Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Surm!
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2005 8:01 pm    Teema: Surm! Vasta viitega

Mis juhtub teie arvates peale surma? Surete ära ja kõik? Lähete taevasse? Sünnite uuesti? Smile
Lihtsalt selline mõte tuli pähe. Ootan huviga! Wink
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2005 8:25 pm    Teema: Vasta viitega

Hea küsimus. Ma olen selle koha pealt päris suur optimism. Minu arvamus on nii, et kes mõrvab või vägistab läheb põrgu, kus saavad terve igaviku suurtes piinades oldud, ja teised taevasse. Taevast kujutan ette kui kohta kus poleks mingeid probleeme (tülisid jne) ja sa saad vabalt seda teha mis sinu hinge tuleb Wink On ka võimalus vaadata ülalt Maa peal elavadid inimesi Very Happy et näha mis toimub jne. Ma ei suuda lihtsalt ette kujutada, et pärast surma mitte midagi pole. Kindlasti olete kuulnud "Aine jäävuse seadusest". Mina tuginen sellele seadusele ka hinge/vaimu maailmas.

Kuid Wendelh, sina kui teema algataja, millisena Sina seda olemist pärast surma näed?
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2005 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et põrgus neid nn ihulikke piinu pole (näiteks keegi murrab luud ära või pussitab jne) vaid on vaimne piinamine (sunnitakse vaatama mingit eriti valusat filmi vms).

Muidu ma arvan, et hing rändab, kui inimene sureb siis tema hing läheb teise kehasse... Ma usun seda, sest mul teatavaid kogemusi sellel alal:P Kui oma psüholoogia õpsiga rääkisin siis ta ütles, et tal on samad kogemused olemas.. Niiet mine sa tea:P
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Soobel
Nooremleitnant


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2005 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Hindud või budistid pajatavad, et surmaga kukuvad ära füüsiline ja eeterkeha, astraalkeha ja ja mina jäävad alles.
Minul tekkis seos, et siis teadvus jääb alles, aga side füüsilise maailmaga kaob. Ehk sa jääd igaveseks iseeenda mõtetesse hõljuma. Ja elu ülesanne on siis endale korralik mõttemaailm treida ehk olemise olemus enesele selgeks teha. Jumal on muideks hea abimees selle ülesande täitmisel, avaldagu ta ennast Kristuse, Shiva või hiiepuu kaudu.

Põrgu olemus olekski siis lihalike asjade vedamine sellesse maailma. Kujutage ette, et ühel momendil on selge, et te hakkategi igavesti panema viina, naisi, kihutama bemmidega... ka kõige paadunumal rullnokal saaks sellest mõne aastakümnega siiber, aga terve igavik oleks oleks veel ees, ikka naisi, viina ja bemme. Selline tüütus oleks vist hea põrgupiin küll.

Ehk siis mõistus on meile antud vaimse rahuloleku saavutamiseks, mitte lihalike himude tarvis. Vaimse rahuloluga on turvaline ilmapiiri taha rännata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Märts 25, 2005 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Jah, minagi pooldan ees mainitud teooriat. Energia (so hing?) ju ei sure - see eksisteerib ikka edasi. Ainult kahtlaseks jääb muidugi, mis hingega juhtub... Ehk sünnivad paljud hinged uuesti, mõned jäävad aga nö hallile alale lõksu?

Täitsa huvitav: http://www.ebaumsworld.com/ghosts.html
(Mingil määral seostub teemaga.)

Lisa (offtopic): Siin on teised sellised filmid.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.


Viimati muutis seda Wendelh (Laup Dets 09, 2006 9:36 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 03, 2005 12:13 am    Teema: Vasta viitega

Inimene sünnib peale surma kunagi taas kui ta pole oma eesmärki täitnud. Taassünni ja surma vaheline aeg võib olla olematu, st kui me ära sureme, me eirame aega, viibime kuskil mujal. Taassünni võimalus on inimesel 5 korda, peale seda läheb ta põrgu, ehk siis oma mõtete vangi, igaveseks. Sa oled koondunud mõtteks, umbes: "Miks ma seda teistmoodi ei teinud..." vms, kahetsus. Iga taassünniga, on su elu eelmiste elude läbikukkumiste võrra raskem. Kui sa oled oma elu hästi elanud, saanud edukaks ja oled oma saladuslikest pahedest vabanenud, jääd sa igavesse rahulolusse. Võibolla koguni avaneb sul vabadus seda maailma taas külastada, võibolla avaneb sul võimalus väikest tõde teada saada, kes teab. Igatahes, see kuhu sa peale surma satud, oleks minu ettekujutuses midagi, nagu näiteks mõte keset tühjust (ruum ei ole tühjus). Eelpool mainituga tekib küsimus, kas paljas mõte saab eksisteerida väljaspool aega, või on see mõte millekski muuks koverditud, nojah, meie praegune mõttetegevus põhinebki tegelikult füüsilisel tasandil, peale surma vabaneb sellest teatud energia.
Kui sa juhtud surema mingil põhjusel valel ajal, siis sa võid jääda kahe maailma vahele (nähtavad vaimud näiteks) või sa saad võimaluse tulla tagasi. Esimese võimaluse korral oleks jällegi tegemist teatud vangistusega, sul on ideid ja värke, kuid sul pole rahulolu, näed mõlemat maailma kuid oled ümbritsetud klaasseinaga, samas, kes teab. Äkki on sul võimalus teiste inimeste elu paremaks muuta, kuid võid külvata sellega hoopis kaost, poltergeist?

http://www.nomad.ee/~mart/numer.shtml
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Laup Apr 09, 2005 7:40 am    Teema: Vasta viitega

Memento mori
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2005 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Date of Death: Saturday, December 21, 2069.
Oh well... Olen seda varemgi teinud. Mis seal ikka. Suren millal suren. Kunagi on meie kõigi aeg minna. Ja igavesti ka elada ei tahaks. Cool
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2005 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

@Kain: lahe test Laughing
Kunagi varem olen ka teinud, aga enam tulemust ei mäleta. Razz
Nüüd aga tuli päris ehmatav tulemus:
Friday, January 21, 2039 Oh shit.... Very Happy nii vara küll ei tahaks minna
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2005 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

Jama värk. Katsetasin ja kui sa oled meessoost mittesuitsetav isik siis sa elad 73 aasta ja ~11 kuu vanuseks. Sünd 21 08 2000, surm 04 07 2074
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2005 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Lahe test tõesti.
Ei vea sul Enterprise Very Happy. Endal tuli aastal 2064. Päris vanaks elan.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Minul on surmast omamoodi teooria.
Usun, et inimesel on olemas hing, mida ei ole võimalik näha teaduslikel viisidel ning mis on meie mina peamine osa. Minu arvamus on selline, et hinge on vaja kehale elu sisse puhumiseks ja selle üleval hoidmiseks, sest vaatamata keerukale organismile on inimeste ja loomade organismid lihtsalt ühed mateeria kogumid, kui seda "mina" ei juhi hing. Lihtsustades võiks öelda, et hing on inimese rool, nii, nagu autol on rool, et see tee peal püsiks.
Samuti arvan, et inimestel ja loomadel on samad hinged, sest hing on vaid organismi osa, mis tunneb ning mis ei mõtle iseseisvalt, kuigi teeb otsuseid. Peame tunnistama, et tegelikult oleme ka meie loomad ja ma ei imestaks, kui inimese hing läheks peale surma näiteks roti või vihmaussi sisse, sest ka nemad on ju elusolendid...mille poolest siis kehvemad kui inimesed?

Seega hing on minu arust määratud elama mingi keha sees ning peale praeguse keha surma, peab ta leidma endale uue, kus sees elada, kuigi hing ei vaja keha, vaid keha vajab hinge.
Peale surma saab hing keha vangistusest vabaks ning saab enne uude kehasse minemist tunda tõelist vabadust ja rahulolu, mida ta kehas olles ei suuda saavutada.

Tekib küsimus, et kuidas see nii toimib. Muidugi oleks üks lahendus, et oleme siin lihtsalt mingi väike eksperiment ning tegelikult näeb tõeline elu hoopis teistsugune välja ja ei vaja eksisteerimiseks mingit kesta.
Võib juhtuda, et tegelik elu toimub hulga kõrgemal tasandil, kui meie seda praegu mõistame.

Seega usun, et mis ka ei juhtuks inimese kehaga, on tegelik mina, või teise sõnaga 'hing', surematu.

See on muidugi vaid puhas teooria ning ma ei kavatse seda hullult kaitsma hakata, lihtsalt mõelge selle üle, kas ikka alati juhib teie käitumist aju. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2005 10:48 am    Teema: Vasta viitega

Juhul kui ma nende pikkus ja raskus ühikute teisendamisel viga ei teinud, siis on mu surma aeg Tuesday, November 28, 2084. See tähendab, et peaksin saama 98 aastat vanaks.
Kuid kas keegi oleks nii kena ja paneks nende ühikute suhted siia üles Rolling Eyes , lihtsalt kindluse mõttes Wink

@ TrekRanger
Huvitav toeeria Very Happy
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2005 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

Teadsin ka neid ühikuid ainult täiesti umbkaudselt, sai nii nagu sai. Vähemalt üle 70 elab ikka. Piisavalt Smile .
Nõustun TrekRangeriga. Vähemalt selles osas, et hing rändab peale surma edasi. Energia jäävuse teooria. Üks tuttav on viimasel ajal ka... No igatahes näeb ta mingit sorti nägemusi. Raske seletada, kuid tema juttu kuulates hakkab kõhe küll. Mõte jäi samaks: hing võib sattuda peale surma ükskõik mis elusolendi sisse. Või on absoluutselt kõik teaduslikult seletatav ja mingit sellist asja nagu hing pole üldse olemas. Vot Wink . Mina aga eelistan esimest varianti. Cool
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Apr 20, 2005 1:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ma neid teste väga ei usu ja tegema ka ei hakka. Surma ei karda, tuleb see millal tuleb, küll aga kardan abituks ja kasutuks jäämist, see oleks üsna niru väljavaade.

Natukene offtopic aga siin on üks tore lehekülg postmortem-fotodest, mida jagaksin teiega meelsasti (ei ole päris nõrganärvilistele) - väga huvitav on vaadata, kuidas erinevatel aegadel on nähtud vaeva, et surnu mälestust jäädvustada ja mida kõike ette võetud, et surnu nagu elav välja näeks - püsti tõstetud, grimeeritud, silmi pähe maalitud jne. Igas inimeses peitub paras annus morbiidsust ja vähemalt mina koos oma tuttavatega uurisime neid galeriisid väga põhjalikult sünge vaimustusega.
http://thanatos.net/
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 11:10 am    Teema: Vasta viitega

Jube. Lihtsalt jube. Eriti väikesed lapsed... Neutral
Ja need röntgen-pildid... Brrr...
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 4:09 pm    Teema: Vasta viitega

No sel ajal oli laste suremus üsnagi kõrge. Tihti juhtus nii, et vanemad ei jõudnud neist enne fotosid teha, kui alles peale surma ning oli mõistetav, et nad soovisid, et kadunuke näeks piltidel välja "just nagu elus". Osad tööd on ikka nii meisterlikud, et ei ole mitte kindel, kas tegu üldse ongi postmortem-fotodega.

Ütleme, et olemas on hulk inimesi, kes tegelevadki surnufotode kollektsioneerimisega. Sünge hobi. Ise ei harrastaks seda. Minul on jälle kolbakollektsioon. Kunagi sai kõik leitud pealuud koju tassitud ja nüüd nad siis mul tolmavad kuskil. Tobe aga minema ka ei raatsi visata.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Slice
Nooremleitnant


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 1:28 pm    Teema: Vasta viitega

Jehhuu, tundub, et mina elan küll peaaegu saja-aastaseks:P
Day of Death: Wednesday, 14 March 2085
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kui suudaksid lindude kombel vabade radikaalide vastu vastupidavust suurendada, oleks keskmine eluiga pikem (võibolla oluliselt). Samuti on teisigi mooduseid leitud, millega suudetakse pikendada eluiga ja mõne väga väikese ussi puhul mitmekordistada.

Nii, et see test võib väga valeks osutuda Smile

Samuti väidab uusim füüsika teooria, et paralleel universiumid on täiesti võimalikud ning Suur Pauk tekkis, kahe universiumi kokkupõrkest Very Happy
http://en.wikipedia.org/wiki/M-theory
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 5:40 pm    Teema: Vasta viitega

mallow kirjutas:
Nii, et see test võib väga valeks osutuda



Luury kirjutas:
Jama värk. Katsetasin ja kui sa oled meessoost mittesuitsetav isik siis sa elad 73 aasta ja ~11 kuu vanuseks. Sünd 21 08 2000, surm 04 07 2074


Proovisin uuesti kokku u.5 korda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group