Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ENT - 4x19 "In A Mirror, Darkly Part II"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
75%
 75%  [ 3 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
25%
 25%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 4

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 9:28 pm    Teema: ENT - 4x19 "In A Mirror, Darkly Part II" Vasta viitega

Tegu oli siis paralleeluniversumi teise osaga ning peaks ütlema, et tase säilitati.

Hakkaks siis välja tooma selle osa plusse.
Esiteks muidugi see, et meile näidati päris palju TOS'i ajastu laeva uues kuues ning minu arsut oli see nii hästi uuendatud kui vähegi võimalik.
Defiant ei tundunudki Enterprise'i kõrval väga kohatu.
TOS'i juurde jäädes meeldis mulle veel Gorni sisse toomine ning see, et nägime selle eluvormi lõpuks ära sellisena nagu ta kaasaegse tehinka abil välja näha võib. Cool

Archer väärib selles osas taas 10 punkti, sest tema julmus ja auahnus olid just sellised nagu nad selles paralleelis olema pidid. Eriti meeldis mulle tema ütlus admiral Black'ile: "You are relieved admiral!" Mr. Green
Siiski teised tegelased meenutasid mõneti meie Universumi tegelasi, eriti Dr. Phlox, kes oli mingil määral kaotanud oma julmuse ja samuti oli kohati Hoshi natuke rohkem enda moodi, kuid ehk need asjad olid hoopis plussid ja aitasid meile mõista anda, et tegu on ikkagi paralleeluniversumiga, mitte mingi täiesti uue kooslusega.

Jube hästi oli tehtud ka määsuliste rünnak, kus näidati, et andoorialsed, tellariidid ja vulcanid on kõik Maa impeeriumis ja üritavad vabaks võidelda. Minu arust oli see väga hea lisa, mis muutis selle paralleeli veelgi tõetruumaks. Näha Archerit hävitamas külmavereliselt vulcanite laeva on omaette elamus. Very Happy
Kõige olulisem oli minu jaoks osas see, et säilitati Impeeriumi kontroll ja ei lastud T'Polil ning Sovalil hävitada Defiant'it ja suurendada vastupanuliikumise jõudu. Tegu oli ikkagi kurja Universumiga ja seega Föderatsiooni loomise alged oleksid minu arust isegi nende osade alustamise mõttetuks muutnud. Lisaks oli TOS'i osas "Mirror, Mirror" see Universum veel täitsa selline nagu ta oli Enterprise'is.

Suurimat kiitust väärib minu poolt tegelikult hoopis osa lõpp, kus Hoshi Sato tappis Mayweatheri abiga Archeri ja temast endast oli saamas Impeeriumi valitseja.
See pöördepunkt oli minu jaoks tõeliselt ootamatu. Cool

Annan ka sellele osale 10! Wink



_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 7:20 am    Teema: Vasta viitega

Kümme samuti.. igati stiilne lõpp ning sisu ei vajunud kuskil ära. Huvitav oleks siiski teada, mis Hoshist ja Mayweatherist oleks edasi saanud Smile
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Mai 05, 2005 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

niih, teinegi kümme minu poolt. Cool

Nagu esimene jagugi, on ka see juba algusest peale põnev ja kaasahaarva ning säilitab tempo lõpuni, kuid samas on ta suuresti visuaalile üles ehitatud, s.t. TOS'i fännides nostalgia tekitamiseks.
Constitution-klassi laeva on muidugi suur rõõm jälle lahingus näha ning kenasti oli kinni hoitud TOS'st ja laeval olid sinised faserid ja footontorpeedod nägid välja ka samasugused nagu originaalseerias.
Siiski, üks asi jäi kripeldama: kui Maa impeerium on nii võimas, siis kuidas lasti allutatud rassidel ikka oma laevu ehitada... ja veel nii võimsaid. Vulcani ja Andooria alused on NX-klassist oluliselt suuremad. Peegeluniversumi NX on kas koletult võimas, või on teiste laevad haletsusväärselt nõrgad. Defiant oli neist samuti väiksem, aga kuna see oli 100 aastat arenenum, siis pole eriti imestada, et ta need ilma pikema jututa maha võttis.

Bakula muidugi mängis jälle üle, aga tegelikult tegid seda mingil määral kõik. Vaid Trip oli endiselt selline, nagu me temaga harjunud oleme.
See, kuidas Archer reageeris teada saades, et "õiges universumis" oli ta hea inimene. "Great men are not peacemakers, great men are conquerors!" Very Happy Njaa, näitab väga hästi vahet.
CGI gorn oli nagu väike altvedamine, kuigi stseenid temaga olid lahedad. See, kuidas ta ühe meeskonnaliikme kuskilt laest üles tõmbas, meenutas mulle väga Alieni filme. Aga TOS's (episoodis "Arena" http://www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=244 ) oli gorn aeglane elukas, siin aga kiirem kui inimesed. Võib-olla oli "Arena" gorn vana? Või oli tal luude hõrenemine, et ta kiiremini liigutada ei julgenud... Razz
Reed vaeseke, sai punasärgile tüüpilise saatuse osaliseks. Ei tea, kas see oli meelega tehtud eneseiroonia, või oli see lihtsalt loole vajalik... Kalduks esimese variandi poole.
Phlox oli selles osas tõesti kuidagi leebem, nagu TrekRanger mainis, kuid siiski selgelt peegeltegelane. Ma ei usu, et tavauniversumi Phloxi selliste asjadega kapteni vastu pöörduma saaks meelitada.

Mida siis veel märkasin... Sööklas olid TOS'st tuntud värvilised söögikuubikud. No ja siis muidugi kaadrid, kus Defiant ja Avenger kõrvuti lendavad... lihtsalt suurepärane, neid võikski vaatama jääda. Cool

Lõpplahendus oli ootamatu, aga lahe. Ei tea, kas Hoshist saabki impeeriumi valitseja...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 05, 2005 7:21 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Siiski, üks asi jäi kripeldama: kui Maa impeerium on nii võimas, siis kuidas lasti allutatud rassidel ikka oma laevu ehitada... ja veel nii võimsaid. Vulcani ja Andooria alused on NX-klassist oluliselt suuremad.


Teoretiseerides:
Vallutamisel on üks halb asi.. nimelt ei saa olla sinu areng suurem/parem/kiirem/võimsam, kui seda on sinu poolt vallutatud rassil. Seega oli tegemist lihtsalt NX laevaga, millel oli varastatud tehnoloogia peal. Sellise arengu tüübi parim näide oleks Borg Smile
Mässu peaks olema lihtne korraldada, kuna 1) tehnoloogia autorid olid mässajad 2) Impeeriumit koos hoida selliste vahemaade peal pole sugugi lihtne, see nõuab meeletuid resursse nii inimeludes kui tehnikas 3) neil oli kana kitkuda nendega vähemalt võrdse vaenlasega - Tholianid 4) inimesed isekeskis.. tapavad, valetavad, petavad, jms..
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group