Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG - 2x03 "Elementary, Dear Data"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
22%
 22%  [ 2 ]
9
44%
 44%  [ 4 ]
8
33%
 33%  [ 3 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 9

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Apr 09, 2005 5:33 pm    Teema: TNG - 2x03 "Elementary, Dear Data" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 4. detsembril 2006 kell 00:25 ETV's


"Elementaarne, armas Data"
Kui Enterprise jõuab kolm päeva enne kokkulepitud tähtaega kohtumisele tähelaev Victoryga, avaneb kogu meeskonnal võimalus nautida kauaoodatud puhkust. Teades, et Data on paadunud Sherlock Holmesi lugude austaja, kutsub Geordi Data holotekile, kust nad rändavad kahekesi viktoriaanlikku Londonisse, et lahendada üks kuulsa detektiivi mõistatusi, kusjuures Data ise kehastab Holmesi ja Geordi doktor Watsonit. Nende ajarännak jääb siiski õige lühikeseks, sest kuna Datal on kõik Holmesi raamatud kaanest kaaneni pähe õpitud, kulub tal mõistatuse lahendamiseks üpris vähe aega.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 6:43 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Laup Apr 09, 2005 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

Hea Holodeck'i osa. Holodeck üldse imelik asi, esiteks sellesse võib sõltuvusse jääda.
Teiseks, seal saab füüsilisi vigastusi. Peaks olema nii kui oleks oht vigastust saada külmutaks programm ennast, või läheks lihtsalt sinust läbi vms.
Kolmandaks, arvuti poolt loodud tegelasted mõtlevad(?) (mida oli näha selles osas ning The Big Goodbye's).

Olgu nüüd siis sellest osast, oli väga hea osa. Eriti, küsimused mis tõusid seal eetilise probleemi pärast muretsedes kus A.I. lõpeb ning elusolend algab. Näitlejad olid tasemel (nagu Alati).

9 punkti saab
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Laup Apr 09, 2005 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

8.. huvitav osa, omal ajal muidugi esimene omataoline. Eks see osa pürgi sinna vanade ulme-klassikate poole.. what if..
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Kuigi ma ei mäleta enam selle episoodi detaile, mäletan, et tegu oli väga erilise uut tüüpi episoodiga.

Holodeck on Enterprise'i väga tähtis osa ja oli aeg, et selle võimalusi lähemalt uurida.
Eriti meeldis mulle see, kuidas Picard ja Data jäid Holodecki lõksu ja ei saanud ise aru, et nad lõksus on. Nad käisid ju Enterprise'i peal ringi, nagu nad oleksid Holodeck'ist väljas, kuid tegelikult olid nad pidevalt virtuaalses maailmas.
Lisaks meeldis mulle filmi lõpplahendus, kus elama hakanud Holodecki tegelastele tekitati kujutelm, et nad ongi saanud reaalsesse maailma.


Pean kahjuks ütlema, et selles episoodis sellis asja pole olnud. Data ja Georgi (Holmes ja Watson) lahendasid mõistatust, mis oli specilt Datale mõeldud....

10p :p
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Juul 13, 2005 8:10 am    Teema: Vasta viitega

Üldiselt mulle holodecki episoodid nii väga ei meeldi, aga sellele siin laksasin ikkagi 10 punkti ära. Vast parim holodecki osa läbi ST ajaloo (või vähemalt nendest, mida ma näinud olen), võibolla ainult üks Voyageri episood (mille nimi mul meelde ei tule), kus Tom Parise loodud Fair Haveni külaelanikud Voyageri meeskonda mingiteks võluriteks pidama hakkasid, oleks minu silmis samuti kümmet väärt (ja väikeste mööndustega võibolla ka Bride of Chaotica oma koomilisuse eest).

Mis doktoritesse puutub, siis Dr. Pulaski hakkas mulle teise hooaja jooksul Crusherist tunduvalt rohkem meeldima ja mul oli natuke kahju, kui Crusher tagasi toodi.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 9:09 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, et selle nädala osa kohta oli foorumis juba varem teema olemas, siis tõin selle ettepoole ja muutsin esimest posti.

Seniks jätan siia oma esialgse kommentaari. Kui uuesti vaadata viitsin, siis kirjutan muidugi ka uue. Smile

Enterprise kirjutas:
Ootaks teie arvamusi selle osa kohta. Smile

Niisiis, üks holoteki-episood, aga mitte mõttetu.
Minu jaoks on see üks huvitavamatest TNG episoodidest, mida ma näinud olen. Trekile kohaselt tekitati üks järjekordne moraalne dilemma, millele pole ühest lahendust. Kas Moriarty oli tõesti mõtlev olend? Ja kui oli, siis kas inimesel on õigust lihtsalt meelelahutuseks enese olemasolust teadlikku ja oma eksistentsi mõtet taipavat olendit luua? Olgugi, et Moriarty oli "paha" tegelane, oli mul hea meel, et olukord lahenes positiivselt, ja nagu ma olen lugenud, teeb ta ühes hilisemas osas comebacki.
Näitlejad tegid oma tööd hästi, eriti muidugi Data ja Geordi, aga ka Pulaskil näib oma võlu olevat, kuigi Dr. Crusheri vastu ta minu silmis ei saa. Razz Riker mõjus kuidagi ühedimensiooniliselt, aga samas polnud tal ka eriti suurt osa seekord, nii et andestame.
Kaheksa punkti siis.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Dets 05, 2006 10:30 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Väga huvitav ja keeruline osa oli see kord. Andsin 9 punkti. See, et arvuti suutis enda sees luua uue programmi mis väljus talle lubatud piiridest oli iseenesest midagi väga omapärast. Isegi Enterprise meeskond ise ei osanud sellele õiget seletust anda. See mis juhtus oli sisuliselt see, et arvuti lõi programmi millel olid puhtalt viiruslikud elemendid ehk ta lõi viiruse. Õnneks õnneliku viiruse kellel tekkis teadvus ja teadmuse isu ning ei osutunud kuritahtlikuks siiski.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 3:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olin siis seda episoodi enda arust juba kunagi kommenteerinud, aga nagu näete FLT postist, läks mul see ühe teisega segamini. Very Happy

Hindeks olin pannud 9 punkti, päris nii palju ma seekord ei paneks, aga las ta siis olla 9 pealegi, muuta ma enam ei saa. Smile

Tegu siis esimese väga heal tasemel holodecki episoodiga, mis saab endale ka ühes tulevases hooajas järje, ma täpselt enam ei mäleta millal.
Holograafilise tegelase eneseteadvuse teke oli väga huvitav idee ning nagu teame hilisemast, arendatakse antud ideed veel palju edasi, eriti seda, mis puudutab holograafiliste tegelaste õigusi (ST: Voyager Wink ).

Suur kiitus läheb episoodis muidugi Datale, Brent Spiner tegi antud osas lausa fantastilist tööd ja iga hetk oli tänu temale nauditav. Ka Geordi oli väga heal tasemel ning nägime esimest korda kui hästi need kaks tegelast omavahel kokku sobivad. Muidugi tuleks ära mainida ka Dr. Pulaski, kelle seekordne Dataga norimine isegi episoodile värvi lisas.

Huvitav oli ka epsioodi mõte, mis keskendus tehnilise intelligentsi olemusele, eelkõige sellele, kust maalt hakkab iseseisvalt mõtlev eluvorm.
Mis vahet oli siis lõpuks Datal ja Dr. Moriartyl? Wink

Nojah, kui mõtlema hakata, siis 9 punkti suur liialdus küll pole, lahe episood oli.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group