Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Parimad Sci-Fi filmid?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 02, 2004 9:23 pm    Teema: Parimad Sci-Fi filmid? Vasta viitega

Rääkige, millised on teie lemmikulmekad (ei pea olema tingimata Sci-Fi) Cool

Minul isiklikult on palju lemmikuid, mida vaadates mul igav ei hakka. Nende seas on nii komöödiaid kui ka tõsisema sisuga filme. Üldiselt siiski meeldivad rohkem sellised "mõttega" filmid, kus rohkem keskendutakse atmosfäärile kui eriefektidele.

Mingit pingerida ma siin moodustama ei hakka, mainin nad vaid enam-vähem kronoloogilises järjestuses ära.

"The Day the Earth Stood Still"
Vana, kuid tõeliselt hea film. Seda tüüpi ulmekad mulle istuvad kohe hästi - üksik tulnukas tutvub inimkonnaga ning pole ülearuseid eriefekte. "Less is more". Selge see, et omal ajal oli film mõeldud sotsiaalse kommentaarina kuid minu jaoks peitub tema sisu milleski muus.

"War of the Worlds"
See film, erinevalt eelmisest, meeldib mulle eelkõige tema eriefektide tõttu, mis oma aja kohta (1953) olid ikka väga head ning on isegi praegu veel täiesti "adekvaatsed".

"Countdown"
Vähetuntud film 1968. aastast, mis räägib võidujooksust Kuule. Meeldisid mulle tegelased ning eriti seik, kus Kuule jõudnud Ameerika astronaut suutis seljatada riikidevahelise vaenu ning austada ka ka hukkunud nõukogulaste üritust, seda isegi Külma sõja keskpunktis.

"2001: A Space Odyssey"
Tõeline klassika, see on film, mida ei saa vaadata ajaviiteks popcorni kõrvale.

"Alien"
Tõelisest hea ja "suspensful" kosmoseõudukas. Kui ma seda väiksena esimest korda nägin, siis oli küll ikka jube õudne olla.

"Aliens"
Meeldib isegi rohkem kui esimene film, piisavalt actionit ja põnevust.

"Total Recall"
No mis teha, tunnistan, olen Arnoldi fänn. Very Happy Aga ka film ise on põnev ning ei jää kuskil aeglaseks.

"Demolition Man"
Põnev, humoorikas, igati lahe teos. Samas on ta ka point sees, et inimese olemusega ei tasu mässata.

"Independence Day"
"War of the Worlds" uues kuues. Selgelt ameerikalikust patriotismist õhkuv film, kuid väga hea just meelelahutuseks vaadata.

"Armageddon"
Sama jutt, mis eelmise filmi kohta.

"Deep Impact"
Eelmisest tunduvalt täiskasvanulikum lugu, mis pigem jutustab loo inimestest kui maailmapäästmisest.

"The 6th Day"
Super Arnoldi-film, palju actionit ja samas ka suht huvitav.

"The Fifth Element"
Suurepärased visuaalid, kuid see on rohkem fantastikafilm. Väga hea meelelahutus igal juhul.

"Gattaca"
Suurepärane rahulik film ilma ülearuste "kellade ja viledeta". Jällegi, film inimestest.

"Matrix"
Originaalne mõte ning head eriefektid.

"Equilibrium"
Mõnevõrra "Matrixi" rip-off, kuid minu arvates oluliselt parem isegi.

"Red Planet"
Selle filmi plussiks, erinevalt filmist "Mission to Mars", mis üritas eriti sügavamõtteline olla ja minu meelest sellega läbi kukkus, on see, et ta on just lihtne meelelahutuslik lugu.

"Stranded"
Suurepärane Hispaania Marsi-film, erinedes tugevalt Hollywoody sama kategooria ¹edöövritest. Paljud peavad selle näitlejatööd ning efekte väga kehvaks, kuid minu arvates kujutab see inimesi vägagi realistlikult, sest kõiksugu superkangelased pole eriti reaalsed tegelased. Cool

"The Day After Tomorrow"
Lihtsalt suurepärased eriefektid, lemmikuks olid tornaadod Los Angelese kohal. Cool

"I, Robot"
Noh, eriefektid jällegi hästi tehtud. Ma saan aru küll, et mõnele see ei meeldi ja peab filmi Asimovi mõnitamiseks Wink aga mina filme selle järgi ei hinda. Üksikuna võttes oli tegu vägagi vaadatava tükiga. Siiski üks asi häiris: need krdi reklaamid Converse'i tossudele ja Audidele. Evil or Very Mad

Lisaks kõik Star Treki, Star Warsi ning "Terminaatori" filmid Smile

Mida veel mainida...
Dune miniseeria aastast 2000 oli päris hea

Mõned head veel: K-Pax, Starship Troopers, The Thing, Spaceballs, Battlefield Earth, Running Man
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Mai 03, 2005 1:52 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 02, 2004 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Käitun samamoodi nagu Enterprise, sest ka mul ei ole vaieldamatut lemmikut. Think

Ma olen meeletult suur Star Treki fänn, nii et pean kindlasti pidama neid kümmet filmi ühtedeks parimateks üldse.

Parimad siis neist minu jaoks on Star Trek "Voyage Home" ja "First Contact" nagu enne mainisin. Mr. Green

Siiski minu lemmik film on 2001: Space Odyssey, mis on küllaltki vana, kuid sellest hoolimata väga heade eriefektidega ja hea muusikaga.
Mõni võib pidada seda liiga aeglaseks, kuid just selle aegluse tulemusena on võimalik seda paremini nautida. Wink

"War of the Worlds" oli samuti väga hästi tehtud film. Oma aja kohta suur meistriteos. Ta oli nii põnev kui ka üpris sisukas.

"Independence Day" meeldis mulle samuti väga, kuid nagu Enterprise mainis on see läbi immutatud liigse patriotismiga, mis võtab nii mõndagi maha. Razz

"Armageddon" on kindlasti üks minu lemmik filmisdest, öelgu teised mis tahavad, mina seda filmi igatahes naudin. Mr. Green
Ta on lihtsalt viimase klipini läbi töödeldud ja lausa lust vaadata.

"Red Planet" on parim film Marsist ning tuleks samuti siia nimekirja lisada. Cool

Viimasena paneksin siis siia uuema filmi: "I, Robot"
Ma saan aru, et paljudele inimestele, kes on raamatut lugenud, võib see film tunduda natuke liiga lihtne ja actionit täis topitud, kuid minule jättis ta päris sügava mulje.
Päris mitu aastat ei ole sellist ulmekat tehtud, mis mind hoiaks nina vastu ekraani algusest lõpuni. Film oli hästi läbi mõeldud ning hoidis pinge üleval viiamse minutini.
Lisaks kandis ta meile edasi idee, et inimesed ei tohi masinate kasutamisega liiale minna. Wink
(Muidugi iga raamatut lugenud inimene võib mulle siin sügavalt vastu vaielda. Razz )

See oli siis minu nimekiri, tuli küllaltki Enterprise'i sarnane. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2004 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Arrow Armageddon
Arrow Matrix
Arrow The day after tomorrow

Mõte on huvitav, näitlejad head ja efektid tasemel..mängivad inimeste närvidega Very Happy
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 7:19 am    Teema: Vasta viitega

Talk about copy-paste.. Wink

Enterprise kirjutas:
"The Day the Earth Stood Still" ..
Ja kuidas veel! Tõeliselt kena linateos minu arvates..
Enterprise kirjutas:
.. "2001: A Space Odyssey" ..
Täiesti nõus. Teostus on äärmiselt hea, efektid täitsa vastuvõetavad. Muusika on tõepoolest kena. Kohati kippus siiski liigselt venima, klisheed oli ehk liigagi palju. Kuid lõppkokkuvõttes on siiski hea mulje jäänud.
Enterprise kirjutas:
.. "Total Recall" ..
Jaah.. Huvitava filmiga on minu arvates tegu, indeed..
Enterprise kirjutas:
.. "Deep Impact" ..
Üks hetk olin sellest suuremas vaimustuses, hetkel mainiks ära, et tegu väärt asjaga. Mis tekitas tahtmise taas vaadata.
Enterprise kirjutas:
.. "Matrix"..
Esimene osa on kindlalt mitmetest teistest linateostest peajagu üle. Lähenemine on niivõrd uudne ja päris kena.. Aga teised hakkasid ära vajuma Evil or Very Mad Sain tõsiselt kurjaks selle jama peale, mida nägin!
Enterprise kirjutas:
.. "Equilibrium" ..
Alul klassifitseerisin ka mina ta rip-offiks, kuid kui ma nägin millega tegu.. Asi on isegi parem kui Matrixi esimene osa. Mitte midagi sedavõrd ulmelist, mida päriselt juhtuda ei võiks.. Originaalsus on rabav ausalt öelda.
Enterprise kirjutas:
.. "Red Planet" ..
Ma ei ütleks et see niivõrd vaid lihtne ja meelelahutuslik oleks. Minu jaoks on tegu ühe klassikuga
Enterprise kirjutas:
.. "The Day After Tomorrow" ..
Ulmefilmiks teda päris ei klassifitseeriks.. Eriefektid olid küll päris head. Kui ma ta esimest korda ära nägin siis olin ikka suures vaimustuses. Nüüd kui ma asja ühele teisele tutvustasin, olid tunded kõvasti jahtunud, kuna tänu mu armsale arvutile jäi vähemalt 30min lõpust nägemata Evil or Very Mad Aga pagan võtaks, kas enam ei loeta normaalseks ühtki filmi, milles mingit love-storyt sees pole, nii et kõik sellega üle valatakse??
Enterprise kirjutas:
.. Star Wars ..
Minu poolt kindlasti mitte kõik. Talutavaks on uutest suutnud jääda osaliselt vaid II. Seevastu IV, V, ja VI osa on klassikud, vastupidist väita ei saa!
K-Pax hea film neh. Originaalne oli teine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
unfake
Nooremleitnant


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 10:13 am    Teema: Vasta viitega

Teate mu arvamust Parim on Matrix ( triloogia)
siis Equilibrium
ja kolmandat hoiab Marss ryndab Very Happy
_________________
fiction is better than reality
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Equiliribum ei saa olla Matrixi Rip-off kuna Equliribum põhineb raamatul 1984. Btw kas keegi 1984 filmi on näinud üldse?
Enda lemmik on Chronicles of Riddick.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 9:03 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen näinud 1984 filmi, kuid ma leain, et raamat jääb kõvasti peale.

Olin selles filmis ausalt öeldes natuke pettunud. Sad
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 4:23 pm    Teema: Vasta viitega

Armageddon tuleb esimesena meelde. Tõenäoliselt selle pärast, et olin väga noor, kui seda nägin ja mäletan selgelt esmamuljet, mida selline patriootlik linateos pakkus.

Matrix on miski, mis mind lihtsalt paelub. Realistlik ja loogiline, mõjub usutavalt, kuid on samas väikese kiiksuga. Näitlejad on ka suurepärased.

Alieni filmid on loomulikult klassika. Parem imho kui Predator, kuid seda olen ma juba öelnud.

Gattaca lihtsalt puudutas vaatajat.

Ja Riddick. Temast ei saa üle ega ümber. Smile Pitch Black ja Chronicles of Riddick seega. Esimeses oli Riddick imho isegi parem, mõjus usutavamalt, kui ta ei olnud otseselt peategelane.

Contact oli jällegi teist laadi. Mulle meeldib seda vaadata ja mõelda, kuidas peategelasel vedada võis. Lahenduste poolest oleks see ehk võinud terviklikum olla, kuid noh, 'käras küll'. Smile

A.I. oli kurb ja ilus. Ja mis kõige parem - see ei olnud üles ehitatud vaataja kaastundele, vaid lugu jutustas end ise.

Star Warsi filmid on alati meeldinud. Terviklik lugu omaenda universumis, ei midagi üleliigset.

Cubei filmidega olen tutvust teinud alles hiljuti ja peab ütlema, et väga meeldib. Huvitav kontseptsioon ja veel huvitavam teostus.


Edit: Tegin posti, khm, sisukamaks või nii. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.


Viimati muutis seda Wendelh (Püh Aug 27, 2006 7:04 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

Hm... Blade Runner on üks film, mis siiani mälus.

Väga meeldisid oma hüperpositivismiga The Fifth Element ja Armageddon.

Star Wars oli oma ajal minu jaoks tõeline ~shokk, absoluutselt maagiline film kolmes vaatuses.

The Matrix - superüllatus.

And the rest Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maXXam
Kadett


Liitunud: 6 Jan 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

Matrix
Star Wars
Independence Day
Terminator 2: Judgement Day
Back To The Future

TOP 10 Sci-Fi movies you gotta see
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2005 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Star Trekid - nendest filmidest ikka paremat ei saa
Star Warsid - peaaegu sama head
Terminatori triloogia - jällegi ühks suur lemmik
Back to the Future triloogia - ajasrändamisest pole paremat filmi teha võimalik
The Fifth Element - võibolla parim ulmefilm, millele järge tehtud pole
Blade Runner - korralik klassika
Contact - hea first contact tüüpi film
Close Encounters of the Third Kind - samuti hea first contact film
Gattaca - Andrew Niccoli meistriteos (olen tema tööde suur austaja)
The Matrix - kui järjed ära unustada, on päris korralik film
Deep Impact - ownib lapsikut Armageddonit iga nurga alt
I Robot - üks viimastest ulmekatest, visuaalselt üks parimaid
Stargate (the movie) - "klassika" stargate'i fännidele
Minority Report - Spielbergilik lähenemine tulevikumaailmale, väga põnev
Equilibrium - moodne 1984, väga hea näitlejatöö.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Kolm Jan 26, 2005 8:01 pm    Teema: Vasta viitega

Suurem osa lemmikutest eespool juba nimetatud, lisaks veel "Brazil" see
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
CaptJoneS
Kadett


Liitunud: 12 Veeb 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Laup Veeb 12, 2005 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

Exclamation Star Wars kogub kõige rohkem hulle fänne (mina kaasaarvatud)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2005 2:43 am    Teema: Vasta viitega

"2001: Space Odyssey" oli minumeelest suurepärane film. Asi ei olnud tehtud liig kommertslikel eesmärkidel, olgugi, et A.C.Clarkil paluti skript kirjutada. Filmi venivus tegelikult sellest tulenebki, sest kirjanikud tavaliselt skripti ei kirjuta, kahju hakkab lihtsalt kõigest mida kärpima peab. Olgugi, et skript kirjutati enne raamatut. Kuid need stseenid olid suht vajalikud.
Teostus ise oli suurepärane, olgugi, et alguses näidatud ahvid olid väga inimlikud, siiski inimahvid ju... Tehnika ise oli suurepärane. Vigu oli vähe. Eriefektid olid jalust rabavad, eriti kui arvestada fakti, et suuremosa oli just tehniliselt saavutatud.
Olgugi, et filmis esines reaalsuses suht võimatuid stseene, näiteks avakosmoses kiivri peast ära võtmine (Teoreetiliselt peaks su nägu ära kõrbema ja tükkideks lendama, samas on see ainult teooria.), kuid see kõik on muu kõrval andestatav, eriti kui arvestada fakti, et kosmosepuude oli veel suht tundmatu tollel ajal.

Alieni triloogia oli päris hea.
Esimene film oli filmimaailmas midagi uudset, midagi supervõimsat. Mäletan selgelt kuidas ma esimest korda seda vanast televiisorist nägin, hea, emotsioonid olid head, hirmuäratavalt head. Hästi oli kujutatud seda igapäevaelu mis kosmoselaevas toimus, rahulik ja rutiinne, igasuguste rutiinist kulunud asjadega. Muidugi on imelik praegu neid arvuteid vaadata, kuid eks me vaata kunagi tulevikus ka praegusi filme selliselt. Samas eelpool nimetatud "2001: Space Odyssey" filmis selliseid asju eriti palju ei olnud, asjad olid tehtud üpris avaralt. Näiteks ekraanid seintel, mis nägid üsna lahedad välja. Alieni filmis aga lisab hertsi asjaolu, et filmis valitseb mõnus hämarus ja räpasus. Samuti jäi alieni tõeline välimus suht ebaselgeks kuni filmi lõppkohani, kõik see lisas filmile põnevust.
Seeria teine osa oli ka suht paras. Terve alieni triloogia süübiks justkui läbi erinevate tasandite. Esimene osa oli selline rahulik.Teine osa tutvustas justkui elu teist poolt kuskil mujal, ja nii edasi. Siiski läbis tervet filmi selline tume depressiivne metalsus mis lisas mõjuva olustiku. Teisest osast jäi mulle eriti meelde tank mida ma ikka väiksemana legodega imiteerida püüdsin, tehes selle omenda disainioskustega ümber.
Kõige paremaks osaks nimetaks ma kolmanda. See on lihtsalt suurepärane töö. Ei ole mingeid mitte kusagilt tekkinud tulirelvi ega muud sellist pahna. Inimene peab ise leidma kogu selle vanakraami keskelt sobivad vahendid. Lisaks on filmis natuke teistsugused psüholoogilised intriigid, ja film just nendel tuginebki. Ning jällegi tutvustab see episood erinevat eluvaldkonda, olgugi, et õhkkond jääb suht samaks, võibolla isegi süngemaks. Mõnus ambient.
Neljas osa, oli hea, kuid mitte nii hea. Osavalt mõjus mulle filmi lõpp, mul on selle hübriidi valust piinlev kurb nägu siiamaani meeles. Siiski on see film suht võimatu iseloomuga. Ebareaalne. Depressiivne ambient on hoolimata oma püsivast metallsusest ka vähenenud. Esile kerkib rohkem metsikuläänelik märul mida saadavad vilehüüded jms, ainult et asi on metsikust läänest kaugel. See osa oleks justkui välja pigistatud ja taheti juba varem seerias kasutatud eluvaldkonnast, õhkkonnast midagi uut luua. Kurat, teinud siis vähemalt mõne ärikompleksi varasemale metallsusele kontrastiks -- ei. Siiski olid relvad suht ägedad, karakterid ka üpris mitmekesised, kuid siiski tüüpilised märulimehed.
Peale seda filmi tekkis mul üks hea mänguidee, hakkasin seda isegi tegema, kuid projekti suurust arvestades, ei saanud ma sobivat meeskonda kokku ja sinnapaika ta jäi. Lõpetatud on ainult paar laeva 2D pealtvaaates.
Filmi ma halvaks ei pea, eriti arvestades asjaolu, et ma pole sarja viimast episoodi näinud. Tolle trailer jättis üpris kehva mulje, kuid loodame, et need trailerisse mittesobivad kehvemad stseenid minu silmadele vähemalt rõõmu toovad. Ei tea. Muidu on Alieni ja Predatori kokku ajamine alati üks paras lurr olnud, olgugi, et mäng on üpris hea, see jääb siiski sellelt tasemelt välja. Kuid hea on vähemalt, et erineva ulme vahel luuakse seoseid ja püütakse ühtset maailma luua, kus kõik saavad viibida.
Siiski häirib mind Alieni triloogia juures see, et igas filmis muutub Tulnukas järjest kiiremaks ja võimsamaks, samas justkui füüsiliselt väiksemaks. Eriti ei saa ma aru asjast, kuidas need munad seal kosmoselaevas (Esimeses osas.) nii kaua säilisid, kuid ometigi avanesid, kui inimesed seal olid. Samas järgenavtes osades toimub areng järjest kiiremini. Kas muna tunnetab kuidagit võõra eluvormi lähedust? Soojus?

"I. Robot" oli suht väga hea film minuarust, või noh, vähemalt alguses. Muuseas, lahe oli jälgida neid firmade reklaame mis sealt läbi jooksid. Tegelikult suht võimatu on mul praegu mõelda sellele, et roboti areng saab toimuma nii kiiresti, et juba nii ruttu on mõtlevad robotid igas kodus...
Olgugi, et maailm oli lahe, filmi käik oli hea, oli lõpp täielik petumus. Tüüpiline Holliwoody lollus. Mina ootasin midagi muud. Miks alati peab mingi suur skandaal olema ja selle põhjuseks superarvuti olema?

"The day after tomorrow" mulle täitsa meeldis. Olgugi, et ootasin midagi paremat kui ülepingutatud efektid. No tõesti, sinna pandi kokku kõik mis vähegi panna oli, ja isegi see, mida panna ei olnud. Jah, selline katastroof oleks reaalselt võimalik, ja võimalik, et see on ka juhtunud, oli teostus siiski ebaloogiline. Asjad peavad millegist tekkima ja millegiga lõppema, mitte lihtsalt olema. Ootasin natuke teaduslikumat lähenemist. Siiski meenus mulle seda lume alla mattunud Tallinna pilti vaadates multifilm nimega "Jääaeg".

"Artificial Intelligence" e. "A.I."
Üks parimaid filme mida ma näinud olen. Lihtsalt suurepärane. Näitlejad olid head, nende loodud karakterid olid head, kõik oli hea. Eriti meeldisid need erinevad robotid ja nende kasutusalad. Tegelikult saaks filmi isegi "I. Robot" filmiga seostada, kui disain poleks nii erinev.
Mulle meeldis ka see, et lõpus toodi välja ajastu edasiareng, jättes siiski asjad suht müstiliseks. Siiski võiks näpuka arvele kirjutada ühe silmapaistva tehnilise vea. Nimelt ei olnud sellel jää alla mattunud lõbustuspargil vms mitte mingit roostet, kas tõesti oli vahepealne jäätumine nii kiiresti toimunud? Näe, saame isegi seostada käesolevat filmi eelmise filmiga.
Meeldib mulle see, et film on teistest filmidest tunduvalt erinev. Jällegi psühholoogiline värk rohkem. Tegelikult olen ma tähele pannud, et paljud inimesed seostavadki ulmet just igasuguse vähegi ekstreemsema märuliga mis enamjaolt toimub kuskil tulevikus. Näiteks on ka ju igavesti kiidetud mitmeid preemiaid saanud Heinleini raamat "Nukkude isandad" suht debiilne minuarust. Aga mida kurat ka mina tean. Miks mitte ei võiks mingi kuradi kuuenda klassi ulme¾anri tutvustavaks materjaliks olla näiteks Asimov?

"Equilibrium" oli ka suht lollakas film tegelikult. Sisu oli poolik ja ebatäiuslik, paljude võimsate aukudega. Lisaks illustreerisid seda üle pingutatud märuliosad millele tegelikult film tugineski, auklik sisu oli lihtsalt märuli põhjendamiseks. Ning märul oli imiteeritud "Matrixist". Filmi isegi võrreldi ametlikus traileris "Matrixiga". Nõrk.

"Matrix"
See nüüdseks liialt palju vaadatud hääbuma hakkav film, mis siiski endiselt pakub head kõneainet, on üks suur hea erand filmimaailmas. Uus liik. Lihtsalt hea, olgugi, et oma effektidelt ei olnud ta võibolla just kõige esimene, oli ta seda tuntuse poolest ja oma sisu poolest.
Mida teeksid sina kui avastaksid, et oled hetkeline osa mingist arvutiprogrammist?
Film on väga mitmekesine ja seda just seetõttu, et see pakub vaatamist nii märulihuvilistele, kui ka mingi mõttelisuse otsijatele. Ning film on väga hästi balansseeritud.
Sarja teine osa ei ole nii hea, kuid sarja see päris ära ei riku. Siiski on põnev jälgida seiklusi ka nn programmivälises reaalmaailmas ja kahe maailma vahel. tegelikult on ka kogu sarjal psühholoogiline kell küljes, kuid see on tüüpiline Hollywoodilikkus.
Triloogia viimased osad võtavad hoopis teise suuna, see teeb triloogia üpris mitmekesiseks, pearõhk on siiski taas märulil. Kuid märul ei tee asja halvaks, antud juhul oli tegevust jälgida väga põnev. Eriti meeldisid mulle need robot-kuulipildijad ja värgid. Huvitav, kui kaugele üldse robotlik tehnoloogia areneb, kui kaugele areneb nn AI?
Siiski on taas filmi pressitud tohutul hulgal asju, eks see ole jah juba reegliks kujunenud, et seeriatesse tuleb juurde mõelda võimalikult palmju asju, et seda ikka jätkata saaks. Kuid see vaimne maailm on natuke üle pingutatud, olgugi, et selline asi võib eksisteerida ja on ka tõendeid sellest. Antud konteksti see lihtsalt ei sobi.

"Animatrix" on minuarust parim animafilm üldse. Lihtsalt ülim. Filmi on kokku topitud palju, ent seda heal tasemel, ilma asja rikkumatta. Film läbib palju erinevaid graafilisi stiile, alustades reaalseimast. See viib omakorda vaataja läbi erinevate tasandike. Hea -- mis ma muud oskan öelda, suurepärane töö, suu jääb lahti, eriti minusugusele võhikule.
Kes seda näinud ei ole, see kindlasti vaadaku! Film tutvustab väga hästi maailma mis valitseb tegelikus "Matrixi" filmis. Näitab igapäevasemat elu Matrixis ja teeb väga hästi selgeks, missugune see maailm seal tegelikult on. Film läbib mitmeid psühholoogilisi tasandeid ja on justkui ajaloo õpik Matrixi alal. Seda kõike katab imeilus arvutigraafikatöö ja disain, nii 3Ds kui ka 2Ds, siiski on kõik 3Ds modelleeritud ja mõjub suht 3D-a.

"Armageddon" on minujaoks suht võimatu film. Olen seda mitmeid kordi vaadata püüdnud, kuid ebaõnnestunult. Olen magama jäänud ja ausaltöeldes ei teagi ma, kuidas see lõpeb. Kuidagit igavalt mõjub, lihtsalt see kiire areng seal, samuti on suht ebareaalne niimoodi mingi asteroidi peal toimetada, millest küll selline gravitatsioon tekib, või kas seal kuum pole või midagi? Kuid nojah, mina ei ole mingi astronoom ega füüsik, ning samas jääb ka Kuul käimine inimkonnale mõistatuseks, siis miks mitte see...
Siiski meeldis mulle filmis olev psühholoogiline mäng ja alguses olev huumor, eriti seal naftaplatvormil.

Ahjaa, enne kui lõpetan, siis veel "5. element" ka.
Mis ma ütlen, hea film on. Jällegi nooremast east meelde jäänud. Mõnus oli kinos istuda toll ajal.
Film läbib jällegi suht palju tasandeid, tegevuspaik on mitmekesine, idee on suur ja tegevusi on palju. Samuti on tegelaste vahelised sidemed suht mitmekesised. Film meeldis. Eriti mõjus mulle see algus, film tuletas meelde, et ka kunagi hiljem on võimalik veel kaevata välja ja de¹ifreerida vanu tekste ja ürikuid. Ning samuti laskub sealne idee kõrgemale tasemele. Salapärane rass mis näeb välja kui kari roboteid ja mille taga peitub tegelikult ka mingi imelik geneetiline kood. Eriti hästi on välja toodud linnaolud. On nii ülimat puhtust kui ka räpasust, kujutati tänapäeva, ainult natuke teises vormis.
Siiski see liigne rasside küllus mõjus kohati häirivalt. Sama ka selle liigse huumoriga mis seal oli, eriti selle superrelva juures mis oli suht imelik.
Kuid see on üks põhifilme kust Bruce Willis mulle meelde on jäänud, üldse on tegelased üpris head.
Mulle meeldib just idee, ei ole vaja mingit ülisõdivat supermaailma kaosega, tuleb viia lihtsalt tänapäevane maailm natuke teise vormi.

"Iseseisvuspäevast" ma ei räägi, mulle lihtsalt pole see film millegi üllatavaga meelde jäänud. Noh, olid maailma vallutavad tulnukad oma hiigelsuure maad katva emalaevaga, mis veel? Küsiks veel rahva käest, kes on filmi põhjalikumalt vaadanud, et kui suur see tulnukate emalaev seal õieti oli? Kas lame pind läks Maakera ümarustega kaasa hästi suurel alal või?


Siiski tahaks erandina välja tuua sellise filmi, nagu seda on "The Blairwitch project". Olgugi, et asi ei ole just eriti sci-fi, jättis film mulle nii sügava mulje, et ma lihtsalt pean selle siin ära mainima. Heaks tegi selle filmi just selle taust mida levitati algul vähesele rahvakogusele aegamööda, sest just vähene infoavaldus tekitabki rahvas huvi. Projekti üliväikese eelarve milleks oli ainult 3000 Dollarit, tagab ülihea läbimõeldus. Kunst ei olnud mitte film ise, vaid see müüt mis loodi filmi edu saavutamiseks. Nüüdseks on see ametlikult juba avalikustatud, et filmi müüt on välja mõeldud vaatajate melitamiseks, seda peaks ka vist näitama isegi filmi järg, mida ma kahjuks\õnneks näinud ei ole. Ometi uskusin ma seda müüti üpris tõsiselt, kuid noh, olin siis veel liiga noor ka. Igatahes film oli tõepoolest õudne, mäletan, et vaatasin seda veel hilja öösel pimedas toas.
See, kuidas see edu saavutati paljalt 3000 Dollariga pea miljardite Dollarite peale, on juba pikem jutt. Kuid film on ja ilmselt ka jääb maailma edukaimaks filmiks, võibolla ka üheks parajaks pettuseks.

Noh, ongi vist kõik tänaseks. Hilja ka juba ja... Peaks magama minema. Meeldiks "Star-warsist" ja asjadest ka rääkida, ent neid ma pole eriti põhjalikult näinud, ma pole üldse eriti palju ulmefilme näinud. Ainult "X-failid" vaatasin läbi korralikult. Lõpp oli huvitav, saaks isegi edasi minna.

Head ööd minu poolt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2005 2:24 pm    Teema: Vasta viitega

/\
Wow! Shocked

Suurepärane post Applause , tere tulemast foorumisse! Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Noniii, jällegi lõpetasin üle tüki aja ühe filmi vaatamise. Viimasel ajal olen ma üldse väga vähe millegi sellisega tegelenud, ainult Kraftwerki olen kuulanud, see on ju iseenesest hea, kas pole? Lükkasin ka praegu Kraftwerki järgmise 1977. aasta albumi mängima.

Just lõpetasin filmi nimega "Cypher". Kuradima hea film oli ikkagi, olgugi, et arvasin seda olevat täiesti tavaline spioonifilm. Sisu ikka asjal oli ja eriti lahe oli jälgida neid erinevaid karaktereid mis olid ühe isiku poolt loodud. Alguses oli film üsnagi segane, ja segasusest keris üles veel see toplet-topelt agentlus. Siiski häiris mind lõpp, no mis ma oskan öelda, siiski tüüpiline spioonifilmi lõpp mis on veel üle pingutatud liigse supertehnoloogiaga. Ma lihtsalt ei saa aru miks on vaja helikopteri ekraanile nii palju vilkuvaid tulukesi, sest need punased ja rohelised triibud näisid tõeppoolest mõttetud, kuid kurat seda teab mis skänneerimised need olid. Siiski ei saa ma aru, miks peavad pea igas filmis need arvutisüsteemid nii graafiliselt ilustatud olema igasuguste tinisevate heliefektidega. Jah, ma saan aru, et Windowsi vms kaupa ei tohiks ilma loata niimoodi filmis eksponeerida, kuna see oleks liigne reklaam ja värki, olgu see siis hea või paha. Siiski ei ole filmis näidatavad võlts-operatsioonisüsteemid ju filmis siiski mõeldud lastele, vaid karmidele agentidele, kurat, isegi Windows on hall ju, siis miks peaks mingi suuremate ülesannetega süsteem vähem teaduslik välja nägema?
Maailm mis filmis loodi, oli eriti lahe. Eriti meeldis see "The Volt" 300 meetrit maa-all asuv hiigel arvutisüsteemide kompleks. Ikka ülim turvalisus on igal pool, pluss igasugused ära kasutamised ja pettemängud. Viimane "The Volt" kompleks tuletas mulle meelde filmi "The Cube" mis oli liiga hea. Samuti meenus nende heliefektidega Kraftwerk, Itaalia eksperimentaalmuusika ja film nimega "The one point. 0".
Siiski jäi mulle arusaamatuks filmi tegelik eesmärk, näis, nagu jutustataks lihtsalt ühe tavalise spiooni mingit plaani kuskil, justkui selliseid juhtumeid juhtuks antud maailmas iga päev. Ometi mulle film meeldis ja samuti nende mälulünkadega meenus "Bourne'i identiteet". Üldse, vahepeal oli selline periood kus selliseid filme tehti, kõik need nimetatud filmid pärinevad kuskilt sealt perioodist. Kuid jah, see film oli tunduvalt teistsugusem tavalistest spioonifilmidest. Viimasega tekkis mulle küsimus, kas "007" seeriaid saaks ka tõsisema ulme alla liigitada? Ei vist, tavaline spiooniulme.
Kokkuvõtteks võiks öelda, et film oli spioonifilm kus põhiideeks olid need tunded ja värgid, lihtsalt see ulme mis seal ümber oli, on niiöelda ilustav element mis annab filmile oma korraliku välimuse.

Noh, hakkame siis järjest minema. Võtaks siis ette "The Cube" pisikese seeria, olgugi, et sarja kolmandat osa ma näinud ei ole. Tegelikult polegi palju öelda, esimene osa oli suurepärane ja teine osa oli ülepingutatud lurr, eks näis missugune see kolmas on, kui ma lõpuks selleni jõuan...
Esimene osa oli lihtsalt superb, suurepärane. Taaskord filmimaailmas midagi uut. Kelles ei ärataks huvi müstiline ühesuguste ruumidega täidetud kompleks mis on väga erinevaid lõkse täis? Ning mida teeksid sina kui avastaksid end sellisest kohast? See on lihtsalt huvitav. Film annab palju kõneainet ja mõtisklusi. Mis on see kuup? Kes selle tegid? Mis on selle eesmärk? Kus see asub? Tõsi küll, enamikele neist küsimustest saame me filmi käigus vastuse, aga mingi konks püsib alati juures. Lõpus on hea nn büänt ka. Mis ikkagi sai sellest hullust?
Filmis olid ka suurepärased tegelased. Samuti näitas film, et ka pealt täiesti suvaline kõrvaline isik võib asjade käiku väga oluliselt mõjutada ja igal ühel on oma ülesanne. Ning nende omavahel võidu pärast kaklevate isikute asemel tõuseb võidule hoopis keegi kõrvaline isik kes lihtsalt möödub nendest kaklustest, ilma, et keegi teda märkaks.
Rohkem vast öelda pole, eks vaadake ise filmi, kes veel näinud ei ole.
"Kuup 2: Hüperkuup" oli suhteliselt ebameeldiv üllatus minujaoks. Seekord oli ju ikkagi tegemist hoopis teistsuguse kuubiga. Kõik esimeses osas olnud asendati uuega, ainult karakterite olemsu jäi vägagi samaks esimeses osas olevatega. Tekkis tunne, nagu vaataks sama filmi uuesti, ainult värvid on segi pööratud... Karakterite käitumist lihtsalt oli juba ette teada, samamoodi oli ka lõpp liiga selge selle asja jaoks. Varasem tume rõhuv õhkkond pöörati ümber kontrastse heledusega ja liigse arvutigraafikaga. Kohati üle pingutatud, kuid talutav. Ainult karakterid viivad hinde tõsiselt alla, aga teeme nii, et mingit numbrilist hinnet panema ei hakka, see ju ei märgiks eriti midagi.
Ja nagu öeldud, ei ole ma kolmandat osa näinud, niisiis ei oska ma seda ka kommenteerida, ja ei kommenteeri ka.

Film "The one point. 0" on üks omanäoliseimaid ulmeid. Eksperimentaalne. Ütleme nii, et see on film mille sarnaseid võib leida pigem festivalidelt, kui suurtelt kinolinadelt. Film on liialt mõtteline ja kohati üpris segane -- eksperimentaalne, nagu ennem juba öeldud. Film on jällegi avar ja vaataja saab ise mõelda, nagu raamat. Viimase punkti pealt saaks seda võrrelda Clarke'i "2001: Kosmoseodüsseia"'ga. Mõlemad on suht avarad ja see jääb vaataja enda otsustada, mida selle filmiga mõeldakse ja mis seal täpselt toimub. Ainult käesoleval filmil
Õhkkond on eriti hea, vaataja viiakse justkui kuskile vene aega, mahajäetud kohta mis on täiendatud nanoosakestega. Lihtsalt huvitav on vaadata vanat kollast külmkappi rohelise ekraaniga lameda arvutikuvari kõrval, mille sees jooksevad imelikud numbrid.
Lõpp oli eriti imelik, peategelane oli mingi arvutiprogramm või nanobot? Räigelt sürrealistlik värk.

Eile vaatasin ma ära sellise filmi, nagu seda on "Ahvide planeet", tegemist on siis hilisema versioonia sellest. pean nüüd ära ütlema, et ma pole ei varasemat versiooni filmist näinud, ega ka raamatut lugenud, seetõttu oli mul seda eriti põnev jälgida. Loomulikult oli enda harimatus sellel alal ka põhjuseks, miks ma sellest filmist varem tunduvalt halvemat arvasin. Kuid nüüd, mil ma olen selle lõplikult ära vaadanud, pean ütlema, et tegemist on väga hea loominguga. Jah, just loominguga, mitte filmiga, sest filmis kasutatud tehnika ja võtted, polnud ju midagi uut... Sisu oli ainult täiesti midagi erinevat. Selle üle võib spekuleerida palju.
Teos tõi väga hästi välja inimese enda lolluse - ega inimene ise ei saa aru, et ta loll on, seetõttu tuleb näidata inimese lollust läbi mingi teise vormi, samas seostades seda ikka inimesega, antud teos oli sellega väga hästi toime tulnud.
Inimene arvab alati, et ta on teistest parem ja käsitleb ennast teistest eraldi. Inimene arvab, et ta ei ole loom, ometi ta seda on. Inimene asetab looma madalamale tasemele, ometi ei saa seda nii võtta, sest peab inimesele on looduse poolt lihtsalt rohkem võimalusi antud. Tarkust, kui üliüldist ei ole olemas, ja see mõiste saab eksisteerida ainult kindlate piiride taga liigisiseselt, mitte liikide vahel. Aju suurused on erinevad, verevoolusüsteemid ja vered on erinevad, koos sellega ka hapnikutasemed. Sa ei saa ennast paremaks teha nende vahenditega, mille võrra sa ennast paremaks teed. Niisiis ei ole sa halvem mitte kellestki, ega ka parem, sest parem olemine teeks teised halvemaks ja see lükkaks kogu jutu ümber.
Pealegi, huvitav, mis juhtuks siis, kui näiteks kassil oleks samasugused jäsemed nagu inimesel? Huvitav kuidas tema käitumine erineks praeguselt, seda ma mõtlen siis psüühilises mõttes. Kõige lollem väide on näiteks see, et loomad ei mõtle. Iga elusorganism säilitab endas infot, ja juba info säilitamine on mõtlemine, sest infost koosnebki ju mõte. Nüüd mõtle, mida teeksid näiteks sina, kui sa ei mõtle? Ajab pea segi, jah? Loomad reageerivad näiteks sinule, loomadel on oma reaktsioonid, ka putukatel, nad mõtlevad. Nii nagu ei suuda inimene mõelda asjade peale mida ta visuaalselt kogenud ei ole, ei saa ka loom mõelda nende asjade peale, mida tema maailm ei võimalda. Pealegi, inimene on ka loom, Homo Sapiens Sapiens liik lihtsalt.
Teos õpetab selgelt, et ka inimene on varem madalama tasemega liik olnud. Inimene on lihtsalt oma esivanemate vastu pööranud ja oma esivanemad oma alamateks teinud. Huvitav, et see veel õpetamist vajab.
Kui nüüd filmist rääkida, siis see oli ka suurepärane. See, et ahvid väga inimese moodi käitusid ja inglise keeles rääkisid, ehmatas algul ära, ent filmi lõpp tõi selles asjas selgust natukene, sest mingit pidi oleks see võimalik küll. Tõsi on ainult see, et mitutuhat aastat oleks sellise arengu jaoks natuke madal. Kuid samas ei tea me kui palju neid ahve ja inimesi seal laeval oli ja kui targad ja missugused nad olid, siit saab juba juurde fantaseerida ja võibolla koguni oma jutukesi kirjutada. Näiteks äkki olid osad ahvid juba varem geneetiliselt muundatud, sellepärast ka see liigne inimesele sarnasus. Ning lisaks saab selliseid asju põhjendada selle elektronpilvega mis lisaks ajale mõjutasid ka infovoogu, äkki see mõjus mingit moodi ahvidele?
Igatahes see on teos mida igaüks nägema peaks, kindlalt.

Nüüd laskuks vist niiöelda "Alieni" triloogia eelkäiia juurde mis kannab pealkirja "The Thing". Seda eelkäiia juttu mõtlesin ma rohkem fantaasialikus mõttes, sest ausaltöeldes ei ole mul filmi valmimisaeg meeles täpselt. "Tulnuka" triloogia esimene osa oli vist 78. aasta?
Kuid film on jällegi väga omanäoline ja "Tulnuka" triloogiale vägagi sarnane oma hirmutiste poolest. Seitsmekümnendate lõpul oli vist selline "omanäoliste" filmide periood, huvitav kas praegusi filmiperioode hakkame ka kunagi "omanäolisteks" hüüdma... Kuid nojah, periood peabki olema ju omanäoline, muidu ei saaks seda päris otse perioodiks nimetada, pigem lihtsalt erinevate filmide valmimiskulg vms...
Igatahes oli film üllatavalt hirmus. Olen seda vist ainult ühe korra näinud ja see on mul väga hästi meeles. Filmi rabab jällegi selline tume hall rahulikkus ja räpasus, igapäevaelu kuskil eraldatuses kuni ühe päevani... Samuti on film eelkõige hea sellepärast, et seal sees ei ole ei kusagilt välja ilmunud tavaliselt Hollywoodi filmidele omaseid tulirelvi (Selle peab üles märkima!) , või oli? Ma mäletan leegiheitjat, ja see oli minumeelest ise tehtud. Film on mõnusalt verine ja plögane, jättes siiski alles oma müstika, ei näidata kuidas mingi nuga kõhtu läheb vms, vaid on tõsine õudus, jättes sellised stseenid saladuseks. On väheseid erandeid, mis selliseid asju eriavad, olles samas edukad. Üheks erandiks võib pidada mitte õudusfilmi "Das Eksperiment" mis siiski oli mulle üpris õudne vaadata, eriti se kui seal selle tulekustutiga näkku virutati, see oli nii reaalne, et minu keha läbisid külmajudinad Laughing

Okei, järgmine film mida kommenteerida, võiks olla midagi komöödilisemat, jäädes siiski sarnastesse piiridesse ja sarnasesse ajastusse. "Värinad" oli üks väga lõbus ja tore film, nagu punamütsikese muinasjutt mille kurja hunti kehastab see maaalune hiigeluss. Lihtsalt see lõbusus mis kõige selle põnevuse vahepeal oli, oli niivõrd vahva. Seda eriti teises filmis "Värinad 2: Järeltõuked".
Mulle üldse sellised kõrbefilmid meeldivad. tegelikult oleks selliseid kõrbefilme kommenteerida veel mitmeid, kuid mul ei tule täpsed detailid ja nimed meelde, sest neid on olnud suht palju ja üpris ammu. Keegi võiks valgustada mind sellel alal, kasvõi ühe hea teemaga kus oleksid lisaks "Mad Max" seeriale ära toodud ka kõik teised kõrbefilmid, nii apokalüptilised kui ka teistel planeetidel olemised, igasuguste mutantide ja kiiritatud "tsoonidega".

Muinasjutu valdkonnast ka jätkame. Nimelt on "The League Of Extraordinary Gentelmen" üks väga muinasjutule sarnanev film. Vähemalt mina ei oskanud seda ei fantaasia ega ka sci-fi alla paigutada. Film ise oli keskpärane, ootasin midagi paremat. Hoolimata sellest, et film oli raamatukangelastele pühendatud, oli film siiski liiga superkangelaslik. Mina ausaltöeldes ei oodanud sealt päris selliseid asju. Siiski oli tegevust huvitav jälgida. Seline paras fantaasia-laste film, kui need püssipaugud ära võtta Very Happy Muinasjutt.
Muidu on päris huvitav jälgida veel tänaopäevas välja arenemata tehnoloogiat segatult erinevate ajastute tehnoloogiatega vanas ajas. Sellega meenub mulle film "Vihmavari ja kõvakübar" (Sellega tuleb mul alati millegipärast "Mary Poppins" meelde.) mis oma tehnoloogia ja spioonilikuse poolest meenutab omakorda "Cypher"'it, või vastupidi.
Noh, jah, sinnapaika ta jääb. Aitab sellest.

Siiski tahaks rõhutatult ära mainida sellise filmi, nagu seda on "The Timemachine".
Raamatut ma jällegi oma harimatusest lugenud ei ole. Küll aga on nähtud film midagi erakordset. Väga omapäraselt ja hästi on kajastatud tulevikku ning see andis mulle väga palju ideid ausaltöeldes. Vastukaaluks eelmisele filmile jätab see film niiöelda otsad lahti, nagu poleks ajamasinat kunagi eksisteerinudki, sellest saab ka tänapäeval mõelda, hoolimata sellest, et sellist tehnoloogiat, nagu seal filmis, pole tänapäevalgi (Või äkki kuskil isegi on...). Raamatu autor on ilmselt mõelnud ka tulevastele põlvedele, selle punkti mitte täitmine on tänapäevaste ulmeloojate üks jubedam viga. Tänapäeval tehakse just see viga, et filmides ja raamatutes tavaliselt alguses, mingit suurt tuleviku metropolist kirjeldades öeldakse kohe, et vat tegevus toimub sellel aastal jne... Noh, vaevalt keegi mitmesaja tuhande aasta pärast raamatut "Ajamasin" mäletab, kuid paarsada aastat, võibolla koguni tuhat aastat (Ei või iial teada!), võidakse seda mäletada küll.
Igatahes see maailm mis seal loodud on, on pealt nii ilus ja vapustav, et kuku või pikali. Kõige parem teos! Voh Very Happy

Näe, äärepealt oleks unustanud meie tuntud klassiku nimega "Blade Runner" mida vist isegi Eestis näidatud ei ole? Igatahes on film mulle väga meedlima hakanud. Samuti selline suhteliselt rahulik õhkkond. Kuid üks kindel asi mis selle heaks teeb, on selle filmi soundtrack mida ei löö ilmselt mitte miski üle. "Vangelis - Blade Runner theme" on lihtsalt võrratu lugu ja seda võib kuulama jäädagi. Selle looga meenuvad koheselt need suured ilusad suured metropolise kuldsed püramiidiad vormid, selle muusikaga kokku pandult on see stseen lihtsalt võrratult ilus. Lükkasin ka praegu selle loo käima, selle posti kirjutamise ajal kolm Kraftwerki albumit said läbi. Minuarust demonstreerib see lugu kõige paremini filmis toimunud sündmusi ja tõepoolest, paremaks enam ei saa.
Okei, lõpetan siinkohal, jään muusikat nautima, enne kui see ära lõpeb...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2005 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

1. Hulk
2. Star Wars
3. Ämblikmees
4. Matrix
5. vp 2

mul ka teisi lemmikuid...
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 1:07 am    Teema: Vasta viitega

Jedi Riddick kirjutas:
Equiliribum ei saa olla Matrixi Rip-off kuna Equliribum põhineb raamatul 1984.


Näe, igapäev saad midagi uut teada.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 1:16 am    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Jedi Riddick kirjutas:
Equiliribum ei saa olla Matrixi Rip-off kuna Equliribum põhineb raamatul 1984.


Näe, igapäev saad midagi uut teada.


Shocked
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Mihkel
Kadett


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Kolm Aug 30, 2006 2:51 pm    Teema: Vasta viitega

1. Start Wars IV: A New Hope
2. The Matrix
3. Close Encounters of the Third Kind
4. E.T. - the Extra-Terresterial
5. War of the Worlds
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group