Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuu vandenõuteooria
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Sept 07, 2005 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle see konkreetne saade ei meeldinud. Kõike oli kujutatud väga ühepoolselt, puudusid igasugused vastuargumendid. Lõpus veel mainiti ka, et nüüd kui olete tutvunud kõikide argumentidega ( Rolling Eyes ), otsustage ise.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2005 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Mulle see konkreetne saade ei meeldinud. Kõike oli kujutatud väga ühepoolselt, puudusid igasugused vastuargumendid. Lõpus veel mainiti ka, et nüüd kui olete tutvunud kõikide argumentidega ( :roll: ), otsustage ise.

:)

Ehk siis siin on selle "dokumentaali" väidete kohta vastulauseid.
AlienX kirjutas:
Kuna see oli veidike ebanormaalne et Kuul lipp lehvib.

Näiteks see.
TrekRanger kirjutas:
Mina olen selle teooria pooldaja, et Kuul kindlasti käidi, kuid need kaadrid, mida inimesed nägid, olid tehtud stuudios.

Üks filmimise (Stanley Kubrick jne) juttude põhjus on ka too film. Aeg-ajalt näitab ka ETV pealt. Vaadake, aga ärge pärast unustage jälgimast lõputiitreid ja IMDB täpsemat ¾anrimääratlust ;)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 13, 2005 5:33 pm    Teema: Vasta viitega

ON olemas teooria ,et Egiptuse püramiidid ja Sfinx tehti üle 11 500 aasta tagasi. Kuidas see liitub Kuu "vandenõuga"? Nn. tõsised teadlased on teinud selle teooria maatasa , kuna see ei sobi raamidesse mis nad teaduse jaoks loonud on. Mma ei väida , et tänapäeva teadus eksib ja öigus oleks Dänikenil ja Hancockil , aga nende teoorias on oma hullumeelne loogika. Sama ka Kuu vandenõuga- ametlik teadus ei tunnista iial "oh ,ega need tüübid stuudiost kaugemale ei saanud" Tänapäeva teadusel on nii palju põhimõtteid ja dogmasid ja ta kaitseb neid kiivamalt kui inkvisitsioon kirikut.
Minu arvates Kuulennud siiski toimusid, aga võimalik et osa kaadreid on mingil põhjusel siiski tehtud Maal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Teis Sept 20, 2005 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

http://paavo.estscen.net/kirjutised/kuu-lend
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Taliesin
Kadett


Liitunud: 11 Dets 2004
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Püh Sept 25, 2005 7:45 pm    Teema: Vasta viitega

Ja muide, Kuud ei ole olemas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 25, 2005 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Taliesin kirjutas:
Ja muide, Kuud ei ole olemas

Päris hea. "Kuu võib olla suur heeliumiga täidetud õhupall, mida hoiavad paigal ja liigutavad suured moootorid(sp liigubki see nii aeglaselt)"


Taliesin:Taliesin EFF ist?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 4:22 pm    Teema: Vasta viitega

Vandenõuteooriatel on küll tõepõhi all, kuid mina ei ole senini näinud ühtegi vandenõuteooriat mis ei oleks üle pingutatud oma nõmedate oletuste ja tuletustega.
Ma võin ka väita, et mingi kalju oli muistsete tulnukate poolt rajatud, nagu Däniken, kuid see jääb ainult minu fantaasia loodud väiteks ja ei midagi muud. Ma võin ka väita, et Jõuluvana on olemas (rajaks mingi vandenõu selle punkti pealt?).

Natukenegi tõsiseltvõetamad teooriad on need modernsed Pentagoni rünnaku teooriad mis välistavad lennuki sissesõidu Pentagoni. Seda just sellepärast, et seal pole välja toodud kindlat seisukohta.
jah, ka Hancock väidab, et ta ei avalda mitte seisukohti, vaid informatsiooni, kuid see informatsioon on väga seisukohalikult avaldatud, autor on üht informatsiooni teisest tähtsamaks pidanud jms. Selle mõjud on kasvõi näha siin teemas.

Vandenõud on üks väga tõsine teema ja ilma, võiks öelda, et füüsilise, tõestuseta pole midagi peale hakata. Oletada võib lõputult.

Kui mingi vant kuskil näeb, et Kuu maastikult leitud kraater kuskil Maal asetsevas kõrbes ka on, ei saa ta sellest kohe järeldada, et inimesed pole Kuul käinud. Kuidas saab?
Spekuleerides ei saa tõsiseltvõetavat vandenõud luua. Olgugi, et inimestel on omad uskumused, kuid usk jääb usuks ja fakt faktiks. Minu jaoks võibolla ei ole inimene Kuul käinud nii nagu seda meedias kajastati, kuid see on ainult minu enda usk ja antud Kuu vandenõuteooria oleks puhtalt usu levitamine, mitte faktoloogial põhinev teadus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
grand
Kadett


Liitunud: 30 Jan 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tuli kohe meelde see et need astronaudid kes kuul käisid olid rääkinud et nad nägid seal lendavaid objekte mis tundusid neid jälgivat ja kui nad neid vaatama hakkasid liikusid need mäe külje taha ja ilmusid natukese aja pärast uuesti välja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Üldiselt oleme meedia orjad Smile See mis telekast tuleb peab olema tõde. See tõttu ei suutnud ma oma vanaisalegi selgeks teha, et kommunism pole sugugi nii hea... Sama asi on nüüd ka Iraagi poliitikaga.. näidatkse seda, mis toob vaatajaid ning kõik muu "ebaoluline" jäetakse välja. Kuu konspiraatorile piisab ühest pealtnäha hästi kirjutatud raamatust, et külvata meis kahtlust ja kõhklust. Raha saab konspiraator kätte - olenemata tema poolt pakutud teooria tõesusest või valelikkusest. Nüüd kui keegi püüab kaitsta algset tõde (loe usku, arusaama, kehtivat seisu enne konspiratiivse tõe ilmumist), siis on lihtne süüdistada teist poolt kinni mätsimises jne.. Nasa lasi kirjutada raamatut antud teemal, kuid loobus saades aru, et tegemist on nõiaringiga millest ei pääsegi välja. Kuniks just keegi tagasi Kuule ei lenda.

Kui keegi tehnika koha peal peaks kahtlema, kas nii kaua aega tagasi ikka inimesed oskasid... siis võin lohutuseks öelda, et venelased ehitasid oma Kuu programmi jaoks raketimootorid, mille efektiivsus ületas iga ameeriklaste poolt toodetu. 20 aastat hiljem said siis ameeriklased oma teadmiste taseme samale tasemele Smile

Kuul käidi ja filmiti.
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

No NASA läheb ju varsti tagasi Kuule, viibib seal vist koguni kuu või rohkemgi veel.

Mis orjusesse puutub, siis oleme orjad kõik. See meedia jutt on levinud asi, pigem pole mitte tegemist orjusega vaid vangistusega, sest keegi ei sunni meile midagi peale aga toimub hoopis piiramine, nii, et lõpuks jääb ikkagi ainult üks võimalus järele.

Ja kommunism on tegelikult hea. Eriti kui arvestada asjaolu, et kui kommunism kehtiks, siis see nn süsteem näeb ette, et kõik on olemisega rahul. Kui keegi pannakse rahul olema, ei ole tegu kommunismiga. Ideaalkommunism on võimalik ainult läbi anarhia mis saavutab rahu läbi praktiliste kogemuste, elades. Ideaalkommunism näeb ette, et kui inimesed on näiteks pagaripoes, siis keegi ei pea selle eest maksma, kuid igaüks teab, et ta võtab näiteks ainult ühe saia ja ei ainsatki rohkem, loomusest, vabast tahtest. Jah, näiliselt on see võimatu, aga loomult on see hea, seega ei saa öelda, et kommunism on paha. Nõukogude Liidu aeg ei eksisteerinud tegelikku kommunismi ja seda eelkõige sellepärast, et tegemist oli sunniviisilise meelestatusega. Sunniviisiline meelestatus aga loob orjatunde ja orjatunne õhutab mässule. Näiteks praegu protesteeritakse sõna "peab" vastu.

Aga see selleks, tõin lihtsalt näite, et meediat ei saa päris orjastamises süüdistada. Ma ei tea küll mida too vanaisa kommunismi all silmas pidas, kuid kommunism on loomult hea, ka ilma meediata.

Tuletagem siinkohal meelde, et meedia on ka teile päeh pannud mõtte, et inimesed ei olegi äkki Kuul käinud, vähemalt mina jõudsin küll selle küsimuseni visuaalselt meediaga kontaktis olles.

Nojah, läks veidi mööda õigest teemast, aga minumeelest oli see asi mille peaks ära mainima. Nüüd jääb üle vaid loota, et te ka kuskilt keskelt neid lauseid mõista suudate, mitte ainult lõppu vms, ma ei ole eriti hea kõnekunstis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

tint'il on täitsa õigus. Kusjuures tegelikult räägiti koguaeg, et kommunis saavutatakse aastaks 1970, siis lükati edasi jne jne. Kommunism on ideaalis parim mis üldse olla saab, aga see ei tööta, sest inimese loomus on ikka võistelda teisega (mul on parem auto kui sul, nad ostsid uue auto, miks me pole?).

Mis puutub kuul käimise kohta, siis ma ei oska tõsist seisukohta võtta.

FLT kirjutas:
Parafoorumis õeldi vist umbes nii: "Kuul on käidud, aga mitte nii nagu me seda teame."


See oli siis mu endine arvamus. Jään ka seekord selle juurde.[/quote]
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

ok väljendasin end kehvasti.. NLiidu versioon kommunismist ja selle ehitamisest logises pea igast otsast. Kuid venelased oleks ka Kuul ära käinud ning filminud/pildistanud, kui vaid teiseks tulemisest oleks Külma Sõja aegu tolku olnud.
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
huviline
Lipnik


Liitunud: 4 Märts 2007
Postitusi: 26
Asukoht: Jõgeva vald,Siimusti

PostitusPostitatud: Laup Märts 01, 2008 12:37 am    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
"Kommunism on ideaalis parim mis üldse olla saab, aga see ei tööta, sest inimese loomus on ikka võistelda teisega (mul on parem auto kui sul, nad ostsid uue auto, miks me pole?)."

Just nimelt! Senikaua, kuni oleme nii alaarenenud, kuni kestab praegune ühiskond, pole üldse
kuigi tähtis ka see, kas Kuul on käidud või mitte. Isiklikult usun, et
on, sest ega "SUPERVÄGEV JA MAAILMA KÕIGE VÕIMSAM RIIK" nii kehv ka polnud, et tal see üle
jõu oleks käinud...
Ehkki arvan, et USA jaoks poleks seegi häbi,
kui edaspidi tulnuks välja pettus, olnud mingi eriline probleem. Oleks lihtsalt aetud kõik ainult tollase administratsiooni süüks ja kogu lugu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group