Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x27 "The Alternative Factor"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
14%
 14%  [ 1 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
42%
 42%  [ 3 ]
5
14%
 14%  [ 1 ]
4
14%
 14%  [ 1 ]
3
14%
 14%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 5:59 pm    Teema: TOS - 1x27 "The Alternative Factor" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 2. mail 2005 kell 23:25 ETV's

"Varufaktor"
Tähelaev Enterprise on lõpetanud uue planeedi kaardistamise ja valmistub lahkuma, kui neid tabab ootamatult ruumitõuge. Spock selgitab, et magnetvälja “vilksatus” on planeedi gravitatsiooni hetkeks nulli viinud. Planeedil täheldatakse eluvormi ning maabunud meeskond leiab eest kosmoselaeva ja habetunud mehe. Ent kogu universumit tabanud tõuge on tühjendanud Enterprise’i toiteallika ning 10 tunni pärast ähvardab laeva kokkupõrge planeediga. Lugu, mille mees neile räägib, annab märku lähenevast ettekujutamatust katastroofist.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 10:47 am    Teema: Vasta viitega

Olen ilmselt siis essa täna, nagu paistab. Tegelikult juhtus minuga jälle see, mis juhtuma poleks pidanud - kirjutasin kommi valmis, vahepeal aga logis süsteem mu välja ja kogu mu töö ja vaev haihtus. Twisted Evil Nii et kui keegi vahepeal ette jõudis ...

Nii ma siis hakkan otsast peale. "Alternative Factor" on episood, mis igasugustest halvimate edetabelites juhtival positsioonil. Muidu mulle need edetabelid eriti korda ei lähe ja oma arvamust ma nende põhjal ka ei kujunda, aga antud juhul olen nendega nõus - see oli üks igav ja segane osa.

Mulle jäi asja point täiesti segaseks. Mismoodi saavad kaks universumit sõltuda mingist kahest inimesest? Võib olla olin liiga väsinud aga ma ei saanud tõesti asjale pihta. Analoogset duaalsuse teemat (üks hea ja teine halb tegelane) on ka käsitletud juba episoodis "Enemy Within" ja seda tunduvalt paremini, nii et ses suhtes ka midagi uut siin ei olnud.

Lazarus oli lihtsalt tobe. Eriti jabur oli see tema korduv kaljult kukkumine. Episoodi autorid oleks võinud lasta tal efekti mõttes veel paar korda kukkuda, siis oleks see juba tõeliselt lollnaljakas olnud, miks nad seda küll ometi ei teinud?
Ma ei arva sellest näitlejast ka mitte midagi. Ja Lazaruse igas stseenis erinev habe oli ka nõme. Mul ei olnud üldse kahju, et ta sinna "koridorisse" igaveseks lõksu suleti, täitsa ükspuha oli, üks Lazarus ees või taga.

Eriti ruineerivad olid need "tuunitud " võitlusstseenid paralleeluniversumis. Pikad ja igavad, püüdsin kõigest hingest mitte magama jääda (asi, mis mind tavaliselt Trekki vaadates ei ähvarda).

Õnneks on järgmine osa "City on the Edge of Forever". Siis saan ma häid hindeid anda ja ülistavaid komme kirjutada. Eilne osa aga väärib 4 punkti, mitte enam.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 10:57 am    Teema: Vasta viitega

Njah, ei meeldinud eriti see osa.

Nagu Shadow mainis juba, oli see liiga segane ja erilist mõtet ka episoodis ei paistnud olevat.
Lazarus ise oli väga ebaõnnestunud tegelane. Kui ma teda nägin, siis esimene mõte oli "milline nõme võltshabe" Very Happy. Tegevust ju nagu oli, aga kõik tundus ikka kuidagi igav.
Ainuke pluss jääb vist eriefektide kohale. Lazaruse süstik oli vist üks vähestest kosmoselaevadest peale Enterprise'i, mida me TOS's üldse nägime, kuigi ta nägi üsna totakas välja; ütleme siis, et episoodi vääriline. Enterprise planeedi poole tulistamas pole kah kuigi sage nähtus, aga ma ei saa aru, miks selle süstiku hävitamiseks nii kaua kulus, tähelaeval peaks äkki ikka võimsamad relvad olema? Razz

6 punkti, olen lahke.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Kahjuks jään selle nädala kirjutisega tsipa võlgu kuna osa käi tänu tööülesannete täitmisele vaatamata. Siiski tundus ka mulle juba lühikirjeldust lugedes kuidagi ilmelik osa tulema Razz Panin kesktee e. 5 punkti.
Kui kordusele peale satun, katsun ää vaadata.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult, mul tuli meelde, siiski siiski. Midagi lahedat oli ikka ka, ma unustasin.
Tõeliselt naljakas oli see koht, kus Kirk tormab sõnagi lausumata Lazarusele kallale - teiste näoilmed on lahedad. Ilmselt nad ei saanud millestki aru, siis jälgisid lihtsalt huviga, mis toimub, vahele ka ei hakanud minema. Ju arvasid, et nende kapten on aru kaotanud. Mr. Green
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina ei pidanud seda osa eriti heaks ja ei oskagi seekord mingit süvaanalüüsi teha, sest selles osas ei toimunudki minu arust midagi märkimisväärset.

Seekord oli siis kogu idee nõrk ja sellega kaasnes ka nõrk teostus.
Kogu sündmustik oli äärmiselt igavalt üles ehitatud ning see ei meenutanud enam Star Treki, vaid mingil madalamal tasemel olevat sarja.
Kõige hullem asi episoodi juures oli muidugi tobeda väljanägemisega Lazarus ja tema igavad võitlused paralleeluniversumi Lazarusega.

Ainuke asi, mis pani mind sellele osale panema üpris kõrged 6 punkti, on see, et selles osas toodi esimest korda Star Treki paralleeluniverumi idee kui seesugune. Sellest ideest sünnib hiljem fantastilisi episoode, nagu näiteks "Mirror, Mirror"

Minu poolt kõik. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

Oehh, Charlie X on selle kõrval masterpiece. Mitte et ta nii halb oleks olnud, kuid tõsiselt igav. Kui ma oleks seda kuskil 23:00 või 00:00 vaadanud, oleks kohe magama jäänud. Alternatiivuniversumi ideed saab paremini rakendada, aga ei. Ainult näeme, kuidas Lazarus mägedes ronib, pealekauba veel kukub kah. Ja tegelane oli ka väga imelik, igas teises stseenis oli habe muutunud, näitleja polnud ka suurem asi. Kõige igavamaks pean seda imelikku effekti mida nad kasutasid, kui need seal paralleeluniversumis kaklesid, lausa uni tuleb silma seda vaadates.

Oehh, nii sisutühi, mõtetu ning igav episood.

3,5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group