Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Düün

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2005 10:18 am    Teema: Düün Vasta viitega

Keegi sellist raamatut teab nagu "Düün" Frank Herberti poolt? Kes ei tea siis soovitan lugeda, selle kohta on isegi film tehtud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2005 1:31 pm    Teema: Vasta viitega

Raamat on väidetavasti hea, varsti hakkan lugema esimest osa kui Hitchiker's Guide to Galaxy on loetud. Ning muide Düünist on tehtud Filmid. Dune (1984), Dune mini sari (2000 millegiga) ning nüüd suht hiljuti uus film nagu Children of Dune.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2005 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Jah düün on tõesti suht loetav raamat ja järjed on kah ok! Ja ärgem unustagem, et ka arvutimäng on sellest tehtud Smile
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Esm Mai 23, 2005 7:24 pm    Teema: Vasta viitega

Kui nüüd täpsem olla siis kolm arvutimängu Very Happy.

Võib olla rohkemgi Very Happy.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Telcontar
Kadett


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2005 10:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult, enne kui arvutimängude juurde karata võiks tõesti lugeda:

Düün
Düüni lapsed
Düüni messias
Düüni imperaator (ilmumas)

Sarjale on kirjtatud ka teiste autorite poolt järgesid ja prolooge, kuid tavapäraselt on tegu kräpiga.
_________________
Õnne kõigile, tasuta, ja ärgu kellelegi tehtagu liiga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 11:19 am    Teema: Vasta viitega

Olen mitu korda tahtnud seda lugema hakata. Pidevalt näen ja tahan võtta, kuid midagi tuleb alati ette. Eelmine kord köitis mu tähelepanu näiteks "Doonor" (raamatu kaas oli väga huvitav - verised kirurgid) Very Happy . Kunagi loen kindlasti läbi, aga äkki senikaua veidi täiendavat infot? Mis sorti teosega on tegu, isiklik hinnang, kes-kus-mis? Wink
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

Minus erilist vaimustust ei äratanud see teos, pole päris minu maitse vist. Päris nii hull polnud, et pooleli oleks jäänud - sai ikka korra läbi loetud, aga teist korda küll vast enam ei viitsiks. Järgesid pole lugenud, aga võibolla mõnikord, kui midagi muud parasjagu teha pole, võtan käsile isegi.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Spitfire
Kadett


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 1
Asukoht: Tõrva ja Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

ma olen kolm osa läbi lugenud, neljanda võtan kohe, kui ühe poolelioleva läbi saan. Üks lemmikraamtutest mul...põhirolli mängib minu arust seal sügav filosoofia...esimene osa oli ikka parajalt paks...võtab mõtlema, kuidas nii keerulise sisuga raamatut üldse kirjutada saab.

Muidu suurima müügiga ulmeromaan üldse

See esimene film Dune oli ikka viimane pask, enne raamatu lugemist küll vaadata ei soovita.
_________________
Võileib kukub alati võiga allapoole
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 7:44 pm    Teema: Vasta viitega

jaah, olen lugenud lihtsalt: "düüni"

super raamat minuarust:D
teisi osasid pole veel lugenud, aga kavatsen:D
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 1:42 pm    Teema: Vasta viitega

Lugesin umbes kolmandiku läbi ja siis jätsin pooleli. Polnud aega, mitu teist raamatut oli ka pooleli ja nii ta jäi tolmu koguma, kuni sisu juba meelest oli läinud. Aga ma loen ta kindlasti kunagi lõpuni, sest see ikkagi meeldis mulle. Järgmine kord alustan siis otsast peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pidur
Kadett


Liitunud: 28 Sept 2006
Postitusi: 11
Asukoht: kord siin kord seal

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

Näppu satus esimensena "Düüni ketserid", päris hea nüüd peaks teised ka läbi lugema. On kuskilt saada kõik raamatud eestikeelsena ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

pidur kirjutas:
Näppu satus esimensena "Düüni ketserid", päris hea nüüd peaks teised ka läbi lugema. On kuskilt saada kõik raamatud eestikeelsena ?


Näiteks Apollo Raamatupoes on nad ilusti olemas ja muidugi ära välista ka linnaraamatukogusid, kui ei taha "väikest" pappi välja käia Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 09, 2007 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

esimene osa "düün" jäi mul pooleli, sest pidin raamatu tagasi viima, küll aga olen näinud filmi!
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 12, 2007 11:54 am    Teema: Vasta viitega

Nendele inimestele teadmiseks, kes veel ei tea, siis nüüdseks on ilmunud ka Düüni sarja viimane (kuues) raamat "Düün - Kapiitlisaal":

Kuulus Düün, kõrbeplaneet Arrakis, on täielikult hävinud võimuvõitluses kunagise kosmilise impeeriumi asukate ja nende vahel, kes hajumiseks nimetatud protsessis kadusid kaugete tähtede vahele, ent aastasadu hiljem oma juurte juurde naasid. Bene Gesserit hakkab oma kaunist ja haljendavat, Kapiitlisaaliks nimetatud koduplaneeti sammhaaval kõrbeks muutma, et liivaussidel oleks, kus elada. Ent kas elu pikendavat melan¾i andvaid liivausse kunagi üldse veel tekibki?
Viimane romaan, mille Frank Herbert enne surma kirjutas, lõpetab Düüni legendide särava sarja, mis jääb igaveseks püsima ulmekirjanduse paremikku.


Raamat on müügil nii Apollos, Varrakus, Tallinna Kaubamajas ja järelikult ka Tartu Kaubamajas ja eks ka teistes raamatupoodides. Hinnaks on orienteeruvalt 280 krooni.


_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 12, 2007 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik osad on mul loetud, välja arvatud viimane, mis ostetud, aga milleni pole veel jõudnud. Esimene osa jättis omal ajal väga võimsa mulje, ülejäänud ei karjunud ka hamba all, välja arvatud "Düüni messias"-kiire üleminek mastaapsest stiilist kammerlikku oli liigne ¹okk. Telesarju ja filmi olen ka näinud, viimast saksakeelse dublaa¾iga, millest ma mõhkugi ei jaga. Esimene minisari jättis veidi parema mulje kui teine, natuke hoogsam, samuti meeldis ta rohkem kui film.
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Juun 02, 2008 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Spitfire kirjutas:

See esimene film Dune oli ikka viimane pask, enne raamatu lugemist küll vaadata ei soovita.


ma juhtusin siiski nägema filmi enne raamatu lugemist (ja mängisin mänge enne filmi) ja ma olen suur Düüni filmi ja raamatu fänn. Düüni lastest tehti isegi kolme osaline discovery vist sarifilm. Siiamaani hämmastab mind kui läbimõeldud selle raamatu maailm on. Annaks võrrelda täiesti Tolkieni maailmaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
para
Kadett


Liitunud: 1 Sept 2009
Postitusi: 4

PostitusPostitatud: Teis Sept 01, 2009 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

Düün on üks minu suuremaid elamusi. Tugeva filosoofilise põhjaga ja täiesti usutav. Mälu pole küll just kõige parem, kuid mäng käis seal kauges tulevikus, kus sõjad masinatega olid ammu peetud ja tehisintellektide loomine ja kasutamine olid inimkonnale ohtlikkuse tõttu absoluutselt keelatud (good point! - arvestage millal D. kirjutati!!). Nende asemel kasutasid võimurid spetsiaalselt kasvatatud teadjamehi. Aga see on kõigest detail.
Eks asi ikka käib võimu ja hea-halva ümber. Ikka üllatud kui avastad, et universaalset halba pole olemas, on vaid vale mätas ja-nii-edasi.
Soovitan igaljuhul proovida! Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 12:51 am    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Lugesin umbes kolmandiku läbi ja siis jätsin pooleli. Polnud aega, mitu teist raamatut oli ka pooleli ja nii ta jäi tolmu koguma, kuni sisu juba meelest oli läinud. Aga ma loen ta kindlasti kunagi lõpuni, sest see ikkagi meeldis mulle. Järgmine kord alustan siis otsast peale.


Sellest postist on oma viis aastat möödas. Selle aja jooksul - ei tea küll, millal täpselt - sain raamatu ka korralikult läbi loetud.

Oli meeldiv, aga mitte nii meeldiv, et järgesid ette võtta. Olustikukirjeldused meeldisid, kõrbeplaneedi elu ja ühiskonna põhjalik ülesehitus samuti. Ei mäletagi, mis täpselt ei meeldinud, aga ilmselt oli selleks sü¾ee pidepunktide ettenähtavus, mis teoses läbiv oli. Ei pea silmas kli¹eesid, mis kehva sü¾eega kaasnevad, ei ütle ka, et oli kehvasti kirjutatud, mistõttu kõike toimuvat ennustada sai. Pinget ei olnud; kuna peatükid jälgisid nii Atreideste kui ka Harkonnenite tegevust, siis said kõik plaanid ette jutustatud juba enne nende täide viimist. Lisaks veel ennustused-ended, mis kahtlemata täide läksid, ning ka peatükkide algustes need sissejuhatavad laused. Tuleb meelde midagi sellist nagu "Tuhat surma sulle, Yueh", mis reeturi isiku juba tegelaste esmatutvustusel välja andis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group