Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Soovitus: Der Untergang

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 9:14 pm    Teema: Soovitus: Der Untergang Vasta viitega

"Der Untergang" (Saksamaa, 2004)
"Allakäik"


Enne, kui ma selle teema teha otsustasin, mõtlesin väga pikalt, mida selle filmi kohta öelda. Praegusekski ei ole ma veel selgusele jõudnud, aga teema tegin selleks, et veenda inimesi seda linateost ära vaatama, ja soovitatavalt suurel ekraanil.

Ma ei hakka tegema mingit kokkuvõtet ega arvustust, sest ma lihtsalt ei oskaks midagi kirjutada.

See film mõjus tugevamalt kui ükski teine film, mida ma kunagi näinud olen. Ka seansi lõppedes ei tõusnud inimesed kohe püsti ega kiirustanud lahkuma - sellist fenomeni olen ma ainult kodumaise "Nimed marmortahvlil" näitamisel täheldanud, kuid seekord olid põhjused arusaadavalt mujal.

Peale ära vaatamist jalutasin pika tee koju otsekui udus, ma ei suutnud ühtegi selget mõtet esile kutsuda, kõik oli segamini. Selle kirjeldamiseks, mida ma nägin, pole õiget sõna. Traagiline - jah, aga... Masendav - jah, aga... Kurb - jah, aga...
Ma arvan, et see teos vajab aega settimiseks.

Seda filmi pole võimalik sõnades edasi anda; kõik, kes sellest temaatikast vähegi huvitatud on, peaksid igal juhul vaatama minema.
Ma ütlen täiesti ausalt, et kindlasti on tegu minu jaoks ühe parima linateosega üldse, seda ei saa võrrelda Hollywoodi sõjafilmidega. Hindama ei hakka, lihtsalt ei saa.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Slice
Nooremleitnant


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 7:00 pm    Teema: Vasta viitega

Jah,vot see on üks film mida olen juba kaua aega näha tahtnud. Mulle istuvad need ajaloolised filmid (just need Teise Maailmasõja aegsed) kõige rohkem. Kahjuks pole olnud aega seda filmi veel vaatamas käia. Muidugi hakkas huvitama,et Hitlerist on ju nii palju filme, aga kuhu jääb Stalin? Tema oli ju sama hull kui Hitler, kaks vuntsionu nad ju olid.
_________________
R.I.P.
Albus Dumbledore
May there be Acid Pops in heaven.
...And Writer's Block Strikes Back!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea film oli... Kuna mulle meeldib "spoilida" siis ma parem edasi ei räägiks Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Slice
Nooremleitnant


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tegelt ma enamvähem storyline'i tean, lihtsalt üksikasjad huvitavad.
Niipalju kui neid ajaloolisis filme on telekast tulnud niipalju olen neid vahtinud kah, mis siis et mõned ikka päris hilja öösel ja järgmine päev peab kooli minema:P
_________________
R.I.P.
Albus Dumbledore
May there be Acid Pops in heaven.
...And Writer's Block Strikes Back!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2005 10:07 am    Teema: Vasta viitega

Kurjad keeled räägivad, et filmis kujutatakse Hitlerit... põhimõtteliselt üritati inimesi teda mõistma panna. Sellise eksinud väikese poisikesena, kes kindlasti kahetseb, mida ta tegi. Filmi-näinud-inimesed - on see nii? Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2005 10:12 am    Teema: Vasta viitega

@Wendelh: Ei ole Smile, kohe sugugi mitte. Ainus, mida Hitler kahetses, oli see, et saksa rahvas teda alt vedas.
Aga pahatihti unustatakse neis filmides, kus Hitlerit kujutatakse, tihti ära, et ka tema oli homo sapiens sapiens, mitte mingi ebamaine tegelane. Filmis näidatakse tõesti ka tema inimlikku poolt ning just see aitabki mõista toimunu tragöödiat. Jah, ka inimesed on võimelised sellisteks tegudeks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
@Wendelh: Ei ole Smile, kohe sugugi mitte. Ainus, mida Hitler kahetses, oli see, et saksa rahvas teda alt vedas.
Aga pahatihti unustatakse neis filmides, kus Hitlerit kujutatakse, tihti ära, et ka tema oli homo sapiens sapiens, mitte mingi ebamaine tegelane. Filmis näidatakse tõesti ka tema inimlikku poolt ning just see aitabki mõista toimunu tragöödiat. Jah, ka inimesed on võimelised sellisteks tegudeks.


Just ja ja edasi spoilima:


Mul hakkas temast isegi hale siis, kui ta seal oma kindralitele rääkis, et põhjas toimub mobilisatsioon ja me purustame vaenlase jne. Kindralid ju ei julgenud talle midagi vastu õelda.

Btw, mulle pakuvad ka huvi II maailmasõja kohta käivad filmi :p
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
eva
Kadett


Liitunud: 29 Juun 2005
Postitusi: 14

PostitusPostitatud: Kolm Juun 29, 2005 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
@Wendelh:
Aga pahatihti unustatakse neis filmides, kus Hitlerit kujutatakse, tihti ära, et ka tema oli homo sapiens sapiens, mitte mingi ebamaine tegelane. Filmis näidatakse tõesti ka tema inimlikku poolt ning just see aitabki mõista toimunu tragöödiat. Jah, ka inimesed on võimelised sellisteks tegudeks.


Inimesed ongi iseenda ja teiste omasuguste suurimad vaenlased ja võimelised palju hirmsamateks tegudeks, kui mingid ulmekoletised. Võib-olla see psühholoogiline moment ongi natsiteema juures kõige huvitavam, kas igas inimeses on kurjust, mis sobivatel tingimustel välja lööb? Puhast, põhjendamatut julmust, mis on omane ainult mõtlevale organismile? Selle teema juures tuleb kohe meelde film "Eksperiment", kus vabatahtlikud tänavalt pandi elama vanglasse, ühed valvuriteks, teised vahialusteks ja mis lõpuks üsna..veriseks muutus. Inimkonna ajalugu on ühtlasi julmuste kroonika: inkvisitsioon, orjapidamine jne. Hitler oli ainult üks hullumeelne, kes üksi tegutsedes poleks kuigi kaugele jõudnud, tõeline tragöödia seisneb selles, et natsistliku ideoloogiaga läksid kaasa ka mõistlikud, haritud ja auväärsed inimesed.

Aga et teemast mitte liiga palju eemale kalduda, võiks filmi minu meelest kõige paremini iseloomustada üsna kulunud sõnaga "mõtlemapanev". Ühest küljest Hitleri kui inimese traagika, teiselt poolt minu eelmise lõigu jutt ja mis eriti meelde jäi, filmi lõpp, kus Hitleri endine sekretär T. Junge leiab, et tema noorus polnud vabandus Hitleri toetamiseks, kuigi kohus vabastas ta seetõttu süüdistustest. See lõpp jäigi mind mõneks ajaks kummitama - kas noorus on vabandus, kui tema vaikival nõusolekul on mõrvatud meeletul hulgal veelgi nooremaid inimesi? Kas naiivsus on kuritegu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Aug 26, 2005 7:04 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd ma nägin ära. Lõpuks.

Ma olen lugenud näiteks Eva Brauni elulugu ja üldse kõigest sellest osadena ja nüüd tervikut näha oli hea. Film oli... oli. Ma ei tea, raske on välja mõelda mingit tabavat omadussõna. Näitlejad olid suurepärased, vähemalt niipaljugi saan ma öelda. Hitleri osa oli mängitud hästi, ma isegi sain temast aru. Ma ei tundnud talle kaasa, ma ei proovinudki otsida talle õigustusi, kuid ma lihtsalt mõistsin.

Alati olin ma mõelnud, miks läksid inimesed temaga kaasa. Tema ideede, ideaalidega, et kas kellelgi ei olnud tõepoolest julgust öelda talle, et ei, see on vale, nii ei saa või vähemalt midagigi. Nüüd ma nägin.

Kõik sellist sorti filmid taanduvad minu jaoks inimloomusel, sest sealt ju kõik tegelikult algab. Millised me oleme, millised on inimesed meie ümber, miks me oleme nii ja miks me teeme teatud asju.

Muuseas, seda fenomeni, et inimesed lihtsalt istuvad pärast filmi lõppemist, kohtasin ka mina. Mõttepaus jäi küll lühikeseks, sest mõned mitte-nii-vaiksed noored trügisid koheselt välja (algul ma mõtlesin, kas nad on valele seanssile sattunud). Palju oli vanemat rahvast, kuigi saal oli ikkagi pooltühi.

Film pani mõtlema.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 03, 2006 1:46 am    Teema: Vasta viitega

"Der Untergang 2 : Tagasi bunkrisse" võtted algasid Saksamaal juba eelmisel kuul. Kinodesse on oodata kas 2007 kevadel või suvel, täpset aega ei saa suurprojektide puhul raske määrata.
Jääme põnevusega ootama !!!
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 03, 2006 7:06 am    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
"Der Untergang 2 : Tagasi bunkrisse" võtted algasid Saksamaal juba eelmisel kuul. Kinodesse on oodata kas 2007 kevadel või suvel, täpset aega ei saa suurprojektide puhul raske määrata.
Jääme põnevusega ootama !!!

Ohoo, seda ootan küll.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group