nagu nad alguses plaaninud olid. Razz

Siiski suudeti üleval hoida hea tase ning see osa oli minuarvates heaks soojenduseks Star Treki ajaloo ühe kuulsaima episoodi "Space Seed" vaatamiseks. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2005 6:12 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin ka 8 punkti. Üks väheseid osasid, mida ma üldse näinud olen (kahetsen jah, kuid millegi pärast magan alati maha). Meeldis üldse kogu see idee ja loo moraal.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 1:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen nüüd küll kommenteerimisega vist hiljaks jäänud, aga parem hilja, kui mitte kunagi.

Minugi poolt 8 punkti.
Tjah, oli suhteliselt palju häirivaid kli¹eesid, mida teised juba maininud on, aga üldiselt mulle see osa väga meeldis.
Loo sõnum oli seekord mitmekülgne - arvutitel ei tohi lasta elu kontrollida; ja teiseks - karjana käitumine on võlts ja vale, küllap see käis Nõukogude Liidu pihta; olid ju mõlemad kuuekümnendatel suhteliselt kardetud asjad.
Vanaaegsed ülikonnad olid tegelikult väga lahedad, meeskonnaliikmed nägid neis suurepärased välja... kuigi jah, kui nüüd real-world põhjused välja jätta, siis on väga raskesti arusaadav, miks nende riietus ja hooned nii väga 19. sajandi Maa omi meenutasid.
Ainult ühest asjast ma ei saanud eriti aru: mis rolli kogu loos need kosmoselaeva Archon meeskonnaliikmed mängisid? Alguses jäi mulje, et nad on loo keskmeks ja nende saatusest tulebki juttu, aga hiljem jäid nad kuidagi kõrvale... Võib-olla ma lihtsalt ei pannud hästi tähele, aga keegi võiks seda natuke selgitada.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 8:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Loo sõnum oli seekord mitmekülgne - arvutitel ei tohi lasta elu kontrollida; ja teiseks - karjana käitumine on võlts ja vale, küllap see käis Nõukogude Liidu pihta; olid ju mõlemad kuuekümnendatel suhteliselt kardetud asjad.


Lisaks - et ükski arvuti ei suuda inimloomust alistada. Antud juhul tehti inimestest mingid masinad, kellel ainult jaopärast lubati "auru välja lasta" ja lõpuks see mudel ikkagi ei töötanud.

Massipsühhoos on ohtlik asi. Ühel hetkel võid avastada, et oled kogu aeg kummardanud midagi täiesti mõttetut - kellegi ebaõnnestunud leiutist, mingit veidrat atribuuti.
Ma enne natuke norisin aga tegelikult oli "Return of The Archons" igati asine osa.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 5:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tea, ei oska pikalt kommenteeridagi. Kuid selline üle keskmise, midagi erilist ei olnud ja päris halb ka mitte. 7,5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group