Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Signs
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 7:45 pm    Teema: Signs Vasta viitega

ehk siis maakeeli "Märgid", mida eile Kanal2 näitas.

Minule see film meeldis, sest klassikalisele "alien invaders" teemale läheneti siin hoopis teise nurga alt kui muidu, nimelt üksikisiku tasandilt. Mõne jaoks on võib-olla kurb, et mingeid massistseene polnud, aga minu arvates jättis juhtunut ühe pere vaatenurgast nägemine hoopis vahetuma mulje ja aitas toimunust ehk isegi paremini aru saada.

Ok, see ei olnud tegelikult selle filmi mõte, selleks oli pigem küsimus: kas jumal või mingi kõrgem jõud on olemas? Või veel parem: kas inimesel on vaja usku? Filmis anti sellele muidugi üsna ühene vastus ja ausalt öeldes põhjendati see ka hästi ära, kuid siiski tahaks ma öelda, et tegelikult sõltub suhtumine ikka eelkõige igast inimesest endast. Sel teemal võiks pikalt arutada, aga praegu ei viitsi... Razz

Näitlejad tegid oma töö hästi, Gibson oli väga mõjuv, samuti kõik tema pereliikmed...eriti meeldis mulle viimane stseen, kus ta oli uuesti usu leidnud ja kirikuõpetaja ametisse tagasi asunud. Smile Ilus.

Minu poolt 9/10 Cool, igati väärt linateos, soovitan kõigil, kes veel näinud pole, kindlasti ära vaadata.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 2:11 pm    Teema: Vasta viitega

Jep, nõustun kõigega. Eriti hästi jooksid need otsad kõik lõpus kokku: see, mis surev naine ja ütles ja fakt, et poisil oli astma. Kuigi see meenutas mulle juba rohkem saatust ja endeid ja teab mida kõike veel... Tõesti, täiesti teine vaatenurk. 9/10 samuti.
Ma leian, et usku on vaja. Enda puhul on see küll rohkem eneseusk ja kui ma aeg-ajalt ütles "oi jumal" vms, siis see on küll pigem enda ergutamiseks. Kristlus minu meelest pärsib mõtlemist... Aga see on hoopis teine teema.
Film iseenesest oli väga hea, üks parimaid filmielamusi üle pika aja Cool .
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Twilighter
Kadett


Liitunud: 11 Apr 2005
Postitusi: 10
Asukoht: Kärdla.

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, mulle see film meeldis. See oli üsna hea, aga ükski vestlus selle kohta ei pääse nende tulnukate mainimisest. Need tüübid olid lollid! Miks need idikad paljalt planeedil ringi kondasid, kus on neile ohtlikke toksiine iga nurga taga?
_________________
I'm right behind you...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 4:57 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle see film on juba ammu väga meeldinud. Just see sama teine vaatenurk annab filmile oma niinimetatud võlu. Seoses sellega, et selline tulnuka invasiooni käsitlus perekonna silme läbi on harva kasutatud, seda võrd rohkem pakkus film paljudele inimestele huvi.
Kuid mina olen siiski suurejooneliste invasiooni ideede suur pooldaja. Sellega seoses saab film minult hinnangu 9.5/10 Smile
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Spacegirl
Kadett


Liitunud: 6 Mai 2005
Postitusi: 12
Asukoht: Everywhere you look

PostitusPostitatud: Nelj Mai 12, 2005 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle ka see film meeldis, kuigi ma lõppu ei näinud. Minu joks olid need tulnukad teistsugused ja huvitavad. Kui see farmer(nime ei mäleta) oma põllule läks, oli mul sihuke tunne, et kohe ründab see tulnukas selja tagant. Aga läks teisiti. Ja kuna ma olen alati igasuguseid asju kartnud, siis ega seegikord parem polnud; ma ei julge pimedas ilma valguseta liikuda ja kardan iga hääle peale. AGA FILMI OLEKS MA IKKAGI TAHTNUD LÕPUNI VAADATA. Ärge pange minu juttu tähele; ma olen ja jäängi selliseks imelikuks tüübiks. Cool Laughing Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 12, 2005 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

Endale meeldis kah see film, eriti just sellepärast, et pinge hoiti pidevalt üleval ja tulnukaid praktiliselt terve film korralikult ei näidatud. Samuti meeldisid nii mõnedki vaimukad repliigid ja fooliummütsid olid kah head Smile
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Abydos
Kadett


Liitunud: 16 Mai 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2005 5:40 pm    Teema: Vasta viitega

Hea film oli minugi meelest. Shayalamani (loodan et nimi läks nüüd õigesti) filmidest teisel kohal peale "Village"`it. Isiklikult oli kõige lemmikum koht see, kus telekast näidati esimest korda seda kellegi koduvideot ja kui see tulnukas sealt äkitselt üle kaadri jooksis, ma ehmatasin ikka korralikult ära. Mulle täitsa meeldis et see oli selline teistsugune ja omamoodi õudukas/thriller/ulme film. Just sellepärast et tegevus käis ühe pere ümber mitte terve maailma päästmise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 18, 2005 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

jooksis juba televisoris.. kuid ma sain selle filmi juba kinos vaadatud...
jahh tõesti oli see muljetavaldav film.. kuna olen ise absurde para-fänn
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2005 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

Twilighter kirjutas:
Need tüübid olid lollid! Miks need idikad paljalt planeedil ringi kondasid, kus on neile ohtlikke toksiine iga nurga taga?

Võib-olla olid nad rumalad turistid ja ei tahtnudki tegelikult kohalikke ära süüa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 2:11 pm    Teema: Vasta viitega

Selle linateose näol on tegu ühe parima tulnukate invasiooni filmiga, mis üldse kunagi tehtud on, sest eriefektide ja massistseenide puudumine tegi filmis hoopis huvitavamaks. Fantastiliste eriefektidega täidetud filmid rikuvad tihtipeale ära põnevuse, sest kõik selgub väga ruttu ja sellist müstilsit tunnet üldreeglina ei teki. Selle filmi puhul aga, oli peaaegu kõik kuni viimase paarikümne minutini tundmatu ja fakt, et me ei olnud enne korralikult tulnukate välimust näinud, tegi selle veelgi huvitavamaks.
Point oligi see, et nägime seda invasiooni sellisena, nagu see oleks olnud meie vaatenurgast, inimene ei saa ju olla mitmes maailma punktis korraga ja näha kõike, mis toimub. Wink
Filmi lõpp ei olnud küll originaalne, sest seda ideed, et meie planeedil on tulnukate jaoks mingi mürgine element, on ennegi kasutatud, küll aga oli see ootamatu ja seega väga kavalalt arendatud. Terve filmi jooksul anti meile päris palju vihjeid veele ja hiljem ka sellele, et tulnukad seda väldivad, kuid poleks arvanud, et vesi on neile hape.

Näitlejate valik oli muidugi perfektne, enam paremaid näitlejaid kui Phoenix ja Gibson annab leida. Nad on mõlemad usustavad ja oskavad ideaalselt mängida hirmunud inimesi. Cool

Usu teemat oli filmis väga delikaatselt käsitletud, sest lõpplahendus jättis iga inimese enda otsustada, kas Jumal on olemas või mitte, mingeid kaarte kätte ei mängitud. Isiklikult olen muidugi seda meelt, et usk aitab inimesel keskenduda ja rahustuda ning aitab seega rasketest olukordadest üle saada. Seega inimene, kes usub, on alati parem ellujääja.

Masksimumpunkte ma filmile aga anda ei saa, sest mulle hakkab vastu selle põhiide, et tulnukad, kelle tehnoloogia on sajandeid meie omast ees, võtavad kätte ja tulevad meid lihtsalt tapma, nagu elajad.
See on absoluutselt ebaloogiline, et nii kõrgel tehnoloogilisel arengutasemel olev rass oleks oma mõttemaailmalt tiigri või hundi arengutasemel. Selline teooria on minu arust absurdne.

Annan filmile 9/10, sest vaatamata põhiideele, oli teotus fantastiline.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 9:17 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Selle linateose näol on tegu ühe parima tulnukate
Masksimumpunkte ma filmile aga anda ei saa, sest mulle hakkab vastu selle põhiide, et tulnukad, kelle tehnoloogia on sajandeid meie omast ees, võtavad kätte ja tulevad meid lihtsalt tapma, nagu elajad.
See on absoluutselt ebaloogiline, et nii kõrgel tehnoloogilisel arengutasemel olev rass oleks oma mõttemaailmalt tiigri või hundi arengutasemel. Selline teooria on minu arust absurdne.

Annan filmile 9/10, sest vaatamata põhiideele, oli teotus fantastiline.


Palju sina näiteks selle üle mõtiskled, kui tülikad kahjurid kuskilt minema peletad. Miks peaks tehniliselt ja vaimselt kõrgem rass huvituma mingitet tülikatest värdjatest(inimestes), kes nende eesmärkidel ees seisavad.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 9:23 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:

Palju sina näiteks selle üle mõtiskled, kui tülikad kahjurid kuskilt minema peletad. Miks peaks tehniliselt ja vaimselt kõrgem rass huvituma mingitet tülikatest värdjatest(inimestes), kes nende eesmärkidel ees seisavad.


Ok, aga kui nad tõesti niimoodi mõtlesid, siis oleks nad ka oma rünnakutaktika hoopis teistsuguse teinud.
Need tulnukad tulid lihtsalt alasti põldudele ja nende ainuke relv oli sisuliselt nende mürgine gaas, mida nad inimestele ninna ajasid. Nad käitusid ju absoluutselt nagu metsloomad, ainuke tehnoloogia oli kosmoselaevad.

Inimene ei pea kärbest maha lüües oma eluga riskima. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
velz83 kirjutas:

Palju sina näiteks selle üle mõtiskled, kui tülikad kahjurid kuskilt minema peletad. Miks peaks tehniliselt ja vaimselt kõrgem rass huvituma mingitet tülikatest värdjatest(inimestes), kes nende eesmärkidel ees seisavad.


Ok, aga kui nad tõesti niimoodi mõtlesid, siis oleks nad ka oma rünnakutaktika hoopis teistsuguse teinud.
Need tulnukad tulid lihtsalt alasti põldudele ja nende ainuke relv oli sisuliselt nende mürgine gaas, mida nad inimestele ninna ajasid. Nad käitusid ju absoluutselt nagu metsloomad, ainuke tehnoloogia oli kosmoselaevad.

Inimene ei pea kärbest maha lüües oma eluga riskima. Wink



Väike probleem on selles, et nagu ka filmis öeldi, ei kasutanud tulnukat massirünnakut seetõttu, et muidu oleksid inimesed tuumarelva kasutanud ja ennast (tulnukate väidetava potentsiaalse toiduallika) koos tulnukatega õhku lasknud ning planeedi ära saastanud.
Ok, ma tunnistan, see, et rohelised tegelased alasti ringi jooksid (või äkki oli see mingi eriline ülikond siiski) ja ainult seda gaasi relvana kasutasid, tundus natuke kummalisena, aga samas, tuletame meelde, et oleme sci-fi's ka enne näinud tulnukaid, kelle kultuuris on jaht väga tähtsal kohal. Näiteks yautjad "Predatori" filmide seerias või hirogenid "Star Trek: Voyageris". Võib-olla kuulusid sissetungijad seda tüüpi tulnukate sekka. Muidugi on see puhas spekulatsioon, aga muud moodi polegi minu arvates võimalik läheneda.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Vastus Enterprise'i esimesele väitele:

Olen nõus, aga samas oleksid nad võinud ju mingeid käsirelvi kasutada, kindlalt peavad arenenud vaenulikel tulnukatel olema mingid relvad. Wink

Vastus Enterprise'i teisele väitele:

Taas nõustun, kuid jällegi pöördume tagasi minu väite juurde: kas jaht pole natuke liiga metslaslik harrastus? Ainuke loogiline seletus oleks sellisel juhul tõesti, et jaht 'alamate eluvormide' üle on osa nende kultuurist ja nad teevad seda meelega ning sellisel viisil nagu nad seda on juba iidsetest aegadest saati teinud.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

Sel konkreetsel isendil tõesti midagi muud polnud, aga kes ütleb, et ta oma laserpüssi (või midagi iganes) maisitõlvikute vahele ära ei kaotanud?

Lisaks veel, enamus laskerelvi tekitab muuseas kehale nähtavaid haavu või muid märke, gaas aga mitte, ja kui me lähtume nüüd teooriast, et tulnukad olid jahimehed, siis võib oletada, et "trofee" peab ilus välja nägema. Seega oleks rumal kasutada näiteks kuulipildujat, plasmapüssi või minu pärast ka vibu ja noolt.

Kultuuride kohta niipalju, et kõigil ei pruugi sugugi samasugused arusaamad elust ja olemisest olla, kui meil. Mis meie jaoks on metslaslik, võib mõne muu jaoks normaalne olla.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Kultuuride kohta niipalju, et kõigil ei pruugi sugugi samasugused arusaamad elust ja olemisest olla, kui meil. Mis meie jaoks on metslaslik, võib mõne muu jaoks normaalne olla.


Oleme tagasi seal, kus alustasime.
Olen veendunud, et inimene on siiani äärmiselt madalal arengutasemel ja sellest hoolimata hakkame juba aru saama, et tapmine ei ole ilus asi. Wink
Seega nii kõrgel arengutasemel olevad olendid ei saa lihtsalt sellise primitiivse hobiga tegelda, andke andeks, aga minule selline asi kunagi kohale jõudma ei hakka, enne kui ma näen tulnukat, kes tahab mind paaniliselt enda õhtusöögiks teha.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Esm Jan 30, 2006 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle see film samuti meeldis, seal olid head näitlejad ja pinge oli kogu aeg üleval - seda oli tõesti tunda. Üks koht oli isegi päris jube, kui seal mingis Aasia riigis filmitud videolõiku näidati televisioonis ja siis järsku see tulnukas sealt maisipõllu tagant välja astus. See oli tõesti creepy. Film oli oskuslikult tehtud ja vähemalt minu jaoks polnud see etteaimatav.

Olen kuulnud, et paljudele see film ei meeldi, sest see olevat tobe, aga mina sellega ei nõustu. Tegemist on suurepärase ning pingelise ulmefilmiga.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Teis Jan 31, 2006 4:01 pm    Teema: heh Vasta viitega

NO mulle se film absoluutselt ei meeldinud-absoluutselt ebaloogiline ülesehitsu-teeme -täna-ulmefilmi-moodi-asi

Oli prroovitud osavate ehmatusvõetetega film põnevaks teha -ja miks kuradi pärast tulnukad lihtsalt ringi jooksid ja niisam inimesi püüdsid ehmatad-heh puhas huumor...ja muidugi se algus kus Meli-naine oli puuvastu laiaks sõidetud ja aint auto ??????? teda koos hoidis- aru ma ei saa

aga jah se ju aint minu arvamus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 31, 2006 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Seega nii kõrgel arengutasemel olevad olendid ei saa lihtsalt sellise primitiivse hobiga tegelda, andke andeks, aga minule selline asi kunagi kohale jõudma ei hakka, enne kui ma näen tulnukat, kes tahab mind paaniliselt enda õhtusöögiks teha.



Tuleb arvestada et kardetavasti ei oma tulnukad kristlikku kasvatust ega ei järgi ka vastavaid moraalinorme. Neil on oma religioossed, emotsionaalsed vms. ajendid , mida me ei suuda ette kujutadagi. Düüni suguselt planeedilt tulnud peaksid jaburaks mitme hea liitri vee matmist liiva. Ja kõrgtehnoloogia arendamine ja omamine ei eelda vastaval tasemel moraalinorme , näiteks Hitleri - Saksamaa.
Filmist ka . Ma kahjuks nägin enne selle pila versiooni (mingi Scary movie vist ) ja pärast seda ei suutnud ka originaali enam tõsiselt suhtuda(sama juhtus The Ringiga ). Ikkagi arvan, et hea film, mitte nii hea kui Kuues meel , aga parem kui Küla.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
grunt
Kaptenleitnant


Liitunud: 5 Apr 2005
Postitusi: 122

PostitusPostitatud: Teis Jan 31, 2006 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

Kas ma olen ainuke inimene, kelle arust see film kuidagi väga halvasti läbi mõeldud oli?
_________________
"Dont watch daytime TV - It will only make you feel stupid." - Sean Kennedy
http://www.rantmedia.ca/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group