Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x25 "The Devil in the Dark"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
12%
 12%  [ 1 ]
9
12%
 12%  [ 1 ]
8
37%
 37%  [ 3 ]
7
25%
 25%  [ 2 ]
6
12%
 12%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2005 8:48 pm    Teema: TOS - 1x25 "The Devil in the Dark" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 18. aprillil 2005 kell 23:20 ETV's

"Saatan pimeduses"
Tähelaev Enterprise saadetakse uurima mõrvajuhtumeid kaevandusplaneedil Janus 7, kus töödeldakse väärismetalle. Sündmused on alanud pärast 23. tasandi avamist ning ainsaks juhtniidiks on põlenud surnukehade lähedal nähtud ähmane objekt. Enterprise´i otsingukomandol õnnestub olendit märgata ja teda oma relvadest tabada, kuid maha jääb vaid tükk räni. Spock märkab läheduses kivi-sarnast objekti, mis liigub läbi pinnase. Astunud olendiga ühendusse, saavad müsteeriumi tagamaad selgemaks.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 3:12 pm    Teema: Re: 1x25 "The Devil in the Dark" Vasta viitega

Tre,

No ei mõistagi siin pikka juttu kirjutada. Ütleme nii, et andsin 6 punkti ja ega rohkem ei oleks tulnud ka. Selline mittemidagi ütlev osa oli mu arust see kord. Ainuke mis meeldis oli idee jällegi. See et leidus uus tundmatu eluvorm ja küsimus kes siis ikkagi on sissetungija kas elukas kellele see oli koduplaneet või inimesed kes seal kaevandasid. Ei meeldinud Kirki liiga imelik suhtumine selles küsimuses. Tavaliselt me teame kui õiglane või kui õiglast tegelast (tegelane) on Kirk mänginud (olnud). Aga see, et lööme kohe "mättasse mis siin tapab meie mehi" ning Spocki ignoreerimine selles küsimuses oli minujaoks masendavalt naeruväärne. Ülejäänud oli kuidagi ligade logadi..ei meeldinud eriti see osa ühesõnaga.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

andsin 8 punni sellele... ega ta eriti huvitav ei olnudki... erinevalt teistest osadest
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt läks 8 punkti. Võib-olla tõesti, et tegu ei ole nii tempoka osaga, kui paljud teised, kuid mulle see siiski meeldis.
Horta ise, Spocki mind-meld ja McCoy arstioskused Wink olid kõik minu arvates põnevalt tehtud.
Ainuke asi mille kallal noriks, on see, et ikka väga kerge oli aru saada, et koletiseks oli mingi tüüp kellele oli vaip üle selja tõmmatud. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Apr 20, 2005 1:15 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ma seda osa viimati 16 aastat tagasi või millalgi vaatasin, siis väga meeldis ja oli ka kindlate lemmikute seas aga praegu ma ei teagi nii täpselt - maksimumpunkte ma ei annaks sel korral, väärt idee oli küll aga teostus ja sisu natukene lohisev.

To Equ - vähemalt mina sain küll nii aru, et antud planeedil olid siiski inimesed sissetungijad, kes rajasid oma kaevandused ja lõhkusid selle üle selja tõmmatud vaibaga tüübi, sry, Horta ikka, munad ja häirisid teda muidu ka.

See oli kah naljakas, et Kirk ja Spock kuidagi ei jõudnud kokkuleppele, mida siis Hortaga ikka ette võtta - alguses oli Kirk kindlal seisukohal, et Horta tuleb maha lasta ja Spock jälle vastu, siis aga kui Kirk Hortaga silmitsi seisis, siis oli Spock see, kes närvitses, et miks sa teda juba maha ei lase ja mida sa ootad. OT aga täpselt nagu Man Trapis, kus oli ka liigi viimane isend soolavampiir ja teaduse seisukohalt väga oluline ja kui siis see vampiir Kirki kallal oli, siis oli Spock jällegi see, kes tõmbles ja karjus, et lase maha, lase maha - niipalju siis loogikast Mr. Green Ok, lõpuks ikka lahenes asi kenasti ja katkine Horta lapiti ka kenasti kokku ja ta hakkas lausa kaevurite sõbraks ja neile tunneleid kaevama.

Mul endal tuli meelde selline versioon, mida kuskilt lugesin (võib olla on see mingi legend jälle) et kuna Shatneri isa just selle osa filmimise ajal suri, siis olla Shat tulnud välja geniaalse ideega, et mingit verevalamist selles episoodis ei tule ja tema nõus ei ole et Horta sureb ja siis tehti stsenaarium kiiresti ümber ja see äkki seletab, miks mõned asjad natsa ligadi-logadi olid?

See oli muidugi äge, kuidas McCoy Hortat tsemendiga parandas - mõtleks, mida kõike neil laevas ka leidus, koguni ehitusmaterjale Smile

Ah, tegelikult annan 9 punkti. Tore oli, mis ma ikka norin.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 4:00 pm    Teema: Vasta viitega

Mina andsin kaheksa punkti. Smile

Ei oskagi nagu eriti palju selle episoodi kohta öelda, selline keskpärane oli.
Minu arust oli selles episoodis taaskord natuke liiga palju tapmist, mis tõi kaasa natuke imeliku suhtumise. Ma ei saa lihtsalt sellest aru, et kuidas saab nii mitme meeskonnaliikme surma nii rahuliuklt võtta, kapten Kirk isegi ei maininud, et tal on kahju kaotatud meestest. Ok, ma saan aru, et õnnetusi juhtub, aga keegi ei lahku lahingust naeratades, kui mitmed võitluskaaslased on surnud. See häirib mind TOS'i juures tegelikult väga tihti.

Kõige enam meeldis ehk Horta ise ja tema söövitav koor, mille abil ta liikus läbi kivi ja muidugi Spocki Mind Meld, kus ta sai teada, et Horta ei tahagi tegelikult kellelegi halba.
Kõige suuremad punktid minu käest teenibki lõpplahendus. Nimelt see, et lõpuks ometi jõutakse rahumeelsele lahendusele, kus kõik osapooled on täiesti rahul ning on kokkuleppest ka midagi võitnud.
Sellepärast andsin punkte ka natuke üle keskmise. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 7:13 pm    Teema: Vasta viitega

Njh. See on ainuke osa mida ma Star Trekis näinud. panin laksti kümme.(muud ei oska panna.) Päris põnev oli. Relvad on veidrad. Mingisugused taskulambid, mis lõikavad nagu nuga võid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

Meeldis. Ei ole midagi ette heita ega ka kiita. 8 punni.

Mudu jah, see Spocki ja Kirki teema oli imelik. Alguses Spock vastu eluka tapmisele, Kirk poolt. Siis vastupidi.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group