Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x29 "Operation: Annihilate!"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
30%
 30%  [ 3 ]
9
50%
 50%  [ 5 ]
8
10%
 10%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
10%
 10%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2005 6:44 pm    Teema: TOS - 1x29 "Operation: Annihilate!" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 16. mail 2005 kell 23:25 ETV's

"Hävitusoperatsioon"
Tähelaev Enterprise läheb pärast enam kui aastast eetrivaikust uurima, mis on juhtunud planeedil Deneva. Katsed kontakti astuda lõpevad edutult, kuid otse päikesesse lendav Deneva laev ja järgnevad segased sõnumid annavad märku ohust. Planeedil leitud elanikud räägivad tulnukatest, keda ei õnnestu avastada. Ent üks leitud väikestest kummalistest esemetest kinnitub Spocki seljale, kuigi seadmed ei registreeri seda eluvormina. Ka Spock kaotab kontrolli oma tegude üle, kuid McCoyl õnnestub peagi olendite saladuse jälile saada.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2005 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt läheb siis 10 punkti.

Ma mäletan, et see episood meeldis mulle juba siis, kui teda esimest korda nägin. Vahepeal olin aga üht-teist unustada jõudnud ja eilne tuletaski hästi meelde, kui hea tükiga tõesti tegu on.

Mingil põhjusel, ma ei oska seda täpselt seletada, ei meenuta "Operation: Annihilate!" mulle tüüpilist TOS'i episoodi, vaid pigem "moodsa" Treki ajastust pärit toodangut. Kuidagi hoopis teistsuguselt mõjus. Võib-olla oli asi selles, et kasutati päris hooneid ümbrust stuudiolahenduse asemel, võib-olla selles, et seekord puudus muidu harilik komöödialik alatoon.

Siiski, omad vead sellel osal olid. Mulle ei meeldinud sugugi Kirki vennanaise hull karjumine, ei kübetki veenvust polnud selles. Ja kapten ise suhtus oma venna surma kuidagi ükskõikselt. Ehk ei näidanud ta lihtsalt oma tundeid välja, aga mulle tundus, et nende suhted polnud kunagi väga soojad olnud.
Ja kust õnnestus Enterprise'il järsku üle 200 satelliidi välja võtta, et sellega planeeti kiiritada? Sellised asjad võtavad ju ruumi ja vaevalt, et üks alus nii suurt hulka lihtsalt igaks juhuks kaasas kannab. Võiks ju olla, et need ehitati osadest, aga osad peavad ju ka kuskil olema. Ja seda, et TOS'is replikaatoreid oleks olnud, ma ei mäleta.
Üldiselt oli näitlejatöö siiski tasemel. McCoy ja Spock olid ehk kõige paremad. See, kuidas Spock valule vastu pani, oli Nimoy poolt üsnagi veenvalt kujundatud, oli selgelt aru saada, et inimene (vabandust, vulkanlane) on tugeva pinge all. Ja muidugi see, kui rahulikult ta nägemise kaotusesse suhtus, mis õnneks küll ajutiseks osutus.

Need tulnukad ise olid suurepäraselt tehtud, kui sellist jubedat häält tegid ja seal meeskonna peade kohal lendama hakkasid, siis see oli suht hirmus ning hästi filmitud. Olgugi, et nad olid rohkem moosiga pannkookide moodi, mõjusid nad siiski hirmutavalt. Ja see idee iseenesest ka, et nad olid ühe suure organismi rakud, oli minu arvates üsna geniaalne.


Nagu öeldud, 10 punkti, igati hea osa. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2005 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Tuleks alustada juba tavapäraste sõnadega "Nunii, uus nädal ja uus osa vaadatud...". Eks ma siis alustan ka nüüd seda moodi. Nunii, uus nädal ja uus osa vaadatud. Andsin 9 punkti. Hea, tõsiselt hea osa. Star Trek tema parimas mõttes. Maksimumi siiski ei annaks ja kas ma kunagi üldse mõnele osale seda annan.. nu eks näeb Wink Üldiselt pole siin midagi juurde lisada, lihtsalt algusest kuni lõpuni paeluv kergete actioni ja koomika sugemetega ulme õudus..hehe..jube lause sai :p
Enivei, peale vaatamist võisin ma õndsasse unne laskuda teades, et sellel ööl (vähemalt sellel) mingid suurema organismi rakud mind ei tülita. Ei jah..tegelt ka, eelkõneleja ütles juba suuresti kõik. Bingo.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 18, 2005 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

minu meelest oli see superhea osa.. ei oska põhjendada miks.. lihtsalt meeldis mulle üli.
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2005 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust oli tegu väga tugeva episoodiga, milles oli selgelt näha, et seekord on rohkem vaeva nähtud.

Näitlejatöö oli muidugi tasemel, eriti tuleks välja tuua Spock, kes oli lihtsalt fantastiline, võideldes võõrorganismi vastu ja lõpuks saavutades kontrolli enda emotsioonide üle. Mõnes mõttes võiks seda organismi võrrelda Goa'Uld-idega sarjast SG-1, sest ka see organism üritas ju võõra organismi üle võimu saada, tekitades sellele suurt valu. Wink
Tegelikult nägin ka teist paralleeli SG sarjaga, nimelt käitusid SG lendavad putukad teise hooaja osast "Bane" väga sarnaselt TOS'i lendavate rakkudega, tegelikult oli ka terve osa õhustik sellele sarnane.
Mine tea, ehk on SG tegijad ka sellest osast paar ideed saanud. Very Happy

Igatahes oli osa väga põnev ja ka mulle meeldisid need lendavad organismid ja see, et nad olid tegelikult üks organism. See episood oli selgelt oma ajast ees.

Siiski nagu Enterprise juba välja tõi, jäi ka mind natuke häirima see, et Enterprise'il oli 200 satelliiti lihtsalt tagataskust võtta, see oli väga ebaloogiline. Rolling Eyes

Selle osa kohta on tegelikult jube raske midagi öelda, aga panen 9 punkti, ei saa mingil põhjusel kümmet lendu lasta. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa tore episood, kuid midagi jäi ikka puudu. Idee mulle meeldis, täpsemalt see et üks "rakk" on suurema organismi osa. Aga ei saanud ma nüüd aru, kas need rakud kõik olid eraldi ja moodustasid ühe suure kogumi või oli kuskil ka see "mother"? Või kuidas nad üldse sinna planeedile said. Lendasid kosmosest? Või tulid siia eelmise koloonia host'idega? Ka mind häiris natukene Kirk, et ta oma venna surma nii rahulikult suhtus. Aga vb on selline rahulikkus tal ajapikku kasvanud, ega mingi närviline ja erutuv tüüp ei sobigi kapteniks.

Ei, tip-top episood. Kuid jah, need tulnuka osad olid kentsakad.

8/10.

Btw, osa parim stseen oli lõpp, seal sillal. Wink

Üldse lõppevad tihti TOSi osad kuidagi rõõmsalt, muhedalt või niiöelda perekondlikult. See tekitab sellise õndsa tunde vaatajas, vähemalt mul.

Ja nüüd ka esimene hooaeg vaadatud. Võin kindlalt öelda, et Trek (vähemalt TOS) "ownz". Very Happy Teist hooaega ma arvatavasti niipea vaatama ei hakka, kuid ära tahan kindlasti vaadata. See oleks patt, kui ei vaataks.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group