Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek: Generations

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 8:41 pm    Teema: Star Trek: Generations Vasta viitega

Et siin alafoorumis on kole vaikne olnud, otsustasin vahelduseks ühe teema teha, sedapuhku siis seitsmenda Star Treki filmi kohta.
Ootaks teie arvamusi ja kommentaare.

Minul on selle filmi suhtes üsnagi vastakad tunded, oli palju meeldivat, aga kahjuks ka palju negatiivsemat.

Alustakski siis miinustest, et saaks positiivsemal toonil lõpetada.
Põhiline asi, mis mind häirib on see, et sellel linateoses tapeti kaks legendi, kes minu jaoks olulised olid - Kapten Kirk ja Enterprise-D (jah, ka viimase kohta ütlen ma "tapeti", sest Enterprise on alati olnud ka ise sarjades keskne tegelane.)

Kõigepealt siis Kirki surma kohta. Ei meeldinud, kohe mitte ei meeldinud see viis, kuidas temast lahti saadi. Tema lõpus puudus minu nägemuses piisav dramaatika ja polnud ettevalmistust. Kindlasti oli kasutatud tee "realistlikum" kui mõni muu võimalik tee, aga mulle oleks meeldinud kangelaslikum lõpp, sest Kirk oli ikkagi legend - nii Tähelaevastikus kui ka vaatajate jaoks, ja kangelastel peab olema vääriline lõpp. Mingi plekkjurakaga kaljult alla sadamine Rolling Eyes seda minu arvates ei ole. Pealegi tuleb mulle meelde, et kuskil mainis Kirk, et ta teab, et sureb üksinda, nii see aga polnud.
Ainuke ilus asi selle surma juures oli ehk matmispaik, kuigi ma natuke kahtlen, et ta sinna mäe otsa jäeti, sest küllap tahaks UFP sellise mehe matustest propagandaürituse teha.

Teiseks ei meeldinud mulle sugugi see, et Enterprise-D hävitati, eriti veel mingi vana klingoni laevukese poolt. Evil or Very Mad
Minu arvates oli tegu väga ilusa laevaga, millest jäi alati mulje kui elusolendist. Veelgi valusamaks muudab selle aluse hävitamise minu jaoks asjaolu, et tema järglast, Enterprise-E'd, ma eriti ei hinda. Razz

Kes täpselt teab, miks kaks nii olulist sümbolit kaotada otsustati, aga väidetavalt oli tegu Bermani ja Braga sooviga Roddenberry pärand maha raputada.

Veel üks häiriv kli¹ee oli kapten Harriman. No miks pagana päralt on vaja inimesest juhmaka mulje jätta? Rolling Eyes Kusjuures, kui tema käitumist analüüsida, siis polegi talle midagi ette heita, Enterprise-B polnud lihtsalt päästeoperatsiooniks võimeline. Eks põhjuseks oli muidugi see, et Kirk pidi kõva välja paistma tema kõrval... Muidu võiks tekkida kahtlusi, et kuidas selline inimene üldse Föderatsiooni lipulaeva kapteniks sai. Kas korruptsioon ja onupojapoliitika on nii levinud? Ei tahaks nagu uskuda...

Nuh, sai noritud küll, nüüd hea osa juurde.

Avastseen näiteks - pudel lendamas läbi kosmose, purunedes vastu Enterprise-B'd tema ristimistseremoonial. Lihtne, aga geniaalne mõte, väga emotsionaalne seejuures.
Tore oli jälle näha TOS'i meeskonna liikmeid, nende juuresolekul möödus esimene osa filmist kiiresti ja põnevalt. Kirk käitus endale vääriliselt. Cool
Teine tore stseen oli Enterprise-D holotekil purjelaeva pardal, kus Worfile kõrgem auaste anti. Ühtaegu hästi lavastatud ja koomilisi hetki pakkuv.
Nii, enne kui ära unustan - muusika. Minu arvates üks paremaid filmimuusikaid üldse ning võrdsel kohal ST: First Contacti omaga.
Huvitav oli jälgida Data arengut emotsioonikiibiga - see pakkus hulga häid stseene. Soran polnud kindlasti kõige tavalisem kurjategija, aga tema taustalugu jäi natuke liiga kitsaks, oleks oodanud rohkem isikustamist. Razz

Edit: Tuli veel meelde, et stseen, kus Picard on vana aja meremehemundris Enterprise'i sillal, oli väga lahe. Tegelikult oleks täitsa huvitav, kui Tähelaevastikus oleksidki sellised mundrid. Very Happy

Noh, mida veel... Enterprise-D pole kunagi ilusam olnud, kui selles filmis. Uue mudeli tegemine tasus end ära. Cool

Ok, see positiivsete märkuste pool jäi kuidagi ahtaks, vist ei viitsinud lihtsalt rohkem kirjutada Very Happy, aga siiski, minu jaoks on see üks parematest Star Treki filmidest.

8/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 04, 2005 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle Generations meeldis. Meeldis kuidas anti järg üle uuele meeskonnale. Meeldis ka Kirk-i surm. Ei mingit kli~seed. Mees suri tehes oma tööd, mida ta oli teinud pea, et kogu elu. Samuti ei muutunud ta tolmupilveks kosmilises vaakumis, vaid tema kalmule laoti lausa mälestusmärk. Ma vean kihla, et hiljem maeti selline legend ümber Maale, koos kogu ilu ja vilega Smile

Enterprise-D .. paras sellele loksule. Mind häiris pidevalt seeriali ajal, kui vilets tehnoloogia neil on Very Happy
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Mai 04, 2005 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ei ole siiani kahjuks seda filmi saanud korralikult vaadata, ainult fragmente olen näinud. Esimesel võimalusel vaatan ära.

Aga sellest üksi suremisest. Ilmselt mõeldi selle all seda, et Mc Coy ja Spock ei ole Kirki juures, kui ta lahkub. Eks see ole ka tõlgendamise küsimus.

Väljavõte "TFF" käsikirjast:
Tsiteerin::

McCOY:
You really piss me off, Jim. Human
life is far too precious to risk
on crazy stunts. Maybe it didn't
cross your macho mind but when you
fell off that mountain you should
have been killed.
KIRK
It crossed my mind.
McCOY
And?
KIRK
Even as I fell, I knew I wouldn't
die.
McCOY
(indicating Spock)
I thought he was the only one who's
immortal.
KIRK
It's not that, Bones. I knew I wouldn't
die because the two of you were with
me.
SPOCK
I do not understand.
KIRK
(darkly)
I've always known I'll die alone.


Mulle ei meeldinud Kirki surm ka üldse. Samas, jah, miks mitte, ka suured kangelased võivad minna tobeda juhuse läbi aga no mulle ei meeldi vaadata oma lemmiktegelasi suremas. Ma ei saa siin objektiivne olla, olen TOS-iga üles kasvanud.
Iseenesest oli see realistlikult tehtud - ei mingit pateetikat, ei mingeid dramaatilisi viimaseid sõnu ...
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tegelikult Generations väga meeldis, sest filmis oli piisavalt nii koomilisi kui ka põnevaid hetki.
Kui nüüd aus olla, siis pean kõiki Star Treki filme väga headeks, aga see siis selleks. Mr. Green

Tooks siis kõigepealt välja mõned miinused.
Esimene miinus oli juba Enterprise'i mainitud kapten Harriman'i kogenematus, ok, ma saan aru, et ta oli noor kapten, aga nii loll ei saa ikka tähelaevstiku lipulaeva kapten ka olla. Arusaadav, et üritati näidata Kirki suurust, aga selleks on ka teisi viise.
Teine miinus oli minu jaoks selle Nexuse sisese maailma liiga põhjalik tutvustamine, eriti igav oli see minu arust Picardi puhul, see ei andnud filmile midagi juurde ja iga kord kui ma seda filmi vaatan, jään selle koha peal uniseks. Razz

Olen seda filmi näinud hetke seisuga siis viis korda ja peaks ütlema, et mida rohkem seda vaadata, seda rohkem hakkab meeldima.
Kõige paremaks pean ma filmis näitlejatööd, eriti Data ja Picardi koha pealt, nad olid alati omal kohal ja tegid iga kaadri, kus osalesid, nauditavaks.
Hea näitlejatöö all tuleks veel mainida filmi algust Holodeckil, kus Worf sai ametikõrgendust. Tegelased olid täpselt samasugused nagu sarjas ja just see pakkuski vaatajale naudingut. Nägime ka seda, et Data ei muutu kunagi. Very Happy

Mis puutub Enterprise D hävimisse, siis ma ei pea seda suureks katastroofiks. Laev ise ei ole mulle küll kunagi väga palju muljet avaldanud ning minu arurst oli tõesti aeg mingi uuema Enterprise'i versiooni jaoks, kuid see ei ole kõige olulisem. Oluline oli hoopis see, et lõpuks ometi ei olnud Enterprise võitmatu ning meile näidati, et kavalusega saab ka sellisest laevast jagu. Wink

Eriti meeldis mulle episoodi juures see, kui geniaalselt viidi kokku kaks erinevat põlvkonda ja ma arvan, et keegi poleks uskunud, et kapten Kirki ja Picardi nii hästi ühendada saab.
Nagu Star Trek'ile kohane, oli filmis ka filosoofiline pool Dr. Sorani näol. Soran oli ju tegelikult algselt hea inimene, kes muutus julmaks kuna tema pere hävitati Borgide poolt. Sorani tegelaskuju näitas meile ideaalselt seda, kuidas inimest keskkond täielikult muuta võib.
Seega ei ole maailmas ainult inimeste muutumist parema, vaid ka halvema poole. Minu meelest tuleb siin sisse väga õpetlik alatoon. Wink

Igatahes mulle film väga meeldib ja väärib igati kohta teiste Treki filmide seas, punkte ma ei pane, sest mul on väga raske Treki filme eraldi hinnata. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Nelj Dets 16, 2010 10:45 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 12:41 am    Teema: Vasta viitega

Sai ka minul see film nüüd ära vaadatud ja olen igati rahul sellega. Norida võiks tõesti kapten Harrimani kallal - oleks nagu vahtralehega algaja olnud. Samas oli väga koomiline vaadata, kuidas Kirk kibeles koguaeg, et juhtimine üle võtta Very Happy
Algus oli väga nauditav - kuidas see pudel seal lendas ja siis oma lõpu leidis vastu uut Enterprise-B'd. Tegelikult plaaniti algus teha veidi teistsugune: Scotty ja Chekov on kuskil rohumaal ja ootavad Kirk'i, kes peaks tegema satelliidihüpet (et siis kosmosest mingilt satelliidilt Maale) ja maanduma langevarju abil kindals kohas, millest ta pani siiski mööda mingi 32 meetrit (!!) vist.
Ka Kirki surm oli esimeses versioonis teist sugune: nimelt ta seisis ühe silla peal ning dekloakeeris raketi, kui Soran tulistas teda selga. Kuna filmikompanii arvates oli selles stseenis vähe actionit, filmiti see ümber, kust siis Kirk koos raudsillaga alla sajab. Võrreldes neid variante, toetaksin ka seda sillaga alla sajamise varianti, kuna see töötas paremini, kui oleks olnud lihtsalt lask selga.

Muidu oli teema hästi välja peetud ja näitlemine oli nauditav. Annaksin sellele filmile 8/10 punni. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 16, 2010 2:38 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin filmi jälle üle ja et eelmisest kommentaarist juba aastaid möödunud, siis panen mõned uuemad mõtted kirja. Esiteks siiski jään selle väite juurde, et filmis oli nii palju positiivset kui ka palju negatiivset või lihtsalt kummalist, kuid üldmulje jäi siiski suhteliselt korralik.

Võib-olla peaks alustama sellest, et Chekovi ja Scotty asemel pidid nende osi alguses mängima McCoy ja Spock ning see paistab ka dialoogist suhteliselt teravalt välja, sest seda ei jõutud või ei tahetud teiste tegelaste jaoks mugandada. Pean siin silmas Chekovi ütlust I was never that young, mis oleks pidanud kuuluma McCoyle ning Scotty kommentaar Kirki nihelemisele tooli peal Is there something wrong with your chair?, kus Kirk ilmselgelt kibeles sündmustesse sekkuma, pidi tulema Spocki suust. Paraku need kaks näitlejat siiski keeldusid Generationsis osalemast. Teine mõte tekkis Worfi edutamise tseremoonial, kus Data lükkas doktor Crusheri üle parda, mida aga teised sugugi naljakaks ei pidanud. Ausalt öeldes minule tundus see Data poolt vastusena Crusherile selgitustele küll naljakas ja pigem oli teiste reaktsioon kohatu. Very Happy Aga see selleks. Üldse jättis Data käitumine osas, et ta huumorit üldse ei mõista, natuke kummalise mulje, kuid selle põhjus peitub vist selles, et filmist peaksid aru saama ka need inimesed, kes pole TNG sarja näinud ega tea seal juhtunust.

Kuigi Generationsit jääb ilmselt alati kõige rohkem meenutama Kirki surm ja vähemal määral Enterprise-D hävimine, siis mulle tundus, et kohati oli see rohkem isegi Picardi film ning Kirk oli seal lihtsalt kohatäiteks. Põhimõtteliselt oleks filmi lõpus võinud Picardi aidata ükskõik kes peale Kirki ja sellest ei oleks sisuliselt midagi muutunud. Nagu varem olen maininud, siis Kirki surm selles filmis häiris mind väga ja seda esiteks sellel põhjusel, et ma ei näinud mingit loopõhist vajadust tema tapmiseks; ta oleks võinud ka koos Picardiga võitlusest Soraniga võidukalt välja tulla ja film oleks lõppenud õnnelikumalt, kuid sugugi mitte vähem mõjusalt. Teiseks, nagu ütlesin, jäi Kirki surmast kuidagi mõttetu mulje. Muidugi võib siin ju tuua põhjenduse, et valmisolek riskida oma eluga tsivilisatsiooni pärast, kellest me peaaegu midagi ei tea või isiklikult kunagi näinudki pole, on täpselt sama tähtis ja auväärne kui Maa päästmine ning esindabki sellega Star Treki põhimõtteid, aga vaataja seisukohalt oleks selles osas küll tegu pigem otsitud põhjendusega. Aga ma jäin tegelikult pooleli selle juures, et ütlesin, et tegu oli rohkem Picardi filmiga. Ja seda seetõttu, et ta oli ainuke tegelane, kelle jaoks toimus filmi jooksul mingi oluline isiklik sündmus ja areng. Teade sellest, et Picardi vend ja vennapoeg olid tulekahjus hukkunud ning sellega kaasnev Picardi kahetsus, et ta ei olnud loonud oma peret oli suhteliselt liigutav ning peegeldus suurepäraselt tema unistuste teoks saamises Nexuses, mis kujutas seda, mida Picard tegelikult soovis. Igatahes minu arvates lisas see tugevalt Picardi inimlikule küljele, mis sarjas tema formaalsuse tõttu aeg-ajalt varju jäi.

TrekRanger kirjutas:
Teine miinus oli minu jaoks selle Nexuse sisese maailma liiga põhjalik tutvustamine, eriti igav oli see minu arust Picardi puhul, see ei andnud filmile midagi juurde ja iga kord kui ma seda filmi vaatan, jään selle koha peal uniseks.


Filmi esimest korda nähes arvasin ma tegelikult samamoodi, kuid nüüd usun, et see oli tegelikult väga oluline ja vajalik osa, mis tutvustas natuke Picardi hingeelu. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Nelj Dets 16, 2010 2:59 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 16, 2010 10:31 am    Teema: Vasta viitega

Huvitav, kes selle minu kommentaari kirjutas, nõus pole ma enamus väidetega. Very Happy

Tuleb millalgi täiendada. Smile

Enterprise kirjutas:
TrekRanger kirjutas:
Teine miinus oli minu jaoks selle Nexuse sisese maailma liiga põhjalik tutvustamine, eriti igav oli see minu arust Picardi puhul, see ei andnud filmile midagi juurde ja iga kord kui ma seda filmi vaatan, jään selle koha peal uniseks.


Filmi esimest korda nähes arvasin ma tegelikult samamoodi, kuid nüüd usun, et see oli tegelikult väga oluline ja vajalik osa, mis tutvustas natuke Picardi hingeelu. Smile


Täiesti nõus, tegemist on tegelikult ühe olulisima osaga, mille juurde kuulus ka Picardi venna pere surmateade. Nii põhjalikult pole meid Picardile lähedale veel kunagi enne lastud. Lisaks näitas Patrick Stewart ennast taaskord väga hea näitlejana.

Edit: Parandasin veidi oma algse postituse kirjavigu, kuid siiani pole tegemist adekvaatse arvamusega, olin vist kirjutamise ajal unes. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group