Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

DS9 - 1x01-1x02 "The Emissary"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
50%
 50%  [ 3 ]
8
33%
 33%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
16%
 16%  [ 1 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2005 10:58 pm    Teema: DS9 - 1x01-1x02 "The Emissary" Vasta viitega

See on siis kuulus DS9 pilootosa.
Paluks teie arvamusi ja kommentaare.

Mina annaks sellele osale kas 8 või 9 punkti kümnest, pole veel päriselt otsustanud. Kokkuvõtteks võib öelda, et oli tugev, kuid siiski veidi kobav algus.

Kõige häirivamaks teguriks oli see, et episood tundus kohati väga aeglane, kuid selle võib ehk kanda näitlejate kogenematuse arvele.
Hea idee oli episoodi lisada Picard ja Enterprise-D, kelle kohalolu aitas kindlasti kaasa trekifännide jaoks ja oli ka omamoodi sümboolne tõrviku üleandmine. Nii kummaline kui see ka poleks, oligi just Picard minu jaoks selle episoodi kõige huvitavam tegelane. Seekord mõjus ta hoopis teistsugusena, isegi veidi võõrana, kuid ju see vist pidigi nii olema ja mulle see tegelikult meeldis. Ta ei olnud siiski nö. omas elemendis.
Episoodi seisukohalt on oluline ka see, et Sisko ei sallinud Picardi ja süüdistas teda oma naise surmas Wolf 359 lahingus, mida juhtis borgide poolt assimileeritud Picard. Siin mainikski, et oli põnev lõpuks seda lahingut näha, kuna TNG episoodi "The Best of Both Worlds" nägime me ainult juhtunu tagajärgi. Eks eriefektid olid aja jooksul edasi arenenud.

Episoodi lõpuks aga vihavaen vähemalt suuremal määral hajus ning Sisko surus Picardi kätt...positiivne igal juhul.

Nüüd teistest tegelastest. Võrreldes hilisemate osadega on kõik suhteliselt puised, vaid Quark on nagu ikka. Odo mõjus kõige võõramana, vaid hääl oli tuttav. Ka Kira polnud selline, nagu hiljem harjunud. Vaid O'Brien oli tuttav ning stseenid temaga olid ka väga hästi välja kukkunud.

"The Emissarys" olid hästi tasakaalustatud rahulikumad ja action-stseenid. Sisko on kindlasti väga "maalähedane" kapten, nii-öelda naabrimees. Eelnenud kaptenid, Kirk ja Picard jätsid alati veidi eemaloleva, sellise kangelase mulje. Küllap oli tema inimlikus küljes suur osa poeg Jake'il ja stseenidel tema minevikust.
Ka kaadrid ussiaugus olid vaimustavad. Üks asi on eriefektid, mis olid kaunid, kui teine ja tähtsam on Sisko vestlus ussiaugu tulnukatega, kes erinevalt meist ei ela lineaarses ajas. Sisko selgitusi oli huvitav kuulata, tõeliselt klassikaline Star Trek. Kuid ka komandör ise õppis midagi, nimelt, et ta peab oma eluga edasi minema ja seegi lisas tema karakterile inimlikkust.

Mida veel...räsitud jaama oli hästi kujutatud, igal pool oli kola ja käisid parandustööd, see jättis igati reaalse mulje. Oli üsna selge, et DS9'st saab hoopis teistsuguse atmosfääriga sari kui TNG. Cool


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 7:01 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Apr 05, 2005 8:59 am    Teema: Vasta viitega

Iseenesest ei ole see osa teab mis super. Kuid sellega algab äärmiselt huvitav Star Trek-i saaga Smile See osa on DS9-likult aeglane ja mitte midagi ütlev, samas kurjakuulutavalt tulevikku vaatav osa.

Wolf-i lahingut ei tehtud TNG ajal, kuna polnud raha Smile

Ning Picardi osalemine on mõneti nüüd traditsioon, et viimane osa annab tõrviku üle järgmisele. DS9 tegi nii Voyager-iga (Quarki ja Kim-i baaristseen)
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2005 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

Hea algus sarjale Very Happy. Esimene osa oli aeglane aga õnneks teine osa on palju tegevusrikkam ja huvitavam.
Ussiauk on visuaalselt väga hästi tehtud.
Eriti naljakas oli see koht kui Sisko ja Dax olid seal planeedil ussiaugus, mõlemad nägid seda kohta erinevalt ja siis kui O'Brien proovis Odo't transport'ida ja andis jalaga vastu paneeli Very Happy.
See oli ka hea, et Picard oli kohal.
Rohkem polegi öelda.

9 punkti!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 12, 2005 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd on ka mul lõpuks DS9 pilottosa nähtud ja pean tõdema, et nägin episoodis Enterprise'iga sarnaseid asju, nii et hakkan siis paari tema välja toodud asja natuke korrutama. Smile

Leian, et episood oli natuke liiga aeglane pilootosa jaoks ja võibolla ei andnud piisavalt motivatsiooni sarja vaatamiseks ja järgmiste episoodide ootamiseks, kuid samas tehti paljugi tasa rahuliku ja mõtliku vaatlusega.
Ka mina leian, et Picardi kaasamine episoodi oli väga hea idee, sest see näitas vaatajatele, et tegu on ikkagi Star Trek'iga, kuid samas näitas ka seda, et nüüdsest tuleb meil rohkem harjuda Siskoga ning Picard on lihtsalt üks kuulus kapten, keda vahel mainitakse. Eriti meeldis mulle selles suhtes Wolf 359 lahingu näitamine Sisko vaatenurgast ja see, et ta oli Picardi enne näinud vaid vanelasena, kuid nüüd pidi temale kui kõrgemale ohvitserile alluma. Eriti huvitav oli moment, kui Sisko lahingut mainis ning Picard mõnes mõttes ehmus, sest ta ei oodanud sellist vastust.
Muidugi andis vürtsi see, et Sisko alateadlikult süüdistas Picardi oma naise surmas ning ilmselt oli see ka põhjus miks ta mõtles üldse Tähelaevatikust lahkumise peale.

Suur pluss episoodile oli ka minu arust asjaolu, et üritati näidata DS9 jaama nii palju kui võimalik ning tehti suhteliselt ruttu selgeks, mis on selle missioon ning millised ohud seda ähvardada võivad. Samuti oli hea see, et kuna jaama ei valitsenud enne Föderatsioon, siis oli enamus masinatest rivist väljas ning valitses suhteliselt suur korralagedus. Wink

Näitlejate kohalt ütleks nii palju, et kohe oli minu arust nende vahel tunda midagi sooja ning nad sobisid algusest peale suhteliselt hästi kokku. Tõesti, nad ei olnud võibolla esimeses episoodis väga huvitavad, kuid tunda oli, et sealt on midagi meeldivat tulemas ning tegelased olid piisavalt keerulised, et neid saaks edasi arendada.
Sisko on kahtlemata erinev teistest kaptenitest ning minu arust meenutab ta pigem bandiiti kui kaptenit, tal on kuidagi selline hõng, ma ei oskagi seda seletada. Smile Siiski on tema omanäolisus kindlasti sarja järjekordne trump, sest vaatajad olid selle aja peale ehk veidi tüdinenud eeskujulikest kaptenitest.

Seega pilootosa oleks võinud parem olla ning närvesöövamaid seiku pakkuda, kuid võib leppida ka sellega mis oli ning minu arust oli see oluliselt parem pilootosa kui näitkes TNG'l, millest ma esimene kord üldse midagi eriti aru ei saanud, sest ma ei olnud enne Trek'iga kokku puutunud.

Paneme siis 8 punkti.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group