Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sheridan VS Sinclair

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Sinclair või Sheridan?
Komandör Jeffrey Sinclair
50%
 50%  [ 5 ]
Kapten John Sheridan
50%
 50%  [ 5 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2005 7:03 pm    Teema: Sheridan VS Sinclair Vasta viitega

Veel üks VS.-võistlus siis... Very Happy

Kumb teile rohkem meeldis ja miks?

Sarjas meeldis mulle enam kapten Sheridan, ekraanil oli teda põnevam jälgida ning talle kirjutatud tekst oli üldiselt huvitavam, lisaks suutis ta kaasahaaravamalt esineda, eriti hea oli tema hääl. Ta jättis mingis mõttes kapten Kirkiliku mulje, kuigi selle põhjuseks on pigem see, et talle sai osaks Sinclairist tihedam ja rohkem actionile orienteeritud sündmustik.

Teisest küljest, inimese endana jättis Sinclair mulle veidi sümpaatsema mulje ning Star Trekist võiks teda ehk võrrelda kapten Archeriga. Temas polnud sellist paatoslikust nagu Sheridanis ja üldse oli ta kuidagi rahulikum.

Kui peaks valima, siis läheb minu hääl siiski Sheridanile, sest sarja vaatamisel on põnevus siiski esikohal. Razz

Muuseas, kui keegi pole tähele pannud, siis mõlema kapteni initsiaalid on J.S., mis on ka Babylon 5 looja J. Michael Straczynski initsiaalid. Wink
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 28, 2005 9:38 am    Teema: Vasta viitega

Ma jätan praegu hääle andmata, sest Sheridan oli sarjas väga tihe külaline, samas kui Sinclair oli natuke tähtsam (Sõja poolest). Miks Sheridan oli tähtsusetum? Sest ma usun, et Delenn oleks üksinda ka suutnud inimesed ja minbarid varjude vastu ühendada Razz

Niiet suht 50/50 praegu...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu näha on siin inimesed ka hääletanud, aga palun põhjendage oma valikut ka, et mul oleks kergem otsustada Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kapten John Sheridan ikka kuidagi võimas ja väga hea näitleja .
Hea kõnepidaja nagu üks liider ikka olema peab Wink
Kuigi Sinclaril oli kuidagi omapärane hääl.
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 31, 2005 1:12 pm    Teema: Vasta viitega

Mina hääletasin Sinclairi poolt. Wink

Kordan siis seda juttu, mida ma ka enne kudagil rääkisin: Razz

Mulle oli Sinclair algusest peale sümpaatne ja kui ta teisel hooajal vahetati Sheridan'i vastu välja, olin ma kergelt pettunud. Esiteks oli Sinclair kuidagi tõsisem ja Sheridan tuli minu jaoks peale liigse energiaga.
Teiseks oli Sinclair kuidagi tugevam isiksus, mis väljendus juba tema tõsises olekus.
Hiljem hakkas mulle Sheridan rohkem meeldima ja ma sain ka aru, et lihtsalt järgmiste hooaegade teemadele oli see vahetus selgelt vajalik.

Enterprise mainis juba Sheridani paatoslikust, mida mina pean märkimisväärseks miinuseks. Mulle ei ole kunagi üles puhutud kangelased meeldinud ja tema see minu arust oli.
Sellest tulenevalt meeldib mulle näiteks Star Trekis kapten Picard hulga rohkem kui kapten Kirk.

Pean muidugi tunnistama, et B5 on siiani minu lemmik ulmesari ja isegi Sheridan oli minu jaoks eraldi võetuna võimas tegelane. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 14, 2005 9:18 pm    Teema: Vasta viitega

Hääletasin millegipärast Sinclairi poolt. Kuigi tema osa oli kirjutatud puisemalt kui Sheridani oma mõjus ta autoriteetsemana. Sheridani kuju oli palju elavam, dünaamilisem. Kuid lõpuks jäi mulle mulje et ta jäi ikkagi naise tuhvli alla. Ja olen nõus ka sellega , et Delenn oleks üksigi oma poliitika läbi viinud.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 10:35 am    Teema: Vasta viitega

Kuna ma olin peaaegu ainus inimene siin foorumis, kes ühtki Babylon 5 osa kunagi näinud ei olnud, siis otsustasin selle lubamatu vea lõpuks parandada ja hakkasin vaikselt otsast vaatama seda sarja. Nüüd on esimene hooaeg nähtud ja natuke teisest ka. Ja no on tõesti üks väärt sari (milles ma muidugi ei kahelnud).


Kuigi ma teadsin, et Sinclair esimese hooaja lõpus välja vahetatakse, valmistas see mulle ikkagi pettumuse, kui see aeg kätte jõudis. Sinclairi jõuline ja autoriteetne tegelaskuju sobis sellesse sarja minu arvates tunduvalt paremini. Ma olen nüüdseks näinud küll ainult nelja Sheridaniga episoodi, nii et päris adekvaatne ma tema kritiseerimiseks veel ei ole (jätsin sellepärast ka hindamata), aga tema Kirkilik olek ja liigne ameerikalikkus mulle väga ei meeldi. Sinclair (keda ma tahtsin hakata võrdlema Jonathan Archeriga, aga nägin, et Enterprise on seda juba teinud Twisted Evil ) mõjub rohkem sellise sõjaväelise juhina (kes samas ei karda ka vajadusel natuke reegleid väänata ja inimlikke otsuseid teha, kui need ka reeglitevastased on), Sheridan on rohkem nagu mingi poliitiku tüüp.

Samas ka Jonathan Archer oli üks minu lemmikutest Star Treki kaptenitest (Picardi kõrval) ja sarnaseid jooni Sinclairiga on neil palju. Sinclairi osatäitjal puudus ainult see jube ülemängimise komme, mida Bakula tihti harrastas ja mis mõnikord närvidele käima hakkas Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 1:14 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman, hoia meid kursis kuidas sari meeldib. Kõik paremad osad on veel ees (kohe-kohe on "The Coming of Shadows"). Smile

Sheridan oli alguses ka mulle natuke vastumeelne, kuid ta kosub ning nüüd pean ma teda paremaks valikuks kui Sinclair. Ta on selline nagu ta tol hetkel pidi olema. Katkendid (ei hakka tervet teksti avaldama) JMS'i 1 mai 1994 memost:

CAPTAIN JOHN STRIDER*

Middle 30s, attractive, upbeat, charismatic. Where Sinclair is rigidly by-the-book and haunted, Strider is flexible and optimistic.
/../
Archetype: Pierce Brosman, or a young Sean Connery. Could be American, but an English or Irish actor with unimpeachable acting credentials, classically trained, would be a real find.

*Ajutine nimi (jällegi JS), hiljem muudeti Sheridaniks

Osa pidi saama Michael York, kuid kõrgemad ülemused arvasid, et kuna TNG kapteniks on ka briti näitleja, siis vaatajad äkki arvavad et tulevikus on kõik tähelaeva kaptenid britid, ja seda üks ameerika telekanal lubada ei saa. Rolling Eyes Siiski lõpp hea, kõik hea. Mina olen Bruce Boxleitneriga väga rahul.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
shadowman, hoia meid kursis kuidas sari meeldib. Kõik paremad osad on veel ees (kohe-kohe on "The Coming of Shadows"). Smile


Hehehee, kadestage mind kõik... mul on kõik paremad osad veel ees Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

(igatahes mul oli küll veits kade tunne, kui olin äsja Firefly vaatamise lõpetanud ja natuke kurb, et see otsa sai, ja siis tuli keegi - vist FLT - ning teatas, et ta alustas just Firefly vaatamist Laughing )


Vabandust räige offtopicu pärast, ma ei saanud lihtsalt ilma.

Aga selle kohta, kuidas sari meeldib, polegi vist midagi muud öelda, kui et väga, väga meeldib. Ja paistab, et aina huvitavamaks läheb.

Igatahes Sheridani ma veel päris maha ei tee ja enne siin teemas ei hääleta, kui sari lõpuni vaadatud pole.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti vaata ka B5 filme, vaatamise järekord on selline : D

The Gathering"
"In The Beginning" after "Atonement" (ep. 9 of s4)
"Thirdspace" after s4
"River of Souls" afer "Objects at Rest" but before "Sleeping in Light"
"A Call to Arms" after s5
Then "Crusade"
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Arto
Nooremleitnant


Liitunud: 9 Märts 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Nelj Aug 17, 2006 4:14 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
Kindlasti vaata ka B5 filme, vaatamise järekord on selline : D

The Gathering"
"In The Beginning" after "Atonement" (ep. 9 of s4)
"Thirdspace" after s4
"River of Souls" afer "Objects at Rest" but before "Sleeping in Light"
"A Call to Arms" after s5
Then "Crusade"


Don't forget: Legend of the rangers Smile
_________________
We live for the one we die for the one
Understanding is a three-edged sword
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 18, 2006 1:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle ei meeldind eriti ei Sinclair ega ka Sheridan, vaid hoopis Ivanova.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Aug 18, 2006 2:58 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Mulle ei meeldind eriti ei Sinclair ega ka Sheridan, vaid hoopis Ivanova.


Ivanoval pole tõepoolest häda midagi... kipub minu arvates ainult mõnikord natuke üle mängima. Aga vähemalt saab nalja temaga.

Jälle läheb offtopicuks ära... parem olen vait Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group